کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2014-02-27 ساعت 16:20)hamed.us نوشته:  سلام کسی اطلاع داره برای ویزای نامزدی روز مصاحبه با خودمون فرم I-129F که نامزدم پر کرده را هم باید با خودمون ببریم یا نه؟!!!!!!
فرمهای : i-134 , 1040 ,w2
انصراف داده !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، baba manam sanaz ، hamed.us ، alitab
(2014-03-03 ساعت 11:03)houmanmir نوشته:  
(2014-03-03 ساعت 10:57)demented نوشته:  دوستان سلام ...
یک وضعیت اورژانسی پیش اومده ، برنامه من این بود که با دوست دخترم ازدواج کنم و با هم بریم برای مصاحبه و گرفتن ویزا و سایر مراحل ، اما پروسه ازدواج ما با مشکلات خیلی زیادی مواجه شد از جمله مخالفت هر 2 خانواده ، در حال حاضر تصمیم بر این شده ( مورد توافق خانواده ها هم قرار گرفته ) که ما اول نامزد کنیم و بعد اول من مهاجرت کنم و سپس نامزدم.یعنی توسط همین ویزای نامزدی .
مشکل اینجاست که این ویزای نامزدی شرایطش چیه ( غیر از بحث اسپانسر ) مدت زمانش و ...
کسی میتونه دورنمای این رو برای ما تشریح کنه؟ اصلا این قضیه امکان پذیر هست؟ این پروسه چقدر زمان میبره ؟
خیلی ممنون

اولین نکتش اینه که شما به همین زودی نمیتونید اقدام بکنید، ینی باید بعد 5 سال که سیتیزن شدین اقدام کنید!
ولی برای ازدواجی با گرین کارت میتونید اقدام کنید!

منظور شما این هست که از طریق ویزای ازدواج باید اقدام کرد؟
F2A

ارسال مدارک Jan/30
دريافت فرم رسيد : Feb/02
انتقال مدارك به سرويس سنتر كاليفرنيا :Aug/28
تاريخ اپروو: Sep/24
...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-04 ساعت 16:37)demented نوشته:  منظور شما این هست که از طریق ویزای ازدواج باید اقدام کرد؟

دوست عزیز چند تا پست به عقب برگرد جوابتون را دادم.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: houmanmir
(2014-03-03 ساعت 10:57)demented نوشته:  

اولین نکتش اینه که شما به همین زودی نمیتونید اقدام بکنید، ینی باید بعد 5 سال که سیتیزن شدین اقدام کنید!

یک سئوال دیگه ، این ویزای ازدواجی به چه صورت هست و شرایطش چیه و چقدر زمان میبره و از کی میتونم اقدام کنم؟
F2A

ارسال مدارک Jan/30
دريافت فرم رسيد : Feb/02
انتقال مدارك به سرويس سنتر كاليفرنيا :Aug/28
تاريخ اپروو: Sep/24
...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-04 ساعت 16:40)demented نوشته:  
(2014-03-03 ساعت 10:57)demented نوشته:  

یک سئوال دیگه ، این ویزای ازدواجی به چه صورت هست و شرایطش چیه و چقدر زمان میبره و از کی میتونم اقدام کنم؟

دوست من بالای همین صفحه Romance عزیز براتون توضیح دادن، برا اطلاعات بیشتر هم میتونید تو تاپیک ازدواجی ها هم یه سر بزنید Smile
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: نيما ٩٢ ، romance33 ، shadoow ، demented ، alitab
سلام
دوستان نامزدم اقدام كرد برأي فيانسه (نامزدي) الان ٥ روز هستش كه مدارك به اميگريشن رسيده ،
حدودا چند مدت طول مي كشه كه بر اي نامزدم بهش جواب بدن ؟؟؟
ممنون ميشم كه كمك كنيد و راهنمايي بدين.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
(2014-03-06 ساعت 01:31)sasy_mamal نوشته:  سلام
دوستان نامزدم اقدام كرد برأي فيانسه (نامزدي) الان ٥ روز هستش كه مدارك به اميگريشن رسيده ،
حدودا چند مدت طول مي كشه كه بر اي نامزدم بهش جواب بدن ؟؟؟
ممنون ميشم كه كمك كنيد و راهنمايي بدين.
یک هفته تا ۱۵ روز. یه نامه میاد توش نوشته که پول فرستاده شدهٔ شما را جهت درخواست شما برداشتیم و یک شمار پرونده بهتون داده شده.تا وقتی‌ پول از حساب برداشته نشده باشه یعنی‌ هنوز پرونده شما را باز نکردن.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
سلام به همگی

ممنون از همگی بابت اطلاعات گرانبهایی که در اختیار همه قرار میدهید . من یک سوال داشتم لطفا اگر کسی میداند پاسخ دهد ممنون میشوم.
من توی ماه دسامبر اپرو شدم (گیس من نامزدی است ) توی نامه اپرو من نوشته تا چهار ماه اعتبار دارد . من توی ماه مهرچ مصاحبه داشتم و مثل اکثر ایرانی ها
کلیرنس خوردم حالا میخواهم بدانم اگر کلیرنس من طول بکشد (که احتمال زیاد طول میکشد) و از چهار ماه اپرو بگذرد آیا باید قبلش جهت تمدید اپرو مکاتبه کنم ؟ ویا
اینکه این چهار ماه اعتبار فقط تا زمان مصاحبه هست و بعد از آن مشکلی نیست؟ پیشاپیش تشکر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-07 ساعت 13:07)shmo نوشته:  سلام به همگی

ممنون از همگی بابت اطلاعات گرانبهایی که در اختیار همه قرار میدهید . من یک سوال داشتم لطفا اگر کسی میداند پاسخ دهد ممنون میشوم.
من توی ماه دسامبر اپرو شدم (گیس من نامزدی است ) توی نامه اپرو من نوشته تا چهار ماه اعتبار دارد . من توی ماه مهرچ مصاحبه داشتم و مثل اکثر ایرانی ها
کلیرنس خوردم حالا میخواهم بدانم اگر کلیرنس من طول بکشد (که احتمال زیاد طول میکشد) و از چهار ماه اپرو بگذرد آیا باید قبلش جهت تمدید اپرو مکاتبه کنم ؟ ویا
اینکه این چهار ماه اعتبار فقط تا زمان مصاحبه هست و بعد از آن مشکلی نیست؟ پیشاپیش تشکر.
کلیرنس جدا از اپلا ی است. اپلا ی‌ شما تا زمان مصاحبه بود. اپلای‌ شما ۴ ماه بوده یعنی‌ ۴ ماه سفارت فرصت داشته تا به شما زمان مصاحبه بدهد. الان شما در مرحلهٔ کلیرنس هستی‌د که حد اکثر مدت آن ۲ سال است. که اگر تا ۲ سال کلیر نشدید ، باید از اول اقدام کنید.

البته به ندرت به ۲ سال می‌کشد. کیلرنس معمولا ۸ روز تا چند ماه - بندرت تا ۱ سال - خیلی‌ خیلی‌ نادر ۱.۵ سال زمان می‌برد.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
سلام
پول رو همين ديروز برداشت كردن، حالا مرحله بعد چي هست دوستان
ممنون كه راهنمايي مي كنيد ممنون هستم واقعأ
من جز أين پيچ رو جايي رو ندارم واقعاممنونم كه جواب مي دين
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، alitab
(2014-03-08 ساعت 02:12)sasy_mamal نوشته:  سلام
پول رو همين ديروز برداشت كردن، حالا مرحله بعد چي هست دوستان
ممنون كه راهنمايي مي كنيد ممنون هستم واقعأ
من جز أين پيچ رو جايي رو ندارم واقعاممنونم كه جواب مي دين

جوابی‌ که تو پست قبلی‌ دادم را بخونید.

و در ادامه

نامهٔ که توش شماره پرونده شما نوشته را نگاه میداری ، گاهی وضعیت خودت را از سایت یUSCIS، چک میکنی‌.

بعد منتظر میشی‌ تا نامه یا ایمیل زمان مصاحبه بیاد.
in link ,

https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus.do
شماره را اون بالا وارد میکنی‌.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، shandiz ، alitab ، romance33
دوستان سلام ...کسی از فرم خبر داره؟ این فرم ۱۶۰ DSجایگزین فرم های قبلی شده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab
http://www.mohajersara.com/thread-4072.html
اگر اشتباه نکنم، این فرم مربوط به ویزا توریستی و از این نوع‌ها می‌باشد. این لینک را ببین. ویزا نامزدی فرم D -۱۶۰ نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
(2014-03-19 ساعت 01:18)ahooo نوشته:  دوستان سلام ...کسی از فرم خبر داره؟ این فرم ۱۶۰ DSجایگزین فرم های قبلی شده؟

سلام. ویزای نامزدی چون ویزای غیر مهاجرتی حساب میشه باید فرم 160 پر شود....
Case: K1 - Abu Dhabi - Interview First April - Clearance : Aug/21/2014 Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، ahooo
(2014-03-19 ساعت 07:59)mazlom khanom نوشته:  http://www.mohajersara.com/thread-4072.html
اگر اشتباه نکنم، این فرم مربوط به ویزا توریستی و از این نوع‌ها می‌باشد. این لینک را ببین. ویزا نامزدی فرم D -۱۶۰ نداره.

مرسی از جوابتون٬ وکیل بهمون گفته این فرم جای فرم های دیگه رو گرفته من به حرفهاش اعتماد ندارم به خاطر همین با شا دوستان درمیون گذاشتم.به نظرتون فرم های قبلی رو هم پر کنم بفرستم و با خودم ببرم؟ وکیل فرم رو آنلاین پر کرده به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان