کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
ببین روندش اینه که قبلا اپروو i129f و i130 یک زمان میبرد. بعد هر دو میرفتن nvc و بعد nvc سریعا پرونده رو میفرستاد سفارت و دیگه به i130 و درگیری های nvc نمیکشید کار و بر اساس i129f نوع ویزا میشد k3. ولی الان که اپروو i129f توی بعضی سرویس سنترها 1 سال و چند ماه شده ولی اپروو i130 پنج ماه و 7 ماه شده، اینجور میشه که بعد از اپروو i130 پرونده میره nvc و مراحل خودشو طی میکنه. حالا اگه مدارک توی nvc تکمیل بشه ولی هنوز اپروو i129f نیومده باشه، اونا بعد از تکمیل مدارک در nvc پرونده رو میفرستن سفارت و وقت میدن برای ویزای cr1. اما اگه در حالیکه پرونده بر اساس i130 توی nvc گیر کنه (مثل خیلی از پرونده ها) و در همین میون i129f اپرووش بیاد، دیگه روند nvc متوقف میشه و پرونده منتقل میشه سفارت و نوع ویزا همون k3 میمونه. جدیدا اینطوری شده. در هر حال کسی ضرری نمیکنه چون هر کدوم زودتر به نتیجه رسید، نوع ویزا برا اساس همون تعیین میشه. البته cr1 برای کساییه که زیر 2 ساله که ازدواج کردن وگرنه اسمش میشه ir1 مثل من
اینی هم که گفتم توی سایت زده 5 ماه و 7 ماه ولی بعضیا 2 یا 3 ماهه اپروو میشن، اتفاقیه که ما داریم توی این سایت میبینیم واسه بعضیا میفته. واسه خود من زده بود 5 ماه و سر 5 ماه اپروو شدم ولی بعضی بچه ها با اینکه زده بود 5 ماه ولی 2 یا 3 ماهه اپروو شدن.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، mamane rastin
خیلی می ترسم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها یکی اینو ترجمه کنه بی زحمت....
i dont know why everyone here on visajourney keep on saying that K3 is dead, mine was recently forwarded to embassy(both i-130 and i129f approved at same time) and i am following the path of k3. Beyond the AOS(which you are going to get anyway) and saving about $700.00, i do not see any advantage of IR1-CR1 visa. K3 saves the time spent on NVC(atleast 40 to 50 days)and i guess 40 to 50 days does matter for the people who are praying every moment to be with each other.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دقیقا همون چیزیو میگه که من میگم. این شخص اپروو i130 و i129f اش در یک زمان اومده و طبق چیزی که من گفتم در این حالت پرونده صاف میره سفارت برای ویزای k3. اما اگه اپروو i130 زودتر بیاد پرونده میره nvc و تبدیل میشه cr1. حالا اگه پرونده همچنان در nvc بوده باشه و در همین میون اپروو i129f بیاد باز تبدیل میشه به k3. در کل هر کدوم زودتر بیاد روی اون اقدام میکنن. قبلا اپروو هر دوشون یه مقدار زمان میبرد. الان هم توی بعضی سرویس سنترها اپروو هردوشون یه مقدار زمان میبره تقریبا. ولی بعضی سرویس سنترهای دیگه اختلاف زمانی 8-9 ماهه دارن با هم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، yalda91
الهه جان چطوری از nvc پیگیری کردی ؟ اخه اصلا درست و حسابی جواب نمیدن که
این dos که میگی چیه؟
اخه من هم نامه تکمیل مدارکم از اول فوریه بوده و هنوز نامه وقت مصاحبه نیومده . خیلی نگرانم . به نظرت چسکار باید کرد ؟
خیلی دیر متوجه شدم که انکارا شلوغه و دیر وقت میدن وگرنه سفارت رو عوض میکردیم . !!!!!
نوع ویزا : CR1 ( ازدواج با سیتی زن )
اولین اقدام : 2011
تکمیل مدارک در nvc : فوریه / 4 / 2013
محل مصاحبه : انکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
باید همین روزا نامه مصاحبت بیاد
به nvc زنگ بزن یا ایمیل بزن. مگه تا حالا باهاشون تماسی نداشتین؟ شماره dos رو هم توی یکی از تاپیکها نوشته بودم
پاسخ
تشکر کنندگان:
این dosچیه الهه جون . منم همینه مسئلم . منتظرم .
CR1

پاسخ
تشکر کنندگان:
2026631225 شمارشه. وزارت امور خارجه است اول 1 رو میزنی بعد صفر
پاسخ
تشکر کنندگان:
الهه خانوم سلام و ببخشید که باز مزاحمتون میشم . همونطور که میدونید کیس ما از nvc خلاص شد ولی هیچ خبری ازش نشد که اپروو شده بعد از چند وقت جوابش اومد اونم از آنکارا که کیس شما اینجاست و کیس نامبر رو هم دادن .حالا بنظر شما ما صبر کنیم برای ابلاغ تاریخ اینتر ویوو یا کیس رو ترنسفر کنیم جای دیگه و اگه جای دیگه منتقل کردیم بنظر شما کجا خوبه؟یعنی زودتر به جواب میرسیم؟ آخه این لینک رو ببینین :http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/english/schedule_iv.html آخرین تاریخ ماله 6/27/2013

و در آخر آیا برای این اتفاق نادر ما باید تو سایت سفارت آنکارا ثبت نام کنیم؟

اگه کسی کیسش آنکارا هست خواهشن راهنمایی کنه!!!!!!!!!
CR1
تاریخ مصاحبه : JUN 20thCool

پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به همه دوستان من visa گرفتم. اول اردیبهشت میذم آمریکا.
مصاحبه خیلی ساده بود.

(2013-04-09 ساعت 08:12)k1_cid نوشته:  الهه خانوم سلام و ببخشید که باز مزاحمتون میشم . همونطور که میدونید کیس ما از nvc خلاص شد ولی هیچ خبری ازش نشد که اپروو شده بعد از چند وقت جوابش اومد اونم از آنکارا که کیس شما اینجاست و کیس نامبر رو هم دادن .حالا بنظر شما ما صبر کنیم برای ابلاغ تاریخ اینتر ویوو یا کیس رو ترنسفر کنیم جای دیگه و اگه جای دیگه منتقل کردیم بنظر شما کجا خوبه؟یعنی زودتر به جواب میرسیم؟ آخه این لینک رو ببینین :http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/english/schedule_iv.html آخرین تاریخ ماله 6/27/2013

و در آخر آیا برای این اتفاق نادر ما باید تو سایت سفارت آنکارا ثبت نام کنیم؟

اگه کسی کیسش آنکارا هست خواهشن راهنمایی کنه!!!!!!!!!
به نظرم آنکارا خیلی خوب بود و سفارت خیلی همکاری میکنه.
در ضمن وقت مصاحبه براتون میفرستن و لازم نیست شما وقت بگیرین. یه 2 ماهی طول میکشه وقت بهتون بدن.
به نظرم سفارتتون رو عوض نکنین
پاسخ
تشکر کنندگان: k1_cid ، shinna ، الهه سابق ، سانازی ، yalda91
سلام با عرض تشکر
میخواستم فرم g-325 پر کنم ولی بیشتر سوالاتشو نمیفهمم میشه لطف کنید به فارسی برام ترجمه کنید..؟
ممنون و متشکر .........
IR1
ارسال مدارک: 22/1/2014
ایمیل تایید مدارک: 27/1/2014
اپروو: 22/7/2014
دریافت کیس نامبر: 29/08/2014
سفارت: انکارا
تحویل مدارک ان وی سی: 29/12/2014
ایمیل تکمیل مدارک: 12/08/2015
ایمیل مصاحبه: 2/2/2016
زمان مصاحبه: 2016.March.29
نتیجه مصاحبه: AP
اپدیت همراه با دو خطی  NOV.07.2016
اپدیت اور(or)  NOV.16.2016  
تاریخ دریافت ایمیل کلیری  NOV.17.2016
تاریخ دریافت ویزا 7 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
k1-cid شما نامزدی بودی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-09 ساعت 12:57)الهه سابق نوشته:  k1-cid شما نامزدی بودی؟
الهه خانم شما منتقل شدی ابو ظبی کی مصاحبه داری؟
فرستادن I130 10APRIL 2012
تایید I130 15september2012
تایید NVC 28 december 2012نامه مصاحبه 15 feb
مصاحبه 28 march
دریافت visa 6 april
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه ازدواجی الهه خانوم
CR1
تاریخ مصاحبه : JUN 20thCool

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-09 ساعت 09:44)kouch نوشته:  با سلام به همه دوستان من visa گرفتم. اول اردیبهشت میذم آمریکا.
مصاحبه خیلی ساده بود.

به نظرم آنکارا خیلی خوب بود و سفارت خیلی همکاری میکنه.
در ضمن وقت مصاحبه براتون میفرستن و لازم نیست شما وقت بگیرین. یه 2 ماهی طول میکشه وقت بهتون بدن.
به نظرم سفارتتون رو عوض نکنین

سلام.مبارک باشه به سلامتی .موفق باشید.برای ما هم دعا کنیدومیشه بگید کیستون چی بود؟کی مصاحبه شدید؟یه ضرب گرفتید؟بازم تبریک می گم.موفق باشید.
خدایا فقط به تو پناه میارم خودت دستمو بگیر .آمین Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان