کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
benyta عزیز
مرسی از اطلاعات مفید و مختصرت. در مورد سؤال اول میتونی از آژانس هایی که تور به امارات دارن بخوای برات انجام بدن، اگه بدن. چون معمولا یه تور لیدر اونجا دارن. در مورد سؤال دوم تو دستورالعملشون نوشته بودن که administrative process برا همه ایرانی‌ها انجام میشه و معمولن 6 ماه یا بیشتر طول میکشه. که البته در مورد همه ایرانی‌ها که نیست و در جواب ایمیل من هم گفتند که به تازگی این پروسه 1-2 ماه بیشتر طول نمیکشه. ظاهرن نمیشه دقیق گفت ولی تازگی‌ها به مصاحبه شونده‌ها گفتن حدود 4 تا 6 هفته. با توجه به تاریخ مصاحبه شما من حدس میزنم اول آگوست کلیر بشین.
ایشالا که موفق باشی. رفتی یو اس شام رو آماده کن تا ما بیایم!
پاسخ
تشکر کنندگان:
جریان این 210 دلار اضافه دیگه چیه؟
من این هفته دارم میرم ویزامو بگیرم ولی بهم نگفتن که پول باید بدم.
مصاحبه ما توی may بود یعنی این قانون شامل ما هم میشه؟یا از jun به بعد اجرا شده؟
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان:
Soofia عزیز
هر پولی بخوان بگیرن روز مصاحبه میگیرن. شما لازم نیست پولی بدین، فقط میرید اونجا ویزاتون رو میگیرید.
موفق باشید. شما هم تو یو اس گلدونا رو آب بدین تا ما برسیم!
پاسخ
تشکر کنندگان: Soofia
پس benyta جان منظورشون چی هست؟؟؟چرا باید پول بدن؟؟؟
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان:
اون وقتِ مصاحبه بوده عزیز. احتمالن بخاطر نرخ جدید بوده. این هزینه ها برای مصاحبه هست. شما مصاحبه دادین. جای نگرانی نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: Soofia
(2010-07-13 ساعت 15:41)benyta نوشته:  با سلام: 27 ژوئن مصاحبه داشتم ، مدارك رو تحويل گرفتن و هيچ شواهدي ا ارتباطات ما نخواستن فقط يه سوال پرسيد. بعدشم يه شماره دادن و گفتن تو سايت چك كنم واسه ويزا. براي مديكال 950 درهم و براي سفارت يه 540 درهم تو بانك دادم زمان مراجعه به سفارت هم گفتن بايد يه مبلغ ديگه حدود 210 دلار بايد بدين. براي دريافت ويزا هم گفت وقتي شماره شما اعلام شد يه نفر پاس و اون برگه آبي /سبز رو بياره تحويل بده ما بهش رسيد ميديم و بهش ميگيم 7 تا روز ديگه بياد پاس رو تحويل بگيره. تاكيد كرد خودت نيا چون كمتر از 7 روز نميشه و هزينه هات خيلي بالا ميره و البته گفت فقط واسه هزينه من ميگه و براي اونا مهم نيست كه كي پاس رو بياره.
حالا سوالم اينه كه آيا موسسه اي هست كه بشه بهش اعتماد كرد كه اينكاو انجام بده؟
ديگه اين كه مصاحبه كننده نگفت چقدر طول ميكشه تا كلير بشم تو سايت ابوظبي گفته كمتر از 90 روز ، اما از بچه ها آمار حتي تا 6 ماه ديدم. اينطوري واقعا برنامه ريزي واسه خيلي سخته. ممنون ميشم از جوابهاي شما
راستي يه نكته براي خانمها عكسهاي من با گوشواره بود و قبولش نكردن. همون 6 قطعه رو ميخوان كه 5*5 سانت هست .

سلام
خواستم بگم خيلي شانس آوردين كه ملاحظه جيبتونو كردند.... چون ما طبق ايميل سفارت تا ابوظبي رفتيم يك هفته با كلي هزينه اونجا مونديم آخرم ويزامو نگرفته برگشتم... ضمن اينكه كلير من 7 ماه طول كشيد در حاليكه طي مصاحبه گفتند 2 تا 6 هفته طول ميكشه. حالا اين هفته از طريق يه آژانس مسافرتي پاسپورتمو فرستادم كه كارامو انجام بدن... اميدوارم همه چيز خوب پيش بره.. براي هممون...
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ممنون از راهنمايي شما، اره نرخ جديد از 15 jun واسه هزينه ها اومده و شامل اونايي كه مصاحبه دادن نميشه. moonlightعزيز ميشه اگه از كار آژانس رضايت داشتين آدرسشو يا اسمشو بهم بدين؟ روز مصاحبه وقتي پرسيدم نرم كلير شدن چقدره گفت بستگي داره به كيس ، و گفت شاغل بودن ربطي به كلير شدن نداره. خانمه تاكيد كرد كه از هفته ايندش سايت رو چك كنم چون امكانش هست كه اوكي بشه (كه البته هنوز نشده) اما افرادي كه اونجا بودن بهم گفتن چون شغل دولتي دارم زياد طول ميكشه . و اگه تحصيلات نداشته باشي(ديپلم باشي) و خانه دار باشي كمترزمان ميبره. روز مصاحبه اونقدر كه از كارم پرسيد اصلا از نامزدم نپرسيد . به زبان انگليسي مصاحبه دادم و خانمه گفت اگر تماس گرفتي با خودم صحبت كن.
در مورد كارت واكسن هم از موسسه رازي كارتمو بين المللي كردم. واكسن هپاتيت ، mmr كزاز رو زده بودم و آبله مرغون هم گرفته بودم چيزي اضافه نكرد. نگران عكس هم نباشيد چون در نهايت با 20 درهم در عرض 5 دقيقه ميتونيد عكس مناسب تهيه كنيد. راستي اون 210 دلار رو يا معادلش درهم حتما همراه خودتون واسه مصاحبه داشته باشيد چون كريديت قبول نميكن و پول بايد دلار يا درهم باشه تركيبي قبول نميكنن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-17 ساعت 10:21)benyta نوشته:  سلام دوستان
ممنون از راهنمايي شما، اره نرخ جديد از 15 jun واسه هزينه ها اومده و شامل اونايي كه مصاحبه دادن نميشه. moonlightعزيز ميشه اگه از كار آژانس رضايت داشتين آدرسشو يا اسمشو بهم بدين؟ روز مصاحبه وقتي پرسيدم نرم كلير شدن چقدره گفت بستگي داره به كيس ، و گفت شاغل بودن ربطي به كلير شدن نداره. خانمه تاكيد كرد كه از هفته ايندش سايت رو چك كنم چون امكانش هست كه اوكي بشه (كه البته هنوز نشده) اما افرادي كه اونجا بودن بهم گفتن چون شغل دولتي دارم زياد طول ميكشه . و اگه تحصيلات نداشته باشي(ديپلم باشي) و خانه دار باشي كمترزمان ميبره. روز مصاحبه اونقدر كه از كارم پرسيد اصلا از نامزدم نپرسيد . به زبان انگليسي مصاحبه دادم و خانمه گفت اگر تماس گرفتي با خودم صحبت كن.
در مورد كارت واكسن هم از موسسه رازي كارتمو بين المللي كردم. واكسن هپاتيت ، mmr كزاز رو زده بودم و آبله مرغون هم گرفته بودم چيزي اضافه نكرد. نگران عكس هم نباشيد چون در نهايت با 20 درهم در عرض 5 دقيقه ميتونيد عكس مناسب تهيه كنيد. راستي اون 210 دلار رو يا معادلش درهم حتما همراه خودتون واسه مصاحبه داشته باشيد چون كريديت قبول نميكن و پول بايد دلار يا درهم باشه تركيبي قبول نميكنن.

Benyta جان به منم زمان كوتاهي رو براي كليرنس گفته بودند ولي وقتي از سفارت اومدم بيرون يه خانمي كه براي ويزاش اومده بود گفت به زمان‌هاي اينا دل نبندين و گفت كه به اونم گفته بودن تا يكماه ولي 7 ماه طول كشيده بود... درست مثل من.... اونم كارمند بود... منم ليسانسيه‌ام و حدود 15 سال سابقه كار تو يه شركت نيمه دولتي دارم و فكر كنم دليلش اين بود... البته كيس با كيس فرق داره اميدوارم ا ين زمان شامل حال شما نشه چون واقعاً دوره تاريكي و بلاتكليفيه بديه. ضمناً بعد از اينكه از سفارت مياي بيرون معمولاً يكي دو نفر ميان جلو بهت پيشنهاد ميدن كارتو پيگير بشن... بهشون ميگن broker. من به يه خانمي اعتماد كردم و سري اول اون پاسمو از سفارت گرفت و آورد هتل البته بدون ويزا... حالا هم همون خانم از طريق يه آژانس تو تهران پيگيره كه اگه راضي بودم و نتيجه گرفتم حتماً بهت معرفيش ميكنم...Smile
موفق باشي
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان" ديروز كه واسه كليرينس سرچ ميكردم تو سايت مهاجرت با اين ليست مواجهه شدم
http://www.bu.edu/isso/forms/tal.pdf
كه بهش ميگن tal اسم رشته تحصيلي و يا مشاغلي كه اداره مهاجرت امريكا به خودش اجازه ميده هر چه قدر ميخواد وقت صرف adminstrative process كنه حالا نميدونم مون لايت عزيز يا ديگر دوستاني كه كليرينسشون طولاني شده شامل اين ليست ميشن يا نه؟
البته يه جايي هم تشابه اسم كامل و يا اسم خانوادگي رو نوشته بود. و گفته بود اگه اين شرايط رو دارين خوب بايد بيشتر منتظر بمونيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo
سلام دوستان عزیز من تازه گرین کارت گرفتم و دارم میرم امریکا چطور میتونم نامزدمو به سریع ترین زمان بیارم امریکا ممنون میشم کمکم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-17 ساعت 10:21)benyta نوشته:  سلام دوستان

Benyta عزيز
ديروز از سفارت به موبايل من زنگ زدند و گفتند پاسپورتت آماده است... خدا رو شكر ويزامو زدن. Smile حالا بايد آژانس به دستم برسونه.. اگر مي‌خواي شماره تلفن اون خانم و آژانس رو بهت بدم....
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
مثل اينكه قوانين سفارت هاي آمريكا در آنكارا و ابوظبي متفاوت هست و سفارت در آنكارا ويزا رو فقط به شخص متقاضي تحويل ميده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-28 ساعت 18:56)Yasi نوشته:  سلام
مثل اينكه قوانين سفارت هاي آمريكا در آنكارا و ابوظبي متفاوت هست و سفارت در آنكارا ويزا رو فقط به شخص متقاضي تحويل ميده.
سلام یاسی جون این مطلبی که میگی مطمئنی یا حدس میزنی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
روز مصاحبه آفيسر گفت وقتي شماره ات اعلام شد به همراه پاسپورت براي گرفتن ويزا مراجعه كن. امروز هم با يك آژانس تماس گرفتم، گفتن آنكارا فقط ويزا رو به متقاضي تحويل مي ده . اينجور كه معلومه بايد يك سفر ديگه به آنكارا داشته باشيم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-28 ساعت 22:55)Yasi نوشته:  روز مصاحبه آفيسر گفت وقتي شماره ات اعلام شد به همراه پاسپورت براي گرفتن ويزا مراجعه كن. امروز هم با يك آژانس تماس گرفتم، گفتن آنكارا فقط ويزا رو به متقاضي تحويل مي ده . اينجور كه معلومه بايد يك سفر ديگه به آنكارا داشته باشيم.
وای چقدر بد .من سه هفته دیگه مصاحبه دارم این سوال رو هم باز هم میپرسم شاید فرجی شد Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان