کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
سلام به همه .من تازه عضو شدم .
2 ماهه که مدارکمو فرستادم واسه ویزای k1 ومیخوام بدونم که جریان این واکسنها چیه؟از الان باید بزنم یا بهم میگن کی بزنم؟
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-09 ساعت 23:43)khanoomi نوشته:  شماره سفارت انکارا برای پرسیدن راجب پرونده و کارامون چند هست ؟

خانومی جان
داخل سایت سفارت باید باشه . یه نگاه تو سایت بکن و در مورد فرستادن ایمیل هم بد نیست از وکیلتون یه سوال بکنی ....
پاسخ
تشکر کنندگان:
بايد واكسن هپاتيت رو از الان شروع كني مرحله اول رو هر تاريخ كه بزني 1 ماه بعد مرحله دوم و 6 ماه بعد ( از تاريخ اولي ) مرحله سوم رو ميزني و وقتي تاريخ مصاحبه اومد ديفتري كزاز mmr , مننژيت و آنفولانزا رو بزن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-09 ساعت 16:28)Bahar JJ نوشته:  
(2010-01-09 ساعت 16:02)آنا نوشته:  بهار جون لطفا بگيد وقتي مدارك رو تحويل ميديم بايد تمامش رو با هم تو يك پاكت بگذاريم ؟ يا اينكه جدا جدا تو چند تا پاكت ؟ و آيا بايد كيس نامبر و يا چيز ديگه روي پاكتها نوشته شده باشه ؟
مرسي
آنا جان
ویزای من نامزدی هست. بهتره از بچه هائی که ویزای ازدواج هستن سوال کنید.

بهار جون چون شما ابوظبي بودي ميخواستم بدونم شما چطور مدارك رو تحويل داديد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-10 ساعت 16:07)آنا نوشته:  بايد واكسن هپاتيت رو از الان شروع كني مرحله اول رو هر تاريخ كه بزني 1 ماه بعد مرحله دوم و 6 ماه بعد ( از تاريخ اولي ) مرحله سوم رو ميزني و وقتي تاريخ مصاحبه اومد ديفتري كزاز mmr , مننژيت و آنفولانزا رو بزن

من که مننژیت و آنفولانزا نزدم. فقط هپاتیت, دیفتری کزاز و ام ام آر زدم. ولی در پلی کلینیک دوبی 1 سیاه سرفه بهم زدن. انیستیتو پاستور گفت که از نظر ما همین که دیفتری کزار یاداوری 10 سالتو زدی کافی هست و ما با شما این همکاری رو می کنیم که تو کارتتون مهر بزنیم که مثلا 1 ماه بعد از یادآوری 10 ساله دورباره مثلا واکسن زد.
در رابطه با واکسن می تونید به آدرس ریز رقته و هرآنچه سوال دارید در آنجا بیایبد.
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2007
پاسخ
تشکر کنندگان:
Exclamation 
سلام
من با شرایطی که دارم ( مینویسم ) چند سوال داشتم ممنون میشم دوستان پاسخ بدن.

با دختری میخوام ازدواج ( یا نامزد و بعد ازدواج ) کنم که سیتیزن هست. من ایران زندگی میکنم و ایشون امریکا. مشکلی برای ایران اومدن و تهیه مدرک نامزدی و غیره و هم نداریم.

۱. اینطور که من متوجه شدم جدیدا دیگه زمان برای ویزای نامزدی یا ازدواج تفاوتی نمیکنه هر دو کمتر از یک سال هست با این فرق که برای یکی تهیه مدارک نامزدی لازمه و یه مدت کوتاه که اونجا عقد بشه و برای اونیکی خیر. آیا تفاوت دیگه‌ای هم این دو دارند ؟ و اگر ندارند، چرا همه تو همین ایران ( یا جای دیگه ) و به طور کلی قبل از رفتن عقد نمیکنن که دردسر کمتری داشته باشند ؟

۲. اگر با ویزای ازدواج ( یا نامزدی و بعد تو امریکا ازدواج ) کسی بره، به همراه ویزا بهش گرین کارت هم داده میشه ؟ این گرین کارت مدت دار هست یا دائمی ؟

۳. این موضوع که شنیدم باید اونجا یک یا دو سال باهم زندگی کنن دو نفر و هر چند مدت یکبار چک میشن درسته یا خیر ؟ اگر درسته به چه منظور هست و اگر فرض کنم بعد از یک سال ازدواج بهم بخوره، بعد تکلیف اون گرین کارت و اقامت نفر دوم چی میشه ؟ دوباره باید برگرده کشور خودش ؟

قبلا از دوستانی که کمک میکنن متشکرم. Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
شاهین عزیز

ازدواج بهتره چون رسمی هست برای نامزدی باید ثابت کنی و عکس و ایمیل و.....اگر شرایط سنهاتون منطقی باشه و کنسولگر باور کنه که این ازدواج سمبلیک نیست.اکر کسی با ویزای ازدواج بره امریکا در امریکا حدود 2 تا 3 هفته بعد گرین کارت میدن.در اونجا باید تا 3 سال با هم در یک خانه زندگی کنید و باورکنند شما زن و شوهر حقیقی هستین.اگر قبل سیتیزن شدن شما در امریکابهم بخوره باید وکیل بگیرین و ثابت کنید که نمیتونین باهم زندگی کنید و اگر نتونین فکر کنم باید کشور امریکا را ترک کنید البته بستگی به ایالتی داره که میرین.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hojjat ، mhy_1985 ، shahishervin
اولا ممنون از پاسخ شما.

دوم اینکه من یک چیزی رو متوجه نشدم. اگر ازدواج کنیم و عقد رسمی باشه، دیگه سفارت چه چیزی رو باید باور کنه ؟ مگه باز هم ممکنه گیر بدن ؟ من ۵،۶ سالی از نامزدم ( که البته قرار هست عقد بکنیم اول بعد اقدام کنیم ) بزرگتر هستم ... حالا نمیدونم به نظر اونها منطقی هست این موضوع یا نه Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
شک نمیکنن .مدارک شما باید ترجمه قباله و پاسپورت خودتون و همسرتون و شناسنامه هاتون .البته بهتون میگن چه مدارکی لازم هست.و فکر کنم باید مدارکی از قبل از ازدواجتون که با هم دوست بودین رو ارائه بدین مثل عکس و ایمیل.
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال دیگه.

تا جایی که متوجه شدم، اگر دو سال از تاریخ عقد گذشته باشه دیگه گرین کارت کوتاه مدت نمیدن و ۱۰ ساله میدن ( اول اینکه این درست هست یا خیر ؟ )

و اگر مدت عقد کم باشه دو ساله میدن و بعد باید تمدید کرد و ۱۰ ساله میدن ( این هم درسته ؟ )

حالا سوال اینکه اگر مثلا ما الان ( یا چند ماه دیگه ) عقد کنیم و وقتی کار ما درست بشه ... مثلا ۱ سال یا ۱.۵ سال از تاریخ عقد گذشته باشه و کار ما درست بشه ... بعد چی میشه ؟ گرین کارت ۶ ماهه میدن و بعد ۱۰ ساله ؟ یا کلا زیر دو سال رو ( چه ۱ ماه ، چه ۲۳ ماه ) گرین کارت ۲ ساله میدن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
شاهین عزیز

این سوالاتتون را میتوانید با megaholding عزیز مطرح کنید چون اطلاعاتشون در این مورد میتونه کمتون کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنونم از راهنماییتون. حتما باهاشون مطرح میکنم این موضوع رو.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-01-13 ساعت 07:07)شاهین نوشته:  یه سوال دیگه.

تا جایی که متوجه شدم، اگر دو سال از تاریخ عقد گذشته باشه دیگه گرین کارت کوتاه مدت نمیدن و ۱۰ ساله میدن ( اول اینکه این درست هست یا خیر ؟ )

و اگر مدت عقد کم باشه دو ساله میدن و بعد باید تمدید کرد و ۱۰ ساله میدن ( این هم درسته ؟ )

حالا سوال اینکه اگر مثلا ما الان ( یا چند ماه دیگه ) عقد کنیم و وقتی کار ما درست بشه ... مثلا ۱ سال یا ۱.۵ سال از تاریخ عقد گذشته باشه و کار ما درست بشه ... بعد چی میشه ؟ گرین کارت ۶ ماهه میدن و بعد ۱۰ ساله ؟ یا کلا زیر دو سال رو ( چه ۱ ماه ، چه ۲۳ ماه ) گرین کارت ۲ ساله میدن ؟

کلاً زیر دو سال رو Conditional Permanent Resident Card می‌دن که از نظر خواص درست مثل همون گرین کارت غیر کاندیشنال هستش به جز این که باید بعد از مدت مشخصی درخواست برداشتن Condition رو بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding
(2010-01-12 ساعت 21:35)شاهین نوشته:  سلام
من با شرایطی که دارم ( مینویسم ) چند سوال داشتم ممنون میشم دوستان پاسخ بدن.

با دختری میخوام ازدواج ( یا نامزد و بعد ازدواج ) کنم که سیتیزن هست. من ایران زندگی میکنم و ایشون امریکا. مشکلی برای ایران اومدن و تهیه مدرک نامزدی و غیره و هم نداریم.

۱. اینطور که من متوجه شدم جدیدا دیگه زمان برای ویزای نامزدی یا ازدواج تفاوتی نمیکنه هر دو کمتر از یک سال هست با این فرق که برای یکی تهیه مدارک نامزدی لازمه و یه مدت کوتاه که اونجا عقد بشه و برای اونیکی خیر. آیا تفاوت دیگه‌ای هم این دو دارند ؟ و اگر ندارند، چرا همه تو همین ایران ( یا جای دیگه ) و به طور کلی قبل از رفتن عقد نمیکنن که دردسر کمتری داشته باشند ؟

۲. اگر با ویزای ازدواج ( یا نامزدی و بعد تو امریکا ازدواج ) کسی بره، به همراه ویزا بهش گرین کارت هم داده میشه ؟ این گرین کارت مدت دار هست یا دائمی ؟

۳. این موضوع که شنیدم باید اونجا یک یا دو سال باهم زندگی کنن دو نفر و هر چند مدت یکبار چک میشن درسته یا خیر ؟ اگر درسته به چه منظور هست و اگر فرض کنم بعد از یک سال ازدواج بهم بخوره، بعد تکلیف اون گرین کارت و اقامت نفر دوم چی میشه ؟ دوباره باید برگرده کشور خودش ؟

قبلا از دوستانی که کمک میکنن متشکرم. Smile

1- هنوز هم تصور بر این هست که K1 سریع تر هست. البته چیزی حدود 1000 دلار یا بیشتر هم گرون تر در میاد.

2- ویزای k1 که داده شد باید توی آمریکا ازدواج کنند و برای Adjustment of Status درخواست بدن تا گرین کارد صادر بشه. ممکن هم هست که نشه! تضمینی نیست. به هر حال گرید کارد چیزی است که به همراه ویزا داده نمیشه

3- برای درخواست گرین کارد 10 ساله، لازم هست که همسر شما هم حضور داشته باشه (همون کسی که برای شما تقاضای ویزا کرده) برای همین اونجا هم لازم هست که شما مدارکی که رابطه زناشویی را ثابت کنه داشته باشین (اجاره نامه خونه به اسم 2 نفر، عکس، ....) اگر قبل از گرفتن اقامت 10 ساله رابطه به هم بخوره شما باید برگردین مگر اینکه بتونین ثابت کنین که شما با نیت درست وارد ازدواج شدین و برگشتن به کشور خودتون باعث دردسر خواهد شد برای شما (به قول خودمون داستان میشه!)
با کمال احترام باید بگم این که شما میگی که باید یک یا دو سال با هم زندگی کنند نشون میده که حسن نیت نداری وگرنه زن و شوهر قرار است همیشه با هم زندگی کنند! شاید بار کج به منزل نرسه Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
شما ميدونيد كه وقتي با يك سيتيزن آمريكا ازدواج ميكنيم اما در ايران عقد ميكنيم اين ازدواج اتوماتيك در آمريكا هم ثبت ميشه يا بايد ازدواج رو تو آمريكا هم دوباره ثبت كنيم ؟ و آيا اينكار ضروري هست؟ واگر تو آمريكا ثبت نشه مشكلي براي شخصي كه وارد آمريكا ميشه پيش مياد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان