کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
Exclamation 
(2011-01-19 ساعت 16:19)helia_4783 نوشته:  من هم دنبال کسی هستم برای رفتن به آمریکا شرایط شما چیست؟

دوست عزیز اینجا مکانی جهت پیدا کردن دوست یا همسر نیست.
این سایت فقط جهت کمک کردن و اطلاع رسانی به سایر هموطنان جهت سهولت در انجام کار‌های مهاجرتی هست
پس لطفا از مطرح کردن چین موضوعاتی جدا خودای کنید....
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، Hojjat ، megaholding ، javidk ، mehdi_behzadi
(2011-01-19 ساعت 15:50)mah نوشته:  ممنون از راهنماییتون
کجا میتونم شرایط اسپانسر را ببینم یعنی درآمد اسپانسر باید چقدر باشه؟

می تونید اینجا خط فقر سال 2009 رو ببینید:

http://travel.state.gov/visa/laws/telegr..._4437.html

اینجا هم توضیحات معتبر، مفید و خلاصه ای راجع به ویزای نامزدی داره.

http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._2994.html

هر دو این لینک ها مربوط به سایت وزارت خارجه آمریکاست. سعی کنید همیشه به منابع معتبر و رسمی استناد کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، asal65 ، رادین
سلام خدمت همگي
من متوجه شدم اگر كسي سوالي از سفارت توي آنكارا داره يا كلا ايميلي ميخواد بزنه بايد اينجا بپرسه http://turkey.usembassy.gov/acs-form5.html
حالا ميخوام بدونم پاسخ سوالو ميل ميكنن يا بايد يه جايي توي همين سايت بري جوابتو ببيني؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيدRolleyes
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-19 ساعت 19:05)masoudeses نوشته:  سلام خدمت همگي
من متوجه شدم اگر كسي سوالي از سفارت توي آنكارا داره يا كلا ايميلي ميخواد بزنه بايد اينجا بپرسه http://turkey.usembassy.gov/acs-form5.html
حالا ميخوام بدونم پاسخ سوالو ميل ميكنن يا بايد يه جايي توي همين سايت بري جوابتو ببيني؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيدRolleyes

سفارت به آدرس ایمیلی که شما در بالای فرم نوشتی‌ جواب شما را ایمیل می‌زنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-19 ساعت 16:57)Baabak نوشته:  
(2011-01-19 ساعت 15:50)mah نوشته:  ممنون از راهنماییتون
کجا میتونم شرایط اسپانسر را ببینم یعنی درآمد اسپانسر باید چقدر باشه؟

می تونید اینجا خط فقر سال 2009 رو ببینید:

http://travel.state.gov/visa/laws/telegr..._4437.html

اینجا هم توضیحات معتبر، مفید و خلاصه ای راجع به ویزای نامزدی داره.

http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._2994.html

هر دو این لینک ها مربوط به سایت وزارت خارجه آمریکاست. سعی کنید همیشه به منابع معتبر و رسمی استناد کنید.

ممنونم بابک جان
خیلی کمکم کردSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini
سلام دوستان
من تازه وارد تو خانواده گرم شما هستم. تمام پیام ها رو خوندم اما بیشتر نا امید و گیج شدم و احساس میکنم هیچی نمی دونم. من سیتی زن (متولد امریکا ) هستم و ایران بزرگ شدم. حدود 6 ماهه اومدم امریکا و در نوامبر 2010 برای نامزدم اقدام کردم و مدارکم را به دالاس تگزاس فرستادم. و حدود دو هفته بعد فرم I_797 را دریافت کردم و همچنان در مرحله INITIAL REVIEW هستم.
اما نه مدرکی برای اینکه من شاغل هستم یا نه (من شغلی ندارم ) ازم خواستن نه اپانسر. مدارکی که از من می خواستن عکس هایی که نشون بده ما از دو سال قبل همدیگرو میشناسیم، پاسپورت و گواهی تولدم ، مبلغ 450 دلار ترجمه شناسنامه نامزدم و پر کردن فرم های G _1145,
I_129F , G_325A آیا کسی اطلاع داره که اینا درسته یا نه؟ و این که NVC چی هست که بعضی ها منتظرش بودن؟ و نامزد من از چه طریقی متوجه میشه که باید برای مصاحبه بره؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-21 ساعت 09:39)mina127us نوشته:  سلام دوستان
من تازه وارد تو خانواده گرم شما هستم. تمام پیام ها رو خوندم اما بیشتر نا امید و گیج شدم و احساس میکنم هیچی نمی دونم. من سیتی زن (متولد امریکا ) هستم و ایران بزرگ شدم. حدود 6 ماهه اومدم امریکا و در نوامبر 2010 برای نامزدم اقدام کردم و مدارکم را به دالاس تگزاس فرستادم. و حدود دو هفته بعد فرم I_797 را دریافت کردم و همچنان در مرحله INITIAL REVIEW هستم.
اما نه مدرکی برای اینکه من شاغل هستم یا نه (من شغلی ندارم ) ازم خواستن نه اپانسر. مدارکی که از من می خواستن عکس هایی که نشون بده ما از دو سال قبل همدیگرو میشناسیم، پاسپورت و گواهی تولدم ، مبلغ 450 دلار ترجمه شناسنامه نامزدم و پر کردن فرم های G _1145,
I_129F , G_325A آیا کسی اطلاع داره که اینا درسته یا نه؟ و این که NVC چی هست که بعضی ها منتظرش بودن؟ و نامزد من از چه طریقی متوجه میشه که باید برای مصاحبه بره؟
ممنونم

NVC بعد از تأیید کیس شما بهتون یک نامه میده که اعلام میکنه کیس شما به سفارت فرستاده شده و کیس نامبر شما هم تو همون نامه اعلام میشه. بعد از دو یا سه هفته هم یک پاکت از طرف سفارت برای شما یا نامزدتون در ایران میاد (معمولاً تو اکثر موارد می فرستن آمریکا) که مدارک مورد نیاز سفارت و تاریخ مصاحبه توش درج شده. البته این مدارک مورد نیاز نامزدتون در ایرانه و شما باید براش بفرستین.

مدارک مربوط به اسپانسر (فرم I-134 و فرم های مالیاتی سه سال اخیر شما) تو سفارت مورد نیازه و تو همین مرحله باید پر کنید و همراه همون پاکت سفارت براش بفرستید.

اگر محل مصاحبه رو ابوظبی انتخاب کرده باشید، نامزدتون این مدارک رو روز مصاحبه با خودش میبره ولی اگه محل مصاحبه رو آنکارا انتخاب کرده باشید، نامزدتون باید مدارک مورد نیاز سفارت رو قبل از مصاحبه بفرسته سفارت.

این فلوچارت رو هم نگاه کنید خیلی مختصر و مفیده و به خود من خیلی کمک کرد:

http://www.visajourney.com/content/k1flow
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101
(2011-01-21 ساعت 16:39)Baabak نوشته:  
ممنونم

NVC بعد از تأیید کیس شما بهتون یک نامه میده که اعلام میکنه کیس شما به سفارت فرستاده شده و کیس نامبر شما هم تو همون نامه اعلام میشه. بعد از دو یا سه هفته هم یک پاکت از طرف سفارت برای شما یا نامزدتون در ایران میاد (معمولاً تو اکثر موارد می فرستن آمریکا) که مدارک مورد نیاز سفارت و تاریخ مصاحبه توش درج شده. البته این مدارک مورد نیاز نامزدتون در ایرانه و شما باید براش بفرستین.

مدارک مربوط به اسپانسر (فرم I-134 و فرم های مالیاتی سه سال اخیر شما) تو سفارت مورد نیازه و تو همین مرحله باید پر کنید و همراه همون پاکت سفارت براش بفرستید.

اگر محل مصاحبه رو ابوظبی انتخاب کرده باشید، نامزدتون این مدارک رو روز مصاحبه با خودش میبره ولی اگه محل مصاحبه رو آنکارا انتخاب کرده باشید، نامزدتون باید مدارک مورد نیاز سفارت رو قبل از مصاحبه بفرسته سفارت.

خیلی ممنونم هم به خاطر اینکه منو تو خانواده گرمتون پذیرفتین و هم به خاطر راهنمایی هایی که کردین
پس اینطور که شما می فرمایید از nvc نامه را دریافت کردم.دو هفته بعد از پست مدارکم یه نامه رسید که مدارکم رسیده و تایید شده و کیس نامبر هم در آن درج شده بود اما الان 3ماهه که چیزی دریافت نکردم ومتاسفانه یک ماه پس از پست مدارکم به سفارت، نامزدم خوننشون رو عوض کردن در واقع خونه را کوبیدن و هیچ کس نبوده که اگه نامه ای اومد دریافت کنه. آیا ما مطلع میشم که نامه آمده و برگشت خورده؟ من چطور می تونم پیگیری کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-21 ساعت 20:11)mina127us نوشته:  
ممنونم

خیلی ممنونم هم به خاطر اینکه منو تو خانواده گرمتون پذیرفتین و هم به خاطر راهنمایی هایی که کردین
پس اینطور که شما می فرمایید از nvc نامه را دریافت کردم.دو هفته بعد از پست مدارکم یه نامه رسید که مدارکم رسیده و تایید شده و کیس نامبر هم در آن درج شده بود اما الان 3ماهه که چیزی دریافت نکردم ومتاسفانه یک ماه پس از پست مدارکم به سفارت، نامزدم خوننشون رو عوض کردن در واقع خونه را کوبیدن و هیچ کس نبوده که اگه نامه ای اومد دریافت کنه. آیا ما مطلع میشم که نامه آمده و برگشت خورده؟ من چطور می تونم پیگیری کنم؟

در مورد ایران مکاتبات رو با آدرس آمریکا انجام میدن و نه نامزدتون در ایران. سلیقه شون اینجوری هست و من تا حالا نشنیدم که کسی بگه با من داخل ایران مکاتبه کردن. تازه امروزه هم یا فقط ایمیل میفرستن یا هم ایمیل و بعدش نامه البته بازم به آدرس ایمیل فرد سیتیزن آمریکا.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-21 ساعت 21:13)yami نوشته:  
(2011-01-21 ساعت 20:11)mina127us نوشته:  
ممنونم

در مورد ایران مکاتبات رو با آدرس آمریکا انجام میدن و نه نامزدتون در ایران. سلیقه شون اینجوری هست و من تا حالا نشنیدم که کسی بگه با من داخل ایران مکاتبه کردن. تازه امروزه هم یا فقط ایمیل میفرستن یا هم ایمیل و بعدش نامه البته بازم به آدرس ایمیل فرد سیتیزن آمریکا.
شما برای اطمینان بیشتر میتونید با شماره تلفن NVC یا USCIS در تماس باشید و روند پرونده خودتون را جویا بشید.
شماره تلفن در پائین تمام مکاتبات اونها با شما هست.

پاسخ
تشکر کنندگان: eblam
مهاجرسرا محلی برای همسریابی نیست، چه صوری و چه غیر صوری.

ارسالهای حاوی این مطالب حذف شدند و در صورت تکرار ، نویسنده مربوطه از فعالیت در مهاجرسرا محروم می شود.

پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، sasan_rock ، mehdi_behzadi
سلام... من مصاحبه رفتم ..اگر بخوام ازدواج كنم مي تونم همسرموم با خودم بببرم يا نه؟ اگر نه گرين كارت بگيرم چقدر طول مي كشه و آيا ميشه ويزاي نامزدي اقدام كرد يا حتما بايد ازدواج باشه.ممنون ميشه اگر كسي اطلاعاتي در اين زمينه داره راهنمايي كنه.. مي خوام ببينم آيا فكر ازدواج باشم يا فعلا بيخيال ازدواج بشم
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام... من مصاحبه رفتم ..اگر بخوام ازدواج كنم مي تونم همسرموم با خودم بببرم يا نه؟ اگر نه گرين كارت بگيرم چقدر طول مي كشه و آيا ميشه ويزاي نامزدي اقدام كرد يا حتما بايد ازدواج باشه.ممنون ميشه اگر كسي اطلاعاتي در اين زمينه داره راهنمايي كنه.. مي خوام ببينم آيا فكر ازدواج باشم يا فعلا بيخيال ازدواج بشم
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-28 ساعت 15:01)mahmood_eng نوشته:  سلام... من مصاحبه رفتم ..اگر بخوام ازدواج كنم مي تونم همسرموم با خودم بببرم يا نه؟ اگر نه گرين كارت بگيرم چقدر طول مي كشه و آيا ميشه ويزاي نامزدي اقدام كرد يا حتما بايد ازدواج باشه.ممنون ميشه اگر كسي اطلاعاتي در اين زمينه داره راهنمايي كنه.. مي خوام ببينم آيا فكر ازدواج باشم يا فعلا بيخيال ازدواج بشم

سلام دوست عزیز شما اون موقع اگر متاهل بودید میشد شما و همسرتان هر دو ویزا میگرفتید ، اما الان شما باید گرین کارت خود را بگیرید و بعد اقدام کنید که با گرین کارت نمیتونین بصورت نامزدی اقدام کنید و فقط از طریق ازدواج امکان پذیر که یک 3 سالی طول میکشه حتی ممکن بیشتر هم بشود ولی اگر شما بعد از 5 سال سیتی زن بشوید میتونین همسر یا نامزد خوتان را دعوت کنید که این مدت زمان انتظار به 6 ماه کاهش پیدا میکند ، باز هم به تصمیم خودتان بستگی داره و قبول شرایط سختی که ممکن این دوری بین شما و همسرتان بوجود آورد
موفق باشید

کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، mahmood_eng ، frozen mind
کلیه مطالب در مورد ازدواج صوری حذف خواهند شد

بند 12 قوانین مهاجرسرا

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1
پاسخ