کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
عالیههههههههه مبارک باشه اقای خوش شانسسس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من در هفته آینده کلیات و جزییات ویزای ازدواجی از لحظه تصمیم گرفتن و فایل کردن تا لحظه تحویل پاسپورت و گرفتن گرین گارت را شرح خواهم داد. امیدوارم مرجع مطلوبی باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، megaholding ، Bal
۱- در اواسط آپریل ۲۰۰۹ فرم I-130 توسط وکیل در یکی از شعبات USCIS درCalifornia فایل شد.مبلغ ۳۵۵ دلار پرداخت شد.محله مصاحبه آنکارا انتخاب گردید.
۲-هفته بعد رسیدی ازUSCIS دریافت شد.همراه با رسید شماره ای اختصاص یافت.
۳- ۵ ماهه بعد نامه ای از USCISدریافت شد مبنی بر تایید درخواست مهاجرت .در این نامه اشاره شد که پرونده شما بهNVC فرستاده میشود.
۴- فرم ساپورت ملی I-864و مشخصات فردی DS و مبالغ ۴۰۰ دلار بابت برسی پرونده درNVC و مبلغ ۷۰ دلار بابت بررسی فرم ویزا پرداخت شد. برادر من با عنوان Joint-sponsor مسول تکمیل ساپورت ملی شدند.
۵-ازNVCشمارهای با پسوند ANK که نماینگر آنکارا میباشد اختصاص یافت .
۶- در اوایل ژانویه وکیل تماس گرفتند و گفتند که از NVC نامه منبی بر اینکه ترجمه رسمی مدرک ازدواج کافی نیست .تقاضای فرستادن اصل سند یا تاییده ترجمه توسط سفارت سویس را خواستند که ما دومی را انجام دادیم.
۷-درApril 2010 زمان مصاحبه می ۲۰۱۰اعلام شد. و نامه رسمی دریافت گردید . شماره تلفن0016033340700 مرجع خوبی جهت فهمیدن زمان مصاحبه میباشد.
۸-قبل از سفر در انیستیتو پاستور واکسنهای Hepatitis-MMR-دیفتیری زده شد.کلان ۲۵۰۰ تومان
۹-۲ روز قبل از مصاحبه به آنکارا رسیدم همان روز عکس قفسه سینه و خون گرفته شد مجموعا ۵۰ دلار
1 با ارایه تاییده پاستور- معاینه دکتر و واکسن ابله مرغان با هزینه ۱30 دلار انجام شد .پرونده پزشکی تکمیل شد.
۱۱- روز بعد نتایج دریافت شد
۱۲-روز بعد صبح مصاحبه در سفارت انجام پذیرفت.سوال خاصی نکردند.از تحصیلات و کارم و تحصیلات و کاره همسرم پرسیدند .سپس من رو به UPSمعرفی کردند در همان سالن با پرداخت ۱۲دلار
۱۴-دو روز بعد پاکت زرد و پاسپورت حاوی ویزای اقامتی تحویل داده شد
۱۵-الان هم در هتل هستم و فردا شب به تهران برمیگردم

توصیه ها:
۱-گرفتن وکیل رو توصیه میکنم .قیمت از ۵۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار در نوسان است.
۲-سعی کنید از تمامی مدارکتون که ترجمه رسمی شده تاییده سفارت سویس هم بگیرید.بالاخص شناسنامه ها و سند ازدواج
۳-به هنگام مصاحبه تمام مدارکتون رو ببرید .حتی اگه فکر میکنید لازم نمیشه
۴- از تور های معتبر استفاده کنید.هرچند من خودم این سفر ۴ ام به ترکیه بود.
۵- من در هتل ددمان بلوک ب مستقر شدم.خیلی هم راضی ام.

لازم به ذکر که من FBIنخوردم چون:
۱-کار دولتی نداشتم و حتی کاری که به نحوی به کار دولتی ربطی داشته باشه
۲-کارت موافیت داشتم( خرید خدمت)
۳-در هیچ کشوری بیش از ۶ ماه حضور دائم نداشتم.

داشتن سفر امریکا در یک سال اخیر و دانشوی دانشگاه کانادائی هم فکر کنم بی تاثیر نبود.

بنابر این کل داستان حدوده ۱۳ ماه طول کشید
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، Ali Sepehr ، sib 24 ، megaholding ، R.F ، hasti_banoo ، kianoush ، nnazi_2005 ، mehdi_behzadi ، Bal
(2010-05-15 ساعت 04:57)Kamran1977 نوشته:  ۱- در اواسط آپریل ۲۰۰۹ فرم I-130 توسط وکیل در یکی از شعبات USCIS درCalifornia فایل شد.مبلغ ۳۵۵ دلار پرداخت شد.محله مصاحبه آنکارا انتخاب گردید.
۲-هفته بعد رسیدی ازUSCIS دریافت شد.همراه با رسید شماره ای اختصاص یافت.
۳- ۵ ماهه بعد نامه ای از USCISدریافت شد مبنی بر تایید درخواست مهاجرت .در این نامه اشاره شد که پرونده شما بهNVC فرستاده میشود.
۴- فرم ساپورت ملی I-864و مشخصات فردی DS و مبالغ ۴۰۰ دلار بابت برسی پرونده درNVC و مبلغ ۷۰ دلار بابت بررسی فرم ویزا پرداخت شد. برادر من با عنوان Joint-sponsor مسول تکمیل ساپورت ملی شدند.
۵-ازNVCشمارهای با پسوند ANK که نماینگر آنکارا میباشد اختصاص یافت .
۶- در اوایل ژانویه وکیل تماس گرفتند و گفتند که از NVC نامه منبی بر اینکه ترجمه رسمی مدرک ازدواج کافی نیست .تقاضای فرستادن اصل سند یا تاییده ترجمه توسط سفارت سویس را خواستند که ما دومی را انجام دادیم.
۷-درApril 2010 زمان مصاحبه می ۲۰۱۰اعلام شد. و نامه رسمی دریافت گردید . شماره تلفن0016033340700 مرجع خوبی جهت فهمیدن زمان مصاحبه میباشد.
۸-قبل از سفر در انیستیتو پاستور واکسنهای Hepatitis-MMR-دیفتیری زده شد.کلان ۲۵۰۰ تومان
۹-۲ روز قبل از مصاحبه به آنکارا رسیدم همان روز عکس قفسه سینه و خون گرفته شد مجموعا ۵۰ دلار
1 با ارایه تاییده پاستور- معاینه دکتر و واکسن ابله مرغان با هزینه ۱30 دلار انجام شد .پرونده پزشکی تکمیل شد.
۱۱- روز بعد نتایج دریافت شد
۱۲-روز بعد صبح مصاحبه در سفارت انجام پذیرفت.سوال خاصی نکردند.از تحصیلات و کارم و تحصیلات و کاره همسرم پرسیدند .سپس من رو به UPSمعرفی کردند در همان سالن با پرداخت ۱۲دلار
۱۴-دو روز بعد پاکت زرد و پاسپورت حاوی ویزای اقامتی تحویل داده شد
۱۵-الان هم در هتل هستم و فردا شب به تهران برمیگردم

توصیه ها:
۱-گرفتن وکیل رو توصیه میکنم .قیمت از ۵۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار در نوسان است.
۲-سعی کنید از تمامی مدارکتون که ترجمه رسمی شده تاییده سفارت سویس هم بگیرید.بالاخص شناسنامه ها و سند ازدواج
۳-به هنگام مصاحبه تمام مدارکتون رو ببرید .حتی اگه فکر میکنید لازم نمیشه
۴- از تور های معتبر استفاده کنید.هرچند من خودم این سفر ۴ ام به ترکیه بود.
۵- من در هتل ددمان بلوک ب مستقر شدم.خیلی هم راضی ام.

لازم به ذکر که من FBIنخوردم چون:
۱-کار دولتی نداشتم و حتی کاری که به نحوی به کار دولتی ربطی داشته باشه
۲-کارت موافیت داشتم( خرید خدمت)
۳-در هیچ کشوری بیش از ۶ ماه حضور دائم نداشتم.

داشتن سفر امریکا در یک سال اخیر و دانشوی دانشگاه کانادائی هم فکر کنم بی تاثیر نبود.

بنابر این کل داستان حدوده ۱۳ ماه طول کشید

سلام .
تبریک میگم بهتون.میتونم بپرسم چند وقته که ازدواج کردید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرداد میشه 2 سال
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
سلام
یه سوال دارم .. دختر عموی بنده سیتی زن آمریکاست یعنی همونجا به دنیا اومده و بزرگ شده.. اگه بیاد اینجا و نامزد کنیم امکان رفتن من و گرفتن ویزا چقدر هست؟؟؟
ممنون میشم از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
امکان گرفتن ویزای شما بالاست ... ولی باید به افیسر ثابت کنید که واقعا با هم هستین.برای این کار یک سری مدارک کوچیک لازم دارین که حرف های شما رو ثابت کنه.یه پرینت تلفن هاتون که چند ماهه با هم صحبت کردین و مدارکی از این قبیل.در کل شانستون خیلی بالاست
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، sh-b
Sadبا امروز 1 ماه و یک هفته شده که هنوز کیس نامبرم در سایت fbicek(آنکارا) نیامده دارم نگران میشم.Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-17 ساعت 16:25)Lord.Mehran نوشته:  سلام
یه سوال دارم .. دختر عموی بنده سیتی زن آمریکاست یعنی همونجا به دنیا اومده و بزرگ شده.. اگه بیاد اینجا و نامزد کنیم امکان رفتن من و گرفتن ویزا چقدر هست؟؟؟
ممنون میشم از راهنماییتون

سلام
امکان رفتنتون زیاده.اگه بخواین از طریق نامزدی اقدام کنید کمتر از یکسال طول میکشه
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
همسر من از طریق فرم I-130 در ژانویه 2009 برای من اقدام کرد. تا الان همه چیز تقریبا نرمال پیش رفته.
3 هفته پیش همسرم 70$ آنلاین پرداخت کرد و بعد از 4 روز فرم DS-3032 (تعیین آدرس و شماره تلفن) برای من رسید و خواسته بود که اون را تکمیل کنم و برای اونها ارسال کنم، من هم آدرس همسرم را در آمریکا دادم. الان بعد از 10 روز که گذشته از ارسال فرم DS-3032 در سایت خواسته دوباره 400$ دلار پرداخت کنم برای IV اما هیچ جا هنوز از من فرم I-864 را نخواسته. من کی باید این فرم را برای اونها ارسال کنم؟
این 400$ مربوط به چی میشه؟
و حدودا چقدر دیگه از کارم مونده؟
ضمن اینکه من ترجمه کارت پایان خدمت و ترجمه سابقه کارم را باری اونها ارسال کردم. آیا دیگه چک FBI به من میخوره؟
در مورد Document Cover Sheet هم دوستان اطلاعی دارند که مربوط به چی میشه؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

Tongueمن بعد از 41 روز شماره ام در سایت اومدددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددBig Grin
دیروز 21 می سایت آپدیت شد. امیدوارم کار همه شما دوستان هم به خوبی و موفقیت باشه.SmileTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: sara77 ، Soofia ، sib 24 ، megaholding
Sad 
(2009-04-19 ساعت 11:34)Ultraseaboy نوشته:  سلام.سوالتون چی هست؟

آیا بعد از اخذ گرین کارت میتوانیم بیشتر از 6 ماه در ایران بمانیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ایا کسی اخباری راجع به سریعتر شدن پروسه ها نداره؟ در مورد ویزای ازدواج از طریق greencard؟ قبلا که 3/4 سال طول میکشید ایا الان هم همان مدت هست؟
کتگوری : F2A
تاریخ درخواست : OCT 2009
شماره پرونده : ABD2010XXXXXX
تاریخ تکمیل : OCT 2010
دریافت نامه مصاحبه: April 10 th 2012
مصاحبه: May 21 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
دریافت ویزا: May 23 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-22 ساعت 16:06)Toranj نوشته:  سلام ایا کسی اخباری راجع به سریعتر شدن پروسه ها نداره؟ در مورد ویزای ازدواج از طریق greencard؟ قبلا که 3/4 سال طول میکشید ایا الان هم همان مدت هست؟

بله الان هم همان مدت هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

در ادامه ارسال ۱۹۳ ،
در مورد CR1-IR1 این اطلاعات را تایید میکنم:
مبنای نوع گرینکارت تاریخ ورود به آمریکاست.اگر به هنگام ورود ۲ سال از تاریخ ازدواج گذشته باشه .اقامت ۱۰ ساله ارایه میشه و در غیر این صورت Conditional..
در لیست مصاحبه که آنکارا اعلام کرد Category من CR-1 اعلام شد.ویزا هم در پاسپورتمCR1 زده شد.اما به هنگام تحویل بسته زرد برگه ای ارایه شد که در اون اشاره شده بود که زمان Admit در امریکا اگر۲ سال از تاریخ ازدواج نگذشته باشد گرین کارتConditional داده میشه و در غیر اینصورت دائم

امیدوارم پرونده این نکته مبهم بسته شده باشه
-.
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان