کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
سلام دوستان
من پارسال رفتم آمریکا گرین و کارت سوشال سکیوریتی رو گرفتم. امسال هم شهریور می خوام برگردم تا گرین کارتم تمدید شه و در ضمن می خوام برای پاس سفید اقدام کنم. منتها قبل رفتن می خوام فرم i101 رو از ایران با پست به اداره انگشت نگاری بفرستم تا مجبور نشم اونجا زیاد منتظر بمونم. حالا می خوام طوری برنامه ریزی کنم که زمان انگشت نگاری اونجا باشم. از دوستان کسی اطلاع داره بین ارسال مدارک و تاریخ انگشت نگاری چقدر فاصله میفته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: azar1348 ، romance33
یه فایل pdf تو فسمت Resource تو سایت uscis پیدا کردم که حاوی اطلاعات اولیه در مورد پاسپورت سفید بود. تو ستون دوم این فایل نوشته که نمیشه از خارج از امریکا برای entry permit اقدام کرد!!! کسی قبلا این کار رو کرده؟ جواب گرفته؟
تازه یه محدودیت دیگه! حداقل 60 روز قبل از ترک آمریکا باید درخواست دریافت پاسپورت سفید رو بدی!!

اینم لینکش:
http://www.uscis.gov/USCIS/Resources/B5en.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، naarestan ، azar1348 ، romance33
(2013-06-21 ساعت 20:51)vahid_ce نوشته:  یه فایل pdf تو فسمت Resource تو سایت uscis پیدا کردم که حاوی اطلاعات اولیه در مورد پاسپورت سفید بود. تو ستون دوم این فایل نوشته که نمیشه از خارج از آمریکا برای entry permit اقدام کرد!!! کسی قبلا این کار رو کرده؟ جواب گرفته؟
تازه یه محدودیت دیگه! حداقل 60 روز قبل از ترک آمریکا باید درخواست دریافت پاسپورت سفید رو بدی!!

اینم لینکش:
http://www.uscis.gov/USCIS/Resources/B5en.pdf

این تاپیک رو مطالعه کنید:

نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
مصاحبه: July 23 (آبي + ٩ سؤالی)
دریافت کلیرنس:‌ 6 Sep
ويزا: 12 Sep
ورود به آمریکا :27 Oct
گرین کارت : 2012-8Nov
**TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL**
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
دوستان، تمام تاپیک را با دقت مطالعه کردم، اما هنوز سوالم پابرجاست.

آفیسر فرودگاه آتلانتا هر بار هنگام ورود و خروج ما گرین کارتمان را گرفت و به دستگاه کارت خوان کشید تا ورود یا خروجمان ثبت شود. من هر بار ابتدا عمدا پاسپورت را تحویل دادم و گرین کارت را رو نکردم، اما آفیسر با تحکم گرین کارت را خواست.

اما آفیسر فرودگاه JFK نیویورک هنگام خروج ما فقط به صفحه اول و دوم پاسپورت نگاه کوتاهی انداخت و پاسپورت را تحویلم داد و اشاره کرد برو! گرین کارتم را باز هم نشان ندادم و نخواست.
کسانی که از فرودگاه JFK وارد شده اند،‌ چه مشاهداتی دارند؟ آیا موقع ورود هم فقط پاسپورت را نگاه می کنند؟ یا مهر می زنند و گرین کارت را هم به دستگاه می کشند؟
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، kasrafo ، storagemeter ، Saeedv13 ، سانازی ، soli asali ، deineath
(2013-09-01 ساعت 14:14)frozen mind نوشته:  دوستان، تمام تاپیک را با دقت مطالعه کردم، اما هنوز سوالم پابرجاست.
آفیسر فرودگاه آتلانتا هر بار هنگام ورود و خروج ما گرین کارتمان را گرفت و به دستگاه کارت خوان کشید تا ورود یا خروجمان ثبت شود. من هر بار ابتدا عمدا پاسپورت را تحویل دادم و گرین کارت را رو نکردم، اما آفیسر با تحکم گرین کارت را خواست.
اما آفیسر فرودگاه JFK نیویورک هنگام خروج ما فقط به صفحه اول و دوم پاسپورت نگاه کوتاهی انداخت و پاسپورت را تحویلم داد و اشاره کرد برو! گرین کارتم را باز هم نشان ندادم و نخواست.
کسانی که از فرودگاه JFK وارد شده اند،‌ چه مشاهداتی دارند؟ آیا موقع ورود هم فقط پاسپورت را نگاه می کنند؟ یا مهر می زنند و گرین کارت را هم به دستگاه می کشند؟
به به فروزن عزيز
ما اين دفعات موقع خروج آفيسري نديديم. فقط موقع چك اين و جلوي كانتر ايرلاين ازمون مدارك را خواستند كه احتمالا منظور شما هم همين بوده.

بايد بگم من فقط از jfk خروج داشتم. سال گذشته و كارمند تركيش موقع
چك اين ازم گرين كارد را خواست كه اشتباه كردم و بهش دادم. چون اصرار داشت كه توي سوابقتون تو ايرلاين ثبت ميشه و ....
تا اينكه امسال كه از سن فرانسيسكو كه وارد مي شدم، ديدم تا گرين را كشيد تاريخ خروج فوق الذكر را ديد و از من هم براي تاييد پرسيد.
براي ورود هم كه حتما بايد گرين را نشان داد.
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، frozen mind ، storagemeter ، Saeedv13 ، aghaghia ، Danoosh ، vroom ، soli asali
سلام دوستان شما چه گرین کارت نشون بدی چه پاسپورت ورود خروج شما ثبت شده.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، kasrafo ، soli asali ، frozen mind
سلام دوستان.من یه سوال دارم.ما می خوایم بعد از گرفتن گرین کارت برگردیم ایران .ممکنه نتونیم زیر 6 ماه برگردیم ولی قبل از اینکه یکسال شه بر می گردیم ا م ر ی ک ا.می خواستم بدونم که لازمه که حتما پاس سفید بگیریم؟
کیس نامبر: **000029,ارسال فرمها:9می,مصاحبه:23jan,آنکارا,کلیرنس:5جولای بعد از 164 روز.دریافت ویزا:12جولای.تعداد نفرات:2نفر
مقصد:لس آنجلس
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo
این موضوع کاملا شانسیه من بعد از 11 ماه نیم اومدم و به خیر گذشت و گیر ندادند
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، soli asali ، frozen mind
(2013-09-08 ساعت 21:16)noura نوشته:  سلام دوستان.من یه سوال دارم.ما می خوایم بعد از گرفتن گرین کارت برگردیم ایران .ممکنه نتونیم زیر 6 ماه برگردیم ولی قبل از اینکه یکسال شه بر می گردیم ا م ر ی ک ا.می خواستم بدونم که لازمه که حتما پاس سفید بگیریم؟

با سلام
من سوال شما رو سه سال پیش تلفنی از اداره مهاجرت توی امریکا پرسیدم و اونا گفتن نیازی نیست و من هم رفتم و نزدیک به یک سال بعد برگشتم و مشکلی هم نداشتم، بر اساس قوانین مکتوب خودشون هم نیازی نیست مجوز ورود یا پاس سفید بگیرید . با این حال پیشنهاد میکنم تلفنی از خودشون استعلام کنید و قوانین رو توی سایت اداره مهاجرت مجددأ مطالعه کنید شاید تغییری ایجاد شده باشه که من و سایر دوستان بی خبر باشیم
با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، gbtm ، noura ، soli asali ، frozen mind
سلام به همه ى دوستان راجع به موضوع رفت و امد تازگيا خيلى سخت ميگيرن يكى از دوستان من مادرش بعد از ١١ ماه برگشته و گرين كارتشو ضبط كردن و وقت دادگاه تعيين كردن من خيلى ترسيدم من تا الان ٢ بار رفتم و اومدم چون دانشجو بودم تا فوق ليسانسم رو بگيرم كه تموم شد و ٣ ماه ديگه ميرم كه بمونم كه ميشه همون حدودا ١١ ماه غيبت واقعا نميدونم چيكار كنم از وقنى شنيدم شوكه شدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
درود.

یه سوال فنی ؟

بعد از اخذ گرین کارت و کارهای اولیه ، اگه برگردی ایران و هر 5 ماه به سر ادم بره امریکا و دو هفته بمونه و باز برگرده ، تا چه مدت میشه این کار رو کرد ؟
NO امضاءTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
(2013-10-03 ساعت 15:41)shayan-usa1993 نوشته:  درود.

یه سوال فنی ؟

بعد از اخذ گرین کارت و کارهای اولیه ، اگه برگردی ایران و هر 5 ماه به سر ادم بره آمریکا و دو هفته بمونه و باز برگرده ، تا چه مدت میشه این کار رو کرد ؟

تا وقتی گیر بیفتی؟شاید بار اول دوم ..شاید هم هیچوقت .. ولی با این شرایط تقریبأ هیچوقت نمیتونید برای سیتیزن شدن اقدام کنی.

پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، nora ، gbtm ، shayan-usa1993 ، soli asali
(2013-09-13 ساعت 02:17)Hamed112 نوشته:  سلام به همه ى دوستان راجع به موضوع رفت و امد تازگيا خيلى سخت ميگيرن يكى از دوستان من مادرش بعد از ١١ ماه برگشته و گرين كارتشو ضبط كردن و وقت دادگاه تعيين كردن من خيلى ترسيدم من تا الان ٢ بار رفتم و اومدم چون دانشجو بودم تا فوق ليسانسم رو بگيرم كه تموم شد و ٣ ماه ديگه ميرم كه بمونم كه ميشه همون حدودا ١١ ماه غيبت واقعا نميدونم چيكار كنم از وقنى شنيدم شوكه شدم.
میتونم بپرسم از کدوم فرودگاه وارد شدند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، soli asali ، maka2 ، frozen mind
(2013-10-03 ساعت 20:54)arisa-mohammad نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 15:41)shayan-usa1993 نوشته:  

تا وقتی گیر بیفتی؟شاید بار اول دوم ..شاید هم هیچوقت .. ولی با این شرایط تقریبأ هیچوقت نمیتونید برای سیتیزن شدن اقدام کنی.

منظورم حداکثر تا 3 بار بودش. دیگه الکی ادم پاس سفید نگیره .Cool
NO امضاءTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: arisa-mohammad ، soli asali
(2013-10-03 ساعت 15:41)shayan-usa1993 نوشته:  درود.

یه سوال فنی ؟

بعد از اخذ گرین کارت و کارهای اولیه ، اگه برگردی ایران و هر 5 ماه به سر ادم بره آمریکا و دو هفته بمونه و باز برگرده ، تا چه مدت میشه این کار رو کرد ؟
آقا دم شما گرم، شما اگه اینقد مایه داری که بتونی اینقد بیای سفر و برگردی همونجا خیلی بهتره، اینجا غیر از کار و دادن مالیات خبری نیستا، گفته باشم بعدا نگی نگفتی Big Grin
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1 ، soli asali ، frozen mind ، mahdibashoma

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان