کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
از بچه های بالای جدول که کلیر نشدن کسی خبر داره؟
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، bhb32 ، Pargosha
(2016-08-14 ساعت 23:37)itex نوشته:  از بچه های بالای جدول که کلیر نشدن کسی خبر داره؟
piboo ،مثل اینکه ری اینترویو شده،اینترویوش تازه انجام شده، payam21،sina2222 ,mahsa s,shbn مهرشاد tomi هنوز منتظرن، samiraa پروسش کلیرنسش شروع نشده بود،خودش نمیدونست اینو ولی الان6 ماهه توی پروسه هست فک کنم،
بقیه هم رو من از روز اول هیچ ازشون نشنیدم .غیبن
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، tomi ، جواد حبيبي ، shadoow ، bhb32 ، Pargosha
سلام.از دوستان اگر كسي ميتونه كمك كنه.من سفارت ابوظبي مصاحبه داشتم. اينكه ثبت نام براي پست بعد از دريافت ايميل كليري بايد انجام بشه يا الان هم ميشه انجام داد؟اگر ميشه هيچكدام از گزينه ها شامل حال ما كه ap هستيم نميشه.بايد چكار كرد؟
تاریخ مصاحبه:27مارچ 2016 ابوظبی
آپدیت دو خطی همسرم: 14 سپتامبر
آپدیت یه خطی مجدد و or همسرم: 19 اکتبر
آپدیت دو خطی خودم:19 اکتبر و or. اول نوامبر
کلیر قشنگترین روز خدا اول نوامبر
هسر:معاف از سربازی
تحویل پاسپورت به سفارت:29 نوامبر
ایشود نفر اصلی:30 نوامبر
ایشود سایر اعضا :4 دسامبر(یکشنبه!!!!!!!)
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، bhb32
(2016-07-21 ساعت 23:31)ep30lon نوشته:  
(2016-07-18 ساعت 01:33)maryam1983 نوشته:  
(2016-07-17 ساعت 19:42)ep30lon نوشته:  هزینه این کار رو با دریافت توسط خودتون مقایسه کنید.....
به اضافه اینکه وقتی کلیر شدین
شما می تونید اینکار رو هم انجام بدین عجله نکنید. به نظر من اینکار در آنکارا اصلا صلاح نیست.
و اینکه
اگر این هزینه رو انجام بدین خدایی نکرده گوش شیطون کر بیشتر از 6 ماه بشه به هر حال شما باید مدیکال رو تجدید کنید.
نکته بعدی اینکه
اگر کمتر باشه شما فقط نیاز به ارسال پاسپورت با پست دارید
می تونید برید استانبول هتل
پاسپورت رو پست کنید
و محل دریافت رو نزدیک هتل استانبول مشخص کنید.
و بعد از استانبول پرواز به آمریکا برید.

البته همه اینها به هزاران دلیل و برهان بستگی داره
مقوله پیکاپ رو با آژانس های تهران انجام بدید ارزونتر براتون در میاد.

پ ن
(تو ترکیه همه منتظرن از مسافر یک لیره بکنن
این آدام ها رو تو مدیکال هم دیدم
متاسفانه ایرانیهایی که اینجا کار می کنند...... )

اپسيلون جان مگه ميشه تو اين مرحله اداره پست رو تغيير بدم از آنكارا به استانبول؟؟
ضمنا" براي اينكار ٢٠٠ دلار پرداخت كردم.

بله شما بعد از كلير
پاسپورت و برگه اي پي و برگه پست رو دوباره ميفرستين
ميشه پست رو عوض كرد به هر جا تو تركيه كه ptt داره
٢٠٠ دلار ؟؟؟؟؟؟؟
٢٠٠ لير هزينه وكالت هست
١٠٠ لير هم هزينه پيك آپ
٦٠٠ لير از شما گرفتن برا چي ؟!

اپسیلون جان امیدوارم فصل جدید زندگیتون رو به خوبی شروع کرده باشین. من هم به این فکر هستم که بعد از اینکه کلیر شدم برم استانبول ویزامو بگیرم و از همون طرف برم آمریکا چون خیلی مناسب تر در میاد برام. ولی امروز متوجه شدم ظاهرا بعد از مصاحبه دیگه امکان تغییر پست وجود ندارد. این دقیقا جزء سوالاتی هست که تو سفارت انکارا توضیح داده شده! هر چند من حدسم این هست ما که دچار کلیرنس شدیم ممکنه امکان تغییر پست تا زمان ارسال مدارک جهت صدور ویزا رو داشته باشیم. شما آیا مطمئنید که میشه تو این مرحله محل پیکاپ ویزا را تغییر داد؟ از دوستان اگر کسی در این زمینه تجربه ای داره ممنون میشم راهنمائی کنه؟
CR1
Ankara
AUG.2014: Priority Date
تکمیل مدارک: Oct.2015
ایمیل سفارت: Mar.2016
مصاحبه: May.2016
نتیجه: AP!
کلیرنس: Aug.2016 . ابتدا دوخطی، پس از 23 روز Or، و بعد از 3 روز ایمیل کلیر شدن
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، bhb32 ، hosseinslm ، Pargosha
(2016-08-15 ساعت 02:36)zariraja نوشته:  سلام.از دوستان اگر كسي ميتونه كمك كنه.من سفارت ابوظبي مصاحبه داشتم. اينكه ثبت نام براي پست بعد از دريافت ايميل كليري بايد انجام بشه يا الان هم ميشه انجام داد؟اگر ميشه هيچكدام از گزينه ها شامل حال ما كه ap هستيم نميشه.بايد چكار كرد؟

با سلام
الان هم میتونید انجام بدید...گرچه بعضی ها ترجیح میدن حضوری پیکاپ کنن...
اجباری هست ثبت نام؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32
در رابطه با اين متن اگر كسي اطلاعات كامل داره راهنمايي كنه
Confirm that the Consular Section has instructed the selected applicant(s) to complete a follow-up action.

Submitting a follow-up action request for an applicant who has not completed a visa application (by interview or courier) and received Consular instructions is considered an attempt to commit fraud and will have a serious negative impact on the applicant's visa application record.
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه
من حدود ٥ ماهو نيم كه هيچ آپديتي نداشتم امروز آپديت شدم و سايت كه چك كردم ديدم ٢ خطي شدم.به اميد خبراي خوب براي همه.
Ankara
Interview 13 jan 2016
15 Aug ٢خطي
3 oct   اور شدن
4 oct سفارت ايميل فرستاد
پاسخ
(2016-08-15 ساعت 18:03)Majid-h نوشته:  سلام به همه
من حدود ٥ ماهو نيم كه هيچ آپديتي نداشتم امروز آپديت شدم و سايت كه چك كردم ديدم ٢ خطي شدم.به اميد خبراي خوب براي همه.

تبریک میگم انشالا که زود کلیر بشید. من که 18 روزه دو خطی شدم هنوز، امیدوارم زود جواب همه بیاد
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram es ، bhb32 ، mulan1979 ، armehraboon ، Pargosha ، جواد حبيبي
(2016-08-15 ساعت 20:08)Arash.de نوشته:  

تبریک میگم انشالا که زود کلیر بشید. من که 18 روزه دو خطی شدم هنوز، امیدوارم زود جواب همه بیاد

مرسي دوست عزيز
ايشالاه زودتر جواب ميدن بهتون.تازه به يه پروسه جديدي وارد شديمو،انتظار دوباره.فقط كدوم سفارت بودين؟
Ankara
Interview 13 jan 2016
15 Aug ٢خطي
3 oct   اور شدن
4 oct سفارت ايميل فرستاد
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، armehraboon ، Pargosha ، bhb32 ، جواد حبيبي
سلام دوستان بعد از 15 ماه امروز بعد از آپدیت 2 خطی شدم

پاسخ
(2016-08-15 ساعت 21:17)tomi نوشته:  سلام دوستان بعد از 15 ماه امروز بعد از آپدیت 2 خطی شدم
خیلی خوشحال شدم tomi, کار تو هم حل شد پس.
پاسخ
تشکر کنندگان: tomi ، armehraboon ، Pargosha ، bhb32 ، Roo
(2016-08-15 ساعت 21:17)tomi نوشته:  سلام دوستان بعد از 15 ماه امروز بعد از آپدیت 2 خطی شدم

تبريك tomi جان ، خيلي خوشحال شدم ، انشاا.. بزودي كلير شدنتون .
پاسخ
تشکر کنندگان: tomi ، Pargosha ، bhb32
(2016-08-15 ساعت 20:08)Arash.de نوشته:  

تبريك دوستان عزيز ، انشاا.. بزودي زود كلير شدنتون .
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، bhb32
(2016-08-15 ساعت 10:50)رضام نوشته:  
(2016-07-21 ساعت 23:31)ep30lon نوشته:  
(2016-07-18 ساعت 01:33)maryam1983 نوشته:  اپسيلون جان مگه ميشه تو اين مرحله اداره پست رو تغيير بدم از آنكارا به استانبول؟؟
ضمنا" براي اينكار ٢٠٠ دلار پرداخت كردم.

بله شما بعد از كلير
پاسپورت و برگه اي پي و برگه پست رو دوباره ميفرستين
ميشه پست رو عوض كرد به هر جا تو تركيه كه ptt داره
٢٠٠ دلار ؟؟؟؟؟؟؟
٢٠٠ لير هزينه وكالت هست
١٠٠ لير هم هزينه پيك آپ
٦٠٠ لير از شما گرفتن برا چي ؟!

اپسیلون جان امیدوارم فصل جدید زندگیتون رو به خوبی شروع کرده باشین. من هم به این فکر هستم که بعد از اینکه کلیر شدم برم استانبول ویزامو بگیرم و از همون طرف برم آمریکا چون خیلی مناسب تر در میاد برام. ولی امروز متوجه شدم ظاهرا بعد از مصاحبه دیگه امکان تغییر پست وجود ندارد. این دقیقا جزء سوالاتی هست که تو سفارت انکارا توضیح داده شده! هر چند من حدسم این هست ما که دچار کلیرنس شدیم ممکنه امکان تغییر پست تا زمان ارسال مدارک جهت صدور ویزا رو داشته باشیم. شما آیا مطمئنید که میشه تو این مرحله محل پیکاپ ویزا را تغییر داد؟ از دوستان اگر کسی در این زمینه تجربه ای داره ممنون میشم راهنمائی کنه؟

دوستان عزيز من تجربه مشابه دارم كه بهتون توضيح ميدم
يكى از دوستان من تو استانبول خونه داره و براى من بهترين آپشن رفتن به استانبول بود، بعد از كلى بررسى و تماس با سفارت متوجه شديم كه تغيير ptt امكان پذير نيست. ولى باز هم من دل رو زدم به دريا كه يه جورى از پسش بر ميام. برنامه ريزى من اينجورى بود كه بليط يكطرفه به استانبول بگيرم به محض رسيدن پاس رو پست كنم، تو استانبول اقامت داشته باشم و از طريق كنسولگرى ايران تو استانبول يه جواز تردد بگيرم تا ايشود بشم و دو روز بعدش برم آنكارا و صبح زود پاس رو بگيرم و از همونجا برم فرودگاه تا با پرواز ١١ صبح ماهان برگردم تهران.
مرحله اول درست انجام شد و يه بليط مفت ٢٠٠ هزار تومنى يكطرفه به استانبول گرفتم و به محض رسيدن تو فرودگاه پاس رو ارسال كردم به سفارت امممّممااااا... ادامش طبق روال پيش نرفت... يكى دو روز مشغول گشت و گذار تو استانبول بودم تا دوشنبه روز اول كارى برم كنسولگرى ايران، دوستان كنسولگرى ساعت كاريشون خيلى زياده و خيلى بهشون سخت ميگذره! از ساعت ١١ به بعد پذيرش نميكنن و من ١١:٠٥ اونجا بودم و برنامه افتاد به سه شنبه و عليرغم اينكه همه ميگفتن كنسولگرى استانبول خيلى كار راه بنداز هست كار من رو راه ننداخت و گفت به ما ربطى نداره كه پاستو پست كردى سفارت آمريكا برو از خودشون بگير!!!! اينجا يه نفر از مراجعين سفارت يه چيزى گفت كه صحتش رو نميدونم ولى ميگم شايد به درد شما بخوره، گفت بايد قبلش ميرفتى يه اداره نوترايز و كپى پاستو برابر اصل ميكردى و بعد اصل رو ميفرستادى كه بتونى راحت تردد كنى. راستى يادم رفت بگم اين داستانا واسه زمانى بود كه از انفجار تو ميدان تقسيم هنوز يك ماه نگذشته بود. خلاصه من موندم بدون هويت تو استانبول و دنبال اينكه چجورى تا آنكارا برم! تا بعد از ظهر يك روز ايشود شدم، فرداش رفتم كه براى شب بليط اتوبوس بگيرم براى آنكارا كه ازم پاسپورت خواست و به هر روشى بود پيچوندمش و بليط رو گرفتم. اينم بگم كه دو راه ديگه هم كه قطار سريع السير و پرواز هست وجود داشت كه هر دو حتما پاسپورت ميخواست.
خلاصه ١٢ شب راه افتاديم و ٥:٣٠ صبح رسيديم آنكارا، تو ترمينال نشستم تا ٧:٣٠ و يه صبحونه خوردم و رفتم سمت كيزيلاى. يادآورى كنم كه ميخواستم پاس رو بگيرم و برم فرودگاه. راس ٨ رسيدم دم پست ينيشهير كه ديدم زده ٨:٣٠ باز ميكنه، نيم ساعت ديگه خودمو علاف كردم و رفتم تو كه پاسم رو بگيرم كه هنوز نيومده بود!!!!!! يارو بهم گفت ساعت ١١ يه پارت ديگه پاسپورت مياد دوباره سر بزن. راه افتادم سمت يه استارباكس كه ٣ساعت ديگه خودم رو علاف كنم و قهوه بخورم بيدار بمونم، كل اين مدت هم فكرم درگير اينكه اگه پاسم نياد هتل هم نميتونم بگيرم و كدوم پارك و نيمكت رو براى شب بايد انتخاب كنم!![emoji23][emoji16]
دوباره ساعت ١١ راه افتادم سمت پست(تو كل داستان يه كوله و يه كرى آن مجموعا وزن ٢٠٠ كيلو! همراهم بود) دم در پست پليس بهم گير داد و مدارك شناسايى ازم خواست با خودم گفتم به فنا رفتم ولى هر جورى بود با پانتوميم بهش فهموندم كه تو پسته و اونم چون زبون همديگرو نميفهميديم و متوجه شده بود من عنقريب خيس كردن خودمم گفت برو، رفتم تو پست و ليست اسامى رو داد بهم و ...... اسمم بود تو ليست خداروشكر[emoji16] پاس رو تحويل گرفتم و اومدم بيرون پليسه هم اصلا پيگيرم نبود و رفتم هتل گرفتم كه از شر كوله و چمدون خلاص شم و برم با فراغ بال واسه فردا بليط بگيرم، رفتم دفتر ماهان و متوجه شدم فرداش پرواز ندارن![emoji22][emoji22] و براى پس فرداش بليط يك طرفه خريدم به قيمت يه تور اروپا!
خلاصه اين سفر ماركوپولوييه من ١١ روز طول كشيد ولى چندتا نكته رو يكى از دوستان كه تركيه زندگى ميكرد بعدش بهم گفت ، يكى اينكه اون زمان كه جو خيلى امنيتى بود همه اتوبوسارو تو جاده نگه ميداشتن و ميگشتن و اگه تركى بلد نبودى و هويت نداشتى ميرفتى بازداشتگاه و دوم اينكه تو ptt ميتونستى رجيستر كنى كه فلان بسته وقتى رسيد به پست دوباره ارسال شه به يه آدرس ديگه مثلا تو استانبول. البته معمولا بعد از اينكه كار تموم شه همه ميشن كارشناس مسئله كه صحت و سقمش هيچوقت مشخص نميشه!!

خواستم اين تجربه رو بگم كه اگر تصميم به استانبول رفتن هست آمار همه چى رو قبلش در بيارين
به اميد اينكه همتون هر چه زودتر ويزاتون رو بگيرين[emoji120]

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، mulan1979 ، رضام ، armehraboon ، Pargosha ، s.div ، anahita1361 ، مینز ، bhb32 ، Roo ، جواد حبيبي ، shadoow

خيلى مباركه [emoji122][emoji122][emoji122] به زودى اينجا خلوت ميشه [emoji106]

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: tomi ، mulan1979 ، maryam1983 ، Roxanaloghavi ، armehraboon ، Pargosha ، Sor ، شاپرک ، hosseinslm ، bhb32

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان