کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2013-07-16 ساعت 17:52)نيما ٩٢ نوشته:  بچه ها من ميخوام نقصي مداركم رو با پست بفرستم براي دوستم در امريكا كه پست كنه براي مركز ويزاي تگزاس
ميخواست سوال بكنم به چه پستي بفرستم؟ DHL يا TNT آيا تازگي كسي از شما بسته اي فرستاده؟
ممنون ميشم راهنماييم بكند...

بنده اخیراً با DHL مدارک لاتاری را برای مرکز کنسولی کنتاکی ارسال کردم که در حدود یک هفته به دستشان رسید.
موفق باشید.
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
پاسخ
تشکر کنندگان: نيما ٩٢
(2013-07-16 ساعت 17:52)نيما ٩٢ نوشته:  بچه ها من ميخوام نقصي مداركم رو با پست بفرستم براي دوستم در امريكا كه پست كنه براي مركز ويزاي تگزاس
ميخواست سوال بكنم به چه پستي بفرستم؟ DHL يا TNT آيا تازگي كسي از شما بسته اي فرستاده؟

من هم امروز مدارکم را با DHL فرستادم. از خود دفتر مرکزی
کیس :IR1 -ارسال مدارک: 14 نوامبر 2012 -اپروو : 7 مارچ 2013- تکمیل مدارک بعد از یک سال و 5 ماه و انتقال سفارت از آنکارا به ایروان- دریافت ویزا: ۱۰ آپریل ۲۰۱۴-ورود به آمریکا: اول آگوست ۲۰۱۴-دریافت گرین کارت: ۶ سپتامبر ۲۰۱۴
پاسخ
(2013-07-16 ساعت 19:25)kamalir36 نوشته:  

من هم امروز مدارکم را با DHL فرستادم. از خود دفتر مرکزی

سلام
نامزدم دیروز با فدکس قرستاد واسم،من ترکیه هستم 5 روز دیگه مصاحبه دارم
پاسخ

من دو بار با Aramex فرستادم يك بار چهار روزه و بار دوم پنج روزه رسيد. قيمتش از دي اچ ال مناسب تره . تا نيم كيلو ٨٠ هزار تومن
پاسخ
تشکر کنندگان: ghafari88 ، rrrraaaazzzz ، shabnam.84 ، نيما ٩٢
هورا بالاخره وقت دهي مصاحبه باز شد Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: houmanmir ، ghafari88 ، rrrraaaazzzz ، shabnam.84
(2013-07-16 ساعت 18:08)ghafari88 نوشته:  
(2013-07-16 ساعت 13:36)1983behzad نوشته:  دوست عزیزم خیلی ممنونم
من اینطور متوجه شدم.
یعنی اول گرین کارد و بعد سیتیزنی. درست؟

پس یک شهروند آمریکایی گرین کارد نداره و گرین کارد به افراد غیر آمریکایی (مهاجر، پناهنده و...) داده میشه.

آیا برای درخواست ویزای نامزدی باید به خود سفارتخونه مراجعه کنه یا از همون سایت USSIC.gov هم میشه اقدام کرد؟

بله. برای افرادی که مهاجرت می کنند ( به هر طریق ) در ابتدای امر کارت اقامت ( PR ) یا به اصطلاح همان گرین کارت صادر می شود و بعد از مدت زمان معلوم و با رای دادگاه و طی یکسری مراحل فرد موفق به دریافت درجه شهروندی یا همان سیتیزنی خواهد شد.

در مورد سوال دوم شما اطلاع دقیق ندارم اما تصور می کنم بعد از جمع آوری مدارک می بایست درخواست به همراه آن به اداره مهاجرت ایالات متحده ارسال بشود. ضمناً پیش از ارسال درخواست باید دو نفر به صورت فیزیکی با هم دیدار داشته باشند و بدیهی است که این دیدار بوسیله عکس، بلیط هواپیما و ... باید برای کنسول قابل اثبات باشد.

پیشنهاد می کنم ( با اینکه فرمودید خیلی اعتماد ندارید ) اما با یک وکیل در این خصوص مشورت نمایید ( سعی کنید بسراغ وکیل رفته و از مراجعه به مشاورین خودداری کنید )

دوست عزیزم بسیار ممنونم که راهنمایی های سودمند خودتونو از من دریغ نمی کنید.
امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz ، ghafari88
تبريك ميگم غزل جان؛ اينم يه قدم ديگه به جلو
ممكنه شماره پست ARAMEX رو براي من بنويسي...
پاسخ
تشکر کنندگان: ghazal72 ، rrrraaaazzzz
(2013-07-17 ساعت 02:19)نيما ٩٢ نوشته:  تبريك ميگم غزل جان؛ اينم يه قدم ديگه به جلو

مرسي نيما جان . تو اين راه هر پله اي كه آدم بالا ميره انگار يك بار سنگين از شونه برداشته ميشه. اميدوارم براي همه دوستان راحت بگذره. شماره آرامكس را با پيام خصوصي برات ميفرستم
پاسخ
تشکر کنندگان: نيما ٩٢ ، rrrraaaazzzz
(2013-07-17 ساعت 02:36)ghazal72 نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 02:19)نيما ٩٢ نوشته:  تبريك ميگم غزل جان؛ اينم يه قدم ديگه به جلو

مرسي نيما جان . تو اين راه هر پله اي كه آدم بالا ميره انگار يك بار سنگين از شونه برداشته ميشه. اميدوارم براي همه دوستان راحت بگذره. شماره آرامكس را با پيام خصوصي برات ميفرستم

شب تاريك و بيم موج و گردابي چنين حايل/كجا دانند حال ما سبكباران ساحل ها
ممنونم...
پاسخ
تشکر کنندگان: ghazal72 ، rrrraaaazzzz
سلام به همه دوستان
الان مدت هفت ماه و نیم هست که از زمان ارسال مدارک میگذره ولی هنوز اپروو نشدم هر چه نامزذم تماس میگیره فقط یه جواب تکراری میدن میگن pending هست و در مرحله بررسی هست خیلی طولانی شده این دفعه یکی از افیسرها گفته شاید این طولانی شدن به خاطر این باشه که دیگه بعد از مصاحبه بکگراند چک نداشته باشی و ویزاتون اماده باشه به نظر شما این درست هست؟؟
نوع ویزا: k1
دریافتreceipt number:دسامبر2012
سرویس سنتر:کالیفرنیا
دریافت نامه نقص مدارک:اگست 2013
اپروو:سپتامبر2013
دریافت نامه حاوی کیس نامبر: دوم نوامبر
سفارت:ابوظبي. مصاحبه:فوريه٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz
دوستان کلا داشتن وکیل تو این پروسه چقدر حائز اهمیته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz
(2013-07-19 ساعت 12:32)piboo نوشته:  سلام به همه دوستان
الان مدت هفت ماه و نیم هست که از زمان ارسال مدارک میگذره ولی هنوز اپروو نشدم هر چه نامزذم تماس میگیره فقط یه جواب تکراری میدن میگن pending هست و در مرحله بررسی هست خیلی طولانی شده این دفعه یکی از افیسرها گفته شاید این طولانی شدن به خاطر این باشه که دیگه بعد از مصاحبه بکگراند چک نداشته باشی و ویزاتون اماده باشه به نظر شما این درست هست؟؟

دوست عزيز نگران نباش براي من هم هشت ماه طول كشيد تا اپرووالم رسيد.
يكي از دوستان من كه سه سال قبل ويزاي نامزدي گرفت و رفت امريكا ميگفت طولاني شدن پروسه به خاطر اينه كه بكگراند چك داره انجام ميشه. عوضش ويزا را يك ضرب ميدن. من خودم از صحت اين مطلب مطمئن نيستم اما شايد هم درست باشه.
در هر صورت نگران نباشين. قسمت سخت و طولانيش اپروواله كه همين روزها ديگه اپرووالت مياد و بعد از اپروو ديگه همه چي خيلي سريع ميره جلو.
يك مطلبي هم كه من تو اين مدت فهيمدم اينه كه نظام اداري خيلي منظمي ندارند. شايد هم به خاطر اين باشه كه سرشون خيلي شلوغه.
پاسخ
تشکر کنندگان: yalda91
(2013-07-19 ساعت 13:03)SaraBanoo نوشته:  دوستان کلا داشتن وکیل تو این پروسه چقدر حائز اهمیته؟

وكيل كار خيلي خاصي انجام نميده و تاثير خاصي روي انجام مراحل پرونده نداره. پروسه همونقدر كه بايد طول بكشه ميكشه. همون كارهايي كه شما خودت و نامزدت ميتوني انجام بدين وكيل پول ميگيره انجام ميده. به شما ميگه چه مداركي را تهيه كنيد و ازتون ميگيره و با فرمهاي لازم ميفرسته . همين
تازه بعضي هاشون كه اصلا پيگير پرونده تون نميشن و هي بايد بهشون زنگ بزني يادآوري كني. من كه فكر كنم خود آدم كارها را انجام بده خيالش راحت تره.
پاسخ
تشکر کنندگان: piboo ، SaraBanoo
(2013-07-19 ساعت 13:03)ghazal72 نوشته:  
(2013-07-19 ساعت 12:32)piboo نوشته:  سلام به همه دوستان

دوست عزيز نگران نباش براي من هم هشت ماه طول كشيد تا اپرووالم رسيد.
يكي از دوستان من كه سه سال قبل ويزاي نامزدي گرفت و رفت امريكا ميگفت طولاني شدن پروسه به خاطر اينه كه بكگراند چك داره انجام ميشه. عوضش ويزا را يك ضرب ميدن. من خودم از صحت اين مطلب مطمئن نيستم اما شايد هم درست باشه.
در هر صورت نگران نباشين. قسمت سخت و طولانيش اپروواله كه همين روزها ديگه اپرووالت مياد و بعد از اپروو ديگه همه چي خيلي سريع ميره جلو.
يك مطلبي هم كه من تو اين مدت فهيمدم اينه كه نظام اداري خيلي منظمي ندارند. شايد هم به خاطر اين باشه كه سرشون خيلي شلوغه.

ممنون از قوت قلبی که دادی همین الان جوابت رو برای خانواده خوندم که باور کنن این روال برای همه هست و اینقدر فکرهای الکی نکنن و به من استرس ندن در هر صورت برم دعا کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: ghazal72 ، yalda91
دوستان یه سئوال دارم
برای پیگیری پرونده به غیر ازuscis جای دیگه ای هم هست که بشه تماس گرفت و درست جواب بدن اخه چه حضوری و چه با تماس تلفنی فقط یه جواب میدن :پروندتون در حال بررسی هست همین حتی ایمیل هم که میدی بازم همین جواب هست
کسی اطلاع داره؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz ، yalda91

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان