کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
سلام به همگی
خدا بهم رحم کنه!!!!
انگار بچه های لاتاری 2011 فقط تا آخر سپتامبر وقت دارن واسه ویزا گرفتن
و 99% اونها اواخر سپتامبر میرن آنکارا واسه ویزاشون
منم مصاحبم 28 سپتامبر هست ، چه خبر بشه اونجا!
البته من بلیطمو گرفتم.
راستی کسی از بچه ها هست از 25 تا 28 سپتامبر بخواد بره آنکارا؟
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
سلام خدمت همه دوستان عزیز
سوال من اینه که دقیقا 4 ماه و 3 روز هست که وقتی وارد سایت uscis میشم و کد رسیدم رو وارد میکنم روی دومی یعنی initial review گیر کرده ): من کیسم ازدواجی است و اینم میدونم که 5 ماه لازم هست تا uscis جواب بده فقط میخوام بدونم برای دوستانی که این مرحله رو پشت سر گذاشتن آیا در آخر 5 ماه یوهو دو مرحله بعدی آپدیت شد (decision و post decision activity) یعنی هنوز برای من به مرحله تصمیم گیری نرسیده و هنوز در بررسی مقدماتی مونده!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-08-31 ساعت 17:26)mohamadtj نوشته:  سلام خدمت همه دوستان عزیز
سوال من اینه که دقیقا 4 ماه و 3 روز هست که وقتی وارد سایت uscis میشم و کد رسیدم رو وارد میکنم روی دومی یعنی initial review گیر کرده ): من کیسم ازدواجی است و اینم میدونم که 5 ماه لازم هست تا uscis جواب بده فقط میخوام بدونم برای دوستانی که این مرحله رو پشت سر گذاشتن آیا در آخر 5 ماه یوهو دو مرحله بعدی آپدیت شد (decision و post decision activity) یعنی هنوز برای من به مرحله تصمیم گیری نرسیده و هنوز در بررسی مقدماتی مونده!

محمدآقا, اول اینکه تجربه من میگه زیاد به اون 5 ماه ی که میگن اعتماد نکن. اون 5 ماه یک چیز نرمالی هست ولی بنا به شرایط مختلف و حجم کار این زمان کم و زیاد میشه. ممکنه باور نکنی که مال من 22 روزه طی کرد اون بازه 5 ماهه رو ولی خیلی از دوستان بودن که بیشتر از اینا منتظر شدن پس اگه بیشتر از 5 ماه طول کشید اعصاب خودت رو خورد نکن. هیشکی نمیدونه که چقدر طول میکشه و خوشبختانه زیاد طول کشیدنش هم اصلا دلیلی بر وجود مشکل نیست بلکه به حجم کار اون سرویس سنتر ربط داره. اون سایت هم که میکین با دادن کیس نامبر مرحله کاری تون رو نشون میده, زیاد دقیق نیست! من مجوز کارم دستم بود ولی اون هنوز نشون میداد که در حال بررسی هست! حتی ناسلامتی نمیگفت که دستور پرینت کار مجوز کار صادر شده!!
بجای اینا فکر کار باش که اینجا اومدی میخوای چکار کنی! اوضاع خرابه شدید!!
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamadtj ، alireza62 ، frozen mind
(2011-08-31 ساعت 17:26)mohamadtj نوشته:  سلام خدمت همه دوستان عزیز

ممنون میشم دوستان دیگه هم اگه تجربه یا اطلاعاتی دارن بگن
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان وقتتون بخیر من یه سوالی دارم یا شاید بهتره بگم یه مشکلی دارم ، من با دختری اشنا شدم که citizen امریکا هست قصد داریم با هم ازدواج کنیم و تا یک هفته دیگه میاد ایران تقریبا 10 سالی میشه که تو امریکا زندگی میکنه و زندگی کردن تو ایران براش مشکله . برناممون این بود که بعد از ازدواج اقدام کنیم برای ویزای من که منم برم ولی مشکلی که داریم support مالی هست ، درامدش اونقدری نیست که بتونه منو ساپورت مالی کنه و کسی رو هم نداریم و نمیشناسیم که co sponser بشه . با این وجود ایا راهی هست واسه رفتن ؟ از دوستانی که اطلاعاتی دارن خواهش میکنم منو راهنمایی کنن فکرمو حسابی مشغول کرده...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-02 ساعت 13:10)AliR3ZA نوشته:  سلام دوستان وقتتون بخیر من یه سوالی دارم یا شاید بهتره بگم یه مشکلی دارم ، من با دختری اشنا شدم که citizen امریکا هست قصد داریم با هم ازدواج کنیم و تا یک هفته دیگه میاد ایران تقریبا 10 سالی میشه که تو امریکا زندگی میکنه و زندگی کردن تو ایران براش مشکله . برناممون این بود که بعد از ازدواج اقدام کنیم برای ویزای من که منم برم ولی مشکلی که داریم support مالی هست ، درامدش اونقدری نیست که بتونه منو ساپورت مالی کنه و کسی رو هم نداریم و نمیشناسیم که co sponser بشه . با این وجود ایا راهی هست واسه رفتن ؟ از دوستانی که اطلاعاتی دارن خواهش میکنم منو راهنمایی کنن فکرمو حسابی مشغول کرده...

سلام
نگران نباش چون اگه ازدواجی میخواین اقدام کنید حالا تو این مرحله اسپانسر نمیخوان حداقل فرم هاش رو 1 سال دیگه میخوان که پر کنید تا اون موقع هم خدا بزرگه
پاسخ
تشکر کنندگان: AliR3ZA
ایا ارگان یا اشخاصی تو امریکا وجود دارن که در قبال دریافت هزینه اسپانسر بشن ؟ اگه ممکنه اگه کسی از دوستان اطلاعات کاملی داره منو راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-02 ساعت 17:41)AliR3ZA نوشته:  ایا ارگان یا اشخاصی تو امریکا وجود دارن که در قبال دریافت هزینه اسپانسر بشن ؟ اگه ممکنه اگه کسی از دوستان اطلاعات کاملی داره منو راهنمایی کنه

اصلا همچین چیزی غیرممکن هست! اسپانسر شدن مسئولیت بسیار بزرگی هست و معمولا به غیر از فامیل درجه یک و در خانواده های خیلی صمیمی دوستان و فامیل و درجه دو به اونورتر غیر ممکنه که زیر بارش برن. اسپانسر در قبال تمامی هزینه هایی که فرد ممکنه تا زمان خروج دائم از آمریکا یا دریافت سیتیزن شیپی ایجاد کنه تا هر مقداری مسئول و پاسخگو هست و جالب اینه که حتی با طلاق گرفتن هم این اسپانسری از بین نمیره. حتی اگه کسی غیر مرتبط هم بهتون گفت من حاضرم به این راحتی ها قبول نکنین چون این نشون میده که طرف در جریان امر و مسئولیتش نیست و به احتمال زیاد سر وقتش که باید فرمها رو امضا کنه میزنه زیرش و حسابی تو دردسر میوفتین. سعی کنین که رضایت و حمایت خانواده نامزدتون رو جلب کنین و به حداقل درآمد که باید 125 اون رو سالیانه داشته باشن هم نظری داشته باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: masoudeses ، frozen mind ، king_of_sky
متاسفانه خوانواده ی نامزد من ایران زندگی میکنن با وجود این که سیتیزن هستن ولی خوب نمیتونه کمکی به من بکنه چون تو امریکا درامدی ندارن که حتی اگه بخوان بتونن اسپانسر بشن نامزدم هم اون درامدی که باید داشته باشه واسه ساپورت کردنو نداره با این وجود یعنی هیچ شانسی نیست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه موضوع دیگه ای که هست من میخوام از طریق ویزای ازدواج اقدام کنم نه نامزدی این هیچ امتیازی برای من نداره واسه ساپورات مالی و اسپانسر ... ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-02 ساعت 17:41)AliR3ZA نوشته:  ایا ارگان یا اشخاصی تو امریکا وجود دارن که در قبال دریافت هزینه اسپانسر بشن ؟ اگه ممکنه اگه کسی از دوستان اطلاعات کاملی داره منو راهنمایی کنه

سلام من شنیدم بعضی از وکیلا اسپانسر جور میکنن
ولی این کار هم برای شما و هم برای اونی که اسپانسر میشه غیر قانونی هست
و کسایی که این کارای پر دردسر رو قبول میکنن پول خوبی هم میگیرن.
همون طور که دوستمون گفت شما فعلا کاراتون رو جلو ببرین تا 1سال دیگه شاید کسی پیدا شد.
(2011-09-02 ساعت 18:10)AliR3ZA نوشته:  یه موضوع دیگه ای که هست من میخوام از طریق ویزای ازدواج اقدام کنم نه نامزدی این هیچ امتیازی برای من نداره واسه ساپورات مالی و اسپانسر ... ؟

نه هیچ تاثیری نداره اونم اسپانسر میخواد
من با yami موافقم چون من خودم هم مشکل اسپانسر داشتم و خیلییی ها قول میدادن اسپانسر بشن ولی همین که میخواستن فرمها را امضا کنن جا میزدن!!
ولی نهایتا یکی از اقوام این کار رو کرد و ما 3- 4 ماهی معطل اسپانسر شدیم و کارامون عقب افتاد.
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: AliR3ZA
(2011-09-02 ساعت 18:15)masoudeses نوشته:  

سلام من شنیدم بعضی از وکیلا اسپانسر جور میکنن
ولی این کار هم برای شما و هم برای اونی که اسپانسر میشه غیر قانونی هست
و کسایی که این کارای پر دردسر رو قبول میکنن پول خوبی هم میگیرن.
همون طور که دوستمون گفت شما فعلا کاراتون رو جلو ببرین تا 1سال دیگه شاید کسی پیدا شد.
(2011-09-02 ساعت 18:10)AliR3ZA نوشته:  یه موضوع دیگه ای که هست من میخوام از طریق ویزای ازدواج اقدام کنم نه نامزدی این هیچ امتیازی برای من نداره واسه ساپورات مالی و اسپانسر ... ؟

نه هیچ تاثیری نداره اونم اسپانسر میخواد
من با yami موافقم چون من خودم هم مشکل اسپانسر داشتم و خیلییی ها قول میدادن اسپانسر بشن ولی همین که میخواستن فرمها را امضا کنن جا میزدن!!
ولی نهایتا یکی از اقوام این کار رو کرد و ما 3- 4 ماهی معطل اسپانسر شدیم و کارامون عقب افتاد.

در مورد اسپانسرهایی که وکلا جور میکنن ضمن اینکه ممکنه تو مصاحبه یا تحقیق به مشکل بر بخورین (یا طرف آدم ناجوری باشه و به همین خاطر که با اون ارتباط دارین کلا کلیرنس تون از بیخ رد بشه! یا به علت عدم وجود ارتباط منطقی بین اون و شما به حساب کلاهبرداری بذارن), باید بدونین که اینجور آدمها اول پولشون رو میگیرن (حتی اگه نصفشم بگیره باید بدونین که اون نصفه همه پولی هست که میخواد و بقیه شو به حساب بگیر نگیر گذاشته!) و به خاطر غیرقانونی بودن هم هیچ مدرکی به شما نخواهند داد و اگه به کوچکترین مشکلی هم بر بخورین نه امضا و حمایت اضافه ای به شما خواهند داد و اگه هم بدن در قبالش با پول خواهند خواست و باز اگه نگیره (سالی که خوش است از بهارش پیداست ...) همه پولتون رو باید به حساب رفته بذارین. خلاصه خیلی حواستون باشه خیلی. من بخاطر اینکه حواسم جمع بود در مدت ده سالی که میخواستم به اروپا مهاجرت کنم فقط دویست سیصد هزار تومنم از دست رفت ولی خیلی ها زندگیشون از دستشون رفت. حرف هرکسی رو به صرف اینکه هدفتون رفتنه باور نکنین. دعوا سر لحاف (پول) ملاست (شماست!).
پاسخ
تشکر کنندگان: masoudeses ، AliR3ZA
سلام به دوستان عزیز ... ممنون میشم اگر دوستانی که جواب سوالات من رو دارن منو راهنمایی کنند
خانم من سیتیزن آمریکا هستند و 5 سال پیش نامزد و 3 سال پیش ازدواج کردیم ... اینطور که فهمیدم ویزا IR1 برای ما هست و مراحلش که خوب مشخص و قصد گرفتن وکیل داریم ... اما مشکل من اینه که خانمم آمریکا زندگی نکرده و ماکزیمم 2 3 بار برای تمدید پاسپورت رفته . این مشکلی ایجاد می کنه که خانمم کلا ایران زندگی کرده ؟ فامیل هم خیلی داریم اونجا ... فقط یه حساب باز کرده بود خانمم که دست نخوردست ! ممکنه برای دادن ویزا اذیت کنن ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-03 ساعت 15:36)hamedj2 نوشته:  سلام به دوستان عزیز ... ممنون میشم اگر دوستانی که جواب سوالات من رو دارن منو راهنمایی کنند
خانم من سیتیزن آمریکا هستند و 5 سال پیش نامزد و 3 سال پیش ازدواج کردیم ... اینطور که فهمیدم ویزا IR1 برای ما هست و مراحلش که خوب مشخص و قصد گرفتن وکیل داریم ... اما مشکل من اینه که خانمم آمریکا زندگی نکرده و ماکزیمم 2 3 بار برای تمدید پاسپورت رفته . این مشکلی ایجاد می کنه که خانمم کلا ایران زندگی کرده ؟ فامیل هم خیلی داریم اونجا ... فقط یه حساب باز کرده بود خانمم که دست نخوردست ! ممکنه برای دادن ویزا اذیت کنن ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

برای اسپانسری شما ممکنه به مشکل بخورن چون از نظر مالی نه پولی دارن اونجا و نه درآمدی ثابت. البته اگه فامیلهاتون اونجا بخوان کو-اسپانسر بشن و واقعا هم بشن (!!) خوب این مشکل حل شده هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedj2
سلام
آیا راهی سریعتر برای کسی که گرین کارد داره وجود دارد که بوسیله اون بتونه همسرشو به امریکا بیاره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان