کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
[/quote]
شما به اون چیزی که من لینکش را دادم باید عمل کنین. کجاش نامفهوم هست؟
[/quote]
دوست گلم من و همسرم که ستیزن کالیفرنیا آمریکاست تازه باهم در ایران ازدواج رسمی کردیم حالا ما باید این پول355 دلار و فرم i130 را به کجا بفرستیم؟
و در ضمن من نمی خواهم برم آمریکا زندگی کنم و فقط می خواهم با گرین کارت به آمریکا سفر کنیم برای دیدن فامیل و بخاطر همین می خواهم گرین کارت بگیرم که در رفت آمد مشکلی نداشته باشم
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما به اون چیزی که من لینکش را دادم باید عمل کنین. کجاش نامفهوم هست؟
[/quote]
دوست گلم من و همسرم که ستیزن کالیفرنیا آمریکاست تازه باهم در ایران ازدواج رسمی کردیم حالا ما باید این پول355 دلار و فرم i130 را به کجا بفرستیم؟
و در ضمن من نمی خواهم برم آمریکا زندگی کنم و فقط می خواهم با گرین کارت به آمریکا سفر کنیم برای دیدن فامیل و بخاطر همین می خواهم گرین کارت بگیرم که در رفت آمد مشکلی نداشته باشم
[/quote]

شما فرم i-130 رو اصلا خوندین؟
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...2ca60aRCRD

همونجاهمه اطلاعات لازم برای پروسه هست اگر نمی تونین با خوندن اونها کار را پیش ببرین وکیل شاید لازم دارین. در ضمن اگر قصد زندگی در آمریکا ندارید نمیشه green card بگیرین
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، mehdi_behzadi
مرسی دوست عزیز از این همه توجه شما برای حل مشکل بنده
اما یک سوال دارم یعنی من اگر نخواهم usa زندگی کنم و فقط برای دیدن فامیل به آمریکا برم نمتونم درخواست بدم؟؟
آخه من فکر می کردم میشه بعد از گرفتن گرین کارت چند ماه آمریکا باشم و دوباره به ایران بازگردم!!!
یعنی اگه گرین کارت بگیرم دیگه حق برگشتن به ایران را ندارم چون گرین کارتم باطل میشه؟؟؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-08 ساعت 15:15)mehdi_behzadi نوشته:  مرسی دوست عزیز از این همه توجه شما برای حل مشکل بنده
اما یک سوال دارم یعنی من اگر نخواهم usa زندگی کنم و فقط برای دیدن فامیل به آمریکا برم نمتونم درخواست بدم؟؟
آخه من فکر می کردم میشه بعد از گرفتن گرین کارت چند ماه آمریکا باشم و دوباره به ایران بازگردم!!!
یعنی اگه گرین کارت بگیرم دیگه حق برگشتن به ایران را ندارم چون گرین کارتم باطل میشه؟؟؟!!!

فلسفه گرین کارد اینه که شما و همسر آمریکایی تون بتونین با هم زندگی کنین (تو آمریکا) اگر قرار نیست توی آمریکا زندگی کنین لازم هم نیس گرین کارد داشته باشید. البته که میشه گرین کارد بگیرین و با آمدن به ایران هم باطل نمیشه (البته انگار باید 6 ماه یک بار برین آمریکا) اما گرفتن اون مستلزم این هست که همسر شما نشون بده که قصد اقامت در آمریکا داره حالا با خونه گرفتن یا کار پیدا کردن یا ...
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi
پس دوست عزیز چون همسر بنده ستیزن شهر کالیفرنیاست باید فرم i 130 و چکی به مبلغ $355 را به آدرس
USCIS
P.O. Box 804625
Chicago, IL 60680-4107
بفرستیم . اما حالا یک مشکل دیگه هم هست که پست DHL , TNT هیچ کدام به P.O. Box نمی فرستند حالا شما چی پیشنهادی می کنید ؟ با پست معمولی میشه فرستاد یا نه؟؟
راستی سفارت سویس به ما گفت که باید عقد نامه وشناسنامه و..... را بدی دارالترجمه رسمی و بعد اونها هم مهر بزنند و با فرم i 130 و چکی به مبلغ $355 همه را با هم بفرستیم؟ آیا نیازی هست؟؟
مرسی از محبت شما دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-08 ساعت 19:50)mehdi_behzadi نوشته:  پس دوست عزیز چون همسر بنده ستیزن شهر کالیفرنیاست باید فرم i 130 و چکی به مبلغ $355 را به آدرس
USCIS
P.O. Box 804625
Chicago, IL 60680-4107
بفرستیم . اما حالا یک مشکل دیگه هم هست که پست DHL , TNT هیچ کدام به P.O. Box نمی فرستند حالا شما چی پیشنهادی می کنید ؟ با پست معمولی میشه فرستاد یا نه؟؟
راستی سفارت سویس به ما گفت که باید عقد نامه وشناسنامه و..... را بدی دارالترجمه رسمی و بعد اونها هم مهر بزنند و با فرم i 130 و چکی به مبلغ $355 همه را با هم بفرستیم؟ آیا نیازی هست؟؟
مرسی از محبت شما دوست عزیز

شما برای نیاز به یک اسپانسر مالی خواهید داشت. آیا برای این کار فکری کردید؟

(2010-03-08 ساعت 19:50)mehdi_behzadi نوشته:  راستی سفارت سویس به ما گفت که باید عقد نامه وشناسنامه و..... را بدی
آیا فرم i-130 از شما خواسته که همراهش عقدنامه بفرستین؟

(2010-03-08 ساعت 19:50)mehdi_behzadi نوشته:  DHL , TNT هیچ کدام به P.O. Box نمی فرستند حالا شما چی پیشنهادی می کنید ؟ با پست معمولی میشه فرستاد یا نه؟؟
بفرستید یکی از آشنایان در امریکا با پست اونجا بفرسته
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi
سلام دوستان

من 2007 ازدواج کردم و ترجمه شناسنامه و قباله ازدواج در سال 2007 بوده آیا سفارت ایراد میگیره و باید دوباره ترجمه کنم؟در ضمن همسرم هم با من در سفر به آنکارا هست آیا به همسرم اجازه میدن با من در داخل سفارت بیاد؟
دوستان

کسی ترجمه دقیق این خواستن مرارک را میدونه؟ممنون میشم

Document Name Document Status
CORRESPONDENCE INSTRUCTIONS C
IMMIGRANT VISA APPLICATION Y
DS-230-II F
PASSPORT Y
BIRTH CERTIFICATE Y
ADOPTION F
MARRIAGE CERTIFICATE Y
MARRIAGE TERMINATION F
COURT RECORDS F
FINANCIAL EVIDENCE Y
CUSTODY PAPERS F
MILITARY RECORDS F
TURKEY POLICE CERTIFICATE F
FEE PAYMENT $
PHOTOGRAPH Y
PETITIONER MARRIAGE CERTIFICATE F
PETITIONER BIRTH CERTIFICATE F
(Document Status descriptions are given on the next page.)
پاسخ
تشکر کنندگان:
[/quote]

شما برای نیاز به یک اسپانسر مالی خواهید داشت. آیا برای این کار فکری کردید؟

(2010-03-08 ساعت 19:50)mehdi_behzadi نوشته:  راستی سفارت سویس به ما گفت که باید عقد نامه وشناسنامه و..... را بدی
آیا فرم i-130 از شما خواسته که همراهش عقدنامه بفرستین؟

(2010-03-08 ساعت 19:50)mehdi_behzadi نوشته:  DHL , TNT هیچ کدام به P.O. Box نمی فرستند حالا شما چی پیشنهادی می کنید ؟ با پست معمولی میشه فرستاد یا نه؟؟
بفرستید یکی از آشنایان در امریکا با پست اونجا بفرسته
[/quote]

بله پدر خانوم زحمتش را می کشه

نه این فقط نظر سفارت سوئیس هست

بله حتما این کار را میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
be hamsar man ejaze vorod dadand.albate rooz ghabl soal karde boodim

(2010-03-09 ساعت 17:41)susan
' نوشته:  
سلام دوستان

من 2007 ازدواج کردم و ترجمه شناسنامه و قباله ازدواج در سال 2007 بوده آیا سفارت ایراد میگیره و باید دوباره ترجمه کنم؟در ضمن همسرم هم با من در سفر به آنکارا هست آیا به همسرم اجازه میدن با من در داخل سفارت بیاد؟
دوستان

کسی ترجمه دقیق این خواستن مرارک را میدونه؟ممنون میشم

Document Name Document Status
CORRESPONDENCE INSTRUCTIONS C
IMMIGRANT VISA APPLICATION Y
DS-230-II F
PASSPORT Y
BIRTH CERTIFICATE Y
ADOPTION F
MARRIAGE CERTIFICATE Y
MARRIAGE TERMINATION F
COURT RECORDS F
FINANCIAL EVIDENCE Y
CUSTODY PAPERS F
MILITARY RECORDS F
TURKEY POLICE CERTIFICATE F
FEE PAYMENT $
PHOTOGRAPH Y
PETITIONER MARRIAGE CERTIFICATE F
PETITIONER BIRTH CERTIFICATE F
(Document Status descriptions are given on the next page.)
پاسخ
تشکر کنندگان:
در تاریخه ششم ژانویه NVC اعلام کرد که مدارک شما کامل است و تا ۸ هفته وقت سفارت اعلام میشود.بعد از گذشت ۸ هفته با NVC تماس گرفتم و اعلام کردن بخاطره ترافیک پرونده در آنکارا زمان بیشتری باید منتظر باشم.
با توجه به اینکه درخواست ما IR1 است :
۱-چه پیشبینی از زمان مصاحبه دارید ( دوستانی که مصاحبه آنکارا و ازدواجی اقدام نمودند با توجه به زمان تاییدد مدارکشون درNVC میتونند راهنمای خوبی باشند)
۲-در زمان مصاحبه اگر همسرم همراهم باشند ریسکی متوجه ما است؟
۳-کل پروسه مدیکال یک روز قبل از مصاحبه قابل انجام است ؟ هزینه حدودی ان چقدر است؟
۴-با توجه به این که من سفر امریکا (توریستی - سال گذشته ) در پاسپورت دارم و یک بار Clearشدم و با توجه به اینکه سربازی نرفته و شغل دولتی هم نداشتم آیا ویزا در روزه مصاحبه قابل صدور است؟.

از دوستانی که اطلات کامل داران ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: Bal
دوست عزیز بهتون پیشنهاد میکنم لینک زیر رو نگاهی بیاندازید شاید جوابتون و گرفتید

http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=32
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-10 ساعت 04:50)Kamran1977 نوشته:  در تاریخه ششم ژانویه NVC اعلام کرد که مدارک شما کامل است و تا ۸ هفته وقت سفارت اعلام میشود.بعد از گذشت ۸ هفته با NVC تماس گرفتم و اعلام کردن بخاطره ترافیک پرونده در آنکارا زمان بیشتری باید منتظر باشم.
با توجه به اینکه درخواست ما IR1 است :
۱-چه پیشبینی از زمان مصاحبه دارید ( دوستانی که مصاحبه آنکارا و ازدواجی اقدام نمودند با توجه به زمان تاییدد مدارکشون درNVC میتونند راهنمای خوبی باشند)
۲-در زمان مصاحبه اگر همسرم همراهم باشند ریسکی متوجه ما است؟
۳-کل پروسه مدیکال یک روز قبل از مصاحبه قابل انجام است ؟ هزینه حدودی ان چقدر است؟
۴-با توجه به این که من سفر امریکا (توریستی - سال گذشته ) در پاسپورت دارم و یک بار Clearشدم و با توجه به اینکه سربازی نرفته و شغل دولتی هم نداشتم آیا ویزا در روزه مصاحبه قابل صدور است؟.

از دوستانی که اطلات کامل داران ممنون میشم

سلام دوست عزیز
میشه لطف کنید بگید فرق IR 1 و CR 1 چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست عزیز

بله آنکارا خیلی شلوغ هست و من هم خودم IR1 هستم و با منتظر موندم و تا بعد از 6 ماه وقت دادند.در موقع مصاحبه با بودن همسر شما ریسکی متوجه شما نیست فقط باید از قبل هماهنگ باشید یعنی زمانیکه کنسولگر ازتون سوال میپرسه باید حرف هر دو یکی باشه.کل پروسه پزشکی یک روز هست.حدود 200 دلار .تا میتونید واکسنهای لازم را از قبل زده باشید که انجا براتون گران تمام میشه.رفتن یکبار یا 2 بار به امریکا زیادتاثیری نداره چون همه چیز دست کنسولگر هست و مدارکی که قبل از مصاحبه میخوان باید تکمیل باشه.برای دریافت ویزا هیچ چیز مشخص نمیکنه چون کنسولگر تایین میکنه که باید FBI CHEK بشید یا نه؟ولی ناامید نباشید شاید شما همان روز گرفتین.چون دیده شده افرادی IR1 بودن و با کامل بودن مدارک دریافت ویزا همان روز بوده.
سلام
IR1 کسانی که از زمان گرین کارت خودشون برای همسر و اقوام درجه یک اقدام میکنند که 3 تا 5 سال زمان میبره که کارشون درست بشه و CR1 کسانی که سیتزن هستند و برای همسرشون اقدام میکنند که بین 8 ماه تا ا سال و نیم زمان میبره.اگر باز هم چیزی و از قلم انداختم دوستان محبت میکنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، shamim
سلام دوستان
میخواستم بدونم اگر مادری که گرین کارت داره ،فرزندش را ایران به دنیا بیاره،به فرزندش گرین کارت میدهند یا سیتیزن میشه؟ و باید از کجا اقدام کنه؟ از سفارت سویس ؟
ممنون
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
تشکر کنندگان:
ویزای IR-1 و CR-1 هر دو ویزای مهاجرتی برای دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا هستند با این تفاوت که:

IR1 به کسانی تعلق میگیرد که بیش از 2سال از ازدواجشان گذشته باشد و گرین کارت 10 ساله میگیرند

ولی CR1 به کسانی تعلق میگیرد که کمتر از 2سال از زمان ازدواجش با سیتیزن گذشته و گرین کارت مشروط(conditional) میگیرد که تنها تفاوت آن با گرین کارت 10 ساله اینه که 2سال اعتبار داره و پس از گذشت تقریبا 21 ماه از صدور آن با اثبات اینکه هنوز زندگی مشترک شما ادامه داره اقدام به گرفتن گرین کارت دایم میکنید

در مجموع این دو نوع گرین کارت به نظر هیچ تفاوتی با هم به استثنا مورد ذکر شده ندارند و در هر 2 مورد هم میتوانید پس از گذشت 3سال برای سیتیزن شیپ اقدام بفرمایید

-----------------------------------

و اما یک سوال برام پیش اومد ... جدا پس از تکمیل مدارک 6ماه طول میکشه که وقت مصاحبه بدن؟ چون کیس من هم آنکارا هست

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، frozen mind ، Bal

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان