کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2011-01-29 ساعت 13:37)sousan نوشته:  سلام خسته نباشيد من اطلاعاتم در مورد ويزاي نامزدي خيلي ضعيفه لطفا به طور كامل برام توضيح بديد همسر من فوت كرده و من يك دختر 15 ساله دارم در ايران زندگي مي كنم با آقايي نامزد كردم كه الان حدود 6 ماه است به آمريكا رفته و گرين كارت داره حالا مي خواد براي بردن من و دخترم اقدام كنه ولي نمي دونيم چقدر طول مي كشه ما مي خواهيم اين زمان را به كوتاه ترين زمان ممكن كاهش بديم لطفا بگين بايد چيكار كنيم و چقدر هزينه برمي داره و آدرس كسي كه مي تونه در آمريكا به ما كمك كنه رو لطفا برايم بنويسيد

اگر ايشون سيتيزن باشند حدود 1 سال طول ميكشه ولي حالا كه گرين كارت دارن چند سالي طول داره 3 يا 2 سال شايدم بيشتر
گفتن علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!! یه عمری خودمونو كشتیم شیرین ترین علف دنیا بشیم! غافل از اینكه اصلا طرف بز نبود . . . گاو بود به خوردن مقوا عادت کرده بود!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
سلام،من الان حدود ۴ سالی‌ هست که گرین کارد دارم،الان مدت ۵ ماهی‌ هست که با خانمی آشنا شدم در ایران و می‌خوام ایشونو از طریقه نامزدی بیارم اینجا،لازم به ذکر که من از طریقه پناهندگی گرین کارد گرفتم،لطفا کوتاه‌ترین راه رو به من بگین..متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-31 ساعت 02:36)shervin777 نوشته:  سلام،من الان حدود ۴ سالی‌ هست که گرین کارد دارم،الان مدت ۵ ماهی‌ هست که با خانمی آشنا شدم در ایران و می‌خوام ایشونو از طریقه نامزدی بیارم اینجا،لازم به ذکر که من از طریقه پناهندگی گرین کارد گرفتم،لطفا کوتاه‌ترین راه رو به من بگین..متشکرم

دوست عزیز شما با گرین کارت نمیتونی از طریق نامزدی ایشون را بیارین باید صبر کنید تا سیتی زن شوید با گرین کارت فقط همسرتون را میتونین بیارین
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من 57ساله با يك خانم ايراني 60ساله از طريق يك ازدوستان مشترك كه داشتم اشنا شديم در سفري كه اين خانم از امريكا به تهران داشتند. بيشتر اشنا شديم وقرار است باهم ازدواج كنيم وايشان به من اطلاع دادند كه براي ازدواج مامدارك لازم رابفرستم لطفا" در صورتي كسي از پروسه ارسال ويزاي نامزد و مراحل ازدواج درايالات مختلفرادارد راهنمايي كنيد متشكرم امير
پاسخ
تشکر کنندگان:
salam,
bale mishe ba green card ham ezdevaj kardo case morede nazaro be us avord,manbhe movasagh nadare azizam,man khodam us bodam porsidamo goftand mishe ,faghat yekam tol mikesheh,shayd 2 sal.dar har haal mishe.
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله دوست عزیز...شدنش ما هم میدونیم میشه عقد کرد و برای اف2 اپلای کرد و صبرایوب پیشه کرد...ولی شما تو پست بالا با رد جواب وایکینگ به دوستی گفتید میشه باگرین کارت بصورت نامزدی اپلای کنی که ما میگیم والا نمیشه... ایکاش میشد
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، viking
مرسی‌ از پاسختون،من امروز با یک وکیل مهاجرت صحبت کردم،ایشون هم حرف شما رو زد،ولی‌ منو راهنمائی کرد که برم کشور ثالث و ازدواج کنم،تا پروندم بره تو نوبت و تا ساله دیگه که سیتیزن میشم پرواندم از نوبت میاد بیرون و می‌تونم همسرم رو سریع بیارم اینجا،نظر شما چیه؟لطفا ائ‌ کم بیشتر توضیح بدین چون مدت زمان خیلی‌ برای من مهم هست،مرسی‌
مرسی‌ از پاسختون،من امروز با یک وکیل مهاجرت صحبت کردم،ایشون هم حرف شما رو زد،ولی‌ منو راهنمائی کرد که برم کشور ثالث و ازدواج کنم،تا پروندم بره تو نوبت و تا ساله دیگه که سیتیزن میشم پرواندم از نوبت میاد بیرون و می‌تونم همسرم رو سریع بیارم اینجا،نظر شما چیه؟لطفا ائ‌ کم بیشتر توضیح بدین چون مدت زمان خیلی‌ برای من مهم هست،مرسی‌
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-26 ساعت 19:02)yami نوشته:  
(2010-11-26 ساعت 18:58)رادین نوشته:  درسته. اما میخوام اگه میشه راهی پیداکنم و اگه نشد که دیگه ایران هم نرم و تمام تلاشمو بکنم که خانواده نامزدمو راضی کنم

این گواهی تجرد را بایدازکجا بگیریم؟؟؟

اطلاعات گواهی تجرد:
http://www.sabteahval.ir/Default.aspx?tabid=87
چون شما آمریکا هستی از طریق نمایندگی ایران در واشنگتن باید تقاضا کنی:
http://www.daftar.org/forms/vitalrecords...ns/413.pdf
سلام دوستان
می خواستم بپرسم گواهی تجرد برای عقد آمریکایی در اینجا لازمه؟ یعنی جز مدارک اصلیه؟ برای هر دو نفر یا فقط کسی که از ایران میاد؟ کسی که سیتیزن باشه که دیگه نمی پرسن شناسنامه ایرانی هم داری یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-03-29 ساعت 08:31)mina127us نوشته:  
(2010-11-26 ساعت 19:02)yami نوشته:  
(2010-11-26 ساعت 18:58)رادین نوشته:  درسته. اما میخوام اگه میشه راهی پیداکنم و اگه نشد که دیگه ایران هم نرم و تمام تلاشمو بکنم که خانواده نامزدمو راضی کنم

این گواهی تجرد را بایدازکجا بگیریم؟؟؟

اطلاعات گواهی تجرد:
http://www.sabteahval.ir/Default.aspx?tabid=87
چون شما آمریکا هستی از طریق نمایندگی ایران در واشنگتن باید تقاضا کنی:
http://www.daftar.org/forms/vitalrecords...ns/413.pdf
سلام دوستان
می خواستم بپرسم گواهی تجرد برای عقد آمریکایی در اینجا لازمه؟ یعنی جز مدارک اصلیه؟ برای هر دو نفر یا فقط کسی که از ایران میاد؟ کسی که سیتیزن باشه که دیگه نمی پرسن شناسنامه ایرانی هم داری یا نه؟

اول اینکه من شنیدم در آمریکا هم چیزی شبیه همین گواهی تجرد ما وجود داره ولی معمولا برای ازدواج اتباعشون در خارج از آمریکا صادر میشه چون ظاهراً در داخل کشور سیستمی برای چک کردن این کار دارن.
دوم اینکه گواهی تجرد رو ظاهراً برای ازدواج ماها در آمریکا نمیخوان چون موقع اخذ ویزا این مورد چک شده. حالا بخواهین کار از محکم کاری عیب نکنه, میتونین هم از دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن درخواست کنین که هم کمی طول میکشه و هم هزینه اش کمی بیشتره یا اینکه از ثبت احوال محل تون نامه بگیرین و ببرین ثبت احوال در وزارت امور خارجه تهران و نامه اصلی رو اونا صادر کنن که کم هزینه تر و سریعتر هست. دوتاش باهم نهایتا 3 رو وقتتونو میگیره. متاسفانه من نرسیدم که این کارو بکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
سلام. من تازه عضو شدم. میخواستم بپرسم من یکی از آشناهمون ستیزن آمریکا هستن. الان اگه من بخوام از طریق ویزای نامزدی اقدام کنم،چند ماه طول میکشه که بتونم برم آمریکا و زندگی کنم اونجا؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-03-30 ساعت 22:17)hamed. نوشته:  سلام. من تازه عضو شدم. میخواستم بپرسم من یکی از آشناهمون ستیزن آمریکا هستن. الان اگه من بخوام از طریق ویزای نامزدی اقدام کنم،چند ماه طول میکشه که بتونم برم آمریکا و زندگی کنم اونجا؟
سلام،

از 6-7 ماه تا یک سال معمولن طول می کشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، Parniyan
(2011-03-30 ساعت 23:05)Yas Banoo نوشته:  
(2011-03-30 ساعت 22:17)hamed. نوشته:  سلام. من تازه عضو شدم. میخواستم بپرسم من یکی از آشناهمون ستیزن آمریکا هستن. الان اگه من بخوام از طریق ویزای نامزدی اقدام کنم،چند ماه طول میکشه که بتونم برم آمریکا و زندگی کنم اونجا؟
سلام،

بعد میخواستم بپرسم که چقدر سخته کارش البته یه وکیل خوب هم اگه داشته باشم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-05 ساعت 20:41)hamed. نوشته:  
(2011-03-30 ساعت 23:05)Yas Banoo نوشته:  
سلام،

بعد میخواستم بپرسم که چقدر سخته کارش البته یه وکیل خوب هم اگه داشته باشم؟

اگه وکیل داشته باشین که دیگه سخت نیست، فقط باید مدارکتون کامل باشه

پاسخ
تشکر کنندگان: hamed.
سلام کسی می دونه اگه فایل نامبر آدم بعد از چند ماه نرسه چطور باید پیگیری کنه؟؟؟؟؟؟؟ من به سفارت ایمیل زدم اما جواب دادن که این مسائل رو با ایمیل جواب نمی دیم.....یعنی میگین اگه زنگ بزنم جواب میدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-06 ساعت 18:25)schazi نوشته:  سلام کسی می دونه اگه فایل نامبر آدم بعد از چند ماه نرسه چطور باید پیگیری کنه؟؟؟؟؟؟؟ من به سفارت ایمیل زدم اما جواب دادن که این مسائل رو با ایمیل جواب نمی دیم.....یعنی میگین اگه زنگ بزنم جواب میدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
سوال شما مفهوم نیست اگر منظورتون شماره پرونده خودتون در امریکاست باید با USCIS تماس بگیرید که این شماره مربوط به قبل از ارسال پرونده شما به سفارت مربوطه هستش اما اگر پرونده شما ارسال شده باشه با national visa center تماس بگیرید.در ضمن در نامه هایی که دریافت میکنید شماره پرونده هستش
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان