کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
payam r عزیز آنا جان همانطور که دوستمون گفت برای سیتی زن شدن باید در 5 سال متوالی بیشتر از 3 سال را در امریکا زندگی کرده باشی و با سند سازی هم نهایتا" با در اوردن لیست پروازهاتون میفهمند
این قانونه و کاریش نمیشه کرد . پس اگر نمیخواهی بری امریکا زندگی کنی و برای خلاص شدن از رفت و امدهای هر 6 ماه یکبار باید درب خونتو قفل کنی و 3 سال متوالی و بلکه بیشتر بری امریکا زندگی کنی
راستی کسی میتونه سیتی زن بشه که از تاریخ گرفتن گراااان کارتش هم 5 سال گذشته باشه.

قانون دیگرشون هم در مورد کسانی که گرین کترا دارند اینه که گرین کارت هولدر خوبی باشی یهنی بیشتر از 6 ماه خارج از امریکا نباشی
پاسخ
تشکر کنندگان: payman R ، Bal
akimomonoعزیز سلام

از زمانی که از آنکارا برگشتم حدود 4 بار اف بی آی چک سایت را آپدیت کرده و داره ماه آگوست رو شماره ها را اعلام میکنه به من که گفتن 1 تا 2 ماه دیگه تو سایت نگاه کن .اینها که دارن ماه اگوست رو پر میکنن پس شماره من ممکن تو سپتامبر بیفته ؟بعد با همسرم که حساب کردیم به گفته خود آفیسر که گفت تا 2 ماه دیگه باید من 12 jun دیگه شماره ام بیاد؟این برنامه چیجوریه؟بعد آفیسر گفت اگر سوالی داری تو اون برگ آبی سایتش نوشته شده میتونی سوالاتتو مطرح کنی که سایت سوالش اصلا کار نمیکنه؟کجا باید سوالاتمون رو مطرح کنیم.ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-04-24 ساعت 14:42)susan نوشته:  akimomonoعزیز سلام

از زمانی که از آنکارا برگشتم حدود 4 بار اف بی آی چک سایت را آپدیت کرده و داره ماه آگوست رو شماره ها را اعلام میکنه به من که گفتن 1 تا 2 ماه دیگه تو سایت نگاه کن .اینها که دارن ماه اگوست رو پر میکنن پس شماره من ممکن تو سپتامبر بیفته ؟بعد با همسرم که حساب کردیم به گفته خود آفیسر که گفت تا 2 ماه دیگه باید من 12 jun دیگه شماره ام بیاد؟این برنامه چیجوریه؟بعد آفیسر گفت اگر سوالی داری تو اون برگ آبی سایتش نوشته شده میتونی سوالاتتو مطرح کنی که سایت سوالش اصلا کار نمیکنه؟کجا باید سوالاتمون رو مطرح کنیم.ممنونم

یعنی چی دران ماه آگست را پر میکنن نکنه شما قسمت مصاحبه ها را داری چک میکنی؟
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-04-15 ساعت 12:10)susan نوشته:  سلام دوستان
من 12 آپریل وقت مصاحبه داشتم بهم چک خورد نمیدونید با چه حالی برگشتم گفتند 1 تا 2 ماه طول میکشه تا clear بشم.

سوسن جان تبریک می گم عزیزم . نگران نباش به 2 ماه هم نمی رسه که جوابت میاد . به من هم همینطور گفتن که یک ماه نشده اومد. حتما الان کلی استرس داری می دونم .امیدوارم به زودی یه نفس راحت بکشی از دست این پروسه پردردسر Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica
(2010-04-30 ساعت 01:07)sara77 نوشته:  
(2010-04-15 ساعت 12:10)susan نوشته:  سلام دوستان
من 12 آپریل وقت مصاحبه داشتم بهم چک خورد نمیدونید با چه حالی برگشتم گفتند 1 تا 2 ماه طول میکشه تا clear بشم.

سوسن جان تبریک می گم عزیزم . نگران نباش به 2 ماه هم نمی رسه که جوابت میاد . به من هم همینطور گفتن که یک ماه نشده اومد. حتما الان کلی استرس داری می دونم .امیدوارم به زودی یه نفس راحت بکشی از دست این پروسه پردردسر Smile

مرسی عزیزم

ممنونم از شما به خاطر راهنمایی های خوب و مفیدتون.امیدوارم هر جا که هستین موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام مجدد

یه سوال تخصصی دارم:

من الان منتظرم تا وقت مصاحبه بگیرم ایشالا برای آنکارا و کیس من در حال حاضر CR-1 هست

حالا اگر در این حین تا زمان مصاحبه یا زمان صدور ویزا 2 سال کامل از تاریخ عقد گذشته باشه ویزام به IR-1 تغییر پیدا میکنه؟
چون توی سایت رسمی دیدم نوشته معیار زمان صدور ویزا هست خدا کنه اینجور باشه و IR-1 بشه Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-05 ساعت 01:15)megaholding نوشته:  سلام مجدد

یه سوال تخصصی دارم:

من الان منتظرم تا وقت مصاحبه بگیرم ایشالا برای آنکارا و کیس من در حال حاضر CR-1 هست

حالا اگر در این حین تا زمان مصاحبه یا زمان صدور ویزا 2 سال کامل از تاریخ عقد گذشته باشه ویزام به IR-1 تغییر پیدا میکنه؟
چون توی سایت رسمی دیدم نوشته معیار زمان صدور ویزا هست خدا کنه اینجور باشه و IR-1 بشه Wink

سلام
من هم CR-1 بودم . از تاریخ عقدم 2 سال و 3 ماه گذشته بود اما نوع ویزام تغییر نکرد
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding
(2010-05-05 ساعت 01:24)sara77 نوشته:  

یه سوال تخصصی دارم:

سلام
من هم CR-1 بودم . از تاریخ عقدم 2 سال و 3 ماه گذشته بود اما نوع ویزام تغییر نکرد

با تشکر از پاسخ سریع شما

میتونم بپرسم تا چه زمانی 2 سال و 3ماه گذشته بود؟ تا زمان صدور ویزا یا مصاحبه؟(چون اصولا وقتی مصاحبه میرین و بیش از 2 سال گذشته باشه منطق حکم میکنه IR-1 بدن!اینو خود سایت رسمی ویزا میگه)

یک سوال دیگه : گرین کارتی که با CR-1 دریافت میشه 2سال فقط اعتبار داره درسته؟ که 90 روز قبل ازانقضای اون باید دوباره درخواست صدور گرین دائم بدیم(با ارائه مدارک لازم) .
حالا برای سیتیزن شیپی آیا 3 سالی که باید بگذره رو از زمان صدور همین گرین کارت موقتی محاسبه میکنند یا permanent؟(چون اگر حالت دوم بشه برای ما میشه 5سال بعدش برای سیتیزن شیپ اقدام کنیم!!)

در ضمن یک سوال دیگر هم دارم... چقدر زیاد شد سوالام ببخشید... از زمان تکمیل مدارک تا دادن وقت مصاحبه بطور متوسط حدودا چقدر طول میکشه؟ چون شنیدم این زمان برای بعضی دوستان بسیار طولانی شد

همانطور که میدونید اینا رو از این جهت میپرسم که در حال برنامه ریزی هستم و به نظر شرایط بنده و شما عینا شبیه هم بوده است و خوشحالم که یکی هم مثل شرایط ما اینجا پیدا شد.
باز هم سپاسگزار Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: susan
(2010-05-05 ساعت 03:10)megaholding نوشته:  

یه سوال تخصصی دارم:

سلام

با تشکر از پاسخ سریع شما

میتونم بپرسم تا چه زمانی 2 سال و 3ماه گذشته بود؟ تا زمان صدور ویزا یا مصاحبه؟(چون اصولا وقتی مصاحبه میرین و بیش از 2 سال گذشته باشه منطق حکم میکنه IR-1 بدن!اینو خود سایت رسمی ویزا میگه)

یک سوال دیگه : گرین کارتی که با CR-1 دریافت میشه 2سال فقط اعتبار داره درسته؟ که 90 روز قبل ازانقضای اون باید دوباره درخواست صدور گرین دائم بدیم(با ارائه مدارک لازم) .
حالا برای سیتیزن شیپی آیا 3 سالی که باید بگذره رو از زمان صدور همین گرین کارت موقتی محاسبه میکنند یا permanent؟(چون اگر حالت دوم بشه برای ما میشه 5سال بعدش برای سیتیزن شیپ اقدام کنیم!!)

در ضمن یک سوال دیگر هم دارم... چقدر زیاد شد سوالام ببخشید... از زمان تکمیل مدارک تا دادن وقت مصاحبه بطور متوسط حدودا چقدر طول میکشه؟ چون شنیدم این زمان برای بعضی دوستان بسیار طولانی شد

همانطور که میدونید اینا رو از این جهت میپرسم که در حال برنامه ریزی هستم و به نظر شرایط بنده و شما عینا شبیه هم بوده است و خوشحالم که یکی هم مثل شرایط ما اینجا پیدا شد.
باز هم سپاسگزار Smile

سلام
راستش وقتی زمان مصاحبه من مشخص شد 2 سال و 2 ماه گذشته بود که وقتی رفتم مصاحبه شد 2 سال و 4 ماه تقریبا . اما نوع ویزا تغییری نکرد .
وقتی مدارکم هم تکمیل شد و اطلاع دادن تقریبا 3 ماه طول کشید وقت مصاحبه بدن که برای یک ماه و نیم بعدش باید می رفتم مصاحبه .با این حساب که من یک بار محل مصاحبه رو از ایتالیا به آنکارا تغییر دادم یعنی می تونست زودتر باشه . در ضمن من پروندم رو وقتی همسرم گرین کارت داشت باز کرده بودم که خیلی کمک کرد مراحل کار زودتر پیش بره.
گرین کارت هم Permanente که 2 سال اعتبار داره . بعد از 2 سال و 9 ماه می تونم درخواست سیتیزین بدم . در مورد اون 90 روز هم یه برگه دادن بهم اما یادم نیست چی بود . باید بپرسم دقیق بگم فکر نمی کنم اینطوری باشه که شما گفتین .

باز هم اگر سوالی بود بپرسید بتونم حتما جواب می دم چون من درک می کنم شما چقدر الان احتیاج دارین یکی جواب سوالاتون رو بده مخصوصا اگر شرایط شبیه داشته باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، susan ، iman66
(2010-05-06 ساعت 00:32)sara77 نوشته:  
(2010-05-05 ساعت 03:10)megaholding نوشته:  

یه سوال تخصصی دارم:

سلام

با تشکر از پاسخ سریع شما

باز هم سپاسگزار Smile

سلام
راستش وقتی زمان مصاحبه من مشخص شد 2 سال و 2 ماه گذشته بود که وقتی رفتم مصاحبه شد 2 سال و 4 ماه تقریبا . اما نوع ویزا تغییری نکرد .
وقتی مدارکم هم تکمیل شد و اطلاع دادن تقریبا 3 ماه طول کشید وقت مصاحبه بدن که برای یک ماه و نیم بعدش باید می رفتم مصاحبه .با این حساب که من یک بار محل مصاحبه رو از ایتالیا به آنکارا تغییر دادم یعنی می تونست زودتر باشه . در ضمن من پروندم رو وقتی همسرم گرین کارت داشت باز کرده بودم که خیلی کمک کرد مراحل کار زودتر پیش بره.
گرین کارت هم Permanente که 2 سال اعتبار داره . بعد از 2 سال و 9 ماه می تونم درخواست سیتیزین بدم . در مورد اون 90 روز هم یه برگه دادن بهم اما یادم نیست چی بود . باید بپرسم دقیق بگم فکر نمی کنم اینطوری باشه که شما گفتین .

باز هم اگر سوالی بود بپرسید بتونم حتما جواب می دم چون من درک می کنم شما چقدر الان احتیاج دارین یکی جواب سوالاتون رو بده مخصوصا اگر شرایط شبیه داشته باشه

خیلی خیلی ممنون

از اینکه میبینم هموطنان عزیز چقدر دوست دارند به هم کمک کنند خیلی لذت میبرم

سوالاتم فعلا همین بود و شما هم لطف فرمودید و کامل توضیح دادید اگر سوالی بود حتما میپرسم

سپاسگزارSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز من چهارشنبه مصاحبه دارم .من CR1 هستم.مرداد هم دوسالم میگذره.تا اونجایی که من میدونم زمان ورود به آمریکا ملاک عمله. اگر زمان تاریخ مصاحبه زیر 2 سال باشه CR1 تو سایت اعلام میشه ولی نهایتا تاریخ ورود به مرز ملاک عمله.اینهم مرجع اطلاع رسانی:

What Is Conditional Residence?

If you have been married for less than two years when your spouse enters the United States on an immigrant visa, the permanent resident status is considered “conditional.” The immigrant visa is a conditional resident (CR) visa, not an immediate relative (IR) visa.

http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._2991.html
پاسخ
(2010-05-06 ساعت 19:33)Kamran1977 نوشته:  دوستان عزیز من چهارشنبه مصاحبه دارم .من CR1 هستم.مرداد هم دوسالم میگذره.تا اونجایی که من میدونم زمان ورود به آمریکا ملاک عمله. اگر زمان تاریخ مصاحبه زیر 2 سال باشه CR1 تو سایت اعلام میشه ولی نهایتا تاریخ ورود به مرز ملاک عمله.اینهم مرجع اطلاع رسانی:

What Is Conditional Residence?

If you have been married for less than two years when your spouse enters the United States on an immigrant visa, the permanent resident status is considered “conditional.” The immigrant visa is a conditional resident (CR) visa, not an immediate relative (IR) visa.

http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._2991.html

سلام
من هم نظرم همین بود ولی تجربه سارا خانم در این مورد ظاهرا خلاف این مسئله است!
کامران جان شما هم شرایطت بنظر شبیه من هست...
حالا یک سوال از شما: از زمانی که مدارکت تکمیل شد تا وقت مصاحبه ات اعلام شد چقدر طول کشید؟ و اصولا چقدر قبل از مصاحبه زمانش اعلام شد؟
برات آرزوی موفقیت در مصاحبه دارم و امیدوارم بتونیم از تجربیات شما استفاده کنیم اگر تونستی حتما ما رو از تجربه ات بی نصیب نگذار
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
3 ماه
پاسخ
من امروز مصاحبه داشتم.با گرین کارتم موافقت شد و FBI هم بهم نخورد .به بقیه آقایون خورد چون یا کارمند بودند یا سربازی رفته بودند .قراره پاسپورتم تا دو روز به دستم برسه.من شنبه برمیگردم به ایران.
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، Monica ، sara77 ، kianoush ، susan ، sib 24
(2010-05-12 ساعت 22:30)Kamran1977 نوشته:  من امروز مصاحبه داشتم.با گرین کارتم موافقت شد و FBI هم بهم نخورد .به بقیه آقایون خورد چون یا کارمند بودند یا سربازی رفته بودند .قراره پاسپورتم تا دو روز به دستم برسه.من شنبه برمیگردم به ایران.

مبارک باشه آقا کامران
خوشحال شدم که بدون اف بی آی چک ویزاتون رو دادند
بنده هم معاف از سربازی بودم و کار دولتی نداشتم یعنی میتونم امیدوار باشم به اینکه بدونfbi چک بهم ویزا بدنWink
امیدوارم به سلامتی برگردید و سفرنامه هم بنویسید برای ما ویزای ازدواجی ها
راستی ویزاتون CR-1 شد یا IR-1؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان