کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2012-06-28 ساعت 21:40)ehsanaliani نوشته:  من از سربازی معاف شدم و جایی هم کار نمیکردم ولی بازهم استرس گرفتاره این کلیرنس شدن رو نمیتونم از خودم جدا کنم
پس اوضاعتون خوبه. احتمالش کمه که کلیر بخورید. بعدشم پروستون تا روز مصاحبه فقط 10 ماه طول کشیده، حالا فرض کنیم خدایی نکرده کلیر هم بخورید میشه 11 یا 12 ماه. به نظر من که واسه ویزای ازدواج این مدت معقولیه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsanaliani
سلام. همسرم با nvc تماس گرفت بهش گفتن من باید عدم سوء پیشینه بفرستم به nvc!!!!! عجیب نیست؟!! من تا جایی که می دونستم از ایرانیا این مدرک رو نمی خواستن. فکر می کنید چرا اینو خواستن؟ من تا حالا هیچ مشکلی نداشتم Sad
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
girl عزیزم. هیچ وقت توی کشور دیگه ای زندگی نکردید؟ شاید منظورشون سوءپیشینه از کشور دیگه ایه که توش زندگی کردید.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl
نه عزیزم. من تا حالا پامو از ایران بیرون نذاشتم!
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
همه جا ذکر شده از ایرانی ها عدم سوء پیشینه نمی خوان. رویا به من گفت با خودم ببرم چون از رویا گرفته بودند. از یکی از دوستام هم که توی آوریل مصاحبه داشت گرفتند و جالب اینکه از خود من ... ترجمه شناسنامه و کارت ملی رو بهم پس دادند ولی ترجمه عدم سوء پیشینه رو برداشتند.
(منظورم از اینکه می گم گرفتند این نیست که بهتون بگن جز مدارک روز مصاحبه بده، منظور اینه که وقتی می دید بهشون اونو برمی دارند و نادیده نمی گیرنش.)
کسایی هم که همراهشون نبوده هیچ وقت به مشکلی برنخوردند. اگه ازتون خواستند، به این معنی نیست که شما مشکلی داشتید ... ممکنه که تشابه اسمی داشته باشید، شغل یا تحصیلات حساس!
پاسخ
نگی جان پرونده من هنوز به سفارت نرفته. این مدرکو nvc از من خواسته!! اولین باره که همچین چیزی میبینم!!! اینم شانس منه دیگه! الان 1 سال و 1 ماهه که پرونده من nvc هستش!! فقط نگفتن خودتو ترجمه کن بفرست! احساس می کنم دیگه هیچوقت همسرمو نمیبینم. هیچ امیدی واسه شروع زندگی مشترک ندارم دیگه.

پاسخ
عزیزم این چه حرقیه؟ ناامید نباش. درسته که کارت خیلی طول کشیده ولی اینجا همه اینطورین فقط با مقیاس کوچکتر. این حرفت خیلی ناراحتم کرد. درسته خیلی دیر شده ولی بالاخره تموم میشه
پاسخ
(2012-06-28 ساعت 22:55)girl نوشته:  سلام. همسرم با nvc تماس گرفت بهش گفتن من باید عدم سوء پیشینه بفرستم به nvc!!!!! عجیب نیست؟!! من تا جایی که می دونستم از ایرانیا این مدرک رو نمی خواستن. فکر می کنید چرا اینو خواستن؟ من تا حالا هیچ مشکلی نداشتم Sad

girl عزیز من هم ۲ ماه پیش دقیقا همین مشکل رو داشتم و جالب اینکه علاوه بر عدم سو پیشینه از من اصل شناسنامه و کارت ملی رو هم خواسته بودند. اما همسرم من با NVC تماس گرفت و تذکر داد که در مورد درخواست کنندگان ایرانی موارد استثنایی وجود داره و کارمند  NVC بعد از چک کردن صحبت همسرم رو تایید کرد . نهایتا ما از وب سایت اداره مهاجرت صفحه مدارک مربوط به ایرانیان رو پرینت گرفتیم و به همراه مدارک ترجمه شده و نه اصل مدارک داخل پاکت گذاشتیم و به NVC فرستادیم که بدون هیچ مشکلی approve شد و دیروز هم نامه مصاحبه آمد 
پیشنهاد میکنم که با NVC تماس بگیرین و قوانین مربوط به درخواست کنندگان ایرانی را به آنها متذکر بشین 
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق
از همه دوستان خوبم متشکرم. متاسفانه مشکل بزرگی که من دارم اینه که همسرم اصلا حرف منو قبول نمی کنه. هرچی میگم زنگ بزن باهاشون صحبت کن میگه اینجا ایران نیست از این خبرا نیست!!! بخدا دیگه قاطی کردم ...

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-29 ساعت 00:00)girl نوشته:  از همه دوستان خوبم متشکرم. متاسفانه مشکل بزرگی که من دارم اینه که همسرم اصلا حرف منو قبول نمی کنه. هرچی میگم زنگ بزن باهاشون صحبت کن میگه اینجا ایران نیست از این خبرا نیست!!! بخدا دیگه قاطی کردم ...

چرا خودت به NVC ایمیل نمیدی ؟

بنظر من یه عکس از صفحه مربوط به درخواست کنندگان ایرانی بگیر و برای NVC ایمیلش کن
این آدرس صفحه مربوطه http://travel.state.gov/visa/fees/fees_5...=9217#docs

معمولا خیلی سریع بهت جواب میدن ، فقط یادت باشه اگه خواستی ایمیل بدی شرایط ارسال ایمیل رو رعایت کنی (In order to ensure a prompt response:

Enter your NVC Case Number in the Subject Line of the e-mail.
Provide the applicant’s name and date of birth and the petitioner’s name and date of birth.
If you are an attorney, include the name of the law office requesting the information.
If the petition is employment-based, include the employer's company/organization name.
Ask about only one case per e-mail.)

پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق
(2012-06-29 ساعت 00:00)girl نوشته:  از همه دوستان خوبم متشکرم. متاسفانه مشکل بزرگی که من دارم اینه که همسرم اصلا حرف منو قبول نمی کنه. هرچی میگم زنگ بزن باهاشون صحبت کن میگه اینجا ایران نیست از این خبرا نیست!!! بخدا دیگه قاطی کردم ...
عزیزم
ایشون اشتباه میکنن. اتفاقا خیلی خوب جواب آدمو میدن و وقتی هم که حق با مشتری باشه قبول میکنن.
شما خودت یه تماس بگیر. چرا زنگ نمیزنی؟
پاسخ
من انگلیسیم خوب نیست ... بخدا چند روزه به سرم زده بزنم زیر همه چی. اخه تا کی صبر کنم؟!!! 4 ماه دیگه میشه 2 سال بدون هیچ امیدی... با همه رابطمو قطع کردم که هی ازم نپرسن پس چی شد؟ هنوز واسه مصاحبه هم نرفتی؟!! ای بابا نکنه شوهرت پی گیر نیست!!! خسته شدم.

پاسخ
(2012-06-29 ساعت 01:22)girl نوشته:  من انگلیسیم خوب نیست ... بخدا چند روزه به سرم زده بزنم زیر همه چی. اخه تا کی صبر کنم؟!!! 4 ماه دیگه میشه 2 سال بدون هیچ امیدی... با همه رابطمو قطع کردم که هی ازم نپرسن پس چی شد؟ هنوز واسه مصاحبه هم نرفتی؟!! ای بابا نکنه شوهرت پی گیر نیست!!! خسته شدم.
ببین عزیزم. تو باید حتما خودت به NVC زنگ بزنی. حتی شده بدی یه نفر که انگلیسیش خوبه زنگ بزنه ببینه چه خبره. این خیلی عجیبه که یک سال و خورده ایه پروندت توی NVC مونده. عزیزم دارم بهت توصیه اکید میکنم بده یه نفر به جات صحبت کنه. حتی اگه کسیو نداری برو دارالترجمه بگو یه چنین موردی داری میخوای یکی به جات صحبت کنه. حتما این کارو بکن.
بعدشم دیگه این حرفو نزن. نباید جا بزنی. دودستی زندگیتو بچسب. بابا طرف ازدواج میکنه شوهرش بخاطر بدهی میفته زندان. نباید آدم جا بزنه. بگو این یه مشکلیه که توی زندگیمه و موقتیه و بالاخره حل میشه.
پاسخ
خوب به سلامتی الان NVC ایمیل زد و گفت پروندم رسیده دستشون
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، girl ، alireza62
دوستان
بعد از 25 روز که از اپرووم گذشت امروز NVC ایمیل داده که پرونده شما به ما رسیده و 4 تا 6 هفته بعد دستورالعملهارو به شما میفرستیم. تماس هم که گرفتم گفتن تا 4 هفته دیگه کیس نامبر به شما تعلق میگیره.
یعنی در مجموع از زمان اپروو تا تعلق گرفتن کیس نامبر 2 ماه میشه!! و تازه بعد از اون تاریخ ما میتونیم فرمها و مدارکو بفرستیم.
در حالیکه توی این سایت خیلی دیدم که بچه ها بعد از 3 هفته یا کمی بیشتر کیس نامبرشونو گرفتن و از همون موقع تونستن کارهای ارسال مدارکو انجام بدن.
درست میگم یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان