کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2013-07-15 ساعت 20:14)1983behzad نوشته:  سلام به همه دوستان و مدیر تالار و خسته نباشید به همه

من اسفند 91 تو فیسبوک با یه خانمی که آمریکایی هم هستن آشنا شدم.
اولش قصدم این بود که زبانم رو تقویت کنم اما به مرور که بیشتر حرف میزدیم و بیشتر با هم آشنا میشدیم، دلبستگی بین ما پدیدار شد و قرار گذاشتیم با هم ازدواج کنیم. اما چطور و کی رو نمیدونستم. تا اینکه تصمیم گرفتیم بریم آذربایجان.
اما الان اینجا که اومدم دیدم همه از ترکیه میگن.
حالا من اول راه هستم. کسی هست که بتونه کمکم کنه؟
ایشون معلم هستن و من مهندس ...
من واقعا نمیدونم سیتیزن بودن یعنی گرین کارت داشتن؟یا اینا جدا از هم؟یا هر آمریکایی گرین کارت داره؟
از خانم آمریکایی هم نمیپرسم که نگه نمیدونه Sad
سوال اصلی اینجاست که باید از کجا شروع کنم؟؟؟

خواهش میکنم اگر کسی هست که به ما کمک کنه، لطف خودشو از ما دریغ نکنه.

دوست عزیز, متاسفانه بسیار سخت می شود به چنین موردی اطمینان کرد. مواردی وجود داشته اند که همسر امریکایی پس از گرفتن پول برای آمدن به ترکیه و یا تشکیل پرونده دیگر هرگز پیدایش نشده است و حتی اسم و فامیل و حرفه او هم قلابی بوده است.
قبل از این که پولی بپردازید حتما از کانال های دیگری در مورد آن خانم تحقیق کنید تا مطمئن شوید لااقل در قبال گرفتن پول شما را به امریکا می برد.
به نظر من بهترین کار این است که از یک وکیل برای کار خود استفاده کنید چون وکیل قبل از هر اقدامی تمام اسناد و مدارک آن خانم را طلب می کند و اگر مشکلی در آن باشد مشخص می شود.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، el333 ، apoornaki ، storagemeter ، Hejrat ، mazlom khanom ، hasti_banoo ، ParsTrader ، rrrraaaazzzz ، shabnam.84
(2013-07-15 ساعت 21:19)SaraBanoo نوشته:  دوستان چرا کسی به سئوالات من جوابی نمیده من هر چی سئوال میپرسم در مورد ویزای نامزدی ولی کسی چیزی نمیگه چیکار کنم پس؟؟

سلام دوست عزیز،
سوالتون را بفرمائید ، من تا اونجا که بتونم کمکتون می کنم.
کیس :IR1 -ارسال مدارک: 14 نوامبر 2012 -اپروو : 7 مارچ 2013- تکمیل مدارک بعد از یک سال و 5 ماه و انتقال سفارت از آنکارا به ایروان- دریافت ویزا: ۱۰ آپریل ۲۰۱۴-ورود به آمریکا: اول آگوست ۲۰۱۴-دریافت گرین کارت: ۶ سپتامبر ۲۰۱۴
پاسخ
تشکر کنندگان: paris a ، rrrraaaazzzz
(2013-07-15 ساعت 21:19)SaraBanoo نوشته:  دوستان چرا کسی به سئوالات من جوابی نمیده من هر چی سئوال میپرسم در مورد ویزای نامزدی ولی کسی چیزی نمیگه چیکار کنم پس؟؟

دوست عزیز چه سوالی پرسیدین ؟؟؟
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz

سارا بانو عزيز من كه هرچي تو اين تاپيك نگاه كردم سوالي از شما نديدم. مطمئني اينجا سوالي پرسيدي؟
پاسخ
تشکر کنندگان: tondar ، shabnam.84
........................
;;;;;;;;;
;;;;;;;
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، apoornaki ، 1983behzad ، shabnam.84
بچه ها ما امروز ایمیل زدیم به سفارت گفتن مدارک شما هنوز به دسته ما نرسیده امروز 16 روزه که مدارک ما از nvc پست شده به سفارت
به نظر شما این طبیعیه؟ معمولا چقد طول میکشه که مدارک برسه به سفارت؟
k1

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-16 ساعت 09:33)tondar نوشته:  بچه ها ما امروز ایمیل زدیم به سفارت گفتن مدارک شما هنوز به دسته ما نرسیده امروز 16 روزه که مدارک ما از nvc پست شده به سفارت
به نظر شما این طبیعیه؟ معمولا چقد طول میکشه که مدارک برسه به سفارت؟

بله طبیعیه! برا منم 3 هفته ای طول کشیده بود، من با سفارت صحبت کرده بودم میگفتن تا 6 هفته هم طول میکشه!
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: tondar
سلام. بسیار ممنونم که منو خوب راهنمایی میکنید.

من باید بیشتر توضیح بدم. ما تقریبا هر 2 شب ی بار با هم حرف میزنیم. اون بنده خدا حتی تا حالا ی دفعه هم از پول گرفتن حرف نزده که مثلا من این کارو واست میکنم تو اینقد به من پول بده. به من عکس های خانوادگیشو، محل زندگیش و محل کارش رو ایمیل کرده.
حتی یه دفه هم که من یه مشکل بیمه ای داشتم ازم خواست شماره حسابمو بدم تا بهم پول واریز کنه.
و اما به وکلا هم اعتماد ندارم. حاضرم پروسه چند ماه بیشتر طول بکشه اما خودم انجام بدم.
حالا دیشب که حرف زدیم ی چیزی ذهنم رو خیلی درگیر کرده و اون اینکه اگه ایشون از طریق سفارت واسه من دعوت نامه نامزدی ارسال کنند من میتونم برم ترکیه یا آذربایجان یا دبی و از اونجا برم آمریکا یا نه؟

بازم از همتون ممنونم. دست تک تک شمارو با مهر و محبت فشار میدم.
پاسخ
(2013-07-15 ساعت 20:14)1983behzad نوشته:  سلام به همه ........
من واقعا نمیدونم سیتیزن بودن یعنی گرین کارت داشتن؟یا اینا جدا از هم؟یا هر آمریکایی گرین کارت داره؟
.....

دوست عزیز، سیتیزن بودن یا همان شهروند بودن با گرین کارت داشتن تفاوت دارد.
گرین کارت یا همان کارت اقامت را داشتن بعد از پنج سال منتج به گرفتن سیتیزینی با شرایط خاص خودش می شود.
این را بدانید که فقط افرادی که سیتیزن باشند می توانند برای شما درخواست ویزای نامزدی و ازدواجی بکنند.
بدیهی است که اگر فردی متولد آمریکا باشد به صورت خود به خود تبعه این کشور و بالطبع سیتیزن آمریکا است ( به نوعی یک آمریکایی به حساب می آید )

موفق باشید.
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیزم خیلی ممنونم
من اینطور متوجه شدم.
یعنی اول گرین کارد و بعد سیتیزنی. درست؟

پس یک شهروند آمریکایی گرین کارد نداره و گرین کارد به افراد غیر آمریکایی (مهاجر، پناهنده و...) داده میشه.

آیا برای درخواست ویزای نامزدی باید به خود سفارتخونه مراجعه کنه یا از همون سایت USSIC.gov هم میشه اقدام کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگر ایشون سیتیزن امریکا باشند میتونن از طریق اداره مهاجرت که همون uscis هست در خواست ویزای k1 یا همون ویزای نامزدی رو بدن برای این کار شما قبل از این تقاضا باید همیدگرو ملاقات کرده باشین و با هم عکس داشته باشید.
بهتون توصیه میکنم دوست عزیز مطالب سایت رو بخونید جواب سوالاتونو پیدا می کنید مطالب سایت بسیار کامله
k1

پاسخ
تشکر کنندگان: ghafari88 ، rrrraaaazzzz ، shabnam.84
دوست عزیزم بسیار ممنونم.

خیلی خیلی لطف کردی. البته از دیگر دوستان که تجارب خود رو نوشته هم خیلی ممنونم چرا که کمک دو چندانی به من کرد.

بازم ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: tondar ، rrrraaaazzzz ، shabnam.84
بيا و كشتي ما در شط شراب انداز/خروش و ولوله در جان شيخ و شاب انداز
مرا به كشتي باده درفكن اي ساقي/كه گفته اند نيكويي كن و در آب انداز

اينم "حافظ" براي امروز كه يكم حا و هواي شاعرانه بگيره اينجا!

اميدوارم فرا بگيريم كه چگونه از پس مشكلات و سختي ها بر بيياييم چراكه هميشه هستند و همه جا...
وقتي مدرسه ميرفتم تمام اميدم اين بود كه به تابستان برسم كه تعطيل بشم و راحت؛ به حال بزرگ ترها غبطه ميخوردم كه هيچ وقت مدرسه نميرن(فكر ميكردم هميشه تعطيل اند)؛ دوست داشم زودتر بزرگ بشم و از شر اين مدرسه لعنتي خلاص بشم غافل از اينكه آن روز ها ويژگي منحصر به فردي داشت و اونم اين بود كه بالاخره يه روزي قرار بود تعطيل بشيم! و عقل و شعور همه و همه معطوف همين موضوع بود و مشكل ديگه اي نداشتم... بزرگ كه شدم فهميدم ديگه هيچ وقت قرار نيست تعطيل بشم و بدجوري رفته توي پام!
وصف الانه كه منتزرم كارم درست بشه و برم اونجا! و ميدونم كه دلم براي همه كه اينجان تنگ ميشه و ميدونم كه اونجا هم هيچ خبر خاصي نيست؛ شايد يكم آسايش بيشتر
اوقت خوش همه آن بود كه با دوست به سر شد/باقي همه بيحاصلي و بيخبري بود...
پيوستن به معشوق از هرچيزي خوش تره؛ باقيش فانيه همه...
اميدوارم كار همه مون درست بشه هرچه سريع تر، نه فقط ويزا بلكه همه كارامون...
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz ، shabnam.84 ، ghazal72
بچه ها من ميخوام نقصي مداركم رو با پست بفرستم براي دوستم در امريكا كه پست كنه براي مركز ويزاي تگزاس
ميخواست سوال بكنم به چه پستي بفرستم؟ DHL يا TNT آيا تازگي كسي از شما بسته اي فرستاده؟
ممنون ميشم راهنماييم بكند...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-16 ساعت 13:36)1983behzad نوشته:  دوست عزیزم خیلی ممنونم
من اینطور متوجه شدم.
یعنی اول گرین کارد و بعد سیتیزنی. درست؟

پس یک شهروند آمریکایی گرین کارد نداره و گرین کارد به افراد غیر آمریکایی (مهاجر، پناهنده و...) داده میشه.

آیا برای درخواست ویزای نامزدی باید به خود سفارتخونه مراجعه کنه یا از همون سایت USSIC.gov هم میشه اقدام کرد؟

بله. برای افرادی که مهاجرت می کنند ( به هر طریق ) در ابتدای امر کارت اقامت ( PR ) یا به اصطلاح همان گرین کارت صادر می شود و بعد از مدت زمان معلوم و با رای دادگاه و طی یکسری مراحل فرد موفق به دریافت درجه شهروندی یا همان سیتیزنی خواهد شد.

در مورد سوال دوم شما اطلاع دقیق ندارم اما تصور می کنم بعد از جمع آوری مدارک می بایست درخواست به همراه آن به اداره مهاجرت ایالات متحده ارسال بشود. ضمناً پیش از ارسال درخواست باید دو نفر به صورت فیزیکی با هم دیدار داشته باشند و بدیهی است که این دیدار بوسیله عکس، بلیط هواپیما و ... باید برای کنسول قابل اثبات باشد.

پیشنهاد می کنم ( با اینکه فرمودید خیلی اعتماد ندارید ) اما با یک وکیل در این خصوص مشورت نمایید ( سعی کنید بسراغ وکیل رفته و از مراجعه به مشاورین خودداری کنید )
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان