کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2013-07-10 ساعت 23:31)Behrooz2013 نوشته:  سلام
من یک سوال مهم داشتم...

دوست من یک آمریکایی است منظورم native american
ما به تفاهم رسیدیم و قرار هست ایشون بیان ایران و اینجا عقد کنیم...

سوال من این بود که اگر ایشون ایران بیاد و عقد ویا ازدواج کنیم
دیگر نیازی به پروسه ویزا k-1 که زمانبر است احتیاج نیست؟

کلا در این صورت چه الزاماتی مورد نیاز است.....

با تشکر از دوستانی که راهنمایی میکنند

انتظار برای گرفتن ویزای ازدواجی طولانی تر از ویزای نامزدیه ،ایشالله که زبانتون هم خیلی خوب باشه چون مصاحبه ی شما به احتمال 99% انگلیسی خواهد بود
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: paris a ، Behrooz2013
(2013-07-11 ساعت 07:04)houmanmir نوشته:  
من یک سوال مهم داشتم...

انتظار برای گرفتن ویزای ازدواجی طولانی تر از ویزای نامزدیه ،ایشالله که زبانتون هم خیلی خوب باشه چون مصاحبه ی شما به احتمال 99% انگلیسی خواهد بود

با تشکر...
از نظر زبان مشکلی ندارم بنده به زبان های انگلیسی-فرانسه و ترکی استانبول در حد زبان مادری مسلط هستم..
فقط میخواستم بدونم ازدواج ما اگر در ایران ثبت شود مورد قبول دولت آمریکا است یا خیر؟
پاسخ
تشکر کنندگان: houmanmir ، سانازی
(2013-07-11 ساعت 13:10)Behrooz2013 نوشته:  
من یک سوال مهم داشتم...

با تشکر...
از نظر زبان مشکلی ندارم بنده به زبان های انگلیسی-فرانسه و ترکی استانبول در حد زبان مادری مسلط هستم..
فقط میخواستم بدونم ازدواج ما اگر در ایران ثبت شود مورد قبول دولت آمریکا است یا خیر؟
سلام دوست عزیز الان تا اونجایی که من شنیدم پرو سه k1زمان کوتاهتری نسبت به k3که ازدواج هست داره فقط در k1باید مدارکی برا اثبات نامزدی ارائه بدید ولی k3باید ازدواج در شناسنامه ثبت و عقد نامه داشته باشید که به نظر من مطمئن تر هستش ولی زمان بیشتری طول میکشهShy
پاسخ
تشکر کنندگان: houmanmir ، Behrooz2013
من یک سوال مهم داشتم...

با تشکر...

پس خیلی خوبه، بله ازدواجتون در ایرانو قبول میکنن و موقعی که خواستید برید برای مصاحبه حتما باید سند ازدواجو ترجمه رسمی کنید!
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: Behrooz2013
(2013-07-11 ساعت 13:49)houmanmir نوشته:  
من یک سوال مهم داشتم...

با تشکر...

پس خیلی خوبه، بله ازدواجتون در ایرانو قبول میکنن و موقعی که خواستید برید برای مصاحبه حتما باید سند ازدواجو ترجمه رسمی کنید!

بله یه سری فرم ها ومدارک ازتون در خواست میکنند که بایدا ارسال کنید یا همراه خودتون ببرید فقط قبل از اقدام باید ازدواج کنید وهمسرتون اقدام کنندSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من 22 جولای تاریخ مصاحبه دارم تو آنکارا
من با نامزدم 5 سال با هم هستیم،
چند تا سوال
1** جند نفر فرم ساپورت رو واسه ما پر کردن اما نامزدم اصلشون رو واسه من نفرستاده روز مصاحبه حتما باید اصلشون باشه؟ آخه کپیشون رو من واسه سفارت فرستادم؟ و نامزدم زمانی واسه فرستادن اصلشون واسه من نداره
2** از آخرین باری که نامزدم اومده ایران 2 سال میگذره،آخه پزشکی میخونه و نمیتونه بیاد.دقیقا 2 سال .مشکلی ایجاد نمیکنه؟ما دقیقا روزی 2 ساعت هر روز با هم صحبت میکنیم که پرینتشون رو فرستادم،عکس و ایمیل هم فرستادم واسه سفارت
3** هیچ جا ننوشته که نامزدم باید فرمی کامل کنه و بفرسته جریان این فرمهای تعهد ازدواج چیه؟البته تمام فرمهای مربوط رو پر کردیم

4** اومدن نامزدم روز مصاحبه تاثیر داره؟
5** من قبلا استخدام نیروی انتظامی بودم به صورت پیمانی . مشکلی به وجوذ میاد یا نه؟
اگه سریع جواب بدید واقعا از نگرانی در میام آخه 3 روز دیگه میرم ترکیه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-11 ساعت 19:24)romantic نوشته:  سلام
چند تا سوال
1** جند نفر فرم ساپورت رو واسه ما پر کردن اما نامزدم اصلشون رو واسه من نفرستاده روز مصاحبه حتما باید اصلشون باشه؟ آخه کپیشون رو من واسه سفارت فرستادم؟ و نامزدم زمانی واسه فرستادن اصلشون واسه من نداره
2** از آخرین باری که نامزدم اومده ایران 2 سال میگذره،آخه پزشکی میخونه و نمیتونه بیاد.دقیقا 2 سال .مشکلی ایجاد نمیکنه؟ما دقیقا روزی 2 ساعت هر روز با هم صحبت میکنیم که پرینتشون رو فرستادم،عکس و ایمیل هم فرستادم واسه سفارت
3** هیچ جا ننوشته که نامزدم باید فرمی کامل کنه و بفرسته جریان این فرمهای تعهد ازدواج چیه؟البته تمام فرمهای مربوط رو پر کردیم

5** من قبلا استخدام نیروی انتظامی بودم به صورت پیمانی . مشکلی به وجوذ میاد یا نه؟

سلام دوست عزیز ،
اول از همه شما حتما باید اصل مدارک اسپانسرو ببرید! اگه نبرید نقص مدرک میخورید و تا نبرید ویزا رو بهتون نمیدن!!
اومدن نامزدتون تاثیری تو روند مصاحبتون نداره!
مشکلی برتون پیش نمیاد که کجا کار میکردید ، تو سفارت انقدر خوب باهاتون برخورد میکنن که اصلا یادتون میره اومدین مصاحبه Smile
حتما عکسای دو نفره و پرینت ایمیل ها و مسنجرو اسکایپ و فیس بوکو با خودتون ببرید
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان:
من یک سوال مهم داشتم...

با تشکر...

سلام دوست من

به نظر من اگر ایشون آمریکایی هستن. اینجا نیان. اذیت میشن
شما تو یه کشور نزدیک مثل دوبی یا ترکیه ملاقات کنید .اونجا ازدواج کنید
و بعد که شما رفتین اونجا مدارک رو پست کنید برای کنسول ایران تو واشنگتن که تو شناسنامه شما هم ثبت بشه و ایشون مسلمان بشن هم میتونید براشون شناسنامه و پاسپورت ایرانی بگیرین.

ویزای نامزدی هم خوبه چون کمتر از ازدواجی طول میکشه Smile

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی از جواب سریع
من گفتم نیروی انتظامی کار میکردم منظورم این بود که ممکنه تو چک امنیتی گیر بدن و ردم کنن؟
بعد اینکه ما هیچ بسته ای از بست دریافت نکردیم نه من نه نامزدم در آمریکا **کیس نامبر رو واسه کی میفرستند؟ من یا نامزدم تو امریکا؟من برینتشون رو دارم بعضی ها میگن اصلش نیاره؟/؟؟
نامزدم از آمریکا 240 دلار رو برداخت کرده و من فقط یه کبی ازش دارم اصلش نیاره؟
بازم متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-11 ساعت 19:43)houmanmir نوشته:  
(2013-07-11 ساعت 19:24)romantic نوشته:  سلام
چند تا سوال

سلام دوست عزیز ،
اول از همه شما حتما باید اصل مدارک اسپانسرو ببرید! اگه نبرید نقص مدرک میخورید و تا نبرید ویزا رو بهتون نمیدن!!
اومدن نامزدتون تاثیری تو روند مصاحبتون نداره!
مشکلی برتون پیش نمیاد که کجا کار میکردید ، تو سفارت انقدر خوب باهاتون برخورد میکنن که اصلا یادتون میره اومدین مصاحبه Smile
حتما عکسای دو نفره و پرینت ایمیل ها و مسنجرو اسکایپ و FBو با خودتون ببرید
اصل رو ،میتونم برم انکارا و بعد بگم واسم پست کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-11 ساعت 20:16)romantic نوشته:  مرسی از جواب سریع
من گفتم نیروی انتظامی کار میکردم منظورم این بود که ممکنه تو چک امنیتی گیر بدن و ردم کنن؟
بعد اینکه ما هیچ بسته ای از بست دریافت نکردیم نه من نه نامزدم در آمریکا **کیس نامبر رو واسه کی میفرستند؟ من یا نامزدم تو آمریکا؟من برینتشون رو دارم بعضی ها میگن اصلش نیاره؟/؟؟
نامزدم از آمریکا 240 دلار رو برداخت کرده و من فقط یه کبی ازش دارم اصلش نیاره؟
بازم متشکرم

ببینید کسایی که کار دولتی داشتن و یا سربازی رفتن حتما چک میخورن! چک خوردن به این معنیه که ویزاتون رو میگیرید ولی یه خورده دیر تر!
شما چون تو نیرو انتظامی کار میکردید با این دید برید که چک میخورید ولی اینکه رد بشین به هیچ عنوان همچین فکری نکنید Smile اینو جدی میگم
حتما از رسید 240 دلار پرینت بگیرید و ببرید چون ازتون میخوان ، اون دیگه اصل و کپی نداره ، ولی مدارک اسپانسر و کواسپانسر باید اصل باشه!
اگه الان جاتون تو ترکیه مشخصه میتونید بگید نامزدتون براتون الان با پست سریع بفرسته تا 3 روز دیگه که میرسید ترکیه بعد 2 روزش بگیرید
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی.
دوستای خوبم یه سوال فوری دارم. لطف میکنید اگه راهنماییم کنید. به خصوص اونهایی که به تازگی مصاحبه شون رو در ابوظبی گذروندند;
من نامزدم داره بلیت میگیره که روز مصاحبه در ابوظبی کنارم باشه. با مرخصیش تا حدی موافقت شده ولی مشکل اینجاست که از لحاظ مالی کمی بهش فشار میاد در حال حاضر و سخته براش. اما خودش میگه میاد چون نمیخواد جای افسوس باقی بمونه. سوالم اینه که تو ابوظبی وقتی من مصاحبه میشم میتونه کنارم باشه؟ اصلا مصاحبه کننده ما دو تا رو با هم میبینه؟ و اینکه کلا بودنش کنارم به نظر شما چقدر میتونه در روند کار تاثیرگذار باشه؟
راستش منم دوست دارم که بیاد ولی خب امسال مرخصی هم زیاد گرفته. نگرانم که براش بد بشه... .
ممنون از همگی.
نوع ویزا: K1---دریافت recipt number: ژانویه2013---سرویس سنتر: کالیفرنیا---اپروو: 16می 2013---دریافت دعوت نامه مصاحبه: 11ژوئن--- مصاحبه: ابوظبی---زمان: سپتامبر 2013---دریافت ویزا:سپتامبر 2013---ورود به آمریکا: فوریه 2014

سفرنامه من در ابوظبی برای دریافت ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84
اصلا به خودش فشار نیاره که پیش شما باشه. جون راه نمیدن ایشون رو داخل و هیچ تاثیری تو روند کار نداره

ایشالا دیدن باشه وقتی شما رفتین آمریکا. بیخود هزینه نکنن اگه برای این موضوع فقط میان

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: سی سی
(2013-07-12 ساعت 01:41)shabnam.84 نوشته:  اصلا به خودش فشار نیاره که پیش شما باشه. جون راه نمیدن ایشون رو داخل و هیچ تاثیری تو روند کار نداره

ایشالا دیدن باشه وقتی شما رفتین آمریکا. بیخود هزینه نکنن اگه برای این موضوع فقط میان

ممنون دوست خوبم از پاسختون. منم فکر میکنم به ریسک خدای نکرده از دست دادن کارش نمیارزه.
بازم ممنون
نوع ویزا: K1---دریافت recipt number: ژانویه2013---سرویس سنتر: کالیفرنیا---اپروو: 16می 2013---دریافت دعوت نامه مصاحبه: 11ژوئن--- مصاحبه: ابوظبی---زمان: سپتامبر 2013---دریافت ویزا:سپتامبر 2013---ورود به آمریکا: فوریه 2014

سفرنامه من در ابوظبی برای دریافت ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام سلام
دوستان ميرم تو سايت CSC براي تعيين وقت مصاحبه. اكانتم را درست كردم و قدم به قدم رفتم جلو تا رسيدم به صفحه ي Appointment Information
كه تو اين صفحه اطلاعاتي كه وارد كردم را نوشته و زيرش نوشته There are no available appointments at this time
اين يعني چي؟ يعني الان وقتهاشون پره؟؟ اگر اينطوره حالا چكار بايد بكنم. نميخوام پرونده ام را بفرستم يك سفارت ديگه. چطوري بايد بفهمم كي ظرفيت دارن براي وقت دادن؟؟ هر روز بايد چك كنم؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان