کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
سلام دوسان می خواستم کمکم کنید و من رو از این سر در گمی درآرین.
من درخواست ویزای f2A کردم در سپتامبر 2011 ولی هنوز مدارکم از USCIS به NVC نرفته و اونجوری که نوشته روی آگوست 2011 گیر کرده وکسی دلیلش رو می دونه ؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-20 ساعت 14:37)lotusss نوشته:  کلی سوال دارمممممممممم. کسی که تو آمریکا اسپانسر من شده مدارکش برای nvc فرستاده شده. آیا لازم هست روز مصاحبه دوباره برای ساپورت مالی چیزی ببرم؟
معمولا واسه مصاحبه فقط مدارک شخصیتونو میخوان. اما بد نیست که مثلا تکس های 3 سال گذشته اسپانسرو هم ببرید. بعضی دوستان روز مصاحبه ازشون خواستن. بهتر ایمیل بزنید و بپرسید

(2012-08-20 ساعت 16:12)omnia نوشته:  سلام دوسان می خواستم کمکم کنید و من رو از این سر در گمی درآرین.
من درخواست ویزای f2A کردم در سپتامبر 2011 ولی هنوز مدارکم از USCIS به NVC نرفته و اونجوری که نوشته روی آگوست 2011 گیر کرده وکسی دلیلش رو می دونه ؟
ممنون
اصلا نگران نباشید. توی اداره مهاجرت زیاد پیش میاد که اینطوری بشه. دلیلشم فقط حجم بالای پرونده هاست. من وقتی پرونده توی اداره مهاجرت بود 2هفته یه بار زنگ میزدمو روندو میپرسیدم. اگه خیلی نگرانید زنگ بزنید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، پ.ر
سلام عزیزم همسرم همه فرمها رو پر کرذه و همه مذارک و فرستاده و بعذ از اون انها جواب ذاذن که همه مذارک تکمیل است کلا اینطوری که اون اول وقتی مذارک اولیه تکمیله اونا اپروو می کنن البته در 2 3 مرحله نامه نگاری فرمهایی که ذوباره باید پر می شد رو هم پر کرذه و فرستاده که بعذ بخ این نامه اخر رسیده که هم برای همسرم پست شده و هم برای من
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
راستی اینم بگم این سایتی که شما گفتی رو من رفتم چک کردم و زده بود 88 دلار پید شده ولی اصلا 230 دلار رو اصلا ننوشته بود و نخواسته بود شاید کیسها فرق می کنه یا ایالتا نمی دونم ولی چیزی در مورد 230 دلاذ ننوشته بوذ ممنون از تو عزیزم
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، پ.ر
(2012-08-19 ساعت 03:04)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-08-19 ساعت 01:38)kamela نوشته:  ....ولی الان هرچی رو یادم نباشه مطمینم که تلفن گویا بود......شما چیزی ازش میدونید؟؟چون شمارش رو ندارم و خیلی خوب بود و شبانه روز میشد زنگ زد!!!!!
0016033340700
کاملا جان نمیدونم وقتی بدستشون میرسه چقدر طول میکشه تا بررسیش کنن. ولی بعد از یه مدت که نمیدونم چقدره، یه نامه یا ایمیل میدن که مدارک تکمیله. از بچه های لاتاری شنیدم بعد از این مرحله 1 ماه طول میکشه برسه سفارت!! و سفارت هم یکماه بعدش ایمیل میده و وقتو اعلام میکنه. فکر کنم کم کم 2 ماه طول بکشه تا وقتو اعلام کنن Sad

ممنونم عزیزم که پاسخ دادی....وایییییی چه خوب....من فقط مشکلم اینه که دوباره نگن چیزی کمه یا ایراد داره!!!!چون اینقدر در پی تکمیل پرونده بودم که خداییش کم اوردم....اصلا بگن 5 ماه دیگه بیا مصاحبه من ذوق هم میکنم....فقط اینو بگن که کامله من خیالم راحت میشه....که با این صحبت شما 5 ما هم میشه نه؟؟2ماه دیگه که شاییید وقت بدن و وقت هم که میدن مثل اینکه میگن 3 ماه دیگه بیا نه؟؟؟درست میگم؟؟؟؟والا ما که 3 سال برای این پرونده صبر کردیم اینم روش...............

(2012-08-20 ساعت 01:52)elahenadafy2 نوشته:  عزیزم، یادت رفت بگی تا حالا فرمی پر کردی؟ ترجمه شناسنامه و عقدنامه فرستادی؟ واسه اینکه چک کنی 230 تا رو داده یا نه، اون برگه که واست فرستادن، یه کیس نامبر توش هست، یه invoice id number. برو توی این سایت و کیس نامبر و invoice number رو وارد کن بعد یه صفحه باز میشه که توش نوشته 88 دلار و 230 دلار و جلوی هر کدومش اگه پرداخت شده باشه نوشته paid، اگه پرداخت نشده باشه نوشته not paid.
عزیزم حتما واسم بنویس که فرمی پر کردی یا امضا کردی؟
https://ceac.state.gov/CTRAC/Invoice/signon.aspx

سلام الاهه جون...یک سوال دارم....من کیس نامبر دارم ولی تاحالا از invoice id چیزی نشنیدو و اونوندارم...من چطور میتونم اون رو داشته باشم؟؟تا پارسال تمام نامه های nvc من به دست وکیل قبلی من میرسید و اون هم به من نداده بود...امسال هم که وکیل رو عوض کردم و فکر کنم این وکیل جدیده هم نداره....جایی هست که بتونم از اونجا invoice id خودم رو بگیرم؟ممنونم ازت
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق
کاملا جان دیدم واسه 1 ماه بعدم وقت دادن، واسه 3 ماه بعدم وقت دادن. اصلا معلوم نیست متاسفانه.
این invoice id توی همون اولین نامه ایه که NVC واستون میفرسته و کیس نامبرو اعلام میکنه. توی سایت NVC نوشته اگه invoice رو گم کردید، یه ایمیل بزنید. مشخصات ایمیل هم باید همونجوری باشه که واسه سیسیلیا توضیح دادم. زنگ هم بزنی جوابتو راحت میدن عزیزم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، kamela
(2012-08-20 ساعت 22:35)sisiliya نوشته:  راستی اینم بگم این سایتی که شما گفتی رو من رفتم چک کردم و زده بود 88 دلار پید شده ولی اصلا 230 دلار رو اصلا ننوشته بود و نخواسته بود شاید کیسها فرق می کنه یا ایالتا نمی دونم ولی چیزی در مورد 230 دلاذ ننوشته بوذ ممنون از تو عزیزم
خیلی عجیبه!!! کیستون مگه ازدواجی نیست؟ همه کیسهای ازدواجی و خانوادگی این 230 دلارو دارن و استثنا هم نداره. نمیدونم چطور اینو نوشته
به هر حال عزیزم خوشحالم که گفتی NVC گفته مدارکتون کامله. پس دیگه باید منتظر وقت مصاحبه باشید. راستی 1 سال زمان معقولیه و نباید نگران بشید.
یه چیز دیگه: اگه سفارتتون آنکاراست، این روزا وحشتناک شلوغه و وقتا رو خیلی دیر میدن. همونطور که گفتم مرتب سایتو چک کنید، شاید وقت مصاحبه تون بیادش. امکان هم داره که چون این روزا خیلی شلوغه بندازنتون ارمنستان. در هر صورت به همسرتون بگید حتما به سفارت ایمیل بزنن. چون از طریق ایمیل بهتون خبر میدن و اگه ایمیلتونو نداشته باشن، مثل اینکه نامه میدن که 1 درصدم احتمال بدید نامه هرگز نرسه
پاسخ
تشکر کنندگان: girl
بچه ها کسی رو می شناسید که برای روز مصاحبه مستقیم رفته باشه ابوظبی؟؟؟؟؟اطلاعاتی دارید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-20 ساعت 17:07)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-08-20 ساعت 14:37)lotusss نوشته:  کلی سوال دارمممممممممم. کسی که تو آمریکا اسپانسر من شده مدارکش برای nvc فرستاده شده. آیا لازم هست روز مصاحبه دوباره برای ساپورت مالی چیزی ببرم؟
معمولا واسه مصاحبه فقط مدارک شخصیتونو میخوان. اما بد نیست که مثلا تکس های 3 سال گذشته اسپانسرو هم ببرید. بعضی دوستان روز مصاحبه ازشون خواستن. بهتر ایمیل بزنید و بپرسید

(2012-08-20 ساعت 16:12)omnia نوشته:  سلام دوسان می خواستم کمکم کنید و من رو از این سر در گمی درآرین.
ممنون
اصلا نگران نباشید. توی اداره مهاجرت زیاد پیش میاد که اینطوری بشه. دلیلشم فقط حجم بالای پرونده هاست. من وقتی پرونده توی اداره مهاجرت بود 2هفته یه بار زنگ میزدمو روندو میپرسیدم. اگه خیلی نگرانید زنگ بزنید
elahe جان مرسی از پاسخت .من ویزا بالتین رو نگاه کردم الان f2a داره may 2010 رو می ده من سپتمبر 2011 هستم که pd من هست .بعد فاصله این می شه حدوداً 16 ماه .بعد معمولاً بالتین هر ماه 1 ماه و نیم تا 2 ماه می ره جلو با این اوصاف من 10 ماه دیگه حدوداً ویزا تو دستمه ؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست عزیز کار منم حوداد1 هفته است که از ابوظبی اقدام شده برام . میخوام بدونم چند ماه طول کشید بهتون وقت سفارت بدن؟
ازدواجی
ارسال مدارك٢٧ آگوست
اپروال٣٠ نوامبر
دريافت كيس نامبر ٣ ژانويه
تكميل مدراك در nvc ١١اپريل
گرفتن وقت مصاحبه ٢٩ اپريل Big Grin
ابوظبي ٢٥ جون ويزاي يه ضرب ال اي
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
سلام
بچه ها من دوست دارم که هر خبری از طریق ایمیل NVC به وکیلم میده به من هم بده....چون این امکان رو میدم که وکیل دیر خبر بده....من شیوه نامه نگاری به ان وی سی رو میدونم و فقط میخام بهم بگین چی بنوبسم توی نامه که هم به من ایمیل بدن و هم به وکیلم؟؟؟اصلا امکانش هست؟؟؟برامون بد نمیشه که بهشون بگیم به هردومون ایمیل بدن....پس ممنونتون میشم بهم بگین چی بنویسم......
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-21 ساعت 03:42)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-08-20 ساعت 22:35)sisiliya نوشته:  راستی اینم بگم این سایتی که شما گفتی رو من رفتم چک کردم و زده بود 88 دلار پید شده ولی اصلا 230 دلار رو اصلا ننوشته بود و نخواسته بود شاید کیسها فرق می کنه یا ایالتا نمی دونم ولی چیزی در مورد 230 دلاذ ننوشته بوذ ممنون از تو عزیزم
خیلی عجیبه!!! کیستون مگه ازدواجی نیست؟ همه کیسهای ازدواجی و خانوادگی این 230 دلارو دارن و استثنا هم نداره. نمیدونم چطور اینو نوشته
به هر حال عزیزم خوشحالم که گفتی NVC گفته مدارکتون کامله. پس دیگه باید منتظر وقت مصاحبه باشید. راستی 1 سال زمان معقولیه و نباید نگران بشید.
یه چیز دیگه: اگه سفارتتون آنکاراست، این روزا وحشتناک شلوغه و وقتا رو خیلی دیر میدن. همونطور که گفتم مرتب سایتو چک کنید، شاید وقت مصاحبه تون بیادش. امکان هم داره که چون این روزا خیلی شلوغه بندازنتون ارمنستان. در هر صورت به همسرتون بگید حتما به سفارت ایمیل بزنن. چون از طریق ایمیل بهتون خبر میدن و اگه ایمیلتونو نداشته باشن، مثل اینکه نامه میدن که 1 درصدم احتمال بدید نامه هرگز نرسه

عزیزم همسرم ایمیل خودش و داده و تا حالا هر مکاتبه ای شذه به ایمیل اون بوده در ضمن ما سفارت و ابوظبی انتخاب کردیم اونم تو فرمهای اولیه که پر کردیم ولی هنوز از ما اسپانسر نخواستند من که سپردم به خدای بزرگ مهربون و امیذوارم برای هممون همون روزی رو که اون انتخاب کرده همه چی درست بشه . می خوام سعی کنم که دیگه دلم شور نزنه و ارامش داشته باشم برای شما هم همین ارزو رو می کنم چون فقط خذای مهربونم می دونه که داره چیکار می کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، nora ، الهه سابق ، پ.ر ، kamela
(2012-08-21 ساعت 18:14)kamela نوشته:  سلام
بچه ها من دوست دارم که هر خبری از طریق ایمیل NVC به وکیلم میده به من هم بده....چون این امکان رو میدم که وکیل دیر خبر بده....من شیوه نامه نگاری به ان وی سی رو میدونم و فقط میخام بهم بگین چی بنوبسم توی نامه که هم به من ایمیل بدن و هم به وکیلم؟؟؟اصلا امکانش هست؟؟؟برامون بد نمیشه که بهشون بگیم به هردومون ایمیل بدن....پس ممنونتون میشم بهم بگین چی بنویسم......
عزیزم من هم همین کارو کردم. وقتی پروندم اپروو شد فورا به NVC زنگ زدمو ایمیلمو معرفی کردم. البته من بیشتر زنگ میزنم تا اینکه ایمیل بزنم. مثلا میپرسم پروندم رسید دستتون؟ اگه بگن نه، بعدش ایمیل میزنم که هر وقت رسید بهم خبر بدین.
بعدش زنگ زدم که کیس نامبرم اومده؟ گفتن نه. بازم ایمیل زدم هر وقت رسید بهم خبر بدین.
شما مثلا هم بنویس would you please inform me when my documents is completed?
من زبانم متوسطه. ولی روم زیاده. با همون انگلیسیه دست و پا شکسته باهاشون حرف میزنمو ایمیل میدم. طفلکیا خودشون منظورمو میفهمنو جواب میدن.
نگران انشا یا جمله بندی نباش زیاد. درسته که خیلی خوبه که به طرز صحیح نامه نگاری کنیم، ولی اگه نشد هم عیبی نداره Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، پ.ر ، kamela
(2012-08-21 ساعت 12:49)lotusss نوشته:  بچه ها کسی رو می شناسید که برای روز مصاحبه مستقیم رفته باشه ابوظبی؟؟؟؟؟اطلاعاتی دارید؟
منظورت اینه که از تهران یکسر بره ابوظبیو اونجا هتل بگیره؟ اگه منظورت اینه که هیچ کسی این کارو نمیکنه و همه با تور میرن دبی و بعدش روز مصاحبه با اتوبوس یا تاکسی دربست یا با ماشین لیدرها میرن ابوظبی. راحت و بی دردسر. تاپیک های سفرنامه های ویزای ازدواج یا خانوادگی یا لاتاری، در ابوظبی رو که توی این سایت فراوون موجوده یه نگاهی بکنی خیلی خوبه. همه چیز دستت میاد

پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، پ.ر
(2012-08-21 ساعت 14:18)omnia نوشته:  elahe جان مرسی از پاسخت .من ویزا بالتین رو نگاه کردم الان f2a داره may 2010 رو می ده من سپتمبر 2011 هستم که pd من هست .بعد فاصله این می شه حدوداً 16 ماه .بعد معمولاً بالتین هر ماه 1 ماه و نیم تا 2 ماه می ره جلو با این اوصاف من 10 ماه دیگه حدوداً ویزا تو دستمه ؟ممنون
عزیزم متاسفانه ویزا بولتن بعضی وقتا میشه که فقط 2 هفته میره جلو، حتی یه وقتایی عقب گرد میکنه که زیاد هم پیش اومده. اصلا نمیشه اینطور پیش بینی کرد. به طور متوسط میشه گفت ماهی یک ماه میره جلو. تازه این واسه کارنت شدنه. بعد از کارنت شدن تازه وقت مصاحبه میدن که اونم خودش یه 2-3 ماهی طول میکشه. خوب خبلی ها هم اف بی آی چک میخورن که اونم علافی خودشو داره.

پاسخ
تشکر کنندگان: پ.ر ، sib 24

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان