کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2011-01-16 ساعت 18:29)masoudeses نوشته:  ممنون كه جواب دادي دوست عزيز
من يك مشكل ديگه هم دارم
من اوضاع زبان انگليسيم زياد جالب نيست.
من براي مصاحبه مشكل پيدا ميكنم؟ يا اونجا مترجم واسم در نظر ميگيرن؟
اين مشكل يه كم فكرمو مشغول كرده ممنون ميشم جواب بدين

نگران نباشین. روز مصاحبه ازتون می‌پرسن که میخواین مصاحبه به زبان فارسی باشه یا انگلیسی‌. اونوقت شما میتونین فارسی رو انتخاب کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: masoudeses ، emankh101
سلام دوستان عزیز ممنون میشم کمکم کنید
من اکثر پست های سایت را خوندم اما هنوز به جواب این سوالم نرسیده
آیا برای ویزای نامزدی هم احتیاج به اسپانسر هست؟
و ممنون میشم اگه برام توضیح بدین که وقتی باید مدارک را به آنکارا بفرستیم چه مدارکی را از ما میخوان که بفرستیم چون میخوایم از الآن مدارکمون را آماده کنیم و خیالمون راحت باشه
بازم ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-19 ساعت 14:27)رادین نوشته:  سلام دوستان عزیز ممنون میشم کمکم کنید
و ممنون میشم اگه برام توضیح بدین که وقتی باید مدارک را به آنکارا بفرستیم چه مدارکی را از ما میخوان که بفرستیم چون میخوایم از الآن مدارکمون را آماده کنیم و خیالمون راحت باشه
بازم ممنونم

بله و حتماً اسپانسرتان باید خود نامزدتون باشه. اگر درآمد نامزدتون کمتر از حداقل مورد نیاز باشه میتونید Joint Sponsor بگیرید.

مدارک مورد نیاز هم تکمیل و امضای فرم I-134 توسط نامزدتون و فرستادن TAX Return سه سال آخرش به شماست. شما هم این مدارک رو می فرستید آنکارا.
پاسخ
تشکر کنندگان: رادین
سلام
من تازه عضو سايت شدم سوالي داشتم كه احتمالا تكراريه . من 20 روز ديگه انكارا مصاحبه دارم براي ويزاي ازدواج(ir-1 ) خيلي نگران مصاحبه نيستم ولي بي اندازه نگران اف بي اي چك هستم.الان 3.5 ساله كه ازدواج كردم و چون همسرم سيتي زن نبود كارم طولاني شد . واقعا ديگه تحمل انتظار و ندارم.من 2 تا خانومو مي شناسم كه كيسشون شبيه من بود و يكي از انكارا و يكي از ابو ظبي اقدام كرده بود و به هيچ كدومشون اف بي اي چك نخورده بود .مي خواستم ببينم كسي بوده كه بهش چك نخورده باشهو چه شرايطي داشته ؟ . من شنيدم كه اگه سر كار نرفته باشي احتمال اينكه بهت ا ف بي اي چك بخوره كمه . ايا اين درسته ( چون من تازه(6 ماهه) درسم تموم شده و اصلا سر كار نرفتم ) .لطفا راهنماييم كنيد خيلي كلافم كرده . ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
بازم ممنونم

سلام رادین عزیز. برای ویزاهای نامزدی و ازدواجی، فردی که داره از آمریکا اپلای می‌کنه، باید ثابت کنه و تعهد بده که به اندازهٔ کافی‌ درامد داره که بتونه هزینه‌های زندگی‌ خودش و شما رو بپردازه. برای همین هم باید فرم رو پر کنه، آخرین فیشهای حقوقی و tax return رو هم به همراهش بفرسته. در صورتیکه نامزد یا همسر، توی آمریکا انقدر درامد نداشته باشه یا اینکه درامدش در حد قابل قبولی نباشه، اونوقت باید از یک نفر دیگه بخواد که اسپانسر بشه. مثلا من مواردی رو دیدم که نامزد خودش درامدش کافی‌ نبوده اونوقت یکی‌ از افراد خونوادش در آمریکا اسپانسرش شدن. امیدوارم که به سوالت جواب داده باشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: asal65 ، رادین ، emankh101
بازم ممنونم

سلام
در چه مرحله ای هستین؟ بهتون گفتن مدارک اثبات نامزدی تون رو بفرستید سفارت؟ باید عکس هاتون و مدارکی که ثابت کنه در 2 سال اخیر نامزدتون رو دیدید مثل بلیط هواپیما،عکس،ایمیل و ... رو آماده کنید.یک فرم هم هست که بهتون می گن پر کنید و بفرستید.

پاسخ
تشکر کنندگان:

بله و حتماً اسپانسرتان باید خود نامزدتون باشه. اگر درآمد نامزدتون کمتر از حداقل مورد نیاز باشه میتونید Joint Sponsor بگیرید.

مدارک مورد نیاز هم تکمیل و امضای فرم I-134 توسط نامزدتون و فرستادن TAX Return سه سال آخرش به شماست. شما هم این مدارک رو می فرستید آنکارا.

[/quote]

ممنون از راهنماییتون
کجا میتونم شرایط اسپانسر را ببینم یعنی درآمد اسپانسر باید چقدر باشه؟
(2011-01-19 ساعت 15:34)mah نوشته:  
بازم ممنونم

سلام
در چه مرحله ای هستین؟ بهتون گفتن مدارک اثبات نامزدی تون رو بفرستید سفارت؟ باید عکس هاتون و مدارکی که ثابت کنه در 2 سال اخیر نامزدتون رو دیدید مثل بلیط هواپیما،عکس،ایمیل و ... رو آماده کنید.یک فرم هم هست که بهتون می گن پر کنید و بفرستید.

هنوز در مراحل uscis بسر میبیریم
اما خواستم از الآن آماده بشیم آخه۴ماهه که توی این مرحله هستیم دیگه واقعا خسته شدیم
ممنون از راهنماییتون
میشه کارت تلفن هایی که به هم تلفن کردیم را هم بفرستیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-19 ساعت 15:29)myfarstar نوشته:  
بازم ممنونم

سلام رادین عزیز. برای ویزاهای نامزدی و ازدواجی، فردی که داره از آمریکا اپلای می‌کنه، باید ثابت کنه و تعهد بده که به اندازهٔ کافی‌ درامد داره که بتونه هزینه‌های زندگی‌ خودش و شما رو بپردازه. برای همین هم باید فرم رو پر کنه، آخرین فیشهای حقوقی و tax return رو هم به همراهش بفرسته. در صورتیکه نامزد یا همسر، توی آمریکا انقدر درامد نداشته باشه یا اینکه درامدش در حد قابل قبولی نباشه، اونوقت باید از یک نفر دیگه بخواد که اسپانسر بشه. مثلا من مواردی رو دیدم که نامزد خودش درامدش کافی‌ نبوده اونوقت یکی‌ از افراد خونوادش در آمریکا اسپانسرش شدن. امیدوارم که به سوالت جواب داده باشم.

ممنونم که جواب دادین
میشه محض اطمینان علاوه بر خود نامزد که اسپانسر میشه یه اسپانسر دیگه هم معرفی کرد؟
و آیا میشه اسپانسر کسی به غیر از افراد خانواده هم باشه مثلا دوست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بازم ممنونم

نامزد شما باید ثابت کنه که باندازه 125% حداقل حقوق قانون کار (!!) اونجا درآمد داره تا بتونه شما رو تا زمان اشتغال و یا احیاناً بیکار شدن و یا دچار حادثه شدن حمایت کنه. Affidavit of Support میگن بهش و حداقلش میدونم که دو نوع داره. یکی که ساده هست و بقول معروف زیاد حقوقی نیست و در مورد ویزای نامزدی میشه ازش استفاده کرد ولی اونیکی که خیلی سفت و سخت تره و از زیر بار تعهدش نمیشه شونه خالی کرد واسه گرین کارت لازمه. بهرحال اول و آخرش شما واسه گرین کارت به اون یکیه نیاز پیدا خواهید کرد پس چه بهتر با ویزای ازدواجی اقدام کنید و کار دو مرحله ای رو در یک مرحله انجام بدین و خلاص!!
اوضاع سفارت آنکارا هم خیلی قاراشمیش شده و سرشون بدجوری شلوغه و حتی جای کافی برای مصاحبه ندارن. اگه تونستین ویزای قبرس بگیرین که چه بهتر وگرنه فکر کنم دیگه باید به فکر ابوظبی باشین. حداقل واسه تهرانی ها سهل الوصول تر و ارزون تر تموم میشه سر رفت و آمد.
مدارک هم بجز ترجمه های کارت نظام وظیفه و شناسنامه و کارت ملی هر چقدر که بتونین باید مدارک اثبات رابطه نامزدی ارائه بدین, از فیلم و عکس گرفته تا فاکتور هدیه ها و پست و غیره, لیست و مشخصی هم نداره, هر چه بیشتر بهتر. البته واسه ازدواجی ترجمه سند ازدواج و چند تا عکس و فیلم عروسی کفایت میکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: رادین ، emankh101
(2011-01-19 ساعت 15:37)رادین نوشته:  بله و حتماً اسپانسرتان باید خود نامزدتون باشه. اگر درآمد نامزدتون کمتر از حداقل مورد نیاز باشه میتونید Joint Sponsor بگیرید.

ممنون از راهنماییتون
کجا میتونم شرایط اسپانسر را ببینم یعنی درآمد اسپانسر باید چقدر باشه؟
(2011-01-19 ساعت 15:34)mah نوشته:  
بازم ممنونم

سلام

هنوز در مراحل uscis بسر میبیریم
اما خواستم از الآن آماده بشیم آخه۴ماهه که توی این مرحله هستیم دیگه واقعا خسته شدیم
ممنون از راهنماییتون
میشه کارت تلفن هایی که به هم تلفن کردیم را هم بفرستیم؟
[/quote]

من نشنیدم که کارت تلفن رو به عنوان مدرک قبول کنند ولی بپرسید شاید بقیه اطلاعات دقیق تری داشته باشند.
طول می کشه عجله نکنید.
عکس، ایمیل، بلیط هواپیما، پرینت تلفن آمریکاو ......اینا رو قبول دارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: رادین ، emankh101
(2011-01-19 ساعت 15:49)yami نوشته:  
بازم ممنونم

نامزد شما باید ثابت کنه که باندازه 125% حداقل حقوق قانون کار (!!) اونجا درآمد داره تا بتونه شما رو تا زمان اشتغال و یا احیاناً بیکار شدن و یا دچار حادثه شدن حمایت کنه. Affidavit of Support میگن بهش و حداقلش میدونم که دو نوع داره. یکی که ساده هست و بقول معروف زیاد حقوقی نیست و در مورد ویزای نامزدی میشه ازش استفاده کرد ولی اونیکی که خیلی سفت و سخت تره و از زیر بار تعهدش نمیشه شونه خالی کرد واسه گرین کارت لازمه. بهرحال اول و آخرش شما واسه گرین کارت به اون یکیه نیاز پیدا خواهید کرد پس چه بهتر با ویزای ازدواجی اقدام کنید و کار دو مرحله ای رو در یک مرحله انجام بدین و خلاص!!
اوضاع سفارت آنکارا هم خیلی قاراشمیش شده و سرشون بدجوری شلوغه و حتی جای کافی برای مصاحبه ندارن. اگه تونستین ویزای قبرس بگیرین که چه بهتر وگرنه فکر کنم دیگه باید به فکر ابوظبی باشین. حداقل واسه تهرانی ها سهل الوصول تر و ارزون تر تموم میشه سر رفت و آمد.
مدارک هم بجز ترجمه های کارت نظام وظیفه و شناسنامه و کارت ملی هر چقدر که بتونین باید مدارک اثبات رابطه نامزدی ارائه بدین, از فیلم و عکس گرفته تا فاکتور هدیه ها و پست و غیره, لیست و مشخصی هم نداره, هر چه بیشتر بهتر. البته واسه ازدواجی ترجمه سند ازدواج و چند تا عکس و فیلم عروسی کفایت میکنه.

ممنونم که جواب دادینSmile
ما دیگه سفارت رو انتخاب کردیم یعنی همون آنکاراSad
دعا کنید زودتر از شر این uscis راحت بشیمSad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-19 ساعت 15:26)yass نوشته:  سلام
من تازه عضو سايت شدم سوالي داشتم كه احتمالا تكراريه . من 20 روز ديگه انكارا مصاحبه دارم براي ويزاي ازدواج(ir-1 ) خيلي نگران مصاحبه نيستم ولي بي اندازه نگران اف بي اي چك هستم.الان 3.5 ساله كه ازدواج كردم و چون همسرم سيتي زن نبود كارم طولاني شد . واقعا ديگه تحمل انتظار و ندارم.من 2 تا خانومو مي شناسم كه كيسشون شبيه من بود و يكي از انكارا و يكي از ابو ظبي اقدام كرده بود و به هيچ كدومشون اف بي اي چك نخورده بود .مي خواستم ببينم كسي بوده كه بهش چك نخورده باشهو چه شرايطي داشته ؟ . من شنيدم كه اگه سر كار نرفته باشي احتمال اينكه بهت ا ف بي اي چك بخوره كمه . ايا اين درسته ( چون من تازه(6 ماهه) درسم تموم شده و اصلا سر كار نرفتم ) .لطفا راهنماييم كنيد خيلي كلافم كرده . ممنون

یاس عزیز. پیشنهاد دوستانهٔ من اینه که اصلا دنبال این نباشین که ببینین کی‌ یک ضرب ویزا گرفته یا اینکه چه شرایطی داشته. اینطوری فقط خودتون رو اذیت می‌کنین. حرفایی که دوستان اینجا مینویسن فقط تجربیات خودشون هست که ممکن هست مجموع شرایط اونا برای شما صدق نکنه. شما مدارک کامل ارایه کنین و با این فکر برین که ۱۰۰ در ۱۰۰ بهتون چک میخوره. اگه نخورد و ویزا دادن که چه بهتر، در غیر این صورت وقتی‌ آفیسر میگه شما باید برین برای پروسه‌ اداری دیگه ناراحت نمیشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، frozen mind
(2011-01-19 ساعت 16:03)رادین نوشته:  
(2011-01-19 ساعت 15:49)yami نوشته:  
بازم ممنونم

ممنونم که جواب دادینSmile
ما دیگه سفارت رو انتخاب کردیم یعنی همون آنکاراSad
دعا کنید زودتر از شر این uscis راحت بشیمSad

رادین جان!! ما هم هر مرحله میشد, میگفتیم این مرحله رو هم رد کنیم دیگه میتونیم صبر کنیم, اما زهی خیال باطللللل!! که اینطوری نبود و با هر مرحله که جلوتر میرفتیم, عطشمون بیشتر میشد!! من 22 روزه NOA2 رو گرفتم!!! اما ظاهرا جدیدا تا شش ماه هم ممکنه طول بکشه و NVC هم همینطور و به خاطر شلوغی سفارت ها هم زمان مصاحبه معلوم نیست تا کی بدن واسه همین از الان توصیه میکنم که اگه میخواهین مثل من دچار مازوخیسم ویزایی!! نشین, اصلا در موردش فکر نکین. بجاش بیشتر کار کنین تا هم وقتتون پر بشه و هم پول برای دیدار مجدد تا اخذ ویزا یا احیانا زمان مصاحبه بدست بیارین.
پاسخ
تشکر کنندگان: myfarstar ، emankh101 ، asal65 ، رادین
Exclamation 
من هم دنبال کسی هستم برای رفتن به آمریکا شرایط شما چیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
myfarstar عزيز حق با شماست و خودمم مي دونم كه با اين كارا و سوال و جواب ها چيزيو نميتونم عوض كنم و در نهايت هر چي قرار باشه بشه مي شه و از دست منم هيچ كاري بر نمياد ولي هي وسوسه مي شم كه search كنم و ببينم هر كي چه جوري شده . به هر حال ممنون از بيشنهاد دوستانتون
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان