کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2012-10-19 ساعت 04:00)kamela نوشته:  acaro عزیز ازت ممنونم....والا من از ناچاری وکیل گرفتم..وگر نه هیچ کس بهتر از من این وکیل ها رو نمیشناسه و کسی به ندازه من ازشون ضربه نخورده....راستش وکیل ما که خیلی مطمین میگه بسته دستشونه و بهشون رسیده....من هم دوست دارم زنگ بزنم و از ان وی سی بپرسم ولی متاسفانه هروقت زنگ میزنم خیلی چیزایی رو که میگن نمیفهمم و کلی عصبی میشم و قطع میکنم..با اینکه اونها واقعا با ارامش صحبت میکنن...من هر دفعه مجبورم گوشی رو بدم به دوست و فامیل که باهاشون صحبت کنه......یعنی به نظر شما ان وی سی حتی به وکیل ما هم خبرها رو نمیده؟یعنی اگر پرونده تکمیل بشه ان وی سی به وکیل ایمیل نمیده که بگه؟اصلا به نظر شما منظور از این ایمیل که ان وی سی بهم داده چی هست؟ببخشید که سوال زیاد میپرسم.....سر این پرونده دیوانههههه شدم به خدا!

شما نگران نباش ، اپراتورهایی که به تلفن و ایمیل های NVC پاسخگو هستند اطلاعاتشون در مورد کیس شما خیلی جزیی است یعنی همون چیزی که روی دیتابیسشون هست در مورد کیس شما میدونن تا جایی هم که من اطلاع دارم این افراد در واقع فقط برای ساپرت NVC کار می کنند و به هیچ عنوان کارمندهای رسمی نیستند اگر به انتهای ایمیل هایی که جواب شما رو میدن دقت کرده باشید نوشته :

National Visa Center
Written Inquiry Unit
Serco Inc, Support Contractor

یک شرکتی به نام Serco کارهای پیمانکاری NVC رو انجام میده یعنی سر وکله زدن با بیش از هزاران متقاضی اطلاعات از سراسر جهان.
این ایمیل هم که به شما دادن یعنی اینکه از حیطه کاری ما خارجه که بتونیم با قطعیت به شما بگیم که NVC مرسوله پستی شما رو دریافت کرده یا نه ، این اطلاعات رو سیستم های اینا منظورم اپراتورها ثبت نمیشه
به همین خاطر هر وقت دیدید که خیلی نگران وضع کیستون هستید از یکی از دوستان یا آشنایان که تسلط کافی به انگلیسی داره بخواهید که تماس بگیره اسم و تاریخ تولدها و شماره کیستون رو بگه از اپراتور بخواد که به سوپروایزر وصل کنه . سوپروایزرها اطلاعات دقیق تر و کاملی رو می تونن در اختیار شما بزارن
بنده به عنوان وکیل همسرم را انتخاب کرده بودم از لحاظ قانونی هم هیچ فرقی با یک وکیل خبره نمی کنه ولی در زمانی که کیس تکمیل شده بود به ما اطلاع ندادن و ما برحسب تصادف و از روی نگرانی تماس گرفتیم که گفتن کجای کارید نزدیک یک ماه قبل کیس شما تکمیل شده.
من تو انجمن visajourney چندین تاپیک مختلف دیدم که به همین منوال و روش بوده مگر برای کشورهای خواصی که امکان اینو دارند پراسس NVC رو بصورت الکترونیکی و آنلاین انجام بدن در این صورت لحظه به لحظه از روند و پراسس کاریشون آگاه هستند و در زمان اتمام براشون ایمیل فرستاده میشه
ولی کلا نگران نباشید اصلا مسله مهمی نیست.
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، kamela
ACARO عزیز خیلی خیلی ممنونم از پاسخ کامل و خوب شما...من هم یک مدت صبر میکنم (همون 20 روز کاری امریکا)و بعد از وکیل میخام که زنگ بزنه بهشون و ببینه که تکمیل شده یا نه...شاید هم بدم به یک فامیل که بهشون زنگ بزنه و ببینه چی میگن...امیدوارم بگن کامله و زودتر تاریخ مصاحبه رو هم بگن به ما.....بسیار ممنون از وقتی که برای من گذاشتین....
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
کاملا جان یه سوال. گفته بودی اول یه اسپانسر معرفی کرده بودین که NVC قبولش نکرد. میشه بگی مشکلش چی بود؟ آیا درآمدش کافی نبود یا به این خاطر بود که اسپانسر چند نفر دیگه هم شده بوده؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: kamela
الاهه جان..اون اسپانسر که ان وی سی قبولش نکرد یک دختر امریکایی 28 ساله بود که در امریکا یک کار معمولی(در کتابخانه کار میکرد)داشت..ذرامدش جوری نبود که بتونه اسپانسر بشه...این اسپانسری که الان داریم ایرانی هست و وضع مالیش خوبه و تاحالا اسپانسر 3 -4 نفر شده و همین الان هم اسپانسر یکی دیگه از فامیلامون که با لاتاری برنده شده هم هست....اصلا هم ایرادی نمیگیرن که کسی اسپانسر چند نفر باشه(البته در صورتی که درامد و وضع مالیش خوب باشه).....کسی رو پیدا کردی الاهه جون؟

همین الان این ایمیل از ان وی سی برام اومد
A letter was sent to the petitioner or attorney of record indicating the Affidavit of Support requirement for this case is incomplete. Please submit the requested Affidavit of Support form(s) and/or financial evidence, as indicated on the checklist. The requested information must be submitted to the NVC for this file to continue processing
بچه ها من بازهم نفهمیدم چی میگن بهم توروخدا اگه شما میدونین بهم بگین!!!!من فقط حدث میزنم که باز میگن مدارک یا فرمی از اسپانسر ما ناقص هست ..ولی ما تمام فرمهایی که برای اسپانسر هست رو کامل دادیم به ان وی سی و همه چیز کامل شده..هم فرم هم پاسپورت و همه چیز اسپانسر داده شده کامل....ممنونم بچه ها
پاسخ
تشکر کنندگان:
مختصر و کوتاه براتون ترجمه می کنم
ساپورت مالیتون که ارسال کردید ایراد داره و ناقص است و دربرگیرنده مفاد لازم نیست
یک چک لیست برای وکیلتون پست کردن که اشکال های وارده توش ذکر شده و ازتون خواسته شده فرم و یا مدارک مربوط به ساپورت مالی رو اصلاح کنید و دوباره بفرستید.

ترجمه اصلاح شد.
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
acaro عزیز ممنونم از پاسخت....والا چک لیست ندادن و فقط همون فرم ه864 رو دادن که هیچ جاش هم نگفته که کجای فرم ایراد داره و راهنمایی نکرده....والا گیج شدم از این فرم بازی ها
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-10-20 ساعت 03:53)kamela نوشته:  acaro عزیز ممنونم از پاسخت....والا چک لیست ندادن و فقط همون فرم ه864 رو دادن که هیچ جاش هم نگفته که کجای فرم ایراد داره و راهنمایی نکرده....والا گیج شدم از این فرم بازی ها

خوب اون چک لیست در نامه کتبی است که به درخواست دهنده یا وکیل (در مورد شما وکیلتون) ارسال شده و در اون نامه پستی توضیح داده اند
خدا به شما صبر بده ... ببخشید که می پرسم احیانا وکیلتون تو ولی آباد لوس آنجلس نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kamela ، الهه سابق
الاهه جان..وکیل من اون قسمت درامد من رو صفر زد ..ولی نمیدونم چرا وکیل میگفت توی اون فرم باید درامد شوهرم که براش اقدام شده رو هم باید بنویسیم....ولی وکیل گفت این فرم i864 قبلا توسط وکیل قبلی ما پر شده و وکیل جدید ما نمیدونه که وکیل قبلی درامد همسر من رو(فکر کن درامد همسرم در ایران رو میگه)چقدر زده و گفت هرچقدر من بنویسم ممکنه با چیزی که وکیل قبلی نوشته تفاوت داشته باشه و ان وی سی به این تفاوت گیر بده...حالا من نمیدونم منظور ان وی سی چی هست..میگم نکنه به این تفاوت درامد گیر داده!!!ولی الاهه جون من فکر میکنم منظورش از اینکه میگه فرم اسپانسر ناقص هست کسی نیست که اسپانسر ما شده و منظورش فرمی هست که خود من باید پر میکردم...اینطور نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
Acaro و کاملای عزیز، به نظرتون اگه اسپانسر واسه چند نفر اسپانسر شده باشه، این واسه NVC ایجاد شک نمیکنه؟ که مثلا بگن این فرد اسپانسر افراد مختلفی با نام خانوادگیهای مختلف شده، پس شاید کارش اینه که پول بگیره و اسپانسر بشه، بعدش رد کنن؟

منم همینطور فکر میکنم کاملا جان.
فرم خودتو پر کن با درآمد صفر و درآمد شوهرتم نباید بنویسی. چون درآمد شوهرت واسه ایرانه و حساب نمیشه اصلا
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
راستش من فکر کنم تا جایی که توانایی مالی داشته باشه نتونن رد کنند چون به هر حال داره تعهد میده که من دارم ساپورت می کنم شاید ادم خیری باشه دوست داشته باشه چندین خانواده را ساپورت کنه
تا زمانی که مدارک قانع کننده برای تمکن مالیش ارایه بده و مالیات هاش رو پرداخته باشه فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kamela
اون وقت من میگم ویزای نامزدی زودتره تا ازدواجی، بچه ها عصبانی میشن و میان پست میذارن که نخیر، زمانشون یکیه
بابا بچه های نامزدی این مرحله NVC لعنتییییییی رو ندارن
پاسخ
خانم kamela کاملا درکتون می کنم صد البته حق با شماست
تا اینجا که من می تونم بگم فعلا مقصر وکیل شماست پرکردن فرم ساپورت مالی و ضمیمه کردن مدارک مربوطه خیلی کار ساده و پیش پا افتاده ای است
از اونجایی که این شخص وکیل شماست NVC خیلی کوتاه و مختصر به شما اطلاع رسانی می کنه چون بر این باوره که شما وکیل گرفتین که از جزییات و دردسرها راحت باشید دیگه نمیدونن کار ما ایرانی ها برعکس است
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kamela ، girl
الاهه جان ببین....اسپانسر ما یکی از اقوام شوهر من هست...ادمی هست که توی فامیل خیلی احترام داره ...تا الان اسپانسر 4 نفر شده....2تاش رو خود ما میشناسیم چون اون 2 نفر دیگه هم از فامیل های نزدیک هستن...همین الان هم اسپانسر ما هست هم اسپانسر یکی دیگه از اقوام که 1 ساله امریکا رفته....اگر ان وی سی میخاست قبول نکنه پارسال که این فامیل ما رفت امریکا ایراد میگرفتن و میگفتن اسپانسرتون چون تاحالا اسپانسر 2 نفر بوده الان نمیتونه.....والا الان هم که چند ماه هست اسپانسر ما هست و مدارکش رو فرستادیم ان وی سی تاحالا خداروشکر ان وی سی نگفته که نمیتونه اسپانسر باشه...البته الاهه جون این رو بگم که وضع مالی و حساب بانکیش خیلیییی خیلی خوبه ..ولی الاهه جون این فامیل هست و ما میشناسیمش....ولی من بهت پیشنهاد نمیکنم که به هر کسی در این مورد اطمینان کنی....تو که این طرف رو نمیشناسی....اگر خدایی نکرده 1% پولت رو خورد و رفت چی؟

بله acaro عزیز...وکیل ها همه مثل هم هستن...اگر زبان انگلیسیم خوب بود امکان نداشت وکیل بگیرم...من قسم میخورم که هرکس وکیل میگیره بدون استثنا کارش عقب میفته...الان هم باید منتظر بشینم ببینم اقای وکیل چه دستوری میدن تا همو کار رو کنیم....هر دفعه هم یک هفته طول میکشه تا اقا بهمون جواب بدن...زیر لفظی میخاد همیشه
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl
I129f واسه ویزای نامزدیه. ویزای نامزدی دو نوعه، یکی K-1 که واسه افراد ازدواج نکردست، یکی K-3 که واسه ازدواج کرده هاست. K-3 ویزای غیر مهاجرتیه. معمولا چون ویزای نامزدی زودتر از ازدواجی هستش، افراد K-3 اپلای میکنن تا زودتر برن پیش همسرشون. و وقتی رسید اونجا درجا گرین کارتشونو نمیگیرن، بلکه باید adjustment of status پر کنن و بعد از فکر کنم 2-3 ماه یا شایدم یه کم بیشتر، گرین کارتشونو میگیرن. کسی که K-3 اپلای میکنه، هم باید I-129f پر کنه و هم I130.
K-3 هم دیگه مرحله NVC نداره و زودتر به نتیجه میرسه. من اگه عقلم میرسید K-3 اقدام میکردم
درضمن شرایط اسپانسر برای ویزاهای K-1 و K-3 به کلی با ویزای ازدواجی فرق میکنه. هم فرمی که باید پر کنن فرق میکنه، هم حداقل درآمد اسپانسر 25% کمتره، هم یکسری از تعهداتی که اسپانسر ازدواجی باید داشته باشه رو نداره.
فرمش هم خیلی کوتاهه و اسپانسر با دیدنش پا به فرار نمیذاره.
mhy عزیز، درسته، من الان خودم یه بمب بدبینی هستم، ولی چاره چیه. در مورد اینکه اول مدارکو بدن بعد پولو بگیرن به هیچ وجه هیچ کسی این کارو نمیکنه. حرف من نیستا، چند نفر که دنبال اسپانسر بودنو دیدم که همینو گفتن
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Blaze ، mercedeh2011 ، mhy_1985
الهه جان قبلا که برای ویزا تورستی اقدام کرده بودی کسی که برات دعوتنامه داده بود یا اون موقع اسپانسر شده بود حاضر نیست دوباره اسپانسرت بشه ؟
راستش نمی خوام ناراحتت کنم ولی کسی رو میشناسم که به کسی پول داد تا اسپانسرش بشه و خوب اونجوری که باید پیش نرفت و کلی دردسر کشید عزیزم خیلی تحقیق کن ایشالا که به زودی و خوبی درست میشه
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Blaze ، الهه سابق

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان