کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
(2011-04-17 ساعت 23:16)dorsa نوشته:  سلام دوستان
میشه آدرس سایت سفارت در آنکارا را برام بنویسید. میخوام کیس نامبرم را وارد کنم تا از وضعیت پروندم اطلاع پیدا کنم
مرسی

سلام
اینم ادرس سفارت: http://turkey.usembassy.gov/
پاسخ
تشکر کنندگان: dorsa
(2011-04-16 ساعت 02:04)ترانه نوشته:  
(2011-04-15 ساعت 11:29)hasti tehrani نوشته:  سلام

میخواستم بدونم فرمهایی که بعد از اومدنه کیس نامبر بایدپر و ارسال بشه فقط از طریق پست باید باشه یا فکس هم میشه کرد اینا رو ممنون میشم جوابم رو بدید.

سلام شما باید مدارکی که ازتون خواستند پست کنید البته اگه مصاحبه شما آنکارا باشه ولی‌ اگه دوبی باشه فکر می‌کنم باید بخو دتن روز مصاحبه ببرید.

سلام
سفارتی که مصاحبه انجام میده رو شما انتخاب کردید اگر انکارا باشه فقط باید پست کنید چون اصل مدارک رو نیاز دارند و در امارات باید همراه خودتون به سفارت در ابوظبی ببرید چون دوبی کار ویزای مهاجرتی انجام نمیده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-18 ساعت 02:06)jnik نوشته:  
(2011-04-17 ساعت 23:16)dorsa نوشته:  سلام دوستان
میشه آدرس سایت سفارت در آنکارا را برام بنویسید. میخوام کیس نامبرم را وارد کنم تا از وضعیت پروندم اطلاع پیدا کنم
مرسی

سلام
اینم ادرس سفارت: http://turkey.usembassy.gov/
ممنون دوست عزیز
میشه خواهش کنم راهنمایی کنید که برای وارد کردن کیس نامبرم برای اطلاع از وضعیتم باید کدوم قسمت برم؟؟
ویزای من نامزدی هستش
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان من نتونستم متوجه بشم که برای کیس نامزدی مدارک را به nvc میفرستن یا به آنکارا؟؟؟
آخه بعضی از دوستان نوشته بودند به سفارت آنکارا فرستادن و بعضی دیگه نوشته بودند که به nvc فرستادن
ممنون میشم کسی برای من این مورد را توضیح بده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

به کمکتون نیاز داریم، خواهشا هرکدوم از دوستان اطلاع دارند جواب بدن

کیس ما نامزدی هست، سفارت به ما ایمیلی داده که باید این مدارک را بفرستین
که یکی از گزینه ها این متن هست

: Please complete the following forms enclosed with this letter to submit to this office before
your interview. Form DS-230 Part I (Biographic Data), Form DS-156 (Application for a
Nonimmigrant Visa) (two copies), Form DS-156K (Nonimmigrant Fiance Visa Application) to be
filled out by all principal applicants, DS-157 (Supplemental Nonimmigrant Visa Application) (two
copies) to be filled out by all Iranian applicants in duplicate regardless of gender and age and Turkish
male applicants between the ages 16 and 45, Form I-134 (Affidavit of Support) together with
evidence which may be presented to meet the public charge provisions of the law must be fully

حالا سواله من اینه که من همه فرم های بالا را باید پر کنم؟

میتونم فرم ها را دانلود کنم و بعد پرکنم و بفرستم، بعد ماجرای این کاور شیت ها که دوستان گفتن چی میشه؟

ممنون میشم هرچه زودتر جواب بدین

نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-04-20 ساعت 19:39)dorsa نوشته:  سلام
دوستان من نتونستم متوجه بشم که برای کیس نامزدی مدارک را به nvc میفرستن یا به آنکارا؟؟؟
آخه بعضی از دوستان نوشته بودند به سفارت آنکارا فرستادن و بعضی دیگه نوشته بودند که به nvc فرستادن
ممنون میشم کسی برای من این مورد را توضیح بده؟

سلام
شما باید توضح بدید که پرونده شما در چه مرحله هستش اگر تازه دارید اقدام میکنید مدارکتونو باید بفرستید USCIS بعد اونجا یه نامه میدن که مدارکو دریافت کردن و بعد از طی شدن مراحل اداریش خودشون میفرستن NVC و از NVC به شما نامه میدن که پروندتونو فرستادن سفارت مربوطه بعد سفارت به شما یه نامه میده که هم تاریخ مصاحبه هست وهم یکسری فرم که بهمراه ازمایش باید برای سفارت ارسال کنید حالا اگر بدونم در چه مرحله ای هستید اگر بتونم کمکتون می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: dorsa
من دوبار در ابوظبی مصاحبه شدم برای کیس نامزدی و هر دوبار رد شدم، دفعه آخر به من گفتند مدارکی بیاور که ثابت کنید قصد حتمی و قطعی برای ازدواج داری (با توجه به این موضوع که ما یکبار همدیگر رو دیدیم و عکس هم داریم) در واقع کلیه مدارکی که نیاز داشتند رو کامل کردیم، اما هنوز به نتیجه نرسیدیم و سفارت قانع نشده اند.

حالا نظر شما چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
سلااام، من مصاحبمو انجام دادم ابوطبی، بم گفتن که یه هفته دیگه برم،برگشتم ایران به هوا اینکه با پست پاسپورتم به دوستم برسونم که اون ببره سفارته برام پست کنه، ولی ایران گفت غیر قانونیه حالا دوباره میخام برم،ایا روزه خاصی باید پاس رو تحویل بدم یا هر روزی فرق نمیکنه؟؟؟؟؟بلیتم3شنبه هفته سوم اردیبهشته. لطفااا راهنماییی کنینننن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-03 ساعت 11:22)fahimee نوشته:  سلااام، من مصاحبمو انجام دادم ابوطبی، بم گفتن که یه هفته دیگه برم،برگشتم ایران به هوا اینکه با پست پاسپورتم به دوستم برسونم که اون ببره سفارته برام پست کنه، ولی ایران گفت غیر قانونیه حالا دوباره میخام برم،ایا روزه خاصی باید پاس رو تحویل بدم یا هر روزی فرق نمیکنه؟؟؟؟؟بلیتم3شنبه هفته سوم اردیبهشته. لطفااا راهنماییی کنینننن

بهترین راه می تونه این باشه که با خود سفارت تماس گرفت و ازشون سوال کرد که چه روز و چه ساعتی باید برای تحویل پاسپورت رفت...
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62
سلام دوستان.
کیس ما نامزدی هست ادرس من تو ایران عوض شده میخواستم بدونم نامه ها به ایران پست میشه یا به us.
ممنون از کمکتون.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-07 ساعت 21:50)alireza62 نوشته:  سلام دوستان.
کیس ما نامزدی هست ادرس من تو ایران عوض شده میخواستم بدونم نامه ها به ایران پست میشه یا به us.
ممنون از کمکتون.

من هم کیسم نامزدی بود و حتی یک دونه نامه که سهله یک دونه ایمیل هم در ادرسم دریافت نکردم و همه به ادرس و ایمیل نامزدم در آمریکا ارسال میشد
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، mina127us
(2011-04-27 ساعت 17:25)zazoo نوشته:  من دوبار در ابوظبی مصاحبه شدم برای کیس نامزدی و هر دوبار رد شدم، دفعه آخر به من گفتند مدارکی بیاور که ثابت کنید قصد حتمی و قطعی برای ازدواج داری (با توجه به این موضوع که ما یکبار همدیگر رو دیدیم و عکس هم داریم) در واقع کلیه مدارکی که نیاز داشتند رو کامل کردیم، اما هنوز به نتیجه نرسیدیم و سفارت قانع نشده اند.

حالا نظر شما چیه؟

خب معلومه ازدواج کن برای ویزای ازدواجی مدارکت را جور کن .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، alireza62
سلام دوستان.
کیس ما نامزدی هست.حدود 20 روز پیش از nvc نامه اومد که کیس ما رفته ابوظبی هنوز نامه از سفارت به ما نرسیده.میخواستم از دوستان که تجربه دارن بپرسم این نامه چه مدت طول میکشه که به دست ما برسه؟و اینکه تو این نامه که بیاد تاریخ مصاحبه مشخصه؟و در کل از ابوظبی چند تا نامه به دست ما میرسه؟یعنی اول 1 نامه میاد که کیس به ابوظبی رسیده؟ یا 1 نامه میادو توش همه چیزو توضیح داده؟
ممنون میشم از دوستان که جوابمو کامل بده.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-21 ساعت 00:16)alireza62 نوشته:  سلام یاران.
واقعا هیچ کس نیست جواب مارو بده؟همه ویزا گرفتن رفتن us ما تنها موندیم؟عجب روزای سختیه واقعا تحملش سخته.روزها تند میگذره و امیدها کم میشه.به امیده روزی که از خدا نخواهیم روزا تند بگذره که جوابه نامه بیاد.حیف این روزای خوب حیف.

علیرضا جان! نگران نباش Smile
سفارت ابوظبی ازون سفارتهای شلوغ و پرمشغله هست. 20 روز هم که اصلا زمانی نیست که اینقدر نگران شدی! ایشالا بوقتش بهت نامه میاد که وقت مصاحبه تو میگه. اگه آنکارا بود مدارک میخواستن که پست کنی ولی ابوظبی نمیخواد و مدارک رو روز مصاحبه میبری که البته من زیاد از این کار خوشم نمیاد چونکه اگه آدم مدارک رو پست کنه حداقل مطمئن میشه که در صورت گرفتن وقت مصاحبه یعنی اینکه مدارک کامل و بدون نقص بوده. اگه تا ده روز دیگه خبری نشد یک ایمیلی چیزی بزن و با قید شماره پرونده ات بپرس که رسیده یا نه. الان بخوای اینقدر کم حوصله بشی, اونوقت میخوای بعد اینکه بهت وقت مصاحبه به 5 ماه بعد دادن چکار کنی؟ و بعد اون دو ماه سکیوریتی چک!!

* خداییش یچی دیگه هم میگم برادرانه ازم بپذیر!! بشین روزی ده ساعت تلویزیون و رادیو انگلیسی زبان ببین و بشنو!! باور کن اومدم اینجا ماه اول کم مونده بید گریه کنم! هیچی متوجه نمیشدم از صحبت کردن مردم! الان هم بعد از دو ماه فکر نکن درست شده! خیر!! فقط کمی پر رو شدم و متوجه نمیشم اونقدر میگم متوجه نشدم و دوباره و یواش بگو که طرف به گریه میوفته اما مشکل من سر جاشه!! من جای مدیران مهاجرسرا بودم اعضا رو مجبور میکردم برن لیسینینگ شونو تقویت کنن! خیلی پشیمون وقتم رو با دلنگرانی هدر دادم. خیلی میتونستم استفاده کنم و مهارت شنیدن زبانم رو تقویت کنم و اینجا به دردم بخوره. خانم من آمریکایی هست و این مسئله حتی بعضی وقتها در زندگی من هم تاثیر سو میذاره و اون از دستم ذله میشه Sad اما چکار میشه کرد Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، sorena ، admin ، alireza62 ، viking ، zohreh36
(2011-05-23 ساعت 14:46)piboo نوشته:  
(2011-05-21 ساعت 15:25)yami نوشته:  
(2011-05-21 ساعت 10:27)piboo نوشته:  سلام یامی جان
من هم یک روز دیگه به مصاحبه دارم ولی از شدت استرس نمی دونم چه کنم اصلا دست خودم نیست.شما بدون fbi chekویزا گرفتید؟

واله ما هم استرس داشتیم شدید!! اما داخل سال که شدیم در آنکارا دیدیم اینا سرشون شلوغ تر از این حرفاست که بخوان رو استرس ما عکس العمل نشون بدن! تازه یک ساعتی بیشتر هم که همینجوری نشسته بیدیم و به مصاحبه کردن مردم نیگاه میکردیم در باجه ها. دیگه عادی شد. نوبت ما هم که شد دو دقیقه! بله دو دقیقه بیشتر طول نکشید!! ایکی (دو) سوال پرسید و گفت به نظر خوب میاد, برگه آبی داد واسه اف بی آی چک و خوش گلدین!!
فقط سعی کنین حواستونو جمع کنین و ببینین که چی ازتون میپرسه چون مصاحبه انگلیسی باشه بهتره زبر و زرنگ باشین و خوب سوال رو متوجه بشین. البته پرسیدن اینکه متوجه نشدم و دوباره بگین ایرادی نداره! خیلی بهتر از اینه که اشتباه متوجه بشین و اشتباه جواب بدین.

سلام یامی جان
بلاخره کابوس مصاحبه تمام شد.به من هم برگه ابی دادند و خلاص
حالا نمیدونم بگم ویزا شدم یا نه افسر به من گفت تا دو هفته دیگه سایت رو چک کن به نظر شما ممکن هست بیشتر از دوهفته طول بکشه؟
شما چند وقت طول کشید؟

من پسر بودم با سابقه سربازی ارتش و بدون سابقه کار دولتی, 70 روزی طول کشید Smile خانمهایی بودن که بالای صد روز منتظر شدن اما بالاخره جواب گرفتن Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Parniyan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان