کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2010-11-26 ساعت 02:06)رادین نوشته:  ممنونم
اما چرا وارد سایت نمیشم
روی لینک که کلیک میکنم سایت رو باز نمیکنه. خود سایتuscis.gov باز میشه اما این لینک نه
میشه لطف کنید بگید چیکارکنم

الان که لینک را چک کردم مشکلی نداشت، اما میتونید به خود سایت USCIS.gov برید و گزینه Check My Case Status از سمت چپ انتخاب کنید که وارد همین لینک میشه.
البته یک احتمال وجود داره که قبلا برای خود من چندین ماه پیش، پیش اومد.
اونم اینکه این لینک گاهی اوقات ف ** ی ** ل ** ر میشه، اما این ف ** ی ** ل ** ر از کجا صورت میگیره (از داخل ایران یا از طریق سرور خود سایت برای IP های ایرانی نمیدونم) اما اوایل برای خود من هم چندین بار این صفحه باز نشد.
(2010-11-26 ساعت 02:08)honareirani نوشته:  سلام.
یه سوال الان برام پیش اومد.
اگه با خانومی بخوایم ازدواج کنیم که هم دین نباشه و نخوایم ازدواج در شناسنامه ایرانی ثبت بشه و دین هم عوض نشه اونوقت فتوا چیه؟ سفارت چی می خواد؟ چون دیگه خبری از اصل و ترجمه مدارک ازدواج نیست. اصلا قبول هست همچین چیزی؟

قطعا چنین چیزی را قبول نمی کنند.
روز مصاحبه یک آقایی را دیدم که توی ترکیه عقد کرده بود و این را وارد شناسنامه ایرانی نکرده بود.
سفارت تمامی مدارکش را رد کرد و گفت باید عقدت ثبت رسمی بشه و عقد نامه ایرانی داشته باشی، در صورتی که او طرف عقدنامه ترکی و همسرش هم ترک بود ولی بخاطر اینکه تبعه ایرانی بود باید حتما در شناسنامه ایرانی و عقدنامه ایرانی ازدواجش ثبت میشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، رادین ، R.F
(2010-11-26 ساعت 02:25)emankh101 نوشته:  [quote='رادین' pid='86663' dateline='1290720973']
روز مصاحبه یک آقایی را دیدم که توی ترکیه عقد کرده بود و این را وارد شناسنامه ایرانی نکرده بود.
سفارت تمامی مدارکش را رد کرد و گفت باید عقدت ثبت رسمی بشه و عقد نامه ایرانی داشته باشی، در صورتی که او طرف عقدنامه ترکی و همسرش هم ترک بود ولی بخاطر اینکه تبعه ایرانی بود باید حتما در شناسنامه ایرانی و عقدنامه ایرانی ازدواجش ثبت میشد.

پس تکلیف چیه؟ باید چی کار بکنیم؟
چه راهی هستش؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
emankh101ممنون از راهنماییتون
بازم چک میکنم سایتو
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-26 ساعت 02:25)emankh101 نوشته:  
اما چرا وارد سایت نمیشم
روی لینک که کلیک میکنم سایت رو باز نمیکنه. خود سایتuscis.gov باز میشه اما این لینک نه

الان که لینک را چک کردم مشکلی نداشت، اما میتونید به خود سایت USCIS.gov برید و گزینه Check My Case Status از سمت چپ انتخاب کنید که وارد همین لینک میشه.
اونم اینکه این لینک گاهی اوقات ف ** ی ** ل ** ر میشه، اما این ف ** ی ** ل ** ر از کجا صورت میگیره (از داخل ایران یا از طریق سرور خود سایت برای IP های ایرانی نمیدونم) اما اوایل برای خود من هم چندین بار این صفحه باز نشد.
اگه با خانومی بخوایم ازدواج کنیم که هم دین نباشه و نخوایم ازدواج در شناسنامه ایرانی ثبت بشه و دین هم عوض نشه اونوقت فتوا چیه؟ سفارت چی می خواد؟ چون دیگه خبری از اصل و ترجمه مدارک ازدواج نیست. اصلا قبول هست همچین چیزی؟

ایمان جان
یعنی شما دقیقاً منظورتون اینه که اگه یک ایرانی با یک آمریکایی ازدواج کنه, حتماً باید عقدشون در عقدنامه ایرانی ثبت بشه و صرف ازدواج در ترکیه و گرفتن عقدنامه ترکی مورد قبول سفارت نیست؟؟
خیلی عجیبه؟ چون تا جایی که میدونم حتی مدارک به زبان ترکی احتیاج به ترجمه هم ندارن؟ حالا چرا باید اونقدر اعتبار نداشته باشه که نشون بده دو نفر ازدواج کردن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان در این مورد من هم مورد مشابهی رو در آنکارا دیدم.
ازدواج یه دختر ایرانی با یه پسر امریکایی بود که عقد در همون ترکیه انجام شده بود. اما چون پسر مسیحی بود و مسلمان نشده بود در نتیجه در شناسنامه ی دختر این ازدواج ثبت نشده بود.
آفیسر هم برگه آبی داد و نقص مدرک خورد تا حتما در شناسنامشون این ازدواج ثبت بشه.

به نظر من بحث اعتبار نداشتن عقدنامه ی ترکیه نیست. بلکه قصد از ثبت در شناسنامه, اعتبارش و تضمینی بر واقعی بودن این ازدواج هست.
کیسی که من بهش اشاره کردم, یه ازدواج صوری بود و به نظرم آفیسر با توجه به سوالات و جواب هایی که دختر داد, این مورد رو فهمید و برای همین نقص مدرک زد. به هر حال تو همین ازدواج های صوری هم ممکن فرد قبول نکنه که تغییر دین بده و...!

چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، emankh101 ، honareirani
(2010-11-26 ساعت 14:16)yami نوشته:  
(2010-11-26 ساعت 02:25)emankh101 نوشته:  
اما چرا وارد سایت نمیشم

ایمان جان
یعنی شما دقیقاً منظورتون اینه که اگه یک ایرانی با یک آمریکایی ازدواج کنه, حتماً باید عقدشون در عقدنامه ایرانی ثبت بشه و صرف ازدواج در ترکیه و گرفتن عقدنامه ترکی مورد قبول سفارت نیست؟؟
خیلی عجیبه؟ چون تا جایی که میدونم حتی مدارک به زبان ترکی احتیاج به ترجمه هم ندارن؟ حالا چرا باید اونقدر اعتبار نداشته باشه که نشون بده دو نفر ازدواج کردن؟

دوست عزیز بحث این نیست که عقدنامه ترکی فاقد اعتبار هست یا نیست.
بحث اینه که برای سفارت باید واقعی بودن و عدم صوری بودن ازدواج ثابت بشه.
و دوم اینکه چون شما تبعه ایرانی هستی باید این عقد حتما در مدارک ایرانی و مراجع قانونی در ایران ثبت بشه و اونها این را گواهی کنند (ترجمه رسمی عقدنامه و شناسنامه ایرانی همراه با مهر دادگستری و امورخارجه ایران)
و برای همسر هم که تبعه ترکیه هست باید دقیقا همین مدارک (صدور سند ازدواج در ترکیه و ثبت اسم شوهر در شناسنامه ترکی همسر) موجود باشه بدون نیاز به ترجمه انگلیسی.
در غیر این صورت کاملا مشخص هست که این عقد صوری بوده و فاقد اعتبار هست.
چه کسی حاضر هست که عقد واقعی خودش را بصورت قانونی ثبت نکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F
(2008-12-18 ساعت 09:37)Ultraseaboy نوشته:  سلام.
من برنده لاتاری 2008 هستم و تا 2 ماه دیگر عازم کشور آمریکا میشوم.بدنبال شخصی هستم برای زندگی مشترک .
منتظر نظر شما دوستان عزیز هر چند منتقدانه هستم.

Rolleyesسلام ازدواج کردید یا نه هنوز؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
میخواستم بدونم این مرحله uscis چقدر طول میکشه؟ البته به طور معمولش. آخه توی سایت آمار متفاوت دیدم.
و اینکه آیا کسی هست که کیس نامزدی باشه و الآن هم در مراحل uscis باشه؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان می‌شه لطفا منم راهنمایی کنید

من خودم آمریکا هستم یه دوست دارم که تو ارتش آمریکا هست و سیتیزن آمریکا دختر آمریکایی‌ هست می‌خواستم برای برادرم که ایران هست نامزد کنم به نظرتون چقدر امکان هست که ویزا نامزدی به برادرم بدن؟با توجه به اینکه دختر هم نمیتونه ایران بیاد فقط می‌تونن یه بر همدیگرو تو دوبی‌ ببینن آیا فقط عکس بندازن باهم کافیه؟دیگه چه مدارکی لازم دارن مثلا آزمایش خون........؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
من از طریق همسرم که اونجا بدنیا اومده اقدام کردم ir-1 وقتی من mail کردم که الان
چه چیزی باید بفرستم جواب بدین شرح بود:
You must now download and
complete the appropriate Affidavit of Support form and submit it to the
NVC in order to complete your immigrant visa processing.

Please visit the Department of State's website above to download a copy
of the I-864, I-864EZ, I-864A, or I-864W and/or the instructions.

According to our records, your Immigrant Visa Processing Fee payment was
made on-line through the Department of State's website:
www.ImmigrantVisas.State.Gov, Fee Collection. You must now download and
complete the Immigrant Visa Application (DS-230) form and submit it to
the NVC in order to complete your immigrant visa processing.

of the DS-230 and/or the instructions.
سوال من اینه که خیلی از دوستان گفتند در ایمیل اومده که چه مدارکی به عنوان
ضمیمه بفرستید ولی اینجا که چیزی ننوشته از دوستانی که این فرم ازشون خواسته شده و فرستادن میخوام راهنمایی کنند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-02 ساعت 00:36)sara_217us نوشته:  من از طریق همسرم که اونجا بدنیا اومده اقدام کردم ir-1 وقتی من mail کردم که الان
چه چیزی باید بفرستم جواب بدین شرح بود:
You must now download and
complete the appropriate Affidavit of Support form and submit it to the
NVC in order to complete your immigrant visa processing.

of the I-864, I-864EZ, I-864A, or I-864W and/or the instructions.

According to our records, your Immigrant Visa Processing Fee payment was
made on-line through the Department of State's website:
www.ImmigrantVisas.State.Gov, Fee Collection. You must now download and
complete the Immigrant Visa Application (DS-230) form and submit it to
the NVC in order to complete your immigrant visa processing.

of the DS-230 and/or the instructions.
سوال من اینه که خیلی از دوستان گفتند در ایمیل اومده که چه مدارکی به عنوان
ضمیمه بفرستید ولی اینجا که چیزی ننوشته از دوستانی که این فرم ازشون خواسته شده و فرستادن میخوام راهنمایی کنند
من نمیدونم دقیقا کار شما تا چه مرحله ای پیش رفته اما اگه به مرحله فرم DS-230 و I-864 رسیده همسر شما حتما 70$ و بعد 400$ visa applicant را هم باید پرداخت کرده باشه یا پرداخت کنه.
حالا مونده پر کردن فرم DS-230 که شما باید تکمیل کنید و ارسال کنید به عنوان کسی که قصد مهاجرت داره و همسر شما هم باید فرم I-864 به علاوه فرم 1040 و W2 را تکمیل کنید و به عنوان اسپانسر برای NVC (البته بر روی هر دو فرم DS-230 و I-864 حتما باید کاورشیتهای مشخص شده را از داخل قسمت پرداخت آنلاین سایت پرینت بگیرید که شامل برکد مخصوص شما و کیس نامبر و اسم شما هست بر روی مدارک قرار بدید.)
البته یک پیشنهاد دارم، اونم اینکه حتما قبل از ارسال فرم های مالیتی و فرم Affidavit of Suppor یا همان I-864 این فرم ها را با یک وکیل خبره کنترل کنید که چیزی از قلم نیفتاده باشد.
بعد از اون هم دیگه باید منتظر نامه سفارت باشید که انشالله یک ضرب ویزا را بگیرید Smile
برای اینکه راحتر این فرم ها را تکمیل کنید میتونید یک سری به تاپیک ها این دو تا فرم توی قسمت لاتاری 2010 و 2011 بزنید.
موفق باشید.... Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-23 ساعت 22:57)rozollina نوشته:  
(2010-08-23 ساعت 12:37)shamim نوشته:  الان از سفارت آمریکا در آنکارا برمیگردم بهم برگه آبی دادن فکر اینکه یه بار دیگه باید بیام آنکارا خیلی ناراحتم میکنهSad
شوهرم که دیگه بدتر از من اصلا آمادگیش رو نداشت

سلام شمیم میدونم که حالگیریه اما این قضیه فقط مختص شما نیست و خیلی ها و تقریبا 90% این اتفاق رو تجربه کردن اصلا ناراحت نباش مهم اینکه یک قسمت از کار که مهم بوده رو طی کردی ایشالا زود زود دوباره میری آنکارا و ویزاتو میگیری اصلا ناراحت نباش
سلام
من هم 2 هفته پیش رفتم مصاحبه و برگه آبی بهم دادند، ولی به یکی از دوستام و چند نفر دیگه تو سفارت برگه سفید دادند با همون محتوا.نمی دونم فرق این دو تا چیه؟اگه کسی می دونه کمک کنه لطفا.البته وکیلم گفت برای اکثر ایرانی ها این اتفاق می افته .

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-11 ساعت 01:44)golbano نوشته:  با سلام.من می خواستم بدونم که آیا اگه وکیل داشته باشیم اونوقت روند پروسه گرفتن ویزامون سریعتر میشه؟و کلا چقدر طول میکشه تا بتونیم ویزا رو بگیریم.

علیک سلام
اول اینکه بستگی داره همسر شما سیتیزن باشه یا گرین کارت داشته باشه.
اگه سیتیزن باشه کمتر از یک سال طول میکشه برید واسه مصاحبه (البته با تغییراتی که در بولتن ویزا هر لحظه ممکن هست پیش بیاد این زمان چند ماهی ممکن هست تغییر کنه)
اما اگه همسرتون گرین کارت داره ممکن هست تا 2 الی 2.5 سال طول بکشه.
در مورد وکیل هم اینکه فکر نکنید وکیل کار خاصی انجام میده، پس پولتون را جمع کنید واسه وقتی که میرید آمریکا.
در هر صورت درخواست خودتون را بفرسید، در صورتی که همسرتون گرین کارت داشته باشه و برای شما درخواست کنه، به محض اینکه همسرتون سیتیزن بشه کیس شما ارتقاء پیدا میکنه و وارد مرحله همسر سیتیزن میشه.
جای هیچ نگرانی نداره....
تمامی فرم ها و مدارک را خودتون و همسرتون میتونید به راحتی تکمیل کنید و بفرسید.
هرکجا هم که کمک خواستید یک خانواده بزرگی دارید به اسم مهاجرسرا که پر هست از خواهر ها و برادر های مهربون و دوست داشتنی که هر کمکی ازشون بر بیاد دریغ ندارند WinkSmile
فقط کافیه سئوال کنید تا بهتون جواب بدند.
موفق باشی.... Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، golbano
(2010-12-11 ساعت 02:30)emankh101 نوشته:  
(2010-12-11 ساعت 01:44)golbano نوشته:  با سلام.من می خواستم بدونم که آیا اگه وکیل داشته باشیم اونوقت روند پروسه گرفتن ویزامون سریعتر میشه؟و کلا چقدر طول میکشه تا بتونیم ویزا رو بگیریم.

علیک سلام
اگه سیتیزن باشه کمتر از یک سال طول میکشه برید واسه مصاحبه (البته با تغییراتی که در بولتن ویزا هر لحظه ممکن هست پیش بیاد این زمان چند ماهی ممکن هست تغییر کنه)
در مورد وکیل هم اینکه فکر نکنید وکیل کار خاصی انجام میده، پس پولتون را جمع کنید واسه وقتی که میرید آمریکا.
در هر صورت درخواست خودتون را بفرسید، در صورتی که همسرتون گرین کارت داشته باشه و برای شما درخواست کنه، به محض اینکه همسرتون سیتیزن بشه کیس شما ارتقاء پیدا میکنه و وارد مرحله همسر سیتیزن میشه.
جای هیچ نگرانی نداره....
هرکجا هم که کمک خواستید یک خانواده بزرگی دارید به اسم مهاجرسرا که پر هست از خواهر ها و برادر های مهربون و دوست داشتنی که هر کمکی ازشون بر بیاد دریغ ندارند WinkSmile
موفق باشی.... Smile

سلام
قطعا داشتن یک وکیل خوب پروسه گرفتن ویزا رو حداقل برای چند ماه کوتاه می کنه ولی وکیل خوب گرفتن هزینه اش زیاده .باید ببینید زمان چقدر براتون مهمه و ارزش داره یا نه.
(2010-11-30 ساعت 00:21)رادین نوشته:  سلام دوستان
میخواستم بدونم این مرحله uscis چقدر طول میکشه؟ البته به طور معمولش. آخه توی سایت آمار متفاوت دیدم.

سلام

نمی دونم منظورتون از UCSI چیه؟ تو سایت زده در چه مرحله ای هستید؟
از زمانی که مدارک رو می فرستید و پروسه شروع می شه تا روز مصاحبه حداقل 6 ماه طول می کشه، 6 ماه اگر تمام مدارک رو به موقع تحویل بدید و وکیل خوب داشته باشید و گر نه بیشتر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-11 ساعت 13:24)mah نوشته:  
(2010-12-11 ساعت 02:30)emankh101 نوشته:  

علیک سلام
جای هیچ نگرانی نداره....
موفق باشی.... Smile

سلام
قطعا داشتن یک وکیل خوب پروسه گرفتن ویزا رو حداقل برای چند ماه کوتاه می کنه ولی وکیل خوب گرفتن هزینه اش زیاده .باید ببینید زمان چقدر براتون مهمه و ارزش داره یا نه.
(2010-11-30 ساعت 00:21)رادین نوشته:  سلام دوستان

سلام

نمی دونم منظورتون از UCSI چیه؟ تو سایت زده در چه مرحله ای هستید؟
از زمانی که مدارک رو می فرستید و پروسه شروع می شه تا روز مصاحبه حداقل 6 ماه طول می کشه، 6 ماه اگر تمام مدارک رو به موقع تحویل بدید و وکیل خوب داشته باشید و گر نه بیشتر.

سلام
به نظر من وکیل نگیرید، کاری نیست که نتونید خودتون انجام ندید. ما که اونجا بودیم با چند تا کیس نامزدی مثل خودمون آشنا شدیم که وقتی وکیل داشتن مراحل کارشون بیشتر طول کشیده و وقتی وکیل رو فایر کردن پروندشون سریعتر رفته جلو... من و نامزدم که از اولش هم خودمون همه کارامون رو انجام دادیم ، بدون نیاز به وکیل یا هر چیز دیگه ... اگه سئوالی داشتید بپرسید، اینجا همه بچه ها به هم کمک می کنند ... می تونید یه سر هم به www.visajourney.com بزنید ، این سایت بیشتر رو کیسهای نامزدی و ازدواج فکوس داره تا اینجا...
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، sib 24

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان