کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
سلام دوستان ی می شه به من بگید تو چه سایتی برم و کیس نامبر م و بدم تا بتونم مراحل کاری کارم و کیس ازدواج است چک کنم و ببینم کیس من تو چه مرحله ای است چون الان 1 سال است که ما اقذام کردیم و هنوز وقت مصاحبه به ما ندادند و همسرم می گوید انها خودشان خبر می دهند و من نگرانم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-17 ساعت 18:35)sisiliya نوشته:  سلام دوستان ی می شه به من بگید تو چه سایتی برم و کیس نامبر م و بدم تا بتونم مراحل کاری کارم و کیس ازدواج است چک کنم و ببینم کیس من تو چه مرحله ای است چون الان 1 سال است که ما اقذام کردیم و هنوز وقت مصاحبه به ما ندادند و همسرم می گوید انها خودشان خبر می دهند و من نگرانم
دوست گلم، وقتی واستون نامه اومد و کیس نامبر بهتون دادن، این نامه از NVC بود یا USCIS؟
بعدش اگه از NVC بود، شما 88 دلار و 230 دلارو پرداخت کردین یا نه؟
اگه پرداخت کردین، بعدش فرمها و مدارکو فرستادین یا نه؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام عزیز . از nvc بوذ و همسرم 88 ذلار را پرذاخت کرده ولی ذر مورد 230 دلار چیزی به من نگفت . فکر نکنم پرداخت کرده باشه و یا انها ذرخواستی کرده باشنذ شما چی فکر می کنین شایذ ذوباره اونا نامه بدن؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kamela
سلام...من تقریبا پارسال توی یک سایتی با دادن کیس نامبرم وضعیت پروندمون رو چک کردم..و خیلی هم خوب و دقیق بود ولی متاسفانه من الان هرچی میگردم و به ذهنم فشار میارم یادم نمیاد اون چه سایتی بود...من هم بهش احتیاج دارم الان...در ضمن من هم ازدواجی هستم.....توروخدا اگر کسی میدونه به من هم بگه اون سایت چی بوده!!!!!به من پارسال یکی در مهاجر سرا ادرس سایت رو داد....ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-18 ساعت 17:25)kamela نوشته:  سلام...من تقریبا پارسال توی یک سایتی با دادن کیس نامبرم وضعیت پروندمون رو چک کردم..و خیلی هم خوب و دقیق بود ولی متاسفانه من الان هرچی میگردم و به ذهنم فشار میارم یادم نمیاد اون چه سایتی بود...من هم بهش احتیاج دارم الان...در ضمن من هم ازدواجی هستم.....توروخدا اگر کسی میدونه به من هم بگه اون سایت چی بوده!!!!!به من پارسال یکی در مهاجر سرا ادرس سایت رو داد....ممنون
http://www.uscis.gov/portal/site/usci
ازین سایت تا وقتی می تونید استفاده که کنید که کارتون در uscis باشه.وقتی وارد nvcشد دیگه این سایت به کار نمیاد.
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kamela ، پ.ر
(2012-08-18 ساعت 13:15)sisiliya نوشته:  سلام عزیز . از nvc بوذ و همسرم 88 ذلار را پرذاخت کرده ولی ذر مورد 230 دلار چیزی به من نگفت . فکر نکنم پرداخت کرده باشه و یا انها ذرخواستی کرده باشنذ شما چی فکر می کنین شایذ ذوباره اونا نامه بدن؟؟؟
عزیزم نمیشه که 88 دلارو داده باشن ولی 230 تا رو نداده باشن! هر دوشو با هم همزمان میدن. بعد که دادن باید یه سری فرم پر کنید و یه سری مدارک بفرستید. شما فرمی امضا کردید؟
ببین عزیزم وقتی NVC کیس نامبر میده بلافاصله نامه یا ایمیلی میده که میگه 88 دلار و 230 دلارو پرداخت کنید و بعد از پرداخت فلان فرمها و مدارکو بفرستید. بعد که پرداختش میکنید (که معمولا اینترنتی پرداخت میکنن همه) و مدارکو فرمها رو میفرستید اونا یه نامه میدن که مدارکتون تکمیل شده و رفته سفارت. بعد از 1 ماه هم سفارت نامه یا ایمیل میده و میگه فلان روز بیاید مصاحبه
وقتی پرونده توی NVC هستش هیچ سایتی برای چک کردن وضعیت نیست و فقط از طریق ایمیل یا تلفن میشه چک کرد.
شما خودت حتما بهشون ایمیل بزن یا زنگ بزن. اگه خواستی ایمیل بزنی بگو تا بهت بگم چی باید بزنی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، فردا ، nora ، پ.ر
ممنون از توضیحت عزیزم می شه بهم بگی ادرس ایمیل و اینکه چی بنویسم
پاسخ
تشکر کنندگان:
خواهش میکنم عزیزم
ولی اول از شوهرت بپرس که 230 دلار رو هم پرداخت کرده یا نه. راستی نگفتی مدارک و فرمها رو فرستادی یا نه؟
اگه شوهرت پولو پرداخت کرده و مدارکو فرمهارو فرستادین و هنوز خبری نشده، این ایمیلو بزن:

آدرس ایمیل: NVCInquiry@state.gov
اول توی subject ایمیلت، کیس نامبرتون وارد میکنی.
خط اول ایمیل باید بنویسی: I am: اسم و فامیل خودت
خط دوم مینویسی: petitioner's name and date of birth، بعد جلوش اسم و فامیل شوهرت و تاریخ تولدش
خط سوم: Applicant's name and date of birth بعد جلوش اسم خودت و تاریخ تولدت
خط چهارم: کیس نامبر
بعد مینویسی:
Hello Dear Madam/Sir
My husband is the petitioner and I am the applicant.
We have paid AOS and application visa fee and have sent all required forms and documents to NVC.
I want to know when is my interview?

Thanks

بعد اونا یک هفته بعد جواب میدن که مثلا هنوز مدارکوتون کامل نیست یا هر چیز دیگه.
اون نامه ای که کیس نامبر توش هستو داری؟
راستی اگه مدارکو و فرمها رو فرستادین و پول رو هم پرداخت کردین، یه احتمال وجود داره که وقت مصاحبتون توی سایت اعلام شده بوده باشه و شما ندیده بودید. آخه نامه دعوت به مصاحبه رو یا ایمیل میکنن (که مثل اینکه شما ایمیل معرفی نکردین به NVC ) یا پست میکنن که بعضی وقتا به دست شخص نمیرسه. اگه محل مصاحبت آنکاراست توی سایت هر هفته میزنه که کیا باید برن مصاحبه.
اگه زبانت خوبه بهتره زنگ بزنی بپرسی شمارشم هست: 0016033340700 و به ساعت خودشون از 7.5 صبح تا 12 شب جواب میدن
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، sisiliya ، nora ، پ.ر
(2012-08-18 ساعت 18:08)فردا نوشته:  
(2012-08-18 ساعت 17:25)kamela نوشته:  سلام...من تقریبا پارسال توی یک سایتی با دادن کیس نامبرم وضعیت پروندمون رو چک کردم..و خیلی هم خوب و دقیق بود ولی متاسفانه من الان هرچی میگردم و به ذهنم فشار میارم یادم نمیاد اون چه سایتی بود...من هم بهش احتیاج دارم الان...در ضمن من هم ازدواجی هستم.....توروخدا اگر کسی میدونه به من هم بگه اون سایت چی بوده!!!!!به من پارسال یکی در مهاجر سرا ادرس سایت رو داد....ممنون
http://www.uscis.gov/portal/site/usci
ازین سایت تا وقتی می تونید استفاده که کنید که کارتون در uscis باشه.وقتی وارد nvcشد دیگه این سایت به کار نمیاد.

سلام...ممنونم از راهنماییتون...بله الان که اینو گفتین یادم اومد که اصلا سایت نبود بلکه یک بنده خدایی در مهاجرسرا به من یک شماره تلفن داد که وقتی زنگ میزدم (تلفن گویا بود)کیس نامبر رو میخواست و وقتی میگفتم(فکر میکنم میخواندم)به صورت گویا میگفت که پرونده چی کم داره و چه بلایی سرش امده....ولی الان هرچی رو یادم نباشه مطمینم که تلفن گویا بود......شما چیزی ازش میدونید؟؟چون شمارش رو ندارم و خیلی خوب بود و شبانه روز میشد زنگ زد!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
راستی یک سوال دارم...مدارک ما تازه 5 شنبه تکمیل شد(مدارک مربوط به اسپانسر و تکس هایی که من تاحالا باید میدادم که نداده بودم و وکیل صفر زده)و وکیل من گفت 5 شنبه فرستاده به NVC....میخواستم بدونم از زمانی که وکیلم پست کرده تا برسه به NVC چقدر طول میکشه که به دست NVC برسه؟؟؟؟و ایا اونجا سریع پرونده رو چک میکنن یا میندازن یک گوشه تا چندین روز دیگه بررسی کنن؟؟اگه پروندمون کامل باشه یعنی واقعا تا 1 ماه دیگه وقت مصاحبه میگیریم؟؟؟یک سوال مهم دیگه.........از NVC تا پست اونها به سفارت انکارا چند روز طول میکشه؟؟؟ببخشید منو از اینهمه سوال....راستش ذوق زده شدم وکیلم گفت پست شد به NVC....به خدا یاورتون نمیشه الان نزدیک به 2 ساله که ما درگیر مسایل مربوط به جور کردن اسپانسر و برگه های تکس من بودیم...دعا میکنم ایندفه ایرادی نداشته باشه و کمبودی نباشه و بعد از 3 سال که از اقداممون میگذره ما کارمون درست بشه......برای همه شما هم دعا میکنم...چون خیلی از شماها از من وضع بدتری دارید و از شوهر یا زنتون دورید .....من شکر میکنم که الان پیش همسر و دخترم هستم...من درد دوری از شوهرم رو به مدت 1 سال که امریکا بودم کشید و میفهمم شما رو....ادم هرجا میره بدون اون زهر مارش میشه و خوش نمیگذره و یک بغض لعنتی همیشه توی گلوی ادمه....انشالاه هممون همین روزا گره هامون باز بشه و همه با هم جششششن بگیریم........
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، پ.ر
(2012-08-19 ساعت 01:38)kamela نوشته:  ....ولی الان هرچی رو یادم نباشه مطمینم که تلفن گویا بود......شما چیزی ازش میدونید؟؟چون شمارش رو ندارم و خیلی خوب بود و شبانه روز میشد زنگ زد!!!!!
0016033340700
کاملا جان نمیدونم وقتی بدستشون میرسه چقدر طول میکشه تا بررسیش کنن. ولی بعد از یه مدت که نمیدونم چقدره، یه نامه یا ایمیل میدن که مدارک تکمیله. از بچه های لاتاری شنیدم بعد از این مرحله 1 ماه طول میکشه برسه سفارت!! و سفارت هم یکماه بعدش ایمیل میده و وقتو اعلام میکنه. فکر کنم کم کم 2 ماه طول بکشه تا وقتو اعلام کنن Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، kamela
(2012-08-17 ساعت 17:20)elahenadafy2 نوشته:  دوست عزیز در مورد شرایط ازدواج در کشورهای دیگه اطلاعی ندارم. توی همین انجمن بچه ها مطالب مفیدی در مورد ازدواج در ترکیه گذاشتن. این هم لینکشه:
http://mohajersara.com/thread-4721.html
شما برای عقد در ارمنستان مشکلی نخواهید داشت.
عقد شما در ایران ثبت نمیشه ولی این ازدواج بین المللیه و هیچ مشکلی هم واسه ویزا درست نمیشه.
خانومنتون باید اقدام کنه نه شما. شما ترجمه شناسنامه خودت و همسرت و ترجمه عقدنامه و کپی پاس هردوتونو به اضافه فرمهای مربوطه و چک به مبلغ 420 دلارو به آدرس اداره مهاجرت میفرستید.
مدرک دال بر سیتیزن بودن هم برث سرتیفیکیت خانومتون و کپی پاس آمریکاییش نیازه

با سلام و خسته نباشید
دوست عزیز ممنون از لینکی که معرفی کردید واقعا مفید بود و جواب خیلی از سوالهام رو گرفتم.فقط الان سوالی که برام پیش اومده اینه که دوستان در مدارک لازم برای ازدواج که فرمودند هیچ مشکلی نیست فقط خانوم بنده از آمریکا چطور باید وقت سفارت در ارمنستان بگیرند ؟چند روز قبل از سفر باید اقدام به گرفتن وقت از سفارت بکنن ؟ آیا بنده هم باید از سفارت ایران وقت بگیرم یا نه ؟ (منظورم برای گرفتن برگه تجرد هست)

سوال آخر اینکه شما فرمودید به همراه این مدارک باید چکی به مبلغ 420 دلار به آدرس اداره مهاجرت آمریکا باید بفرستم.میخواستم بدونم دقیقا چطور باید این کار رو انجام بدم ؟

ببخشید اگه سوالهام یه خورده مبتدی هست.ممنون از پاسخ هاتون
پاسخ
خواهش میکنم دوست عزیز
بگید خانومتون یه ایمیل بزنه بهشون و بگه که وقت میخواد. خودتون هم همین کارو بکنید در مورد سفارت ایران. هرچند احتمالا نیازی به وقت نباشه
خانومتون اگه حساب بانکی داشته باشه، حتما چک هم داره دیگه. اگه خودش حساب بانکی نداره، از یکی چک بگیره
همه مدارکو خانومتون باید پست کنه به اداره مهاجرت
لینک زیر بخونید یا بدید خانومتون بخونه.
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...f3d6a1RCRD
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام عزیزم ممنون که اینقدر واضح جواب منو دادی اول اینکه می ذونم اون 88 دلار و ذاذه ولی 230 تا رو نه ذوم اینکه یه نامه به اذرس من به ایران اومذ که کیس نامبر و یه سری توضیحات و فرمی که توش چنذ گزینه بود که می تونم پیگیری کنم و همونی که شما در بالا گفتی هم تو نامه اومذه بوذ ولی نمی دونم چرا می ترسم ایمیل بدم بعد هم اینکه به گفته همسرم انها نامه دادن و گفتن مذارک شما کامله ولی هنوز جوابی برای سفارت نیومده و الان 1 سال شده که ما مذارکمون و ذاذیم و 2 3 تا نامه نگاری از طرف اونا شذه و این نامه اخر هم 2 ماه پیش به ایران و به ذست من رسیده و ذیگر هیچ
پاسخ
عزیزم، یادت رفت بگی تا حالا فرمی پر کردی؟ ترجمه شناسنامه و عقدنامه فرستادی؟ واسه اینکه چک کنی 230 تا رو داده یا نه، اون برگه که واست فرستادن، یه کیس نامبر توش هست، یه invoice id number. برو توی این سایت و کیس نامبر و invoice number رو وارد کن بعد یه صفحه باز میشه که توش نوشته 88 دلار و 230 دلار و جلوی هر کدومش اگه پرداخت شده باشه نوشته paid، اگه پرداخت نشده باشه نوشته not paid.
عزیزم حتما واسم بنویس که فرمی پر کردی یا امضا کردی؟
https://ceac.state.gov/CTRAC/Invoice/signon.aspx
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان