کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-07-19 ساعت 08:46)armehraboon نوشته:  
(2016-07-19 ساعت 08:33)s.div نوشته:  [quote='mehrdad.agha' pid='718240' dateline='1468892370']
"سلام به همگی دوستان سئوالی داشتم در سایت سفارت ابوظبی از طریق گزینه کانتکت آس باید ایمیل زد یا از ایمیل شخصی ام در یاهو واگر اینطور هست لطفا آدرس ایمیل ابوظبی رو برام بگذارید. ضمنا ما که اداره پست ثبت نام کردیم ( ماه می امسال مصاحبه داشتیم) در صورت کلیر شدن اول باید پاسپورت مان را به اداره پست تحویل دهیم و /انها خودشان به سفارت میبرند و بعد برویم همانجا ویزا روتحویل بگیریم یا باید ابتدا به سفارت رفته و پاس ها را آنجا تحویل دهیم و بعد از پست ویزا مون رو تحویل بگیریم ؟

منم شدیدا درگیر همین سوالم.یکسری از دوستان میگن کلا به ایمیل ها جواب نمیدن ولی پس دوستان دیگری که ایمیل میزنن و آپ میشن چطور؟

با سلام

سفارت ابوظبی معمولا بعد از گذشت شش ماه از مصاحبه جواب میده و شما اپ میشید.

سلام.ممنونم دوستم
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
متوجه نمیشم منظور دو خطی‌ و اینا چی‌ هست، امکانش هست کسی‌ اسکرین شات بگیر ازش ببینیم چطوری باید باشه؟؟؟یا می‌شه از ۲ خطم بیشتر باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز ما هم بالاخره بعد از 6 ماه و 5 روز انتظار کلیر شدیم نمی دونم چرا اینقدر خسته ام دروغه اگر بگم خوشحال نیستم ولی دوست داشتم کلیری همه بچه هارو باهم جشن میگرفتیم دوستانی که از حال وروزشون باخبرم چون توی این 6 ماه همدرده هم بودیم دوستانی که بیشتر از من منتظر هستن دوست عزیزی که بچه کوچیکش از پدرش دوره دوستانی که کمکم کردن از صمیم قلبم از خداوند بزرگ میخوام که توی همین ماه همتون کلیر بشین مگه چی میشه مگه به کجای این دنیا بر میخوره اگر این اتفاق بیوفته .امیدوارم و دعا میکنم براتون و ممنونم که مطالب مفید توی سایت گذاشتین که استفاده کنیم
F2A
pd:20 oct2013
مصاحبه :JAN 2016 ارمنستان
نتيجه:AP
تاریخ کلیری:july 2016
ورودبه آمریکا:oct 2016

پاسخ
(2016-07-19 ساعت 14:21)tico نوشته:  سلام دوستان عزیز ما هم بالاخره بعد از 6 ماه و 5 روز انتظار کلیر شدیم نمی دونم چرا اینقدر خسته ام دروغه اگر بگم خوشحال نیستم ولی دوست داشتم کلیری همه بچه هارو باهم جشن میگرفتیم دوستانی که از حال وروزشون باخبرم چون توی این 6 ماه همدرده هم بودیم دوستانی که بیشتر از من منتظر هستن دوست عزیزی که بچه کوچیکش از پدرش دوره دوستانی که کمکم کردن  از صمیم قلبم از خداوند بزرگ میخوام که توی همین ماه همتون کلیر بشین مگه چی میشه مگه به کجای این دنیا بر میخوره اگر این اتفاق بیوفته .امیدوارم و دعا میکنم براتون و ممنونم که مطالب مفید توی سایت گذاشتین که استفاده کنیم

خيلي خيلي تبريك مي گم بهتون...انشالا همه اين روز به زودي داشته باشن
پاسخ
تشکر کنندگان: mrb ، mani_badb0y ، armehraboon ، Pargosha ، tico ، behnamnegin ، mulan1979 ، roteil ، s.div
(2016-07-19 ساعت 14:28)Sor نوشته:  
(2016-07-19 ساعت 14:21)tico نوشته:  سلام دوستان عزیز ما هم بالاخره بعد از 6 ماه و 5 روز انتظار کلیر شدیم نمی دونم چرا اینقدر خسته ام دروغه اگر بگم خوشحال نیستم ولی دوست داشتم کلیری همه بچه هارو باهم جشن میگرفتیم دوستانی که از حال وروزشون باخبرم چون توی این 6 ماه همدرده هم بودیم دوستانی که بیشتر از من منتظر هستن دوست عزیزی که بچه کوچیکش از پدرش دوره دوستانی که کمکم کردن  از صمیم قلبم از خداوند بزرگ میخوام که توی همین ماه همتون کلیر بشین مگه چی میشه مگه به کجای این دنیا بر میخوره اگر این اتفاق بیوفته .امیدوارم و دعا میکنم براتون و ممنونم که مطالب مفید توی سایت گذاشتین که استفاده کنیم

خيلي خيلي تبريك مي گم بهتون...انشالا همه اين روز به زودي داشته باشن
ممنونم دوست عزیز
F2A
pd:20 oct2013
مصاحبه :JAN 2016 ارمنستان
نتيجه:AP
تاریخ کلیری:july 2016
ورودبه آمریکا:oct 2016

پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، soroosh17 ، behnamnegin ، m_vaziran ، Pargosha
(2016-07-19 ساعت 12:58)lupyien نوشته:  متوجه نمیشم منظور دو خطی‌ و اینا چی‌ هست، امکانش هست کسی‌ اسکرین شات بگیر ازش ببینیم چطوری باید باشه؟؟؟یا می‌شه از ۲ خطم بیشتر باشه؟

فهمیدن تقریبی زمان کلیر شدن از آپدیتها:
من و خیلی از دوستان فکر می کردیم که آپدیت or از جانب آمریکا اعمال میشه، ولی بعد از دیدن چند آپدیت در روز شنبه و در ساعت اولیه صبح به این نتیجه رسیدم که آپدیت or از جانبه سفارت و به منزله پایان فرایند ای پی هستش. پس باید یه آپدیتی دیگه هم باشه که نشون بده ما از طرف آمریکا کلیر شدیم.
و اما فهمیدن این آپدیت، شما وقتی تو سایت ‎ceac‎ کیستون رو چک میکنید برای ای پی بودنتون یه متنی مینویسه که با ‎Your visa case is‎ شروع میشه و با ‎has been reached‎ خاتمه پیدا می کنه. در حالت عادی تمامی متنها یکی هستش ولی وقتی کد ‎html‎ بعضی از متنها رو چک میکنید با هم فرق میکنه و دو مدل هستش که به یک خطی و دو خطی معروفه. اینو بچه های پارسال کشفش کردند ولی چیزی که مهمه رابطه اون با کلیر شدنه.
برای دیدن کد متن از همه مرورگرها میشه استفاده کرد ولی راحتترین مرورگر فایر فاکسه. برای اینکار متن ای پی تون رو هایلایت (انتخاب) کنید بعد کلیک راست و گزینه ‎View selection source‎ رو انتخاب کنید. در حال حاضر دو حالت ممکنه پیش بیاد
گزینه اول: کل متن ای پی شما در یک سطر قرار داره و نوشته شده که بهش میگن یک خطی
گزینه دوم : کل متن ای پی شما در دو سطر نوشته شده ( سطر دوم با ‎In addition‎ شروع میشه) به این حالت میگن دو خطی

در مورد سفارت ابوظبی با بررسی و آزمایش حدود ‎100‎ کیس به این نتیجه رسیدم که میشه گفت اگر متن آپدیت شما یک خطی باشه یعنی هنوز مشمول ای پی هستید و اگه دو خطی باشه یعنی از جانب ارگانهای آمریکا کلیر شدید !
اگر آپدیت دو خطی شده باشید احتمالا (نه قطعا) بین یک روز تا حتی دو هفته ممکنه طول بکشه که آپدیت or داشته باشید و دلیلش هم اینه که سفارت ابوظبی در روز های خاصی از ماه این کارها رو انجام میده و اگه دقت کرده باشید دوستانی هم که ایمیل میزنن میبینند که بعد از چند روز یک دفعه به همه ایمیل ها پاسخ داده میشه.
این تاریخ ها رو هم میشه از برنامه مصاحبه بچه ها به صورت تقریبی حدس زد چون اگه به تاریخ های مصاحبه ها توجه کنید می بیند بعضا یک هفته در ماه مصاحبه تو گروه نداریم.
یه نکته ای دیگه هم که از بررسی کیس های سفارت ابوظبی دستگیرم شد اینه که در مواردی که هر دو نفر کیس ای پی خورده باشند اگه حتی کیس اصلی کلیر شده باشه ولی کیس دوم کلیر نشده باشه آفیسر صبر میکنه تا کیس دوم هم کلیر بشه و بعد کل کیس رو کلیر میکنه مگر اینکه خیلی زمان بگذره و تک تک کلیریشون رو اعلام می کنه.
نکته دیگه که از هر سه سفارت دستگیرم شد اینه که کیس هایی که نفر اول ویزا یکضرب میگیرن و نفر دوم ای پی میخوره برای کلیر شدن در اولویت هستن و نسبتا زودتر کلیر میشن !
من سعی کردم به صورت کامل و روشن توضیح بدم تا جای هیچ سوالی نمونه که گروه به هم بریزه و سر این جریان شلوغ بشه. این یه راهه برای تشخیص کلیری که بازم تاکید میکنم به علت اینکه آفیسر نظر نهایی رو میده قطعی نیستش ولی با درصد بالایی عملیه.

نوشته شده توسط hamidoo_b
CR1  
abudahbi
interview date: april/25/2016
AP
5 update
25 اگوست کلیر
دقیقا تا خود روز کلیر شدنم هیج اطلاعاتی از من نبود تو سایت ابوظبی
پاسخ

جناب تیکو سلام
اولا خیلی خیلی تبریک از صمیم قلب
یه خواهش کوچیک دارم لطفا تو جدول منتظران تاریخ کلیری رو بزنید بلکه طلسم 2016 این جدول بشکنه قربون دستت
ارادت
پاسخ
تشکر کنندگان: tico ، M...
(2016-07-19 ساعت 08:43)tomi نوشته:  
(2016-07-19 ساعت 00:58)behnamnegin نوشته:  
(2016-07-18 ساعت 20:44)شاپرک نوشته:  این ابوظبی که شورش رو درآورده!
پروسه همسر من تو ماهه هفتمه الان و فقط دوبار با ایمیل خودمون آپ شده. تازه همسرم نه سربازی رفته و نه شغل دولتی اشته

سلام
کیس من feb 2014 باز شد و 20 دسامبر 2015 lمصاحبم بود و تا 3روز پیش هیچ خبری نشد..3 روز پیش اپدیت و دوخطی شد کمی خوشحالمون کرد ولی استرسمم بالا تر رفت... به نظر من نباید بهش فکر کرد..ولی امیدوارم خیلی زود جواب مطلوب خودتون و از این انتظار بگیرید..ایشون با فاصله ی کمی با من مصاحبه داشتن امیدوارم این انتظار برای همه خیلی زود تموم بشه..

سلام متن کامل your visa دو خطی شد یا متن آپدیت قسمت بالاش؟
سلام Wink این دوخطی شدن اصلا مربوط به تاریخ بالاش نیست
برای کسی هم که حتی ویزاش چاپ شده روی تاریخ view source بگیری 1 خطیه
روی متن باید view source بگیریم
توصیه میکنم در قسمت search مهاجر سرا view source رو سرچ بدید و مطالعه کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: tomi ، hamidoo_b
بعد از چند ماه امروز آپديت جديد گرفتيم
كتگورى : CR1
ارسال به USCIS: اكتبر ٢٠١٤
RFE : آپريل ٢٠١٥
اپرو : مى ٢٠١٥
كامپليت NVC : اكتبر ٢٠١٥
تاريخ مصاحبه : ژانويه ٢٠١٦
محل مصاحبه : ابوظبى

ceac updates : 14 jan , 20 jan (email) , 21 jan , 25 jan , 28 jan , 10 apr (email) , 18 jul (email) , 19 jul , 1 Agu OR

پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، tomi ، armehraboon ، hamidoo_b ، قرباني ، Pargosha ، behnamnegin

سلام tico جان تبریک میگم بهت امیدوارم با گرفتن ویزا شروع زندگی این خستگی کامل از تنت بره بیرون Wink بهترینها رو برات آرزو میکنم
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: behnamnegin ، حاجی واشنگتن ، tico ، armehraboon ، Pargosha
سلام به همه دوستان وتبریک بابت دو خطی شدن و آپدیت شدن چندتا از بچه ها بعد از این همه مدت

خواستم واسه دوخطی شدن اینجا توضیح بدم و از یکی از دوستان(مینز) کیس نامبر درخواست کردم که ایشون هم لطف کردن و بهم دادن تا بتونم تو تصویر بهتون نشون بدم این داستان رو.

متن زیر تاریخ آپدیت رو کامل هایلایت میکنید که متن زیر هست:

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days. Under the U.S. Immigration and Nationality Act, Immigrant Visas for "Diversity Visas" cannot be issued after September 30th of the year in which you were selected to apply for a Diversity Visa. For example, entrants into the Diversity Visa Program in Fall of 2011 were selected for Diversity Visa 2012 Program, and selectees MUST apply and receive their visa prior to September 30, 2012 otherwise they lose eligibility to receive a Diversity Immigrant Visa, regardless of additional administrative processing. In addition, please note that some immigrant visas may not be able to be issued if the annual numerical limit for that category has been reached.

به این صورت:
[عکس: ceac1.jpg]

روی متن هایلایت شده کلیک راست میکنید و view selection source رو میزنید
دقت کنید که توصیه شده این کار با فایرفاکس انجام بشه

صفحه جدید باز میشه که اگر نوشته مطابق عکس زیر در یک خط آمده بود قاعدتا! یک خطی هست و اگر در دو خط آمده بود که معلومه دوخطیه Wink

[عکس: ceac2.jpg]

امیدوارم همه به زودی دوخطی بشین
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ

سلام، تبريك ميگم. . انشالله كه همه به زودي كلير بشن و توي بقيه مراحل همه چي بهتر و زودتر پيش بره براتون
يه سوال، شما اخرين آپديتي كه قبل از كلير شدن داشتيد كي بوده؟ ايه شبه قبلش به ساعت امريكا هم اپديت شديد يه بار؟
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، tico ، armehraboon ، Pargosha
(2016-07-19 ساعت 14:21)tico نوشته:  سلام دوستان عزیز ما هم بالاخره بعد از 6 ماه و 5 روز انتظار کلیر شدیم نمی دونم چرا اینقدر خسته ام دروغه اگر بگم خوشحال نیستم ولی دوست داشتم کلیری همه بچه هارو باهم جشن میگرفتیم دوستانی که از حال وروزشون باخبرم چون توی این 6 ماه همدرده هم بودیم دوستانی که بیشتر از من منتظر هستن دوست عزیزی که بچه کوچیکش از پدرش دوره دوستانی که کمکم کردن از صمیم قلبم از خداوند بزرگ میخوام که توی همین ماه همتون کلیر بشین مگه چی میشه مگه به کجای این دنیا بر میخوره اگر این اتفاق بیوفته .امیدوارم و دعا میکنم براتون و ممنونم که مطالب مفید توی سایت گذاشتین که استفاده کنیم
تبریک میگم... بلاخره دیدیم یکی هم اینجا کلیر شد. به سلامتی
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinslm ، tico ، armehraboon ، roteil ، Pargosha
(2016-07-18 ساعت 21:13)tomi نوشته:  
(2016-07-18 ساعت 20:44)شاپرک نوشته:  این ابوظبی که شورش رو درآورده!
پروسه همسر من تو ماهه هفتمه الان و فقط دوبار با ایمیل خودمون آپ شده. تازه همسرم نه سربازی رفته و نه شغل دولتی اشته

قابل توجه حسین  عزیز که میگه موتور ابوطبی راه افتاده منم سفارت ابوظبی هستم و 14 ماهه تو نوبت ... Sad

tomi جان والا چی بگم. الان 5-6 نفر بدون ایمیل تو سیس آپ شدن .همشونم ابوظبی هستن.این نشونه خوبی میتونه باشه.
به اضافه اینکه تو کانال مهاجرسرا یه هفته پیش خوندم که نوشته بود ابوظبی خیلیا رو کلیر کرده.
کلا موتور همه سفارت ها روشنه ولی ریب میزنه لامصب Big Grin
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
سفارت: آنکارا
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، قرباني ، tomi ، armehraboon ، mulan1979 ، roteil ، Pargosha ، behnamnegin ، شاپرک
پرونده من از روز مصاحبه تا الان یکبار بخاطر تکمیل مدارکی که روز مصاحبه ناقص بود اپدیت شد و مابقی اپدیت ها در جواب ایمیل های خودم بود.
واقعا پروسه طاقت فرسایی است
IR1
ارسال مدارک: 22/1/2014
ایمیل تایید مدارک: 27/1/2014
اپروو: 22/7/2014
دریافت کیس نامبر: 29/08/2014
سفارت: انکارا
تحویل مدارک ان وی سی: 29/12/2014
ایمیل تکمیل مدارک: 12/08/2015
ایمیل مصاحبه: 2/2/2016
زمان مصاحبه: 2016.March.29
نتیجه مصاحبه: AP