کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
دوستان من يك سوال دارم و اون اينكه من اصلا متوجه اين ددلاين شش ماه حضور در خارج از امريكا نشدم،،، چه جوري اينو ميخوان بفهمن وقتي مدركي تو دستشون نيست؟ من الان ميخوام بليط بخرم ولي اصلا شرايط مناسبي تو اون دد لاين شش ماهه براي اومدن ندارم
شماره کیس: 2013AS000086xx، دو نفر، تاریخ رویت قبولی: 4 می 2012، ارسال فرمهای سری اول: 17 می 2012، کنسولگری: ابوظبی، زمان مصاحبه: 18 جون 2013، ویزای یکضرب، سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: daad ، ikamaly
(2014-01-02 ساعت 01:41)ellaheh ghodrat نوشته:  سلام بجه ها ما 3 هفتست اومدیم آمریکا اماغیرسختی هیچ چیزدیگه ای نبوده شوهر من هم ایران وضع مالی خوبی داره ومدام میگه برگردیم اینجاارزش موندن نداره به نظر شماها بمونیم ازصفر شروع کنیم یا بریم ولطفادلیلش هم بگید...

شايد سه هفته براي اظهار نظر زود باشد
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، nora ، powerb
كمك كمك و... با سلام من و همسرم و فرزندم تقريبأ 10 ماه قبل به آمريكا رفتيم جهت فعال كردن و گرفتن گرين كارت از همان تاريخ تا حالا به خاطري يكسري كارها در ايران و تحصيل گرفتن مدرك هنوز بر نگشتيم نگران اينم كه موقع برگشت اگر قبل از يك سال برگرديم چه اتفاقي ميافتد آيا گرين كارتمون را باطل ميكنند؟ باتشكر از همه
پاسخ
تشکر کنندگان: karma110 ، powerb
من امروز با دوستی حرف میزدم که چند روز پیش از فرودگاه لکس (لوسنجلس) بعد 9 ماه وارد شده بود و گیر یک افسر بد خلق افتاده بود که بدون پرسیدن از ایشان خودش خروج قبلی رو چک کرده بود و و بعد از گیر فراوان روی صفحه پاسپورت ایشان بزرگ نوشته بوده که غیبت 9 ماهه و گفته بود این دیگه میتونه اخرین هشدار باشه ! در ضمن ایشان این رویه 9 -10 ماها رو 3-4 ساله که اجرا میکرده اما اینبار گیر ادم بدش گویا افتاده به هر حال گویا به افیسر مربوط خیلی بستگی داره این موضوع.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، frozen mind ، Saeedv13 ، lonelyman ، AsemanAbee ، powerb ، farzad101 ، philter
(2014-02-03 ساعت 12:13)soheilbadami نوشته:  من امروز با دوستی حرف میزدم که چند روز پیش از فرودگاه لکس (لوسنجلس) بعد 9 ماه وارد شده بود و گیر یک افسر بد خلق افتاده بود که بدون پرسیدن از ایشان خودش خروج قبلی رو چک کرده بود و و بعد از گیر فراوان روی صفحه پاسپورت ایشان بزرگ نوشته بوده که غیبت 9 ماهه و گفته بود این دیگه میتونه اخرین هشدار باشه ! در ضمن ایشان این رویه 9 -10 ماها رو 3-4 ساله که اجرا میکرده اما اینبار گیر ادم بدش گویا افتاده به هر حال گویا به افیسر مربوط خیلی بستگی داره این موضوع.
منظورتون از مهر خروج قبلي چيه؟؟؟ چه مهري؟ كجا؟؟ تنها جائي كه ميشه كنترل كرد مهر ورود به كشور بعديه، از امريكا كه خارج ميشي رو پاسپورتت چيزي نميزنه كهSad
شماره کیس: 2013AS000086xx، دو نفر، تاریخ رویت قبولی: 4 می 2012، ارسال فرمهای سری اول: 17 می 2012، کنسولگری: ابوظبی، زمان مصاحبه: 18 جون 2013، ویزای یکضرب، سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-03 ساعت 17:36)mehdi110 نوشته:  
(2014-02-03 ساعت 12:13)soheilbadami نوشته:  .
منظورتون از مهر خروج قبلي چيه؟؟؟ چه مهري؟ كجا؟؟ تنها جائي كه ميشه كنترل كرد مهر ورود به كشور بعديه، از امريكا كه خارج ميشي رو پاسپورتت چيزي نميزنه كهSad

دوست عزیز تو سیستم که اسمتون وارد میشه تمام ورود و خروجها ثبت شده
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki
(2014-02-03 ساعت 17:36)mehdi110 نوشته:  
(2014-02-03 ساعت 12:13)soheilbadami نوشته:  من امروز با دوستی حرف میزدم که چند روز پیش از فرودگاه لکس (لوسنجلس) بعد 9 ماه وارد شده بود و گیر یک افسر بد خلق افتاده بود که بدون پرسیدن از ایشان خودش خروج قبلی رو چک کرده بود و و بعد از گیر فراوان روی صفحه پاسپورت ایشان بزرگ نوشته بوده که غیبت 9 ماهه و گفته بود این دیگه میتونه اخرین هشدار باشه ! در ضمن ایشان این رویه 9 -10 ماها رو 3-4 ساله که اجرا میکرده اما اینبار گیر ادم بدش گویا افتاده به هر حال گویا به افیسر مربوط خیلی بستگی داره این موضوع.
اگر شرکت هواپیمایی اسم شما رو داده باشه که موقع خروج معلومه و ثبت شده و اگر احیانا نباشه اونموقع کارتتون رو اسکن میکنه که به منزله خروج شماست و در سیستم ثبت میشه. برای همسر من اون نفر کنترل موقع خروج کارت رو برده بود به باجه و اسکن کرده بود و گفته بود که اطلاعاتتون نیست برای همین باید اسکن بشه.البته هر فرودگاههی شاید روش خودش رو داشته باشه و اینجا اکثرا وحدت رویه در کمتر کاری هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: EKAM ، shatsi ، frozen mind ، philter
(2014-01-02 ساعت 01:41)ellaheh ghodrat نوشته:  سلام بجه ها ما 3 هفتست اومدیم آمریکا اماغیرسختی هیچ چیزدیگه ای نبوده شوهر من هم ایران وضع مالی خوبی داره ومدام میگه برگردیم اینجاارزش موندن نداره به نظر شماها بمونیم ازصفر شروع کنیم یا بریم ولطفادلیلش هم بگید...
مهاجرت به هر کجای دنیا کار ساده‌ای نیست اما لاتاری یه نحوه ورود خیلی آسونه. این آسون اومدن خطرات خودشم داره و یکیش اینه که کسانی که تاب و تحمل مهاجرت رو ندارن یا توقع و انتظارشون از مهاجرت منطبق با واقعیات نیست رو دچار مشکل میکنه.
کسایی هستن که برای مهاجرت سالها تلاش و هزینه میکنن چون میدونن چکار میخوان بکنن و چی میخوان.
توی سه هفته اصلا نمیشه سختی کشید Smile چون بهرحال هنوز پول که حلال مشکلاتِ وجود داره و نه دچار مریضی و مشکلی شدین و نه بچه‌ها رفتن مدرسه تا بدونن اونام حق و حقوقی فراتر از اونی دارن که والدینشون تو ایران بهشون دادن Smile
در مورد اینکه شما بمونین یا نه کسی نمیتونه چیزی بگه، حالا بماند که بخواد دلیل هم بیاره (آدما بسیار متفاوتن و ایده‌آلها و شرایطشون متفاوته) اما بقول معروف سالی که نکوست از بهارش پیداست.
اگه دلیلی برای موندن ندارین، اینجا موندن واسه شما یه باخت بزرگه.

پ.ن.: عذر میخوام صریح نوشتم اما لازم دیدم اینا رو بگم. آدمایی رو دیدم که پول زیادی داشتن اومدن و فقط پولشون رو خرج کردن و همیشه هم بد میگن از اینجا. و دلیل دومم این بود که اگه شما دلیل موندن رو پیدا کنین به این حرفا گوش نمیکنین و میمونین و موفق میشین.
پ.ن.2: امیدوارم یه روز بیای و بگی موندم و سختی کشیدم و موفق شدم چون میدونستم چی میخوام Smile
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
سلام دوستان،

میخواستم بپرسم بعد از ورود، آگه خدا بخواد و بچه دار بشیمو بعد اینکه بچه مثلاً یکی دو سالش شد بخوایم برگردیم، به بچه که اونجا بدنیا اومده برای رفت و آمد چی میدن؟ همونطور که وقتی بچه در خاک آمریکا بدنیا میاد ستیزن حساب میاد، چه مدرکی دال بر سیتزن بودن بچه میدن؟
شماره کیس: **2014AS000025,تاریخ رویت قبولی:May/01,کنسولگری:ANKARA بود,تعداد افراد کیس :2,ارسال فرمهای سری اول:AUG/05,تاییدیه سری اول :01/OCT (تلفنی),کارنت شدن:OCT/10,مصاحبه:هفته آخر ژانویه ابوظبی- ویزای یکضرب / ورود به آمریکا مارچ 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-22 ساعت 14:36)Amin-AK نوشته:  سلام دوستان،

میخواستم بپرسم بعد از ورود، آگه خدا بخواد و بچه دار بشیمو بعد اینکه بچه مثلاً یکی دو سالش شد بخوایم برگردیم، به بچه که اونجا بدنیا اومده برای رفت و آمد چی میدن؟ همونطور که وقتی بچه در خاک آمریکا بدنیا میاد ستیزن حساب میاد، چه مدرکی دال بر سیتزن بودن بچه میدن؟

بچه سیتیزن محسوب میشه .پاسپورت آمریکایی میدن
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: Amin-AK ، powerb
سلام میشه لطفا به یکی به من بگه که منظور این متن چیه؟
As a permanent resident, you must file income tax
returns and report your income to the Internal Revenue
Service (IRS) and your state, city, or local tax department,
if required. If you do not file income tax returns while
living outside of the U.S. for any length of time, or if you
say that you are a “non-immigrant” on your tax returns,
the U.S. government may decide that you have given up
your permanent resident status
همسر من بعد از 6 ماه که رفته بود برای یه مدت اومده ایران تو این مدت هم تکس ریترن رو پر نکرده حالا این که نوشته یعنی چی؟ مشکل ساز میشه براش؟ میشه راهنماییم کنید؟ یعنی کلا 6 ماه اونجا بوده و یک سال هم نشده بوده که بخواد پر کنه!

و یه سوال دیگه اینکه تغییرات ادرس رو باید بهشون گفت یعنی چی ؟ یعنی حتی اگر ایران هم اومدی باید بگی؟ اینکه مسافرته تغییر ادرس نیست درست فکر میکنم یا نه؟
مرسی
[font=Verdana]
clear your mind out of can't
[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-23 ساعت 01:39)sselinaa نوشته:  سلام میشه لطفا به یکی به من بگه که منظور این متن چیه؟
As a permanent resident, you must file income tax
همسر من بعد از 6 ماه که رفته بود برای یه مدت اومده ایران تو این مدت هم تکس ریترن رو پر نکرده حالا این که نوشته یعنی چی؟ مشکل ساز میشه براش؟ میشه راهنماییم کنید؟ یعنی کلا 6 ماه اونجا بوده و یک سال هم نشده بوده که بخواد پر کنه!

این حرف در کلیت درست هست و قانونه اما در جزئیات مسئله پیچیده تره و تبصره های زیادی داره که به جزئ در سایت اداره مالیات ای ار اس راجعش بحث کرده که چه کسانی با چه حد از درامد و یا زمان اقامت مشمول فایل کردن تکس هستن. به طور خلاصه فایل کردن تکس شامل 100% افراد مقیم نیست و استثنا زیاد داره اما به طور کل اگر شما در سال قبل فایل کرده باشید بهتر هست در هر صورت برای سال بعد هم ادامه بدید و قطعش نکنین.
در ضمن توضیحات خوبی هم در تاپیک مربوط به خود مالیات فکر کنم هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، romance33 ، powerb ، amin arefi ، fariba_a
سلام به همگی ، من 26 سالم هست و 4 سال هست که گرین کارت دارم وارد سال ٢٠١٤ كه شدیم در واقع 4 سال هست که گرین کارت دارم ، از سال ٢٠١١ ،تا الان ١ سال و ٣ ماه پر کردم اما نه پشت سر و 6 ماه رو که تو دو سال پر کردم چون دانشجو بودم ،درسم تموم شد و 11 ماه رو هم یهو پر کردم و 11 ماه پیوسته موندم آمریکا ، بعد از 11 ماه برگشتم ایران و ٥ ماه و ٢٥ روز ایران بودم، ٥ روز مونده به ٦ ماه رسوندم خودم رو آمریکا و الان اينجام ، افسر هم از من پرسید چند وقت آمریکا نبودی ؟ تا الان چند ماه اينجا موندي ؟ منم گفتم درس داشتم ،درسم تموم شد الان اومدم می خوام برای ارشد بخونم ( الکی گفتم یک ماه دیگه باز می خوام برگردم ). ......

سوال 1: این افسر به من گیر داده بوده که چرا ٦ ماهم رو اینجا نبودم ؟یا کلا از همه می پرسن ؟

سوال 2 : من بخوام سیتیزن بشم دقیق چک می کنن که 30 ماه پر کردم ؟ ممکن هست تا قبل این 5 سال نتونم 30 ماه رو پرکنم ، ماه جولای 2015 می تونم اقدام کنم برای سیتیزنی اگه دانشگاه نرفتم اینجا و کار هم نکردم وضعیت به چه صورت می شه ؟ ( لیسانس معماری ایران رو دارم)

*تاریخ گرین کارت من 02/11/2011 تاریخ ورود خروج رو هم طی این 4 سال در زیر نوشتم
با تشکر

*ورود: 2/11/2011 خروج: 4/7/2011 مدت اقامت: 1month and 26 days

*ورود : 9/15/2011 خروج: 10/11/2011 مدت اقامت : 26 days

*ورود : 3/20/2012 خروج: 4/24/2012 مدت اقامت : I month and 4 days

*ورود : 9/12/2012 خروج: 8/20/2013 مدت اقامت :11months and 7 days

*ورود : 2/11/2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-26 ساعت 09:49)mahsa.r نوشته:  سلام به همگی ، من 26 سالم هست و 4 سال هست که گرین کارت دارم وارد سال ٢٠١٤ كه شدیم در واقع 4 سال هست که گرین کارت دارم ، از سال ٢٠١١ ،تا الان ١ سال و ٣ ماه پر کردم اما نه پشت سر و 6 ماه رو که تو دو سال پر کردم چون دانشجو بودم ،درسم تموم شد و 11 ماه رو هم یهو پر کردم و 11 ماه پیوسته موندم آمریکا ، بعد از 11 ماه برگشتم ایران و ٥ ماه و ٢٥ روز ایران بودم، ٥ روز مونده به ٦ ماه رسوندم خودم رو آمریکا و الان اينجام ، افسر هم از من پرسید چند وقت آمریکا نبودی ؟ تا الان چند ماه اينجا موندي ؟ منم گفتم درس داشتم ،درسم تموم شد الان اومدم می خوام برای ارشد بخونم ( الکی گفتم یک ماه دیگه باز می خوام برگردم ). ......

سوال 1: این افسر به من گیر داده بوده که چرا ٦ ماهم رو اینجا نبودم ؟یا کلا از همه می پرسن ؟

سوال 2 : من بخوام سیتیزن بشم دقیق چک می کنن که 30 ماه پر کردم ؟ ممکن هست تا قبل این 5 سال نتونم 30 ماه رو پرکنم ، ماه جولای 2015 می تونم اقدام کنم برای سیتیزنی اگه دانشگاه نرفتم اینجا و کار هم نکردم وضعیت به چه صورت می شه ؟ ( لیسانس معماری ایران رو دارم)

*تاریخ گرین کارت من 02/11/2011 تاریخ ورود خروج رو هم طی این 4 سال در زیر نوشتم
با تشکر

*ورود: 2/11/2011 خروج: 4/7/2011 مدت اقامت: 1month and 26 days

*ورود : 9/15/2011 خروج: 10/11/2011 مدت اقامت : 26 days

*ورود : 3/20/2012 خروج: 4/24/2012 مدت اقامت : I month and 4 days

*ورود : 9/12/2012 خروج: 8/20/2013 مدت اقامت :11months and 7 days

*ورود : 2/11/2014
ببخشید ولی یه سوال واسه من پیش اومد! فک میکنین واقعا کسی اینجا پیدا میشه که جواب قطعی بده؟!!
سوال دوم من اینه که خب، حالا اون سیتیزن‌شیپی به چه دردی میخوره وقتی آدم نمیخواد اینجا زندگی کنه!
حتما کارم نکردین اینجا و مالیاتم ندادین اصلا!
یکی منو روشن کنه Sad
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، nora ، kage.omid
سلام دوستان
یه مشکلی هستش برای من که می خوام برم آتلانتا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
از ایران کمترین بلیتی که پیدا کردم ۱۳۰۰دلار هستش با ایران ایر و بریتیش اما همین مقصد از ترکیه با۸۳۰دلار شروع میشه و ۲ توقف کسی هستش راهنماییم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیدونم برای بار ۲وم دارم میرم اما ترکیه یه وقتی به مشکل برنخورم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان