کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
بچه ها لطفا یکی جواب بده. زیبا این تاپیک رو باز کرده اما نیمه تموم رها شده. یه جا زیبا گفت به من FBI CHECK نخورد فکر کنم منظورش همون Administrative Processing بوده. تو دستورالعمل ویزای نامزدی قید شده که واسه همه ایرونی ها و برخی ترکا AP لحاظ میشه که مدتش حداقل 6 ماه هست و میتونه بیشتر هم بشه بسته به ضرورت. اما نامزد من تلفنی باهشون صحبت کرده بود گفته بودن الان شده 6 هفته به جای 6 ماه اما ظاهرا هنوز تو دستورالعمل ها 6 ماه قید میشه و بروز نشده.

خب این خانوم زیبا بالاخره کارشون به کجا کشید؟ ویزا رو در سفر اول گرفت؟ پس تاحالا انگار شومپت و زیبا همون اول کلیر شدن آره؟ کس دیگه رو که من ندیدم تاحالا. کسی هم بوده که کلا رد شه؟ یه بار Laila گفته بود یه دختری رو دیده اونجا که رد شده. اما من منظورم از بچه های مهاجرسراس. کسی تاحالا بوده که کلا reject بشه؟ این پست رو تو تاپیک مدت زمان کلیرنس نامزدی هم میذارم با اجازه مدیرا.
“All that we are is the result of what we have thought.” - Buddha
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

نامه سفارت میگه که عکس ارسالی باید رنگی, 5در5 سانتی متر و حتما از نوع فیلم (طبیعتاً تک فریم آتلیه ای وگرنه همه دوربین معمولی دارن) و غیر فوری و غیر دیجیتالی و غیر رتوش شده باشه!

خداییش در این زمونه که همه عکاسی ها دیجیتالی شدن, از کجا باید عکاسی فیلمی پیدا کرد که حوصله داشته باشه که عکس فیلمی بندازه و اینهمه وقت و انرژی بذاره که تو دستگاه آگراندیسمان دقیقاً این مشخصات و دربیاره؟

خواهشمند هستم که در اسرع وقت نظراتتونو بگین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-06 ساعت 13:10)yami نوشته:  سلام دوستان

نامه سفارت میگه که عکس ارسالی باید رنگی, 5در5 سانتی متر و حتما از نوع فیلم (طبیعتاً تک فریم آتلیه ای وگرنه همه دوربین معمولی دارن) و غیر فوری و غیر دیجیتالی و غیر رتوش شده باشه!

خداییش در این زمونه که همه عکاسی ها دیجیتالی شدن, از کجا باید عکاسی فیلمی پیدا کرد که حوصله داشته باشه که عکس فیلمی بندازه و اینهمه وقت و انرژی بذاره که تو دستگاه آگراندیسمان دقیقاً این مشخصات و دربیاره؟

خواهشمند هستم که در اسرع وقت نظراتتونو بگین.

سلام
والا من دیجیتالی انداختم و تازه یکمی هم روتوش شده بود خیلی کم اما هیچ ایرادی نگرفتن البته من هنوز واسه مصاحبه نرفتم ولی اونی که فرستادمم ایرادی نگرفتن فکر نکنم دیگه اینطوری گیر بدن Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
البته دوستان تاکید میکنم که ظاهرا این مسئله خیلی جدی هست چون در این صفحه همونطور که میبینید:

http://turkey.usembassy.gov/photo_requirements.html

توضیحات مفصلی برای مشخصات عکس ویزای مهاجرتی نوشته شده ولی در مورد ویزای غیر مهاجرتی نوشته که عکس دیجیتالی میخوان...

اینم متن صفحه در مورد تاکید روی فیلمی بودن عکس, تک لنزی بودن دوربین!! و مات بودن کاغذ چاپ:

Instant-type photograph or digital-quality photograph is not acceptable. Photograph should be taken with a standard single-lens reflex-type camera using film requiring standard processing.
Photograph should be printed on non-glossy (matte) paper.

البته با تحقیقی که دقایقی پیش انجام دادم متوجه شدم که دوربین تک لنزی رفلکسی فیلمی بر خلاف اونچه فکر میکردم, صرفا به دوربینهای بزرگ آتلیه با فیلمهای تک فریم یا فیلمهای 120 اتلاق نمیشه و شامل دوربین های معمولی با لنز جداشدنی که فیلم 135 هم میخورن میشه!

الان باید دنبال لابراتواری بگردم که حاضر باشه وقت بذاره و از فیلم 135 عکسی رو که گرفتم در اندازه مورد نظر چاپ کنه...

دوربین تک لنزی رفلکسی:
http://en.wikipedia.org/wiki/Single-lens_reflex_camera

فیلم 120 که فکر میکردم فقط دوربینهای اونو قبول میکنن:
http://en.wikipedia.org/wiki/120_film
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-06 ساعت 13:55)yami نوشته:  البته دوستان تاکید میکنم که ظاهرا این مسئله خیلی جدی هست چون در این صفحه همونطور که میبینید:

http://turkey.usembassy.gov/photo_requirements.html

توضیحات مفصلی برای مشخصات عکس ویزای مهاجرتی نوشته شده ولی در مورد ویزای غیر مهاجرتی نوشته که عکس دیجیتالی میخوان...

اینم متن صفحه در مورد تاکید روی فیلمی بودن عکس, تک لنزی بودن دوربین!! و مات بودن کاغذ چاپ:

Instant-type photograph or digital-quality photograph is not acceptable. Photograph should be taken with a standard single-lens reflex-type camera using film requiring standard processing.
Photograph should be printed on non-glossy (matte) paper.

البته با تحقیقی که دقایقی پیش انجام دادم متوجه شدم که دوربین تک لنزی رفلکسی فیلمی بر خلاف اونچه فکر میکردم, صرفا به دوربینهای بزرگ آتلیه با فیلمهای تک فریم یا فیلمهای 120 اتلاق نمیشه و شامل دوربین های معمولی با لنز جداشدنی که فیلم 135 هم میخورن میشه!

الان باید دنبال لابراتواری بگردم که حاضر باشه وقت بذاره و از فیلم 135 عکسی رو که گرفتم در اندازه مورد نظر چاپ کنه...

دوربین تک لنزی رفلکسی:
http://en.wikipedia.org/wiki/Single-lens_reflex_camera

فیلم 120 که فکر میکردم فقط دوربینهای اونو قبول میکنن:
http://en.wikipedia.org/wiki/120_film

دوست عزيز
عكس هايي كه با دوربين ديجيتال گرفته ميشه كاملاً مورد قبول سفارت هست و هيچ مشكلي پيش نخواهد آمد.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، frozen mind
سلام
عکس من علاوه بر دیجیتالی بودن فوری هم بود ایراد که نگرفتن.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
(2010-08-06 ساعت 20:26)benyta نوشته:  سلام
عکس من علاوه بر دیجیتالی بودن فوری هم بود ایراد که نگرفتن.

دوست عزیز
ممکنه بپرسم منظورتون از "فوری" بودن عکستون علاوه بر دیجیتالی بودن چی بود؟
ما یک جور دیجیتالی بیشتر که نداریم؟

[قدیمها میدیدم رو تابلو عکاسی ها نوشته "عکس فوری برقی"!! آخرش نفهمیدم که اونموقع منظورشون چی بود!!]
پاسخ
تشکر کنندگان:
یعنی عکس فوری برقی دوبی روبه روی کلینیک گرفتم 3 دقیقه بعدم بهم دادش.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Ashkan78
من تاحالا دو سری عکس برا سفارت فرستادم که خودم از خودم تو اتاق خوابم با یه دوربین 6 مگاپیکسل کوچیک Canon Powershot A570 گرفتم و هر دوشونم قبول شده و چیزی نگفتن. الان هم واسه مصاحبه و مدیکال 6 تا جدید گرفتم. چون منم مثل تو وسواس داشتم و میترسیدم عکاسا با استانداردهای سفارت کار نکنن. اگه تو هم خیلی وسواس داری خودت از خودت بگیر. کاغذ مات عکس که من سالهاست ندیدم. تاحالا هیچ عکسی هم ندیدم که قبول نشده باشه. فقط کافیه پشتت سفید باشه. نگاهت مستقیم و بدون لبخند باشه. وسط عکی باشی و صورتت دو سوم از مساحت عکس رو اشغال کرده باشه. بعد برو تو فتوشاپ (یا به عکاست بگو) عکس رو به 2x2 اینچ که تقریبا میشه 5X5 cm تغییر سایز بده. بعد 6 تاشو کنار هم قرار بده و چاپ کن رو همین کاغذهای عکس معمولی. روتوش هم نکنی بهتره هرچند من یه کم کردم. پشت سرتم میتونی به فوتوشاپ سفید کنی. اونا فقط میخوان عکس تا حد ممکن شبیه خودت باشه و دستکاری نشده باشه، فوکس باشه over exposed هم نشده باشه یعنی زیاد نور رو صورتت نباشه که دیگه نشه دیدت. این کارا رو کنی قبول می کنن اگرم نمی تونی راحت ببر اولیل عکاسی محلتون بگو عکس 2 در 2 اینچ برای لاتاری میخوام. همشون بلدن حتی تو شهرستانها.

و در آخر اینکه زیاد رو دستورالعمل های سایت حساس نباش. تو Visa Instruction نوشته که "همه اتباع ایرانی و برخی اتباع ترک بعد از قبولی در مصاحبه مشمول حد اقل 6 ماه پروسه نظارتی (Administrative Processing) میشن" در حالی که اگه یه گشتی تو فرومها بزنی متوجه میشی که اصلا اینجوری نیست و فقط یکی دو نفر کارشون این قدر طول کشیده.
“All that we are is the result of what we have thought.” - Buddha
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، frozen mind ، storagemeter
سلام. من و نامزدم که سیتیزن آمریکاست برای ویزای نامزدی اقدام کردیم و وکیل هم گرفتیم. تمام فرم ها رو نوامبر 2009 فرستادند اما بعد از اون یکی دو بار به وکیل زنگ زدیم چیزی درباره کیس نامبر و یا اینکه اداره مهاجرت رسیدن فرم ها رو approve کنه نگفت فقط میگه باید صبر کنیدو الان 9 ماه گذشته و من الان اینجا تو مهاجرسرا چیزی به اسم کیس نامبر یا APPROVE شدن میشنوم. کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟ یعنی اگه مدارک نرسیده باید از اول صبر کنیم؟Sad
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، babak_LosAngeles
سلام شانی عزیز چون شما وکیل گرفتید اون کارها رو براتون میکنه لازم نیست نگران این مسایل باشید.
اما کیس نامبر یه شماره هست که وقتی اولین نامه سفارت به شما رسید اونو بهتون میدن و شما با اون شماره شناخته میشید مثل دانشجوها که تو دانشگاه با شماره دانشجویی شناخته میشن.
شما میتونید کیس نامبرتون رو از وکیلتون بگیرید. چون نامه های شما برای ایشون میره ایشون حتما کیس نامبر شما رو دارن
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles
ما هم وکیل گرفتیم ولی تمام مدارک به ادزس نامزدم در امریکا میومد.
4 روز بعد از ارسال مدارک یه نامه دادن که مدارکتون رسیده و 2 هقته بعدش هم کیس نامبر دادن.و تمام پروسه ما تا روز مصاحبه 6 ماه طول کشید.
حتما پیگیر باشید.
9 ماهه که هیج خبری نیست؟
ما 8 ماهه ویزا گرفتیم.×!!!
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
با وکیل چند بار تماس گرفتیم اما اصلا چیزی از کیس نامبر نگفت. بعضی از آشناها هم میگن چون سفارت ابوظبی رو انتخاب کردین اونجا سرشون شلوغه شاید برای همینه. اما دارم نگران میشم.
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
سلام
من پیشنهاد میکنم که به وکیل بگین که "فایل نامبر ارسالی از USCIS" رو که روی اولین نامه که همون رسید دریافت مدارک است رو به شما بگه.
اونوقت میتونین خودتون برین از سایت USCIS چک کنین ببینین که کارتون در چه مرحله ای هست و اگه مورد داشت تماس بگیرین و بگین که جریان چیه و حتی بپرسین که وکیل شما کی برای شما اقدام کرده!! بلکه یادش رفته تازه اقدام کرده؟؟
پرونده که از USCIS به NVC انتقال پیدا کرد, دیگه فایل نامبر بدرد نمیخوره و خود NVC براتون یک "کیس نامبر" صادر میکنه که سه حرف اولش نشون دهنده سفارتی هست که انتخاب کردین. NVC بعد از کمی بررسی پرونده اونو با دستورالعمل خاص و با پست سیاسی (!!) که البته بر خلاف اسمش زیاد هم سریع نیست به سفارت میفرسته و سفارت هم به شما ایمیل میزنه که پرونده تون رسید و این مدارک رو هم تهیه کنین و بفرستین که براتون زمان مصاحبه رو مشخص کنیم.
ته و توه قضیه رو در بیارین ببینین کار کجا گیر کرده؟
پاسخ
سلام
تقریباً یک ماه از وقتی که notice of transfer رو برامون فرستاده بود گذشت و هیچ خبری از هیچ جا نشد. توی این مدت هرچی به وکیلمون گفتیم پی گیری کن گفت اینقدر زمان عادی هست. آخرش بهش گفتیم اگه شما پی گیری نمی کنی ما خودمون زنگ می زنیم سفارت و می پرسیم که اصلاً مدارک ما رو گرفتن یا نه. همون شد که آقای وکیل با سفارت تماس گرفتن و اونا هم فوراً جواب دادن که instruction رو از رو سایت بخونیم و یه فرم 56 صفحه ای هست (همه 56 صفحه رو نمی خواست پر کنیم) پر کنیم بفرستیم تا بعدش اونا برامون وقت مصاحبه بذارن. حالا یه ذره خیالمون راحت تر شد.فکر کنم این یه فرق آنکارا و ابوظبی باشه. دوست من جولای مصاحبه داشت توی ابوظبی، بهش گفته بودن فلان روز تاریخ مصاحبه هست، فرم رو پر کنه و با سایر مدارک با خودش ببره سفارت.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان