کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
درسته. اما میخوام اگه میشه راهی پیداکنم و اگه نشد که دیگه ایران هم نرم و تمام تلاشمو بکنم که خانواده نامزدمو راضی کنم

این گواهی تجرد را بایدازکجا بگیریم؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-26 ساعت 18:58)رادین نوشته:  درسته. اما میخوام اگه میشه راهی پیداکنم و اگه نشد که دیگه ایران هم نرم و تمام تلاشمو بکنم که خانواده نامزدمو راضی کنم

این گواهی تجرد را بایدازکجا بگیریم؟؟؟

اطلاعات گواهی تجرد:
http://www.sabteahval.ir/Default.aspx?tabid=87
چون شما آمریکا هستی از طریق نمایندگی ایران در واشنگتن باید تقاضا کنی:
http://www.daftar.org/forms/vitalrecords...ns/413.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، رادین
(2010-11-26 ساعت 18:01)yami نوشته:  خداییش این خطبه هه رو خوب اومدی هاا!! سیمبا جان
ولی راستش و بخوای, الان خیلی وقته در حیرت این تاپیک های کشدار و پرطرفدار در فورامهای مهاجرت موندم که یا در مورد "حجاب در خارج در ایران" بحث میکنن یا عقد شرعی و غیر شرعی و اینا!!

Big Grin راستش من فقط میخواستم بگم می شه غیر حضوری هم عقد کرد. منظورم این بود که اگر گیری که خانواده ایشون داره میده به خاطر مسائل شرعی است (که به نظرم نیست) با دو تا کلمه خوندن حل میشه. اگر نه برای حل این مشکل احتیاج به مذاکره هست که خانواده ایشون مطمئن باشه که بعدا این آقا دخترشون رو رها نمی‏کنه یا اگر خواست بکنه مهر رو مجبور بشه پرداخت کنه.
The Dude: F*ck sympathy! I don't need your f*ckin' sympathy, man, I need my f*cking johnson!
Donny: What do you need that for, Dude?
From Movie "The Big Lebowski"
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
میخواستم بدونم چگونه میتونم با داشتن کیس نامبر وضعیت پرونده خودرا در سفارت انکارا پی گیری کنم .لطفا راهنمائی کنید در ضمن من درخواست ویزای نامزدی دادم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-26 ساعت 16:36)رادین نوشته:  سلام
من یه سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید
خانواده نامزد من اجازه نمیدن یدون عقد ایشونو بیارم امریکا
من هم برای ایشون از طریق ویزای نامزدی اقدام کردم و الآن مراحلuscis را طی میکنه
به نظرشما میشه بیام ایران عقد کنیم ولی وارد شناسنامه ها نکنیم که خانوادش هم ایرادی نگیرن
بعد توی سفارت با مشکل روبه رو نمیشیم یا توی fbi check معلوم نمیشه؟؟
منتظرجوابهاتون هستم
مرسی

سلام

من هم وضعیت مشابه شما رو دارم با این تفاوت که من دخترم و خانواده من اصرار به عقد در ایران دارند.
با وکیلم در آمریکا که صحبت کردم، گفت اگر در ایران عقد کنید و به هر دلیلی متوجه بشوند ویزا رو باطل می کنند.گفت چون داری با ویزای نامزدی می آی موقع ورود به امریکا تمام وسایا و کامپیوترت رو چک می کنند و اگه کوچکترین شکی کنند ویزات باطله.
فقط یه راه داره و اونم اینه که ایران یه جا آشنا پیدا کنیم و عقد کنیم و تو دفتر خودشون ثبت کنند ولی تو شناسنامه ها ثبت نشه ، که این کارم هر کسی نمی کنه و احتمالا تضمین می خواهند که برگردیم و تو شناسنامه ثبت کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،

اگر منظور خانواده عقد شرعی است که حتی نیازی به دفترخانه و ... نیست. به راحتی می تونید خطبه عقد رو جاری کنید ولی اگر اصرار به ثبت قانونی اون دارن، بحث دیگه ای هستش.

به طور معمول هنگام ورود به آمریکا کاری به وسایل شخصی ندارن مگه اینکه به چیزی مشکوک بشن ولی چون موقع مصاحبه اصل شناسنامه رو می خوان و اون رو بررسی می کنن خوب طبیعتاً ثبت تو شناسنامه می تونه مشکل ساز بشه. اگر بعد از مصاحبه و صدور ویزا عقد کنید به نظر بهتره ولی بازم ریسک وجود مشکل هست.

به هر حال به عنوان آخرین راه اقدام با ویزای ازدواجی هم هستش. ولی خوب زمان زیادی رو از دست خواهید داد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-10 ساعت 13:09)mah نوشته:  
(2010-11-26 ساعت 16:36)رادین نوشته:  سلام
من یه سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید
خانواده نامزد من اجازه نمیدن یدون عقد ایشونو بیارم امریکا
من هم برای ایشون از طریق ویزای نامزدی اقدام کردم و الآن مراحلuscis را طی میکنه
به نظرشما میشه بیام ایران عقد کنیم ولی وارد شناسنامه ها نکنیم که خانوادش هم ایرادی نگیرن
بعد توی سفارت با مشکل روبه رو نمیشیم یا توی fbi check معلوم نمیشه؟؟
منتظرجوابهاتون هستم
مرسی

سلام

من هم وضعیت مشابه شما رو دارم با این تفاوت که من دخترم و خانواده من اصرار به عقد در ایران دارند.
با وکیلم در آمریکا که صحبت کردم، گفت اگر در ایران عقد کنید و به هر دلیلی متوجه بشوند ویزا رو باطل می کنند.گفت چون داری با ویزای نامزدی می آی موقع ورود به امریکا تمام وسایا و کامپیوترت رو چک می کنند و اگه کوچکترین شکی کنند ویزات باطله.
فقط یه راه داره و اونم اینه که ایران یه جا آشنا پیدا کنیم و عقد کنیم و تو دفتر خودشون ثبت کنند ولی تو شناسنامه ها ثبت نشه ، که این کارم هر کسی نمی کنه و احتمالا تضمین می خواهند که برگردیم و تو شناسنامه ثبت کنیم.

من تونستم خانواده نامزدمو متقاعدکنم که با ویزای نامزدی اقدام کنیم و این وسط نامزدم هم خیلی کمک کرد
بنظرم شماهم تمام تلاشتون را بکنید که خانوادتون را راضی کنید
آخه اینطوری خیال خودتون هم راحت تره
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
برید تو سایت www.uscis.gov.ir و در قسمت check visa status وضعیت پرونده تون رو ببینید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
ضمن تشکر از mah عزیز
اگه ممکنه لطفاً به من بگید با دیدن این جمله، من کجای کار هستم؟
Your Current Case Status for Form I129F, PETITION FOR FIANCE(E)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-12-13 ساعت 14:26)amirr نوشته:  سلام
ضمن تشکر از mah عزیز
اگه ممکنه لطفاً به من بگید با دیدن این جمله، من کجای کار هستم؟
Your Current Case Status for Form I129F, PETITION FOR FIANCE(E)

یعنی اینکه تازه اول کاری رفیق، اما انشالله همه چیز خوب پیش میره Smile
در ضمن سایت uscis همیشه مراحل طی شده را دقیق اعلام نمیکنه.
اما تا زمانی که پرونده به NVC نره و توی uscis باشه مراحل طی شده همینهایی هست که سایت اعلام میکنه.
بعد از اینکه پرونده وارد NVC شده و کیس نامبر با پسوند اسم سفارت را گرفتید فقط میتونید با تلفن و ایمیل پرونده خودتون را چک کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: amirr
(2010-05-30 ساعت 20:04)Velvet نوشته:  نامزدم برای من تقاضای ویزای نامزدی کرده اگر ما با هم عقد محضری کنیم و توی شناسنامه هامون چیزی ثبت نشه ممکنه اونا استعلام کنن و بفهمن که عقد کردیم؟

اگر توی امریکا عقد کنیم و توی شناسنامه هامون ثبت کنن اونوقت عقدی که اینجا توی دفترخانه ثبت شده مشکلی ایجاد نمی کنه؟ آیا دفترخانه ما رو ملزم می کنه که بعدا شناسنامه هامون رو ببریم؟

سلام !
منم همین سوال رو دارم اگر توی ایران عقد کنیم ولی توی شناسنامه وارد نکنیم میشه بعد از ازذواج امریکایی توی امریکا ذوباره عقد ایرانی کنیم و توی شناسنامه وارد کنیم؟کلا تا چه زمانی نباید توی شناسنامه وارد کرد؟ تا زمان گرین کارت گرفتن یا تا بعد از عقد امریکایی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mina127us
سلام
من تازه عضو شدم و از اینکه اینجارو پیدا کردم واقعا خوش حالم
یک ماه دیگه مصاحبه دارم آنکارا برای ویزای نامزدی
برای مصاحبه اطلاعات بیشتری میخام

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-23 ساعت 02:04)MARYAM GHAZI نوشته:  سلام

هر سؤالی دارید بپرسید، دوستان در حد توانایی و اطلاعاتشون کمک می‌کنن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-23 ساعت 02:04)MARYAM GHAZI نوشته:  سلام

سلام دوست عزیز ،خوش آمدی
همونطور که دوست عزیز فرمودند شما هر سوالی که جوابش را در اینجا پیدا نکردید و نامفهوم بود بپرسید دوستان در حد توانشان کمکتان میکنند اما شما هم بهتر است یک سری به تاپیک سفرنامه و خاطرات دریافت گرین کارت یا مصاحبه بزنید تا یکمی بیشتر با شرایط آنکارا آشنا بشوید و هم تاپیکهای مربوط به انجمن ویزای نامزدی و ازدواج را بخوانید هم انجمن مهاجرت خانوادگی در این دو انجمن اطلاعات خوبی بدست می آورید.
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2356

کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، MARYAM GHAZI
سلام خسته نباشيد من اطلاعاتم در مورد ويزاي نامزدي خيلي ضعيفه لطفا به طور كامل برام توضيح بديد همسر من فوت كرده و من يك دختر 15 ساله دارم در ايران زندگي مي كنم با آقايي نامزد كردم كه الان حدود 6 ماه است به آمريكا رفته و گرين كارت داره حالا مي خواد براي بردن من و دخترم اقدام كنه ولي نمي دونيم چقدر طول مي كشه ما مي خواهيم اين زمان را به كوتاه ترين زمان ممكن كاهش بديم لطفا بگين بايد چيكار كنيم و چقدر هزينه برمي داره و آدرس كسي كه مي تونه در آمريكا به ما كمك كنه رو لطفا برايم بنويسيد
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان