کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
سلام دوستان
واسه گرفتم ویزای نامزدی هم داشتن حساب بانکی لازمه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

از کاربران کسی هست که یه سایت معرفی کنه که اطلاعات و جزئیات مربوط به ویزای نامزدی و ازدواج رو توضیح داده باشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
واسه گرفتم ویزای نامزدی ساپورت بانکی لازمه؟
(داشتن حساب بانکی واسه کسی که تو ایران هستش)
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-09 ساعت 13:51)Anishtain نوشته:  سلام

از کاربران کسی هست که یه سایت معرفی کنه که اطلاعات و جزئیات مربوط به ویزای نامزدی و ازدواج رو توضیح داده باشه ؟

بهترین و موثقترین سایت اداره امور کنسولی امریکا هست:
http://www.travel.state.gov/visa/immigra..._1315.html
ببینید در کدام کتگوری قرار میگیرید؟
چون خیلیها ویزای ازدواجی (مهاجرتیIR-1,CR1) رو با ویزای غیر مهاجرتی اشتباه میگیرند(K1,K3)
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
سلام دوستان
من موقعیت ازدواج با پسری ایرانی پیش اومده که در امریکا زندگی می کنه و سیتیزن هستش
در ایالت جورجیا...
ویزای نامزدی طبق مطالبی که از این سایت خوندم با اینکه زمان رسیدنش کم هست ولی ایا راه بهتریه؟
اگه به عنوان همسر اقدام بشه چطور پیش میاد؟منظورم ازدواج ثبتی در ایران و بعد رفتن...
زمانی که باید بگذره چقدره؟ مدارک به چه صورت؟و نسبت به ویزای نامزدی چه فرقایی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-14 ساعت 03:47)sara_m نوشته:  سلام دوستان
من موقعیت ازدواج با پسری ایرانی پیش اومده که در امریکا زندگی می کنه و سیتیزن هستش
در ایالت جورجیا...
ویزای نامزدی طبق مطالبی که از این سایت خوندم با اینکه زمان رسیدنش کم هست ولی ایا راه بهتریه؟
اگه به عنوان همسر اقدام بشه چطور پیش میاد؟منظورم ازدواج ثبتی در ایران و بعد رفتن...
زمانی که باید بگذره چقدره؟ مدارک به چه صورت؟و نسبت به ویزای نامزدی چه فرقایی داره؟
سلام دوست عزیز.
اگه بخوای از طریق ویزای نامزدی اقدام کنی خیلی سریعتر از ویزای ازدواج است.هرکدوم مشکلات خودشون دارند.
ویزای نامزدی معمولا شش تا هشت ماه طول داره که نوبت مصاحبه بهتون بدن..در ویزای نامزدی به جز فرمی که باید پر کنید باید مدرک جمع کنی از رابطه دونفرتون.
چندین عکس دونفره،پرینت ایمیلها،پرینت مکالمات تلفنی و کارت تلفنهایی که خریدین و با اون شخص صحبت کردین.طوری باید باشه که سفارت قانع بشن شما رابطه دو تا نامزد دارید.
ویزای نامزدی اگه بگیرید و وقتی وارد امریکا شدید 90 روز وقت دارید که عقد امریکایی کنید وگرنه باید برگردین ایران.
ویزای ازدواج در بهترین صورتش یکسال و نیم تا دو سال طول میکشه که نوبت مصاحبه بدن.چه بسا دوستانی بودن که سه سال یا بیشترم هم طول کشیده.
ولی ویزای ازدواج احتیاج به مدرک جمع کردن ندارد.ترجمه سند ازدواج کافیست.فقط اختلاف سنی شما و اون آقا نباید طوری باشه که شک بر انگیز برای ازدواج باشه.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sara_m
(2010-02-16 ساعت 21:48)rainbow نوشته:  با تشکر از پاسخ سریعتون.
شما تو این پست
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2148
گفتید تاریخ مصاحبه برای نامزدم ارسال میشه وفرم ها DS-156 و DS-157 و DS-156K را آنلاین از سایت می تونم بگیرم و لیست بقیه مدارک لازم را هم برام پست !!! می کنند .
باشه یک ایمیل میزنم امیدوارم جواب یدن .

-----
سلام واسه ما فرم ds-230 بخش اولرو هم گفتن پر كنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
مدت زمان ویزای نامزدی کوتا تره از ویزای ازدواجی. و شما زودتر میتونید وارد خاک امریکا شید. ولی‌ بعد از وارد شدن بخاک امریکا تازه باید برای گرین کارت اقدام کنید که این خودش ۳-۴ ماه وقت میبره. و شما تو این مدت نه سوشل سکیوریتی دارید و نه میتونید گواهینامهٔ بگیرید و نه میتونید کردیت داشته باشید. بنا بر این اجازه کار هم ندارید .

ولی‌ ویزای ازدواج زمان طولانی‌ تاری میبره ولی‌ شمدر بدو ورود به امریکا گرین کارت دید پس این مصائب و مشکلاتتون کمتر.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
سلام
از دوستان کسی اطلاعی داره اگه بخواهیم در ترکیه عقد کنیم چه کارهایی باید انجام بدیم، چه مدارکی لازم هست؟ و آیا سفارت ایران یا رایزن فرهنگی ایران این کار و انجام می دهند یا خیر؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-04-24 ساعت 15:52)sib 24 نوشته:  سلام.
یک سئوال داشتم.بعد از گرفتن ویزای نامزدی اگر قبل از سفر به امریکا عقدشویم مشکلی پیش میاد یا نه؟
تا اون جایی که من میدونم اگه حتی روز مصاحبه هم بفهمند که ازدواج کردید پرونده رو باطل میکنند ومیگن که از اول واسه ویزای ازدواجی اقدام کنید.
ولی بعد از دریافت ویزا رو نمیدونم ولی فکر میکنم بعدا شاید واسه گرین کارتتون مشکل پیش بیاد مثلا تاریخ عقد رو ببینند که قبل از ورود به امریکا بوده!!و فکر کنند فقط واسه دریافت سریع ویزا این کارو کردید و ویزای نامزدی گرفتید!
تازه اگه برید امریکا و با قانون اونجا عقد کنین که بهتره .
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
(2010-02-25 ساعت 17:39)amir29 نوشته:  1- خیر نمی تونین،

امیرجان پس باید چیکار کرد؟ کسی که گرین کارت گرفته چطور می تونه همسر یا نامزدشو با خودش ببره؟ یعنی واقعا 4-5 سال طول می کشه؟ اینجوری که آدم میبرهSad
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
پاسخ
تشکر کنندگان:
البته من فکر می کنم اگر صرفاً عقد شرعی در سفارت انجام بگیره و یک گواهی صادر بشه و در شناسنامه ها چیزی ثبت نشه مشکلی پیش نیاد و این یک فرصت خوبی هست که خانواده ها در مراسم حضور داشته باشند چون هیچ تضمینی نیست که به پدر و مادرمون ویزای توریستی برای شرکت در مراسم ازدواج داده بشه Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
من تازه تو لاتاری گرین کارت برنده شدم.چطور می تونم بعد از دریافت ویزا و گرین کارت نامزد یا همسرمو با خودم ببرم؟از چه پروسه ای باید اقدام کنم؟ چقدر طول می کشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-24 ساعت 22:27)sib 24 نوشته:  
(2010-05-24 ساعت 15:57)ehsan_gh نوشته:  من تازه تو لاتاری گرین کارت برنده شدم.چطور می تونم بعد از دریافت ویزا و گرین کارت نامزد یا همسرمو با خودم ببرم؟از چه پروسه ای باید اقدام کنم؟ چقدر طول می کشه؟
منم دقیقا مشکل شما رو دارم.ویزام گرفتم ولی نامزدم باید بعدا ببرم.اینطور که بقیه دوستان میگن باید تا سیتیزنی صبر کرد.
اگه امکانش واستون هست تا قبل از مصاحبه عقد کنید.Big Grin

یعنی امکانش هست که اگه تا قبل از مصاحبه عقد کنیم بتونیم با هم بریم؟ تو رو خدا یکی اطلاعات کامل بهم بده.داره گرین کارت زهر مارم می شه
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه قبل مصاحبه عقد بشید و مشخصاتشون به کی سی سی بفرستید
100% ایشونم میتونن با شما بیان.اصلا شک نکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان