کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
سلام دوستان
سوال من در مورد این قانون جدید هزینه جدید (165 دلار) که از فوریه 2013 اجرا میشه هست. آیا من که کیسم تو NVC تکمیل شده و همه هزینه ها رو پرداخت کردم هم باید دوباره این پول رو هم بدم؟ کیس من ازدواجی هست F2A
ممنون
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...f3d6a1RCRD
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kamela ، Tomas
SALAM dostan mishe ye nafar mano rahnamaii kone..man 3 sale ba yek citizen ezdevaj kardam ye pesar ham daram ,,iran bodim baham ta 2 mah pish,hamsaraft usa ta kare maro doros kone.fek mikonid che vaght bayad sab konam ta karam doros she,dg daram az dori va bela taklifi deghghghghg mikonam,,,mige aval viza eghamat mifrestam biyai inja,,bad karaye green kart,,shoma chi migin
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
ویزای ازدواج بین 1 سال تا 1.5 سال طول میکشه. اگه اسپانسرتون آماده باشه، اگه همسرتون تکس هاشو داده باشه، اگه اگه اگه و......
خلاصه مینیمم روی 1 سال حساب کنید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، shabnam.84 ، kamela ، Tomas
AKHE MIGE BAHMAN MIYAD TORKIYRpase bacharo begire viza vasam begire (didare khanevadash)...bad beram usa motazer beshinam ta eghamat...yani inkar mishe?

آخه میگه بهمن میاد ترکیه پاس بچه‌رو بگیر ویزا واسم بگیر (‌دیدار خانوادش)...بد برم آمریکا منتظر بشینم تا اقامت...یعنی‌ اینکار می‌شه؟

----

لطفا فقط فارسی تایپ کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas
shima jan be nazaram green cart barat eghdam kone behtare, age visa nashe oon vaght zaman az dast dadin

------
شیما جان به نظرم گرین کارت برات اقدام کنه بهتره، اگه ویزا نشه اون وقت زمان از دست دادین

----

لطفا فقط فارسی تایپ کنید.
پاسخ
با درود

دوستان یک خبر فوری وخوب به شما بدهم
موضوع از این قرار است که جدیدا" لایحه ای تنظیم شده وبه مجلس آمریکا داده شده که چرا به کسانی که تابعیت دارند سریع تر کارهای ازدواج آنها رسیدگی میشود وچرا کسانی که کارت سبز دارند طولانی تر است که البته ایرادمعقولی هستش واین در حد یک لایحه از طرف نمایندگان است ووکلا وقانونگذاران امیدوارهستند بزودی تصویب واجراشود.
2012AS19000
Ankara
یکضرب
هجرت: جولای2012

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، Tomas
(2012-12-29 ساعت 01:32)shima joon نوشته:  AKHE MIGE BAHMAN MIYAD TORKIYRpase bacharo begire viza vasam begire (didare khanevadash)...bad beram usa motazer beshinam ta eghamat...yani inkar mishe?
شیما جان لطفا فارسی تایپ کن که خوندش راحت تر باشه و مقررات سایت هم رعایت بشه. نمی دونم همسرتون رو چه حسابی میخوان براتون ویزای دیدار بگیرند ولی باید بگم که احتمالش خیلی خیلی کمه. فرزندتون هم اگه ایران به دنیا اومده باشه نمی تونید الان براشون پاسپورت بگیرید.
تنها راه رفتن شما به آمریکا اینه که همسرتون براتون اقدام کنند برای ویزای ازدواج که همونطوری که الهه عزیز توضیح داده براتون اگه همه چی جور بشه حدود یکسال زمان می بره. برای این کار هم لزومی نداره که همسرتون توی آمریکا بمونند.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84 ، kamela ، Tomas ، a6l3i
شیما جان شرایط شما دقیقا 99/99% مثل منه.... شوهرم برای گرین کارت برام اقدام کرد..بیشتر کارهاشو از همین جا کرد. و وقتی رفت آمریکا کارهای اسپانسر رو انجام داد و من طی 6 ماه اومدم آمریکا.
در مورد پاسپورت پسرت (با عرض معذرت از negi جان که کاملا داره اشتباه می کنه) باید بگم که ما از طریق سفارت سویس حافظ منافع آمریکا تو تهران اقدام کردیم و پاسپورت پسرم ظرف 8 هفته آماده شد. می تونی بری توی سایت سفارت ومدارک مورد نیاز رو آماده کنی و تلفنی وقت ملاقات بگیری اگه مدارکت کامل باشه ماکسیمم 8 هفته طول می کشه. (مهمترین مدرک اثبات حضور والد یا والده سیتیزن به مدت 5 سال در آمریکاست. بقیه مدارک هم کارت ملی و عکس و چیزای ساده هست. پسرت از حالا سیتیزنه Smile .... من این کار رو تابستان امسال برای پسرم انجام دادم ..(تازه اون خانمی که من باهاش اینترویو داشتم بهم گفت چرا زودتر اقدام نکردین معمولا کیس های مشابه شما تا بچشون دنیا میاد اقدام می کنن. (پسرم الان 2/5 سالست)
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas ، a6l3i
شیما جان متاسفانه کسی که همسر فرد سیتیزنه به هییییچ عنوان ویزای غیرمهاجرتی نمیتونه بگیره و فقط و فقط از طریق گرین کارت میتونه وارد آمریکا بشه. من اینو از خودم نمیگم. پارسال از جندتا وکیل پرسیدمو همینو گفتن ولی بازم گوش ندادمو رفتم درخواست ویزای دیدار کردم که آفیسر بهم خندید اصلا گفت خانوم شما چرا اومدید اینجا؟!!!! باید برید واسه گرین کارت اقدام کنید. حتی ویزای دانشجویی هم نمیتونی بگیری شما. آمریکا بدترین قوانینو واسه همسر فرد سیتیزن داره
اگه این کار شدنی بود بچه هایی که اینجا میبینی الان از دوری همسراشون به این روز نمیفتادنو ویزای دیدار میگرفتنو میرفتن حداقل 2 هفته شوهراشونو میدیدنو برمیگشتن

درسته، فرزند فرد سیتیزن در صورتی که اون فرد نمیدونم چند سال توی آمریکا زندگی کرده باشه واجد شرایط دریافت پاسپورت هستش
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، omnia ، gbtm ، shabnam.84 ، Blaze ، kamela ، Tomas ، a6l3i
سلام کسی در این مورد اطلاعاتی نداره؟
(2012-12-27 ساعت 14:49)mohamadtj نوشته:  سلام دوستان
سوال من در مورد این قانون جدید هزینه جدید (165 دلار) که از فوریه 2013 اجرا میشه هست. آیا من که کیسم تو NVC تکمیل شده و همه هزینه ها رو پرداخت کردم هم باید دوباره این پول رو هم بدم؟ کیس من ازدواجی هست F2A
ممنون
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...f3d6a1RCRD
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas
نوشته بعد از دریافت ویزا باید از طریق سایت USCIS وجه پرداخت بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، omnia ، mohamadtj ، Tomas
بابت اطلاعات اشتباهم عذر می خوام و از لوتوس بابت تصحیح پستم تشکر می کنم. این رو به حساب یکی از دوستانم گفتم که سیتیزن هست و برای همسر و فرزندش باهم اقدام کرد و هر دو باهم ویزا گرفتند و الان به آمریکا رسیدند و گرین کارت دارند.
عجیبه که وکیلش بهش این موضوع رو توضیح نداده بود که برای پسرش پاسپورت بگیره.

بازم ممنون!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84 ، Tomas
کسانی میتونند برای فرزندشون پاسپورت امریکایی بگیرن که مادر یا پدر که سیتیزن هست(حالا هرکدام که سیتیزن هستن)حداقل 5 سال در امریکا زندگی کرده باشن و این رو با مدرک ثابت کنند..در غیر این صورت به هیچ وجه به فرزند سیتیزن پاسپورت نمیدن مگر اینکه بچه اونجا به دنیا بیاد....من زمانی که میخاستم برای تولد فرزندم برنامه ریزی کنم به سفارت سویس رفتم و خیلی هم پرس و جو کرد و راهش هم فقط همینه.....حالا اگر همسر شما 5 سال رو در امریکا بوده باشه شما میتونید این کار رو بکنید..در غیر این صورت همسرتون برای فرزند شما هم باید اقدام کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، mhy_1985 ، الهه سابق ، Tomas
بچه های عزیز من یه سوال داشتم.همونطور که می دونین منf2a هستم .موقع اقدام مایک سال بود ازدواج کرده بودیم و موقع ویزا گوش شیطون کر می شیم 3 سال. اونوقت می خواستم بدونم من گرین کارت اگه بگیرم بازم(گوش شیطون کر ) گرین کارتم 10 سالس یا موقته .آیا باید بهشون این مسئله رو بگم یا خودشون می فهمند.
ممنون
پاسخ
فکر میکنم باید روز مصاحبه به سفارت بگید
پاسخ
تشکر کنندگان: omnia ، girl ، Tomas

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان