کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2011-02-03 ساعت 18:03)yami نوشته:  
(2011-02-03 ساعت 17:58)MARYAM GHAZI نوشته:  سلام دوستان
سه هفته دیگه مونده تا مصاحبم (وووی!) کیسم نامزدی هست
آیا قبل از مصاحبه ایمیلی دریافت میکنیم جهت کامفرم شدنش یا احیانا مدارک مورد نیاز؟
چون توی ارسال های قدیمی دیده بودم همچین چیزیو

به سلامتی ایشالا! آنکارا که به نامزدم (پتیشنر) ایمیل تائید مجدد زده بود.
ممنون یامی جان
چند هفته جلوتر ایمیل گرفتن؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-02-03 ساعت 19:10)MARYAM GHAZI نوشته:  
(2011-02-03 ساعت 18:03)yami نوشته:  
(2011-02-03 ساعت 17:58)MARYAM GHAZI نوشته:  سلام دوستان
سه هفته دیگه مونده تا مصاحبم (وووی!) کیسم نامزدی هست
آیا قبل از مصاحبه ایمیلی دریافت میکنیم جهت کامفرم شدنش یا احیانا مدارک مورد نیاز؟
چون توی ارسال های قدیمی دیده بودم همچین چیزیو

به سلامتی ایشالا! آنکارا که به نامزدم (پتیشنر) ایمیل تائید مجدد زده بود.
ممنون یامی جان
چند هفته جلوتر ایمیل گرفتن؟

فکر کنم دو هفته ولی اینجور مسائل اصلا روال خاصی ندارن و تابع سلیقه پرسنل اونجاست. ممکنه یک سفارت بفرسته دیگری نه. اصلا ممکنه بعضی وقتها پرسنلی که ایمیل تائید مجدد رو میفرسته یادش بره. اصلا مهم نیست. مهم اینه که وقت شما مشخص شده و همونروز مراجعه کنین اسمتون تو لیسته و میتونین برین تو.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، MARYAM GHAZI
سلام دوستانه عزیز من تازه عضو شدم تقریبا صفحه های قبل رو خواندم ولی چند عدد سوال داشتم
من با یه خانمی که در آمریکا زندگی میکنه و اصلا آمریکایی هست از طریق مادرم و زن برادرم آشنا شدم دوست اونا بود و دیگه در فیس بوک و ... Big Grin که به ایشون علاقه مند شدم و ایشون میخواد واشم ویزای نامزدی بگیره و بعد ازدواج کنیم . میخواستم ببینم بازه زمانیش چقدره حدودا و چه چیزایی میخوان و چی میپرسند و عکس هارو بعد از اقدام یعنی یکم قبل مصاحبه بگیرم مشکل داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز اگه ارسال های تاپیک ویزای نامزدی و ازدواج را بخونید همه چیز را متوجه میشید
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، frozen mind ، milad_magnet ، Farshid22
(2011-02-04 ساعت 19:15)viking نوشته:  لطفا راهنمایی کنید.
http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...urity.html
این لینک جدول مصاحبه است که تازه به روز شده feb3/2011
1- آیا مصاحبه های ویزای های نامزدی و ازدواج هم ممکن در اینجا باشه؟
2- ممکن است USCIS بدون اطلاع داد ن پرونده را فرستاده باشه سفارت در انکارا ؟
3- ممکنه بدون اینکه ما از شماره خودمان ( کیس نامبر) اطلاع داشته باشیم , یعنی نامه ای از انکارا دریافت نکرده باشیم..شماره ما در این جدول باشه ؟

امکان نداره! این مال ویزاهای غیرمهاجرتی هست مثلا توریستی و دانشجویی و اینا.
پاسخ
تشکر کنندگان: رادین ، frozen mind ، viking
3- ممکنه بدون اینکه ما از شماره خودمان ( کیس نامبر) اطلاع داشته باشیم , یعنی نامه ای از انکارا دریافت نکرده باشیم..شماره ما در این جدول باشه ؟

اولا لینک تاریخ و زمان مصاحبه کیسهای مهاجرتی این هست که شامل نوع ویزا و کیس نامبر هست:
http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_iv.html
دوما به محض ارسال کیس شما از USCIS به NVC برای شما یا پتیشنر شما نامه ای همراه با کیس نامبر مربوط به سفارت که کد سفارت را شامل میشه فرستاده میشه، و در نهایت کیس شما از NVC به سفارت ارسال میشه.
سوما هر زمان که موعد مصاحبه شما برسه ایمیلی از طرف سفارت شامل تاریخ و زمان مصاحبه برای شما و پتیشنر ارسال میشه و عینا همان زمان قید شده در ایمیل در لینکی که گذاشتم هم وارد میشه...
استرس هم نداشته باشید... Smile
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، viking ، rozollina
(2011-02-04 ساعت 19:17)yami نوشته:  

امکان نداره! این مال ویزاهای غیرمهاجرتی هست مثلا توریستی و دانشجویی و اینا.

ممنونم که جواب دادید .
ویزای نامزدی و ازدواج ویزای مهاجرتی حساب می شود ؟
جدول زمان مصاحبه مربوط به ویزای ازدواج و نامزدی در کدام قسمت سایت سفارت است ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ویزای ازدواج،از نوع مهاجرتی است ولی ویزای نامزدی در اصل ویزای غیر مهاجرتی است ولی پروسه ویزاهای مهاجرتی درباره اون اجرا میشه و حتی تو سفارت هم تو صف ویزاهای مهاجرتی می ایستید. بیشتر یک حالت دوگانه داره و هم اینه و هم اون!

راجع به زمان مصاحبه هم دوستانی که تو آنکارا مصاحبه داشتن باید کمک کنن چون من تو ابوظبی مصاحبه داشتم و زمان مصاحبه رو تو نامه ای که از طرف سفارت میاد (حدود 3 ماه قبل از مصاحبه) و تو سایتش اعلام نمی کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: viking ، emankh101
http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_iv.html
در این لینکی که مربوط به جدول زمانی مصاحبه های مهاجرتی است .در بعضی از ماه های تعداد محدودی از روز های ماه را برای مصاحبه را گذاشتند و در بعضی ماهها (مثلا فوریه /2011 325 مصاحبه) همه روز ها مصاحبه وجود داردبه غیر از تعطیلات رسمی . ولی برای برج 5 و 6 تعداد محدودی از روزها وقت مصاحبه گذاشتند.
سوال من : ایا ماه های که همه روزه مصاحبه ندارند. به مرور که به ماهها نزدیک می شویم .برای همه روزش مصاحبه خواهد گذاشت یا خیر؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
دقیقا همینطوره
روزی که شماره پرونده من رفت توی جدول یعنی تقریبا 6 ماه پیش فقط به 5 نفر وقت داده بودند اما الان که حدودا 20 روز مانده 36 نفرن!!!
مطمئن باش حتما از وقتتون آگاه میشید با ایمیل و بعد از 10 روز شمارتونم میره توی جدول
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، rozollina ، viking
سلام
اگه میتونید منو راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز
اگربا دقت ارسال ها را بخوانید اطلاعات زیادی کسب میکنید
اگر هنوز سوالی مانده بود دقیقتر بپرسید. هر کسی در توانش شما را راهنمایی میکند
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، hasti_banoo ، emankh101 ، frozen mind ، Farshid22
دوستهای خوبم همینطور هم که توی انجمن مهاجرت خانوادگی گفتیم اگر میشه دوستان در قسمت امضا خود یک مختصر توضیحی در ارتباط پرونده خود بگذارند
ممنون میشویم Big Grin
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، emankh101 ، Farshid22
سلام
واسه 31 مارچ در آنکارا مصاحبه دارم،چند تا سوال واسم پیش اومده ممنون میشم جواب بدین...
1-همه جا میبینم صحبت از گرفتن وقت از سفارت هست میخواستم بدونم واسه من که کیس ازدواج هستم و توی ایمیل گفتن باید ساعت هشت ونیم صبح 31 مارچ سفارت باشم بازم نیاز به گرفتن وقت یا اطلاع به سفارت مبنی بر اینکه حضور خواهم داشت هست یا خیر؟

2-در مصاحبه واسه کیس ازدواج چه سوالاتی رو معمولا" میپرسن؟
3-از چند رو. قبل تا چند روز بعد از مصاحبه باید توی آنکارا باشم؟میخوام بدونم تور چند روزه بگیرم؟
ممنون از کمک و لطف همه دوستای خوب مهاجرسرایی
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-02-06 ساعت 02:05)nedadd نوشته:  سلام
واسه 31 مارچ در آنکارا مصاحبه دارم،چند تا سوال واسم پیش اومده ممنون میشم جواب بدین...
1-همه جا میبینم صحبت از گرفتن وقت از سفارت هست میخواستم بدونم واسه من که کیس ازدواج هستم و توی ایمیل گفتن باید ساعت هشت ونیم صبح 31 مارچ سفارت باشم بازم نیاز به گرفتن وقت یا اطلاع به سفارت مبنی بر اینکه حضور خواهم داشت هست یا خیر؟

2-در مصاحبه واسه کیس ازدواج چه سوالاتی رو معمولا" میپرسن؟
3-از چند رو. قبل تا چند روز بعد از مصاحبه باید توی آنکارا باشم؟میخوام بدونم تور چند روزه بگیرم؟
ممنون از کمک و لطف همه دوستای خوب مهاجرسرایی

دوست عزیز شما نیاز به گرفتن نوبت مصاحبه ندارید و باید طبق همان تاریخ و ساعتی که به شما در نامه اعلام شده در سفارت حاضر باشید.
شما باید حداقل یک روز قبل از مصاحبه جواب آزمایشات پزشکی را آماده داشته باشید.
زمان لازم برای آزمایشات هم دو روز هست، یعنی صبح میرید آزمایش و عکس رادیولوژی قفسه سینه و عصر همان روز برای معاینات پزشکی میرید.
فردا هم ساعت 3 بعدظهر به بعد جواب آماده هست و فردا هم باید برید واسه مصاحبه.
در مورد سئولات کیس ازدواج هم چیز خاصی نمی پرسند، در مورد خودتون و شغلی که در ایران داری، نحوه آشنایی با همسرتون، و چند سئوال شخصی دیگه....
اگر سفرنامه دوستانی که ترکیه رفتند و مصاحبه داشتند را با دقت بخوانید تمام سئوالات شما جواب داده شده و هیچ نیازی هم برای گرفتن تور پیدا نمیکنید....
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، rozollina ، رادین ، Lamborghini ، MARYAM GHAZI ، mehdi_behzadi ، asal65 ، nedadd

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان