کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
:برای من حدود 6 ماه یا بهتره بگم دقیقا 7 ماه طول کشید یعنی 6ماه گذشت ایمیل زدند و 1 ماه هم وقت دارید تا مدارک را برای مصاحبه تکمیل کنید مثل ترجمه سند ازدواج و.........
همه چیز ممکن پیش بیاد حتی دیدم که حدود 1 سال طول کشیده.البته ناگفته نمونه پیگیری میکردیم از طریق ایمیل و نامه به NVC.چون آنکارا الان خیلی شلوغه.ولی ممکن برای شما زود بیاد .چون اینطورکه من فهمیدم قانونی برای به نوبت و سر وقت گذاشتن هر کیس نیست و هر چند که هر کیس با کیس دیگه فرق میکنه.دلم میسوزه برای IR1 چون هم طول میکشه کارشون و هم اگر بهشونfbi check بخوره واقعا سخت هست. Big GrinTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding
با تشکر از دوستان عزیر susan و megaholding
حالا با توجه به حرف شما دوستان من با یک ستیزن آمریکایی در ایران ازدواج کردم و مدت ازدواج ما کمتر 2 سال می باشد حالا فایل ما جزو کدام گروه می باشد؟؟ CR 1 یا IR1
یکمی گیج شدم ممنون میشم باز هم محبت کنید و جواب بنده را بدید
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اگر از زمان سیتیزنی همسرتون اقدام کنه CR1 .آیا همسر شما از سیتیزنی براتون اقدام کرده؟و الان در جریان هست منظورم 2 سال هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi
(2010-03-10 ساعت 16:13)mehdi_behzadi نوشته:  با تشکر از دوستان عزیر susan و megaholding
حالا با توجه به حرف شما دوستان من با یک ستیزن آمریکایی در ایران ازدواج کردم و مدت ازدواج ما کمتر 2 سال می باشد حالا فایل ما جزو کدام گروه می باشد؟؟ CR 1 یا IR1
یکمی گیج شدم ممنون میشم باز هم محبت کنید و جواب بنده را بدید

شما اگر زمانی که وقت مصاحبه براتون میاد 2سال یا بیشتر از عقد رسمیتون گذشته باشه ویزاتون میشه IR1 در غیر اینصورت میشه CR1
پاسخ
(2010-03-10 ساعت 13:31)payman R نوشته:  سلام دوستان
میخواستم بدونم اگر مادری که گرین کارت داره ،فرزندش را ایران به دنیا بیاره،به فرزندش گرین کارت میدهند یا سیتیزن میشه؟ و باید از کجا اقدام کنه؟ از سفارت سویس ؟
ممنون

خیر citizen نمیشه، مگر اینکه بابای بچه citizen باشه که اون هم شرایط داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-10 ساعت 20:00)susan نوشته:  سلام
اگر از زمان سیتیزنی همسرتون اقدام کنه CR1 .آیا همسر شما از سیتیزنی براتون اقدام کرده؟و الان در جریان هست منظورم 2 سال هست؟
دوست عزیز ما تازه می خواهیم فرم i-130 را پر کنیم همسرم یک سال هست که به ایران آمده و ما از همان روز عقد آقایی کردیم وشاید باورتون نشه که دولت ایران 11 ماه وقت ما رو گرفت و 3 بار هم مصاحبه رفتیم تازه اجازه ازدواج رسمی را در ایران به ما داد Sad البته این را بگم که همان یک سال پیش ما در سفارت سویس یک فرمی را پر کردیم که ما در اایران ازدواج کردیم و گفتند ما برای این خانم یک فایل باز می کنیم و یک رو نوشت از این را به usa میفرستیم که این خانم آمریکایی در ایران ازدواج کرده !!
خلاصه دوستان ما تازه اول راه هستیم و یک عالم سوال !!Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
امیر جان یک سوال دیگه داشتم اگه همسر من که ستیزن هست می خواهد برای ویزای ازدواجی اقدام کنه آیا باید در آمریکا باشه یا نه ؟
چون در همان سایت که معرفی کردی نوشته که اگر تقاضا دهنده خارج از ایرن باشد باید به سفارت یا کنسول usa در آن کشور مراجعه کند که متاسفانه اینجا هیچ یک را نداریم پس ما حا لا چیکار کنیم برای ارسال فرم ها ؟ یا اینکه به همان
USCIS
P.O. Box 804625
Chicago, IL 60680-4107 بفرستیم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-11 ساعت 08:52)mehdi_behzadi نوشته:  امیر جان یک سوال دیگه داشتم اگه همسر من که ستیزن هست می خواهد برای ویزای ازدواجی اقدام کنه آیا باید در آمریکا باشه یا نه ؟
چون در همان سایت که معرفی کردی نوشته که اگر تقاضا دهنده خارج از ایرن باشد باید به سفارت یا کنسول usa در آن کشور مراجعه کند که متاسفانه اینجا هیچ یک را نداریم پس ما حا لا چیکار کنیم برای ارسال فرم ها ؟ یا اینکه به همان
USCIS
P.O. Box 804625
Chicago, IL 60680-4107 بفرستیم ؟

بفرستید همون آدرسی که نوشتید.

به هر حال من فکر نمی کنم بدون داشتن سکونت (خانه یا شغل یا سابقه بیمه یا گواهینامه رانندگی ...) در آمریکا، همسر شما بتونه برای شما اقدام کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
یعنی 2 سال بیشتر ؟ اگر 2 سال بیشتر باشه فکر کنم IR1 باشید.چون CR1 زیر 2 سال میشه و IR1 بالای 2 سال.
پاسخ
ایشان تمامی اینه که شما ذکر کردید را دارا می باشند اما فقط بخاطر ازدواج و گرفتن تابعیت ایران این مدت در ایران مانده حالا یعنی دولت آمریکا قبول نمی کنه؟؟؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

از افرادی که عکس برای گرین کارت و سفارت آمریکا گرفتند آیا عکس 5*5 باید بدون روتوش باشه چون من با روتوش گرفتم آیا سفارت قبول میکنه و یا باید دوباره بگیرم؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-11 ساعت 16:53)mehdi_behzadi نوشته:  ایشان تمامی اینه که شما ذکر کردید را دارا می باشند اما فقط بخاطر ازدواج و گرفتن تابعیت ایران این مدت در ایران مانده حالا یعنی دولت آمریکا قبول نمی کنه؟؟؟!!!

سلام
اصلا نگران نباشید
هر کاری کنسولگری سوئیس گفت انجام دهید
مدارک را از ایران پست نکنید به مسافر بدهید برای دوستانتان ببرد و آنها از انجا پست کنند البته اگر دوست قابل اعتمادی دارید
الزاما" نباید چک مال همسر شما باشد می توانید به دوستتان پولش را بدهید و او چک را بجای شما بدهد
من از امریکا پست کردم به ان وی سی ولی به خدا ادرس و جزئیاتش را یادم نیست
این مرحله اول کار شماست بر فرض هم اگر چیزی هائی که شما در فرم ای 13 خواندید و سفارت به شما گفت و ارسال کردید ناقص بود سر یکهفته دوباره نامه ای برای شما میاید مبنی بر اینکه مدارک شما به دست ما رسید و... اگر ناقص باشد اعمال میکننددددد

تا اینجاااااااا همین و هیچ نگرانی ندارد

6 ماه تا 3 سال بعد از شما دوباره مبلغی جهت واریزی پول میخواهند و دوباره به جریان افتادن پرونده یکبار 70 دلار و یکبار 400 دلار و انموقع است که از شما مدارکی دال بر اینکه شما تصمیم دارید امریکا زندگی کنید میخواهند و اسپانسررررر
که انموقع تلفنی به نام خودتان و اجاره نامه و ... میتونید بگید من در ایران پولدارم و.... و اسپانسرررر

بعدش هم انتخاب انکارا یا دبی که انکارا بهترهه چون حداقل ویزا نمیخواد و زمینی هم میتونی بری همین وگرنه دبی و انکارا فرقی نمیکنند
در ضمن کار شما قانونیه و ویزای توریستی نمیخواهید که دنبال بهتر بودن سفارت هستید
همسر شما سیتی زنه و قانونا میتونه شما را ببره

حالا در مورد همسرتان چون سیتی زن است فکر نمکنم بیرون بودنشان از امریکا موردی داشته باشد و مسلما" نداره

در مورد خودتان هم حالا گان کارت را بگیرید بعدش تصمیم بگیرید که می خواهید اونجا بمونید یا نه قدر مسلم دیدن ینگه دنیا به یه دفعه اش هم میارزهه
اونموقع اگر مایه داشتید هر 6 ماه میرید امریکا و برمیگردید یا پاسپورت سفید 2 ساله میگیرید و هر دو سال یکبار میرید و یا میرید 3 سال کامل در 5 سال میمونید و سیتی زن میشید
و بر میگردید ایران

تا اونموقع کی مرده کی زنده ادم از فرداش هم خبر ندارهههه
موفق باشییییییییید
(2010-03-10 ساعت 23:04)amir29 نوشته:  
(2010-03-10 ساعت 13:31)payman R نوشته:  سلام دوستان
میخواستم بدونم اگر مادری که گرین کارت داره ،فرزندش را ایران به دنیا بیاره،به فرزندش گرین کارت میدهند یا سیتیزن میشه؟ و باید از کجا اقدام کنه؟ از سفارت سویس ؟
ممنون

خیر citizen نمیشه، مگر اینکه بابای بچه citizen باشه که اون هم شرایط داره

با سللام
من اردیبهشت به کنسولگری سوئیس مراجعه کردم و به خودم شخصا گفتند که مادری که گرین کارت داره با پر کردن فرم و... در سن زیر 2 سال وقتی وارد خاک امریکا میشهههههه سیتی زن میشهههههه
داغ منو تازه نکنید که فردای تولد دختر 2 سالم یعنی در 2 سال و یک روزگی اون این قضیه را فهمیدم و هنوز داغدارم از نداشتن اطلاعات کافیییییییی
پاسخ
تشکر کنندگان: payman R ، mehdi_behzadi ، Ali Sepehr ، Bal
بدون روتوش باید باشه حتما یعنی عکس واقعی خودتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز
تو آنکارا چندتا عکاسی خوب هست پایین هتل ددمان،ارزونتر از تهران،مورد قبول سفارت هم هستند.خیالتم راحت می شه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-14 ساعت 23:01)Nickboy نوشته:  دوست عزیز
تو آنکارا چندتا عکاسی خوب هست پایین هتل ددمان،ارزونتر از تهران،مورد قبول سفارت هم هستند.خیالتم راحت می شه.

سلام

ممکن اسم این عکاسی را بگیدومن هتل رویال گرفتم تا اونجا زیاد راه هست؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان