کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
بستگی به سرویس سنترتون داره. الان سرویس کالیفرنیا رو زده 6.5 ماه، نشنال بنفیت سنتر، 1 سال و 1 ماه، تگزاس 1 سال و 4 ماه و ورمونت 6.5 ماه زده.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، wait for visa ، mamane rastin ، shabnam.84
وای الهه جون فقط اپرو 129 کم کم 6.5 ماه طول میکشه؟؟؟
این که میشه همون cr1 که؟؟ کم کم یک سال طول میکشه که Sad(
ای بابا
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
شینا جان از شانس بد شما تازگیا اینجوری شده. تا همین 2-3 هفته پیش یا شایدم 1 ماه پیش اینجوری نبود و k3 از ابتدا تا انتها 6-7 ماه بیشتر طول نمیکشید. عوضش NVC نداری. چون uscis هر چقدر هم طولانی باشه آدم خیالش راحته که همون موقع که گفتن اپروو میکنن، واقعا اپروو میکنن ولی NVC اصلا روش هیچی ننوشته و طبق آماری که از سلیت ویزا جورنی درآوردم دیدم اکثرا حداقل 6-7 ماه معطلی رو توی NVC دارن
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: shinna
به ما که رسید آسمون تپید
یعنی اگه همون یک ماهه پیش اقدام میکردیم 7_6 ماه طول میکشید عزیزم?
الهه جون شما میدونی که این مدت زمان برای هر دو تا فرم هست یا هر کدومش همینقدر زمان میبره?
تو سایت uscis نوشته?
ببخشید که. زیاد سوال پرسیدم
هنوز یک ماه نشده من کم آوردم :-(
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
الهه جون ما هنوز کیس نامبرم نداریم!!k3 هستیم اپرو 130 اومده ولی 129 نه هنوز...حالا چی کار کنیم؟ به نظرت کیس نامرمون کی میاد..130 حدودا 2 هفته پیش اپرو شدترو خدا نگو نمیدونممممممم!!!!!!اولین اقدام هم اواخر آذر بوده
پاسخ
تشکر کنندگان:
شینا جان اینا رو از خود سایت uscis درآوردم. هر کدومش انقدر زمان میبره که البته چون هر دو با هم دارن بررسی میشن پس اپروو یکی روی دیگری اثری نداره. مثلا ممکنه 7 ماه دیگه اپروو i130 ات بیاد و مثلا 6 ماه بعدشم اپروو i129f ات بیاد. (با فرض اینکه i130 هفت ماهه و 129 سیزده ماهه بیاد). اگه 1 ماه زودتر اقدام میکردید باز هم به این روند جدید برخورد میکردید و تاثیری نداشت. اینا احتمالا چندماهه این روند جدیدو تصویب کردن ولی تازه اعلامش کردن. بعدشم اگه میخوای به cr1 تغییرش بدی کاری نداره، همین الان ایمیل بزنید یا زنگ بزنید و بگید بعد از اپروو i130 پرونده رو بفرستن nvc برای طی کردن روند cr1 و بگید نمیخواهید k3 اقدام کنید. چیز اضافی هم از شما نمیخوان
*********************************************8
مامان راستین معمولا باید بین 2 هفته تا 2 ماه بعد از اپروو i130 کیس نامبر بیاد. واسه خود من 57 روز طول کشید. اما چون ما تا حالا اینجا کیس k3 نداشتیم نمیدونم در مورد این نوع ویزا گرفتن کیس نامبر چقدر طول میکشه
پاسخ
تشکر کنندگان: mamane rastin ، shabnam.84 ، shinna
سلام به همه
دوستای عزیز
من یک شرح حال خلاصه از خودم میدم اینجا. اگر کسی اطلاعی داره، خواهش میکنم کمکم کنه.
من اسمم توی لاتاری گرین کارت ۲۰۱۳ در اومده و کیس نامبرم 8xxx هست، یعنی احتمالا تا چند روز دیگه که کارنتی‌های جدید بیاد، کیس نامبرم کارنت میشه. حالا، من تقریبا از سه سال پیش با کسی هستم که قصد ازدواج هم داریم و مدل رابطه‌‌ی جدی نامزدی (با اطلاع کامل خانواده‌های طرفین) داریم؛ «ولی» متأسفانه بخاطر برخی دلایل شخصی و خصوصا ماجرای سربازی، «نمی‌تونیم» فعلا عقد کنیم و به همین خاطر من خودم احتمالا گرین کارت دستم میاد تا مثلا چند ماه آینده، ولی ایشان نه.
همچنین هردو قصد ادامه تحصیل فوق لیسانس و زندگی و کار در ایالات متحده داریم و در این زمینه هم اتفاق نظر داریم و مشکلی نیست.
الان ما فقط مشکلمون اینه که اطلاعات درست و دقیق و مطمئن گیر نمیاریم. خصوصا در مورد پاس سفید.
یعنی تا بدین جا، تصمیمون اینه که بعد از گرفتن گرین کارت توسط من، من بعد از چند ماه که برای گرفتن گرین کارت در امریکا هستم، به ایران برگردم با گرفتن پاس سفید برای ۲سال و بعد از آن عقد (ازدواج) کنیم و در آن دوسال در ایران زندگی کنیم و ایشان سربازی‌شان تمام شود و از آن طرف هم من برای گرین کارت ایشان اقدام کنم تا بعد از اتمام این دوسال، گرین کارت ایشان هم دستشان باشد و بتوانیم دوتایی برویم.

حالا؛ بعد از این شرح حال کوتاه، من چند تا سؤال دارم:
۱. آیا پاس سفید رو بعد از همان ۳-۴ ماهی که من در امریکا بمانم برای گرفتن گرین کارت، میتوانم بگیرم یا بیشتر باید اونجا آدم مونده باشه تا پاس سفید بدن؟
۲. وقتی من ِ گرین‌کارت‌دار برای همسرم که نداره، اقدام کنم برای گرفتن گرین‌کارت، دقیقا چقدر طول خواهد کشید؟ این خیلی مهمه. بعضیا میگن ۲سال، بعضیا میگن ۵سال، بعضیا میگن بیشتر! کسی میدونی دقیقا چقدره؟ یا لینک معتبری از سایت معتبری داره که اینو دقیق آدم بفهمه چقدره؟
۳. آیا با توجه به قصد و برنامه‌ای که ما داریم (یعنی من بعد از گرفتن گرین کارت «به شکلی» که از نظر دولت امریکا مانعی برای گرین کارت و بازگشت من به امریکا نباشه، به ایران بیام و حدودا دو سال اینجا زندگی کنم)، فرم خاص یا برنامه‌ی جایگزینی به‌جای پاس سفید میشناسید که پیشنهاد کنید که ممکنه سریعتر و بی دردسر تر باشه؟
۴. درنهایت، شما پیشنهاد دیگری مثل ویزای ازدواج یا نامزدی رو برای وضعیت ما منناسب میدونید آیا؟ یا خیر؟
2013AS84xx, Abu Dhabi, w2 June, ویزای یک‌ضرب, مدارک مصاحبه, csc, سفرنامه‌ی من
مراحل آمدن Green Card
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی
یک سؤال اساسیم موند:

۵. فرض بگیریم که من گرین کارت رو گرفتم و بعد از۳-۴ ماه با پاس سفید، برای دو سال زندگی در ایران، به ایران برگشتم؛ آیا میتونم در این دوسالی که درواقع در دوران پاس سفیدم قرار دارم، برای همسرم اقدام کنم؟ یا شرایط خاص دیگه‌ای داره؟
مراحل آمدن Green Card
پاسخ
دوست عزیز پاسخ خاتون:
1- پاس سفید رو توی همون مدت میتونید بگیرید و معطلی نداره
2- کتگوری ویزای همسر فرد دارنده گرین کارت f2a هست و از توی ویزا بولتن میتونید ببینید که این کتگوری 2 سال و چهار ماه طول میکشه تا کارنت بشه و معمولا 3-4 ماه بعد از کارنتی فرد مصاحبه میشه. با این حساب اگه اف بی آی چک هم نخوره حداقل 2.5 طول میکشه. اما معمولا حدود 3 سال میشه. اگه الان ویزا بولتن رو ببینید دارن پرونده های دسامبر 2010 رو بررسی میکنن
3- تنها راه همون پاس سفیده مگر اینه 6 ماه یکبار برید آمریکا و برگردید که واقعا از نظر اقتصادی به صرفه نیست
4- ازدواج الان برای شما فایده نداره چون نامزدتون نمیتونه از ایران خارج بشه پس تنها راه همون گرفتن پاس سفید و بعد اقدام هستش
5- میتونید از ایران اقدام کنید ولی باید حتما قبل از مصاحبه همسرتون یک اجاره نامه صوری توی آمریکا تهیه کنید که نشون بده شما قصد دارید وافعا توی آمریکا زندگی کنید و یا اینکه 1 ماه یا 2 هفته قبل از مصاحبه همسرتون تشریف ببرید آمریکا و کپی مهر ورود به آمریکا رو بدید همستون تا روز مصاحبه با خودش ببره که نشون بده شما اون موقع توی آمریکا حضور دارید و یا هرمدرک دیگه ای که نشون بده شما واقعا قصد اقامت در آمریکا رو دارید، مدارکی مثل کپی گواهینامه، اجاره نامه صوری، گواهی اشتغال به کار یا تحصیل در آمریکا، قبض آب و برق به نام خودتون در آمریکا و غیره
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی ، naarestan
مرسی الهه جونم
با این حساب فکر کنم همون cr1 بهتر باشه, مادر همسرم میگفت میخوان کم کم k3 رو بردارن چون عملا مدت زمانش با cr1 بکی شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، سانازی
والا بازم خود دانید. بلاتکلیفی NVC آدمو روانی میکنه. اگه اصرار به cr1 دارید هرچه زودتر بهشون اطلاع بدید
پاسخ
تشکر کنندگان: shinna
ممنون عزیز دلم
راستی تو k-3 مگه نباید اول 129 اپرو شه بعد 130? اگه 130. زودتر اپرو شه دیگه از k3 به cr1 تبدیل میشه.
این تازه ترین خبر بودکه طی تماس تلفنی با شیکاگو بدست اومده.
الهه جون میشه لینک این مدت زمان ها رو برام بذاری, نمیدونم کدوم قسمت و باید ببینم.
ممنونم
پاسخ
خانم الهه‌ی عزیز
سپاسگزارم
Smile
آیا امکانش هست که تجربیات خودتان رو مثل همین سفرنامه‌هایی که بعضی دوستان میگذارن، بگذارید روی مهاجرسرا؟
من از طریق امضاتون دیدم که شما هم با NVC سروکار دارید و طبق نوشته‌ی خودتون ۳ماه بعد از تکمیل مدارک در NVC نامه مصاحبه گرفتید و ماه بعدش مصاحبه دارید انشالله (که از صمیم قلب امیدوارم به خوبی و روونی ِ کامل پیش بره Smile ). میخواستم بدونم جسارتا که پرونده‌ی شما ویزای نامزدی هست یا ازدواج؟ چون در تاپیک «ویزای نامزدی و ازدواج» گفته بودید که ویزای ازدواج معمولا مدت زیادی توی NVC گیر میکنه و ممکنه ۲-۳سال طول بکشه تا نامه مصاحبه بیاد اصلا.
صرفا میخوام ببینم اگر شما کیس ویزای ازدواج باشین و انقدر زود جواب گرفته باشین، آدم امیدوار میشه به این پروسه D:
مراحل آمدن Green Card
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، sadeghi897
ببخشید! D:
من یک سؤال دیگری هم برام پیش اومد:
«زمانی که من گرین کارتم رو بگیرم، دقیقا از چه زمانی به بعدش میتونم برای گرفتن گرین کارت برای همسر قانونیم اقدام کنم؟»

یعنی میخوام بدونم احیانا قانونی وجود نداره که باید nماه توی خاک امریکا بوده باشی یا گرین کارت داشته بوده بیده باشی! D:
مراحل آمدن Green Card
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست عزیز. الهه جون کیس ازدواجی هستن با سیتیزن. اتفاقا کیس الهه کارش طولانی هم شد اما بالاخره نامه مصاحبه ش اومدو ایشالا به زودی میره.

حالا تا خود الهه بیاد و جواب کامل رو بده بهتون باید بگم که شما اگه بخواهید با گرین کارت برای همسرتون اقدام کنید 2 سال رو حتما زمان میبره تا ایشون
بتونن بیان پیشتون.

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، الهه سابق

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان