کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2010-11-11 ساعت 00:45)X0SOREN0X نوشته:  درود،

من تمام مطلب تو این تایپیک رو خوندم ولی‌ هنوز به جواب کامل برای سوالام نرسیدم !!!

و اون اینکه اگه با یه سیتیزن آمریکا ازدواج یا نامزد کنم، ۱. چه فرقی‌ از نظر زمانی‌ و یا ویزا می‌کنه ؟

۲. از نظر مدارک کدوم راحت تر هستش ؟

مرسی‌.

اگر ازدواج کنید بهتر هست چون از نظر مراحل کاری تا قبل از تعیین تاریخ مصاحبه یک اندازه زمان میبره ولی وقتی تاریخ مصاحبه رو مشخص میکنن واسه ویزاهای ازدواجی معمولا خیلی زودتر هست. ضمن اینکه ویزای ازدواج مهاجرتی هست بهتره.
از نظر مدرک هم ویزای نامزدی مدارکی میخواد که نشون بده شما باهم رابطه دارید مثل عکس ولی ویزای ازدواج از شما مدرک و سند ازدواج میخواهد
با ویزای ازدواج بعد از اینکه وارد آمریکا شدین زودتر و راحتترهم گرین کارت میگیرید

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-11 ساعت 11:29)shamim نوشته:  
(2010-11-11 ساعت 00:45)X0SOREN0X نوشته:  درود،

من تمام مطلب تو این تایپیک رو خوندم ولی‌ هنوز به جواب کامل برای سوالام نرسیدم !!!

و اون اینکه اگه با یه سیتیزن آمریکا ازدواج یا نامزد کنم، ۱. چه فرقی‌ از نظر زمانی‌ و یا ویزا می‌کنه ؟

۲. از نظر مدارک کدوم راحت تر هستش ؟

مرسی‌.

اگر ازدواج کنید بهتر هست چون از نظر مراحل کاری تا قبل از تعیین تاریخ مصاحبه یک اندازه زمان میبره ولی وقتی تاریخ مصاحبه رو مشخص میکنن واسه ویزاهای ازدواجی معمولا خیلی زودتر هست. ضمن اینکه ویزای ازدواج مهاجرتی هست بهتره.
از نظر مدرک هم ویزای نامزدی مدارکی میخواد که نشون بده شما باهم رابطه دارید مثل عکس ولی ویزای ازدواج از شما مدرک و سند ازدواج میخواهد
با ویزای ازدواج بعد از اینکه وارد آمریکا شدین زودتر و راحتترهم گرین کارت میگیرید

درود و مرسی‌.

Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون میشم از دوستان که جواب سئوال من رو بدید

می خواستم بدونم پروسه کاری ویزای ازدواج برای کسی که همسرش گرین کارت داره چقدر طول میکشه .چون تو تایپیک بچه های دیگه دیدم که نوشتن کسی که همسرش سیتیزن هست 1سال وکسی گرین کارت داره 2تا3سال لطفا منو راهنمایی کنیدSad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-21 ساعت 13:44)shayni نوشته:  ممنون میشم از دوستان که جواب سئوال من رو بدید

می خواستم بدونم پروسه کاری ویزای ازدواج برای کسی که همسرش گرین کارت داره چقدر طول میکشه .چون تو تایپیک بچه های دیگه دیدم که نوشتن کسی که همسرش سیتیزن هست 1سال وکسی گرین کارت داره 2تا3سال لطفا منو راهنمایی کنیدSad
تقریبا همین طور هست که شنیدید.
اگر همسر شما کمتر از 1 سال به سیتیزن شدندش مونده صبر کنید سیتیزن بشه و بعد برای شما اقدام کنه، اینطوری زمان کمتری را باید منتظر باشید.
اگر هم هنوز 2-3 سالی مونده تا سیتیزن بشه که خوب، فرصت را از دست ندید و همین الان اقدام کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
خیلی روی حرف حساب نکن .من چند روز پیش دوستی رو دیدم که همسرش سی تی زن بود و کارش بالای 2سال طول کشید.پروسه کاری هر کس با بقیه فرق میکنه.
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
[/size]د
درود به همه عزیزان
خبر جدیدی داشتم که دوست داشتم شما هم بدونین
همسر من هفته گذشته از اداره مهاجرت وقت حضوری گرفت و از آفیسر در مورد تاخیر کارمون پرسید و جوابی که شنید جالب بود اونا گفتن که 500000 نفر در نوبت ویزای ازدواج هستن و خیلی از کیسهای 2009 هم به 2010 منتقل شده و در 2010 اول دستور رسیدگی به کار اونها رو داشتن واینکه سال 2009 از سالهای بی سابقه واسه درخواست ویزای ازدواج بوده واسه همن روی زمانهای که از طرف وکیل هم گفته شده خیلی نمیشه حساب کرد.
نمیخواستم ناراحتتون کنم ولی گفتم شاید کسی مثل خود من کار نیمه تمامی داشته باشه و از بابت زمانی
مردد باشه شاید کمکی کرده باشم.
به امید موفقیت همه
پاسخ
تشکر کنندگان: bbboys1981 ، emankh101
(2010-08-21 ساعت 18:17)bita@@ نوشته:  سلام به دوستان
شوهر من سیتیزن امریکاست و در ماه فوریه برای من در خصوص دریافت گرین کارت اقدام کرده و وقتی به سایت uscis میرم وقتی شماره رو میدم در دایره قسمتinitial review میاد و مینویسه که در تاریخ 17 فوریه مدارک من به دستشان رسیده حالا از دوستانی که میتونن کمک کنن خواهش میکنم به سوالاتم پاسخ بدن
1- چقدر دیگه طول میکشه تا بهم جواب بدن
2- مرحله بدی چه اتفاقی میفته
3 چند ماه دیگه طول میکشه تا من گرین کارت بگیرم
4- آیا شوهرم میتونه تا وقتی که گرین کارتم بیاد برام ویضا بگیره تا من برم امریکا
[/size][سلام بیتا جان منم تقریبا کیسم مشابه شماست
همسر من هفته گذشه حضورا"رفته اونجا وجواب رو کامل در موضوع ویزای نامزدی و ازدواج ارسال 155 نوشتم.
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-21 ساعت 19:19)nedadd نوشته:  
(2010-08-21 ساعت 18:17)bita@@ نوشته:  سلام به دوستان
شوهر من سیتیزن امریکاست و در ماه فوریه برای من در خصوص دریافت گرین کارت اقدام کرده و وقتی به سایت uscis میرم وقتی شماره رو میدم در دایره قسمتinitial review میاد و مینویسه که در تاریخ 17 فوریه مدارک من به دستشان رسیده حالا از دوستانی که میتونن کمک کنن خواهش میکنم به سوالاتم پاسخ بدن
1- چقدر دیگه طول میکشه تا بهم جواب بدن
2- مرحله بدی چه اتفاقی میفته
3 چند ماه دیگه طول میکشه تا من گرین کارت بگیرم
4- آیا شوهرم میتونه تا وقتی که گرین کارتم بیاد برام ویضا بگیره تا من برم امریکا
[/size][سلام بیتا جان منم تقریبا کیسم مشابه شماست
همسر من هفته گذشه حضورا"رفته اونجا وجواب رو کامل در موضوع ویزای نامزدی و ازدواج ارسال 155 نوشتم.
موفق باشی

1.کل پروسه ویزای همسر سیتیزن آمریکا بطور معمول از 9 ماه تا یکسال طول میکشه.اگر وکیل بگیرید و مشکلی هم نباشه حتی این مدت تا 3 ماه هم کاهش پیدا میکنه.
2.در مراحل بعدی از شما خواسته میشه که ترجمه های سند ازدواج و غیره رو بفرستین که اگه کمی وقت بگذارید و در سایت بگردید حتما پاسخ کاملتر رو خواهید یافت.
3.شما تا وارد خاک آمریکا نشین نمیتونین درخواست گرین کارت کنین ولی به محض ورود به ایالات متحده و تحویل مدارک مربوطه به آفیسر مستقر در فرودگاه چیزی حدود یک ماه طول میکشه تا گرین کارت رو تحویل بگیرید.
4.متاسفانه جواب سوال شما منفیه.شما ابتدا میبایست از طریق اخذ ویزای مهاجرت(IR1,CR1) وارد آمریکا بشین.یعنی همه کارهایی که الان دارین انجام میدین در نهایت منجر به اخذ ویزا میشه نه گرین کارت.
توصیه من به شما اینه که اگر خیلی عجله دارین حتما هر نامه ای که از USCIS میاد رو و هر مدرکی رو که میخوان هر چه زودتر براشون بفرستین.اگر یک وکیل هم داشته باشین که چه بهتر.
موفق باشین
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: سارین
با سلام خدمت دوستان عزیز
ما بعد از حدود 7 ماه بالاخره از شره این USCIS خلاص شدیم و نامه approval notice رادر تاریخ 9 nov 2010 دریافت کردیم . توی این نامه نوشته که NVC تا 90 روزه دیگه با beneficiary تماس میگیره. می خواستم بدونم NVC با من چطوری تماس میگیره ؟ با نامه یا ایمیل ؟؟؟؟ وآیا نامه و ایمیلی به درخواست کننده( همسرم) هم میفرستند یا نه؟
من در ایران هستم آیا NVC نامه به ایران میفرستند؟؟
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: April 2010
محل مصاحبه:ناپل بود که با بدبختی به ابوظبی تغییر دادیم
تاریخ تکمیل مدارک در NVC: 2011 /Feb/18
تاریخ مصاحبه: 4 آپریل 2011
تاریخ گرفتن ویزا:6 آپریل 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا :یک سال تمام
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-21 ساعت 20:44)mehdi_behzadi نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز
ما بعد از حدود 7 ماه بالاخره از شره این USCIS خلاص شدیم و نامه approval notice رادر تاریخ 9 nov 2010 دریافت کردیم . توی این نامه نوشته که NVC تا 90 روزه دیگه با beneficiary تماس میگیره. می خواستم بدونم NVC با من چطوری تماس میگیره ؟ با نامه یا ایمیل ؟؟؟؟ وآیا نامه و ایمیلی به درخواست کننده( همسرم) هم میفرستند یا نه؟
من در ایران هستم آیا NVC نامه به ایران میفرستند؟؟

کلا تا اون جا که من دیدم nvc تمام مکاتباتش از طریق ایمیل است و حتی نامه ها هم را به جای پست ایمیل می کنه!نامه هم به درخواست کننده ویزا می فرسته یعنی کسی که فرم ds-230 رو پر کرده باشه!
----------
به امید ایرانی آباد برای فرزندانمان(برای خودمان که باید بیخیالش بشیم)
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi
(2010-11-21 ساعت 13:44)shayni نوشته:  ممنون میشم از دوستان که جواب سئوال من رو بدید

من خودم همسرم گرین کارت داره و پارسال این موقع اقدام کردیم که الان منتظر نامه مصاحبه هستم ما هم فکر میکردیم خیلی طول بکشه اما اینطور نشد چون ویزا بولتین خیلی تند تند رفت جلو نمیدونم الانم همینطور باشه یا نه! اما من به شما توصیه میکنم که از این طریق اقدام کنید و اگر در طی این پروسه همسر شما سیتی زن بشوند میتونید کیس خود را ارتقا دهید اما حتما اقدام خود را از الان بکنید صبر نکنید که همسر شما سی تی زن شود همانطور که گفتم میتونید کیس خود را بعداٌ ارتقا دهید که پروسه را به جلو میندازد
پاسخ
تشکر کنندگان: shayni ، emankh101 ، frozen mind ، sselinaa
سلام
دوستان ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که برای دیدن مراحل کار در uscis باید کدوم قسمت سایت uscisرا چک کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-26 ساعت 00:18)رادین نوشته:  سلام
دوستان ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که برای دیدن مراحل کار در uscis باید کدوم قسمت سایت uscisرا چک کنم

این لینک را چک کن رفیق:
https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard.do
البته بگم که اصلا اطلاعات صحیحی از کیس شما بهتون نمیده.
مثلا کیس خودم، من الان منتظر کلیر هستم اما توی سایت وقتی کیس نامبر اولیه که UCIS بهم داده را چک میکنم میگه در 11مارچ از من درخواست مدارک کردند برای ارسال به NVC
Big Grin
این کاملا خنده دارTongueBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: nemat
ممنونم
اما چرا وارد سایت نمیشم
روی لینک که کلیک میکنم سایت رو باز نمیکنه. خود سایتuscis.gov باز میشه اما این لینک نه
میشه لطف کنید بگید چیکارکنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
یه سوال الان برام پیش اومد.
اگه با خانومی بخوایم ازدواج کنیم که هم دین نباشه و نخوایم ازدواج در شناسنامه ایرانی ثبت بشه و دین هم عوض نشه اونوقت فتوا چیه؟ سفارت چی می خواد؟ چون دیگه خبری از اصل و ترجمه مدارک ازدواج نیست. اصلا قبول هست همچین چیزی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان