کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
سلام
من برای ویزای نامزدی اقدام کرده بودم امروز وضعیت من Post-Decision Activity شد و approve شدم . ولی نمی دونم Post-Decision Activity یعنی چی و چقدر دیگه برای گرفتن case number باید صبر کنم ؟
کسی میتونه راهنماییم کنه ؟

On January 14, 2010, we mailed you a notice that we have approved this I129F PETITION FOR FIANCE(E). Please follow any instructions on the notice. If you move before you receive the notice, call customer service at 1-800-375-5283.

For approved applications/petitions, post-decision activity may include USCIS sending notification of the approved application/petition to the National Visa Center or the Department of State. For denied applications/petitions, post-decision activity may include the processing of an appeal and/or motions to reopen or reconsider and revocations
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
واسه شما تقریبا یک ماه دیگه case number میاد بعد از اون چند هفته بعد یه ایمیل که چندتا فرم جدید باید پر بشه و بفرستید انکارا. بعد از اون 1 تا 3 ماه بعد وقت مصاحبه میدن بهتون. البته این امار روزها دقیق نیستن و ممکن هست بیشتر یا کمتر هم طول بکشه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خانومي براي من يک هفته پيش يک نامه اومد که case numberدادن مي خواستم ببينم مرحله بعدي را نامه با پست به ايران مي ياد يا اينکه ايميل ميدن بعد بايد فرمها را پست کنيم يا اينکه از طريق ايميل بفرستيم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ایمیل میاد واسه نامزدتون. بعد باید فرمها پر بشه که بیشتر فرمها مربوط به شماست اگه نامزدتون امضای شما رو بلده خودش میتونه پر کنه اگه نه خودت حتما پر کن و بفرست واسش بعد اون همه رو تو پاکت گذاشته و میفرسته سفارت . Smile چون امضای روش باید شبیه همون امضایی باشه که اول کردی و تو سفارت ازت میگیرن
پاسخ
تشکر کنندگان:
من فرم ها رو پر كردم و فرستادم براي شوهرم اما ايشون قبل از اينكه بسته من رو دريافت كنه جاي من امضا كرد و فرستاد !
اگر تو مصاحبه پرسيدند چي بگم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-16 ساعت 16:27)آنا نوشته:  من فرم ها رو پر كردم و فرستادم براي شوهرم اما ايشون قبل از اينكه بسته من رو دريافت كنه جاي من امضا كرد و فرستاد !

خیلی بعیده در مصاحبه بپرسن .
ولی اگر 1درصد بپرسن بهتره نگین که شما امضا نکردید به چند دلیل 1 اینکه گفته های شما و شرایط واقعی شما که داخل فرمها پرکردید مورد سوال اونهاست که آیا راست میگید یا خیر نه امضا
و دوم اینکه خب وقتی کس دیگه ای از طرف شما امضا می کنه در بدترین شرایط ممکنه جعل به حساب بیاد پس بنابراین وقتی شما واقعیات رو گفتید بهتره خیلی خودتون رو نگران نکنید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی ممنون از راهنماییهای همگی یه سوال چرا باید فرمها را برای نامزدم بفرستم چرا خودم مستقیم به سفارت ترکیه پست نکنم مگه از نامزدم هم فرمی می خوان ؟ کسی میدونه چه فرمهایی رو باید پر کنم ؟اگه کسی ادرس سایت ترکیه را که case numberرا چک میکنند میدونه ممنون می شم که آدرس شو بنویسه
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله فرمهای اسپانسر و Taxهای مالیاتی که همسرتون پرداخت کردند .
توی ایمیلی که از سفارت برای شما میاد لینکی هست که مدارکی که میخوان رو شرح دادن
اینهم سایت سفارت آمریکا در ترکیه
http://turkey.usembassy.gov/schedule_iv.html
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-16 ساعت 16:52)Ziba نوشته:  [quote='آنا' pid='33910' dateline='1263643044']
من فرم ها رو پر كردم و فرستادم براي شوهرم اما ايشون قبل از اينكه بسته من رو دريافت كنه جاي من امضا كرد و فرستاد !

خیلی بعیده در مصاحبه بپرسن .
ولی اگر 1درصد بپرسن بهتره نگین که شما امضا نکردید به چند دلیل 1 اینکه گفته های شما و شرایط واقعی شما که داخل فرمها پرکردید مورد سوال اونهاست که آیا راست میگید یا خیر نه امضا
و دوم اینکه خب وقتی کس دیگه ای از طرف شما امضا می کنه در بدترین شرایط ممکنه جعل به حساب بیاد پس بنابراین وقتی شما واقعیات رو گفتید بهتره خیلی خودتون رو نگران نکنید .
[آره زيبا جون ما تمام سوالات رو با دقت و درست جواب داديم من از بابت جوابها كوچكترين نگراني ندارم . مرسي از راهنمايي شما
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
فرمهاي من را همسرم پر كرد و به جاي من امضا كرد.و موقع امضا توي سفارت دقت كردم كه مثل اون باشه.از انجايي كه قانونا شما بايد امضا كنيد فكر نكنم سوالي كنند مگر اينكه امضاتون خيلي فرق كنه.به هر حال يادتون باشه كه بايد جوري برخورد كنيد كه خودتون پر كرديد

(2010-01-16 ساعت 16:27)آنا نوشته:  من فرم ها رو پر كردم و فرستادم براي شوهرم اما ايشون قبل از اينكه بسته من رو دريافت كنه جاي من امضا كرد و فرستاد !
پاسخ
تشکر کنندگان: آنا ، battosai
با عرض سلام دوست عزیز من از روی تجربه ایی که چند ماه پیش این مراحل رو پدرم سپری کرد به چند سوال شما پاسخ می دم که امید وارم مثمر ثمر باشه.
(2010-01-29 ساعت 01:00)rainbow نوشته:  من برای ویزای نامزدی اقدام کردم چند تا سوال دارم لطفا راهنماییم کنبد .
برای نامزدم تاره یک نامه اومده که case number رو گفتن و اینکه سفارت آمریکا در ابوظبی نیز بزودی بسته ای حاوی دستورالعمل های لازم در خصوص نحوه انجام مراحل بعدی برای من ارسال خواهد نمود. ایا این یسته برای من در ایران ارسال میشه قبلا" در ایران میومد ولی برای ما در ایران نیمومد ،در هر صورت نامزدتون رو در اون جا با خبر می کنن.
یا برای نامزدم در آمریکا و اینکه چه مدت بعد از نامه case number این مدارک از طرف سفارت ارسال میشه؟ چیزی طول نمی کشه 1 الی 2 ماه
و دراین مرحله چه فرمهایی رو باید پر کنیم ؟شماره فرم ها یادم نیست دوستان دیگه راهنمایی می کنن انشاالله .چه مدارکی لازم هست ؟مدارک رو در روز مصاحبه باید همراه خودتون ببرید که مدارک شامل ترجمه شناسنامه،عکس 5×5 ،اگه مرد هستید ترجمه پایان خدمت،کارت واکسیناسون بین الملی ،برگه آزمایشاتی که در دبی باید انجام بدهد،رسید واریز پول سفارت به بانک که در دبی باید واریز کنید(در شبعه بانک ابوظبی الوطنی)،برگه ساپرت مالی که نامزدتون باید بفرسته،امید وارم چیزی جا ننداخته باشم.
آدرس سایتی که بشه وضعیت case number و تاریخ مصاحبه رو در سفارت آمریکا در ابوظبی چک کرد کجاست ؟ www.abudhai.usembassy.gov این سایت خود سفارت ابوظبی .
قضیه این واکسنها چیه و کجا باید واکسن زده بشه ؟ آیا مربوط به ویزای نامزدی میشه ؟یه چندتا واکسن هست باید بزنید مثل ام ام ار وهپاتیت و.... (در انیستو پاستور )البته اگه تهران هستید.

دوست عزیز با کمی جستجو در مهاجر سرا می تونستید جواب سوال ها تون رو کامل بگیرد چون هر کدوم از سوال هاتون جواب هاش در تایپک های مختلف موجود هست.و نیازی به ایجاد تایپک نبود ولی من تا اون جا که حضور ذهن داشتم راهنمایی کردم امید وارم به درد تون بخوره.
به امید موفقیت و پیروزی برای همه کسانی که در انتظار هستن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-29 ساعت 01:00)rainbow نوشته:  برای نامزدم تاره یک نامه اومده که case number رو گفتن و اینکه سفارت آمریکا در ابوظبی نیز بزودی بسته ای حاوی دستورالعمل های لازم در خصوص نحوه انجام مراحل بعدی برای من ارسال خواهد نمود. ایا این یسته برای من در ایران ارسال میشه یا برای نامزدم در آمریکا و اینکه چه مدت بعد از نامه case number این مدارک از طرف سفارت ارسال میشه؟
به زودی! فکر کنم طی 2 هفته دستتون برسه. همه مکاتبات را به آمریکا و نامزد شما می فرستند چیزی به ایران ارسال نمیشه. به هر حال محتویات بسته مشخص هست و شما از الان می تونی مدارک لازم را جمع کنی
احتمالا وقت مصاحبه شما 3 تا 4 ماه بعد هست

(2010-01-29 ساعت 01:00)rainbow نوشته:  و دراین مرحله چه فرمهایی رو باید پر کنیم ؟ چه مدارکی لازم هست ؟
فرم ها DS-156 و DS-157 و DS-156K هست که آنلاین از سایت می تونی بگیری و باید آنلاین پر کنی
لیست بقیه مدارک لازم را هم براتون پست می کنند که باز چیز خاصی نیست

(2010-01-29 ساعت 01:00)rainbow نوشته:  آدرس سایتی که بشه وضعیت case number و تاریخ مصاحبه رو در سفارت آمریکا در ابوظبی چک کرد کجاست ؟
تاریخ مصاحبه براتون ارسال میشه توی سایت نیست

(2010-01-29 ساعت 01:00)rainbow نوشته:  قضیه این واکسنها چیه و کجا باید واکسن زده بشه ؟ آیا مربوط به ویزای نامزدی میشه ؟
در مورد واکسن ها بسیار بحث شده تو همین سایت بگردید. بلی مربوط به ویزای نامزدی هم میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من تقریبا یک ماه پیش برام case number اومده ولی هنوز خبری از نامه سفارت ابوظبی یا ایمیل که بگن چه مدارکی براشون بفرستم نیست . خیلی دیگه باید منتظر باشم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-02-16 ساعت 15:09)rainbow نوشته:  با سلام
من تقریبا یک ماه پیش برام case number اومده ولی هنوز خبری از نامه سفارت ابوظبی یا ایمیل که بگن چه مدارکی براشون بفرستم نیست . خیلی دیگه باید منتظر باشم ؟

لازم نیست مدارکی براشون بفرستی بلکه با خودت می بری مصاحبه
می تونی email بزنی و وقت مصاحبه رو ازشون بپرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز

من الان مدت 6 ماه که منتظر وقت سفارت هستم و nvc میگه هنوز نوبت من نشده .ممکن به من اصلا وقت سفارت ندن؟و ایا میشه شوهرم اعلام کنه و دوباره اقدام کنه با ویزایK3 ؟من ویزای ازدواجی هستم و اصلا نمیگن نوع ویزای من چی هست ؟فقط میگن I-130 هست.من موقعی که شوهرم گرین کارت بود برایم اقدام کرد و موقعی که سیتیزن شد پروندم اپگرید کرد.ایا ما برای دیرشدن وقت سفارت به کجا باید تماس بگیریم؟ اگر ممکن مرا راهنمایی کنید. متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان