کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا

من دارم گیج میشم؟ عده ای میگن که چون شماها ویزاتون ازدواجی بوده و مستقیما به گرین کارت ختم میشه واسه همین کلیرنستون بیشتر طول کشیده و مال من که مرد هستم و سربازی هم رفتم صرفا بخاطر اینکه ویزای نامزدی هست به احتمال زیاد همون روز مصاحبه داده خواهد شد!؟
این موضوع چقدر میتونه صحت داشته باشه؟ ایکاش میتونستم دقیقا بدونم که برگشتنی هستم یا همونجا ویزا رو میگیرم, آخه بخاطر کارم باید یکی دو ماه قبلش استعفا بدم با اینکه خصوصی هم هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam

دوست عزیز اینکه بهتون کلیرنس بخوره یانه با ویزای نامزدی یا ازدواج اصلا ربط نداره و با توجه به اینکه سربازی هم رفتید احتمال اینکه بهتون کلیرنس بخوره و بهتون همون موقع ویزا ندن زیاده
به نظر من که فعلا از کارتون استعفا ندید چون حتی اگر هم بهتون ویزا بدن تا برگردید ایران و بلیط آمریکا بگیرید و برید همون دو ماه طول میکشه

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، eblam
دوستان ویزای ازدواجی یعنی یکی از طرفین آمریکایی باشه درسته ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-08 ساعت 00:41)gt3333 نوشته:  دوستان ویزای ازدواجی یعنی یکی از طرفین آمریکایی باشه درسته ؟
درسته باید یکی از طرفین آمریکایی باشه البته اگر گرین کارت هم داشته باشه از طریق ویزای ازدواج میتونه اقدام کنه ولی از طریق ویزای نامزدی نمیشه. و همچنین با گرین کارت زمان بیشتری میبره.
راههای دیگه هم وجود داره واسه آمریکا رفتن ولی واقعا آمریکا رفتن به نظر من نمیتونه یه هدف باشه

پاسخ
(2010-08-13 ساعت 13:09)yami نوشته:  
(2010-08-13 ساعت 13:06)mehdi_behzadi نوشته:  سلام دوست عزیز میشه لینک منبع را بدی ؟؟

اینجا صفحه ای هست که اعضا ویزا جورنی نظراتشونو در مورد سفارتی که درش مصاحبه شدن مینویسن. صفحه نظرات در مورد آنکارا
اگه همه صفحات رو مطالعه کنین میبینین که بیش از دو نفر به این مطلب اذعان کردند

http://www.visajourney.com/reviews/index...&dfilter=5

این موضوع خیلی سلیقه ای هست. من خودم روز مصاحبه با چند تا زوج ایرونی آشنا شدم توی صف در سفارت. وقتی می خواستیم بیایم داخل به شوهراشون که سیتیزن بودن گفتن امروز سفارت شلوغه جا نیست داخل سالن. و واقعا هم جا نبود. اما یه خانوم بلوند آمریکایی بود که نامزدش یه پسر ترک بود و یه بچه سیاهپوست از شوهر قبلیش هم همراش بود. به نگهبان گفت که بچم بی تابی می کنه گذاشتن بیاد داخل. اما وقت مصاحبش وقتی شمارشون رو صدا کردن آفیسرش به خانومه گفت شما برو بشین منتظر اگه لازم شد میگیم بیا. در کل زیاد این قضیه سفت و سخت گرفته نمی شه و خیلی آزادی عمل توش داردن نگهبانا و آفیسرها. اگه هنوز مصاحبه نشدی خودت تنها برو و نامزدت رو این همه راه نکشون الکی اونجا. این نظر منه البته.
“All that we are is the result of what we have thought.” - Buddha
پاسخ
تشکر کنندگان: laili
(2010-10-06 ساعت 20:41)yami نوشته:  من دارم گیج میشم؟ عده ای میگن که چون شماها ویزاتون ازدواجی بوده و مستقیما به گرین کارت ختم میشه واسه همین کلیرنستون بیشتر طول کشیده و مال من که مرد هستم و سربازی هم رفتم صرفا بخاطر اینکه ویزای نامزدی هست به احتمال زیاد همون روز مصاحبه داده خواهد شد!؟
این موضوع چقدر میتونه صحت داشته باشه؟ ایکاش میتونستم دقیقا بدونم که برگشتنی هستم یا همونجا ویزا رو میگیرم, آخه بخاطر کارم باید یکی دو ماه قبلش استعفا بدم با اینکه خصوصی هم هست.

منم عین تو هستم. اصلا از کارت استعفا نده که administrative processing تو شاخشه. من هم 3 روز بعد از شمیم مصاحبه شدم. الان حدود 50 روزه که منتظرم کلیر بشم. می دونی اگه کارتو ول کنی بعد انتظار سخت تر خواهد بود.
“All that we are is the result of what we have thought.” - Buddha
پاسخ
دوستان کلیر ربطی به نوع ویزا نداره.چه نامزدی چه ازدواج چه لاتاری چه دانشجویی ممکن اف بی ای چک بهتون بخوره.تصمیم با اونها هست.
این یه مرحله هست که باید انجام بشه و اصلا نگرانش نباشید.بالاخره ویزاتونو میگیرید.
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
(2010-10-08 ساعت 22:49)Soofia نوشته:  دوستان کلیر ربطی به نوع ویزا نداره.چه نامزدی چه ازدواج چه لاتاری چه دانشجویی ممکن اف بی ای چک بهتون بخوره.تصمیم با اونها هست.
این یه مرحله هست که باید انجام بشه و اصلا نگرانش نباشید.بالاخره ویزاتونو میگیرید.

آخه دو تا مسئله هست!
اول اینکه میگن چون یک اف بی آی بکگراند چک در زمان تقاضای گرین کارت انجام میشه بنابرین زیاد رو چک ویزای نامزدی دقیق نیستن چون هنوز فرصت دارن که در صورت موندنی شدن طرف تا ته و توه قضیه برن!
مسئله دوم اینه که ظاهرا در زمان ارائه تقاضا به سازمان مهاجرت توسط نامزد, یک بکگراند چک انجام میشه که واسه همینه میگن احتمالا تا 5 ماه جوابش طول بکشه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-08 ساعت 22:53)yami نوشته:  
(2010-10-08 ساعت 22:49)Soofia نوشته:  دوستان کلیر ربطی به نوع ویزا نداره.چه نامزدی چه ازدواج چه لاتاری چه دانشجویی ممکن اف بی ای چک بهتون بخوره.تصمیم با اونها هست.

آخه دو تا مسئله هست!
اول اینکه میگن چون یک اف بی آی بکگراند چک در زمان تقاضای گرین کارت انجام میشه بنابرین زیاد رو چک ویزای نامزدی دقیق نیستن چون هنوز فرصت دارن که در صورت موندنی شدن طرف تا ته و توه قضیه برن!
مسئله دوم اینه که ظاهرا در زمان ارائه تقاضا به سازمان مهاجرت توسط نامزد, یک بکگراند چک انجام میشه که واسه همینه میگن احتمالا تا 5 ماه جوابش طول بکشه!
کسی که وارد امریکا میشه یعنی اجازه ورود میگیره و اف بی ای چک رو کاملا گذرونده و اصلا امکان نداره که بعد از ورود دوباره بیفته تو مرحله چک و مثلا 1 ماه بعد بگن ببخشید اشتباه شده و عروسی نکنید بفرمایید بیرون !!!
در ثانی بعضیها حتی 1 سال واسه اف بی ای چک معطل موندن با ویزای نامزدی.ولی وقتی ویزا گرفتن یعنی پاک پاک هستند.
پس بعد از ورود شما میتونید نوبت بزنید و 3 روز بعد عروسی کنید و دیگه چک معنی نمیده.و اکثر دوستان همون 2 هفته ی اول عروسی میکنن و میرن دنبال بقیه ی کارها.
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
دوستان میشه بگید در داخل سفارت واسه کیس ازدواجی دقیقا چقدر دلار پرداخت کردید؟
و آیا واسه کیس ازدواجی مدرک تحصیلی واسه زمان مصاحبه باید همراهم باشه؟
ضمن اینکه من قبلا تمام مدارکم بجز مدرک تحصیلی از جمله سابقه کار و کارت پایان خدمت به علاوه مدارک اصلی را برای اونها ترجمه کردم و فرستادم.
الان هم توی نامه مصاحبه همه را دریافت شده اعلام کرده (با حرف Y مشخص کرده). آیا امکانش هست باز هم من کلیرینس بخورم؟
همسر من و اسپانسرم فقط فرم 1040X و tax return ها را فرستادن برای NVC.
مورد فرم W2 توضیح بدید چی هست و اگه من فرم Tax return transcript همسرم همراهم باشه کافی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-08 ساعت 23:48)emankh101 نوشته:  دوستان میشه بگید در داخل سفارت واسه کیس ازدواجی دقیقا چقدر دلار پرداخت کردید؟
ضمن اینکه من قبلا تمام مدارکم بجز مدرک تحصیلی از جمله سابقه کار و کارت پایان خدمت به علاوه مدارک اصلی را برای اونها ترجمه کردم و فرستادم.
الان هم توی نامه مصاحبه همه را دریافت شده اعلام کرده (با حرف Y مشخص کرده). آیا امکانش هست باز هم من کلیرینس بخورم؟
مورد فرم W2 توضیح بدید چی هست و اگه من فرم Tax return transcript همسرم همراهم باشه کافی هست؟
واسه کیس ازدواج هیچ مبلغی در سفارت پرداخت نمیشه
مدرک تحصیلی رو نمیخواد ببرید اصل شناسنامه خودتون اصل سند ازدواج و کارت ملی رو ببرید
کلیرنیس خوردن به شما ربطی به مدارکتون نداره احتمالش هست بخورید

پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، eblam
(2010-10-08 ساعت 23:55)shamim نوشته:  
(2010-10-08 ساعت 23:48)emankh101 نوشته:  دوستان میشه بگید در داخل سفارت واسه کیس ازدواجی دقیقا چقدر دلار پرداخت کردید؟
مدرک تحصیلی رو نمیخواد ببرید اصل شناسنامه خودتون اصل سند ازدواج و کارت ملی رو ببرید

ممنونم از جوابتون،
اما آیا بابت ویزا هم پولی نمیگیرند؟ (330$ مربوط به ویزا)
و اینکه فرم W2 چی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان من یه سئوال داشتم.میخواستن راهنمائیم کنید .برای مدارک ویزای نامزدی که برای سفارت میبریم میخواستم ببینم حتما باید عکس نامزدی باشه یا عکس و فیلم معمولی هم قبول می کنن ؟لطفا راهنمائیم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-09 ساعت 09:57)------------ نوشته:  آیا میشه کسی رو پیدا کرد که در ازای پرداخت م........

بله امکان دارد اما نه در این انجمن.
طبق قوانین سایت هر گونه بحث در باره راه های غیر قانونی مهاجرت ممنوع است.

پاسخ
تشکر کنندگان: aloneirboy ، Ali Sepehr
(2010-10-09 ساعت 00:21)emankh101 نوشته:  
(2010-10-08 ساعت 23:55)shamim نوشته:  

ممنونم از جوابتون،
اما آیا بابت ویزا هم پولی نمیگیرند؟ (330$ مربوط به ویزا)
و اینکه فرم W2 چی هست؟
اگر ویزای ازدواجی باشید پول قبلا از طریق همسرتون پرداخت شده اگر نامزدی هستید باید بپردازید که البته فکر نکنم تو سفارت بلکه داخل بانک
این فرمی که میگید نمیدونم چیه ولی من همسرم مدارکش روبه عنوان اسپانسر داده بود که همون مدارک مربوط به پرداخت مالیات هست و یه فرم مربوط به اسپانسری که شاید همون باشه که شما میگید
پاسخ
تشکر کنندگان: bbboys1981 ، emankh101

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان