کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2010-09-15 ساعت 20:57)yami نوشته:  دوستان سلام

من درست برای سه ماه بعد از تاریخ دریافت مدارک توسط سفارت وقت مصاحبه گرفتم!! حالا چطور؟ نمیدونم, شانسی اینجوری شد در حالی که در حالت نرمال برای شش ماه بعد وقت میدن.

الان یک عده ای میگن که به احتمال زیاد یکی دو روز بعد از مصاحبه ویزامو دریافت خواهم کرد
و یک عده هم میگن که عمراً! حتما برگشتنی خواهی شد و یکی دو ماه بعد که اسمت در اومد میری و ویزا رو میگیری.

خواهشاً راهنماییم کنین که جریان چیه آخه؟
در ضمن مذکر هستم و سربازی هم در ارتش بودم.
سلام دوست عزیز روزی که شما مصاحبه میرید یا بهتون میگن که باید برگردید ایران و مراحل اداری داره یا بهت ویزا رو میدن
که با توجه به اینکه شما سربازی هم رفتید احتمالا باید برگردید و یه مدت بعدش که به قول معروف کلیر شدید برید واسه گرفتن ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: Beneficiary ، yami ، fairwall
حق با شمیم هست و تو پستهای قبلی هم بارها این مطلب ذکر شده. هیچ جواب قطعی در این مورد وجود نداره.
“All that we are is the result of what we have thought.” - Buddha
پاسخ
تشکر کنندگان: nnazi_2005
درسته جواب قطعی وجود نداره ولی اگه ابو ظبی باشید اکثرا" بر می گردند و بعد از چند وقت ویزا میاد و باید برید بگیرید.
در هر صورت نگران نباشید و سعی کنید کار هاتون رو بدون استرس انجام بدید تا زود تر کارتون پیش بره.
پاسخ
تشکر کنندگان: Beneficiary ، fairwall
با سلام به دوستان عزیز
من گرین کارد خود راتازه گرفته ام و کم کم دارم ازدواج میکنم . میخواستم بدونم چه شکلی در کمترین زمان میتونم همسرم رو هم به امریکا ببرم؟
با تشکر از شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه...من خودم F1 دارم و الان امریکا هستم. نامزدم که ایرانه از چه طریقی اقدام کنه که شانس گرفتن ویزا براش بیشتر باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-15 ساعت 20:22)faranakfa نوشته:  ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه...من خودم F1 دارم و الان امریکا هستم. نامزدم که ایرانه از چه طریقی اقدام کنه که شانس گرفتن ویزا براش بیشتر باشه؟

اصلا ارتباطی به نوع حضور شما از نظر کیفیت و شرایط گرفتن ویزای شما با درخواست ویزای نامزدی برای نامزدتون وجود نداره.
مهم اینه که شما آیا گرین کارت دارید یا سیتیزن هستید، در این صورت شما اجازه apply کردن برای نامزدتون دارید.
ضمن اینکه اگر ازدواج کنید و از طریق ازدواج برای همسرتون درخواست کنید، مطمئن ترین راه نسبت به ویزای نامزدی برای شما هست، چون در مواردی بوده که ویزای نامزدی داده نشده، ولی ویزای ازدواج حتما صادر میشه و معمولا کمتر از یکسال برای سیتزن و تقریبا 2 تا 3 سال برای گرین کارت هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون از جوابتون ولی من F1 دارم..دانشجو هستم...اگه غیابی عقد کنیم شانسی هست که ویزا بهش بدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
Hi All. Sorry fr Eng. fonts,just to revise the a.m. reply, he(ur fiance) can get his entry visa, upon ur marriage, just within 6months,it's new rules applied on LPR(greencard holders' petitioning), pls check http://www.travel.state.gov/pdf/Cut-off_...online.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی ممنون از کمکتون...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من یه سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید
خانواده نامزد من اجازه نمیدن یدون عقد ایشونو بیارم امریکا
من هم برای ایشون از طریق ویزای نامزدی اقدام کردم و الآن مراحلuscis را طی میکنه
به نظرشما میشه بیام ایران عقد کنیم ولی وارد شناسنامه ها نکنیم که خانوادش هم ایرادی نگیرن
بعد توی سفارت با مشکل روبه رو نمیشیم یا توی fbi check معلوم نمیشه؟؟
منتظرجوابهاتون هستم
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-26 ساعت 16:36)رادین نوشته:  سلام
به نظرشما میشه بیام ایران عقد کنیم ولی وارد شناسنامه ها نکنیم که خانوادش هم ایرادی نگیرن
منتظرجوابهاتون هستم
مرسی

تا جایی که یادمه من یک جا خوندم که صرف عقد شرعی (بدون ثبت در شناسنامه) دلیل بر عقد رسمی نمیشه و بهمین دلیل باعث عوض شدن کیس شما از نامزدی به ازدواج هم نمیشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-26 ساعت 16:50)yami نوشته:  
(2010-11-26 ساعت 16:36)رادین نوشته:  سلام
منتظرجوابهاتون هستم
مرسی

تا جایی که یادمه من یک جا خوندم که صرف عقد شرعی (بدون ثبت در شناسنامه) دلیل بر عقد رسمی نمیشه و بهمین دلیل باعث عوض شدن کیس شما از نامزدی به ازدواج هم نمیشه.

میتونید عقد شرعی انجام بدید تا مشکل شما با خانواده همسرتون حل بشه و جایی هم ثبت نکنید، که خوب وقتی جایی هم ثبت نشه عملا سندی موجود نیست که اونها از شما تقاضای ارائه بکنند و البته همسرتون هم نباید در زمان مصاحبه هیچ حرفی در این مورد به سفارت بزنند.
اما بقول yami عزیز این کار در روند کیس شما تغییری ایجاد نمیکنه و کیس شما همون نامزدی میمونه، اما من یه پیشنهاد دارم.
چون هزینه ثبت ازدواج در دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا و معطلی های پیرامون ثبت عقد در آمریکا ممکن هست هم هزینه بر و هم زمان گیر باشه.
شما به ایران بیاید و عقد رسمی کنید و بعد از اون با ارائه ترجمه رسمی سند ازدواج و شناسنامه هاتون به UCSIS و NVC کیس خودتون را به ازدواجی ارتقاء بدید.
چون شنیدم شخصی که با ویزای نامزدی وارد آمریکا میشه 2 ماه فرصت داره تا ازدواج رسمی انجام بده در غیر اینصورت کیس باطل میشه، ضمن اینکه کیس ازدواجی صد در صد به گرین کارت منتهی میشه اما گاها پیش اومده که به متقاضی کیس نامزدی ویزا ندادند.
پس اگه من جای شما بودم در ایران عقد رسمی انجام میدادم و خیال هم خودم و هم بقیه را راحت میکردم و بعد از طریق یک وکیل کیسم را ارتقاء می دادم.
عقل بنده تا اینجا جواب میده.
حالا صلاح و مصلحت را خودتون میدونید دوست عزیز.
موفق باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگر قرار باشه که عقد شرعی کنید، حتی لازم نیست که بیایی ایران. عقد شرعی را به صورت وکالتی هم می‏شود خواند.

نقل قول:مـساله 547 - اگر صیغه عقد دائم را خود زن و مرد بخوانند و اول زن بگوید: زوجتك نفسى على الـصـداق المعلوم (یعنى خود را زن تو نمودم به مهرى كه معین شده ) پس ازآن بدون فاصله مرد بگوید قبلت التزویج (یعنى قبول كردم ازدواج را) عقد صحیح است و اگر دیگرى را وكیل كنند كه از طـرف آنـها صیغه عقد را بخواند چنانچه مثلا اسم مرد احمدو اسم زن فاطمه باشد و وكیل زن بـگـویـد: زوجـت موكلتى فاطمة موكلك احمد على الصداق المعلوم, پس بدون فاصله وكیل مرد بگوید: قبلت لموكلى احمد على الصداق صحیح مى باشد.

اگر چه موردی که شما دارید شاید با یک عقد شرعی ساده برای پدر و مادر ایشون حل نشه. شاید یک سری تضمینهای بیشتری بخواهند که حتما اسم ایشون توی شناسنامه شما بره که شما این موضوع را جدی‏تر بگیرید.

احتمالا این مسئله بیشتر نیاز به مذاکره و تضمین و صحبت کردن داره. البته اگر اونها مذهبی باشند و شما هم مذهبی باشید شاید هم عقد شرعی مسئله را حل کنه!
از اینجا هم می‏تونی قانون مدنی ایران را داونلود کنی که اون هم درش ازدواج وکالتی را تایید میکنه.
The Dude: F*ck sympathy! I don't need your f*ckin' sympathy, man, I need my f*cking johnson!
Donny: What do you need that for, Dude?
From Movie "The Big Lebowski"
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون از راهنمایی های همتون دوستان عزیز
یعنی نمیشه ثبت محضری کنیم ولی وارد شناسنامه ها نکنیم؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-26 ساعت 18:30)رادین نوشته:  ممنون از راهنمایی های همتون دوستان عزیز
یعنی نمیشه ثبت محضری کنیم ولی وارد شناسنامه ها نکنیم؟؟؟

رادین جان!!
بالفرض که از قضای روزگار قبل از عقد محضری شناسنامه هر دوتاتون یکدفعه گم بشه!! برین شناسنامه المثنی بگیرین و توش ثبت بشه. بعدش قبل از رفتن به سفارت دوباره از همون قضای روزگار باز اون شناسنامه قدیمی ها که توش چیزی نیست پیدا بشه!! شیطون هم گولتون بزنه که بذار همین هارو بدیم و بگیم نامزدیم!!
اونوقت آمریکا خواستی عقد کنی, بجای گواهی تجردی که ازت میخوان که ثابت بشه مجردی تا ازدواج آمریکایی کنی, چی میخوای بهشون بدی!!؟؟
از من میشنوی, وقت بذاری و خانواده نامزدت و قانع کنی که با دوز کلک ممکنه به چنان دردسری بیوفتین که اون سرش ناپیداست, بهتر از اینه که دروغ بگی و تو مصیبت بیوفتی. قوانین مهاجرتی آمریکا در مورد اظهارات کذب جهت اخذ ویزا خیلی خیلی سختگیرانه هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان