کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی آمریکا
سلام
چند روز بعد از ارسال مدارک یک ایمیل برای نامزدم اومده به این معنی که مدارک رو دریافت کردند. حالا ایم ایمیل رو نامزدم به من فوروارد کرده اما توی این ایمیل هیچ اسمی از نامزدم نیست خیلی کلیه. اون ایمیل کسی متنش رو داره که فقط یک قسمتیش رو برایم کپی پیست کنه؟ برای بقیه هم همینطوری بود؟ من موندم این ایمیل چرا اینقدر عجیب غریبه.
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-30 ساعت 15:10)shani نوشته:  سلام
چند روز بعد از ارسال مدارک یک ایمیل برای نامزدم اومده به این معنی که مدارک رو دریافت کردند. حالا ایم ایمیل رو نامزدم به من فوروارد کرده اما توی این ایمیل هیچ اسمی از نامزدم نیست خیلی کلیه. اون ایمیل کسی متنش رو داره که فقط یک قسمتیش رو برایم کپی پیست کنه؟ برای بقیه هم همینطوری بود؟ من موندم این ایمیل چرا اینقدر عجیب غریبه.

حق با شماست...این کاملا طبیعیه...اون یه ایمیل کاملا کلیه! کلا اینا توی ایمیل هیچ اطلاعات مهمی رو نمیگن و همه مکاتبات رسمیشون از طریق نامه هستش...امیدوارم به جز این ایمیلی که میگید، یه نامه هم همون موقع فرستاده باشن خونه نامزدتون توی آمریکا، درسته؟
ویزا: K1
سفارت: Abu Dhabi
مرکز: California Service Center
ارسال مدارک: February 8, 2012
اپرووال: July 5, 2012 (بعد از 148 روز)
ارسال به NVC: ا July 23, 2012
دریافت توسط سفارت: July 28, 2012
ایمیل مصاحبه: August 4, 2012
مصاحبه: October 14, 2012
دریافت ویزا: October 21, 2012
کل پروسه: 250 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: shani ، الهه سابق
(2012-07-30 ساعت 15:14)soheilk نوشته:  
(2012-07-30 ساعت 15:10)shani نوشته:  سلام

حق با شماست...این کاملا طبیعیه...اون یه ایمیل کاملا کلیه! کلا اینا توی ایمیل هیچ اطلاعات مهمی رو نمیگن و همه مکاتبات رسمیشون از طریق نامه هستش...امیدوارم به جز این ایمیلی که میگید، یه نامه هم همون موقع فرستاده باشن خونه نامزدتون توی آمریکا، درسته؟
نه سهیل جان هنوز نامه ای نیومده. یک هفته پیش مدارک به دستشون رسیده. کلا توی ادرس ایمیل که برایم فوروارد شده هم اسمی از USCIS نبود.
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-30 ساعت 15:24)shani نوشته:  نه سهیل جان هنوز نامه ای نیومده. یک هفته پیش مدارک به دستشون رسیده. کلا توی ادرس ایمیل که برایم فوروارد شده هم اسمی از USCIS نبود.

آهان، من واقعا معذرت میخوام...من اسم شما رو با Sharia که گفته بودن 6 ماهه مدارکشون رو فرستادن اشتباه گرفتم Sad اگه یک هفته پیش بوده که مشکلی نداره، پست اینجا اوضاش زیاد جالب نیست، تا یه هفته دیگه اینطورا نامه حتما میرسه دستتون، اصلا نگران نباشید Wink این نمونه اون ایمیلیه که همون اول به من زدند (از طرف do_not_reply_lockbox@dhs.gov):
Dear Applicant/Petitioner:

Your USCIS application/petition has been received and routed to the California Service Center for processing. Within 7-10 days by standard mail you will receive your official Receipt Notice (Form I-797) with your Receipt Number WAC***. With the official Receipt Notice (Form I-797) you may visit www.uscis.gov where you can check the status of your application using My Case Status. We suggest you wait until you have received your Form I-797 before checking My Case Status.

This confirmation provides notification of the date USCIS received your application/petition. This notice does NOT grant any immigration status or benefit. You MAY NOT present this notice as evidence that you have been granted any immigration status or benefit. Further, this notice does NOT constitute evidence that your application remains pending with USCIS. The current status of your application/petition must be verified with USCIS.

PLEASE DO NOT REPLY TO THIS MESSAGE
حالا نمیدونم که شما هم همین ایمیل رو میگید یا نه. در ضمن به نامزدتون بگید که حساب بانکیشونو چک کنند، اگر پول چک رو از حسابشون برداشت کردند، همه چی حله Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: shani ، الهه سابق
مرسی .متن ایمیل دقیقا همین بود. پول رو هم نامزدم با یک سرویس به نام money order فرستاده تا اونجایی که یادم میاد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-30 ساعت 15:51)shani نوشته:  مرسی .متن ایمیل دقیقا همین بود. پول رو هم نامزدم با یک سرویس به نام money order فرستاده تا اونجایی که یادم میاد

money order هم اشکالی نداره، اگه این ایمیل رو دریافت کردید همه چیز درست بوده...تا یک هفته آینده هم نامه رسمیش میاد به آدرس نامزدتون Wink با اون شماره WAC*** یا EAC*** که توی ایمیل هست، میتونید برید به همون سایت USCIS و وضعیت پروندتون رو پیگیری کنید...ایشالله تا 5 ماه دیگه اینطورا approve میشید Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: shani
ممکنه تا 1 ماه هم طول بکشه که نامه بفرستنا! اگه هفته دیگه نامتون نیومد نگران نشید. مال من 2 هفته ای اومد ولی مال مادرشوهرم 1 ماه طول کشید نامه بدن.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
اگر بررسی مدارکم ربطی به فرستادن نامه نداشته باشه نگران نمی شم چون ایمیل دادن که مدارک رسیده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببرسی مدارکتون از تاریخی شروع میشه که توی نامه ای که واستون میفرستن، میزنن. مثلا من آخرای دسامبر مدارکو فرستادم و اونا توی ژاویه نامه فرستادن. بعد توی نامه تاریخ 3 ژانویه خورده بود و این همون تاریخیه که مدارک میره واسه بررسی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
(2012-07-30 ساعت 13:28)soheilk نوشته:  سلام دوستان Big Grin

من تازه اومدم تو این سایت (negi عزیز اینجارو به من معرفی کردند)، یه مقدار طول میکشه تا راه بیفتم سر در بیارم...هر چقدر گشتم نفهمیدم که چجوری میشه امضا درست کرد، به خاطر همین اینجا یه خلاصه مینویسم تا بگردم و یاد بگیرم:
نوع ویزا : K1
تارخ ارسال مدارک: February 8, 2012
تاریخ نامه رسید مدارک: February 10, 2012
تاریخ اپرووال: July 5, 2012
تاریخ ارسال به NVC: ا July 23, 2012
تاریخ خروج از NVC: ا July 25, 2012
تاریخ دریافت توسط سفارت: July 28, 2012

میخواستم اگه صلاح میدونید من رو هم بازی بدید Big Grin

در ضمن تا جایی که من خوندم حدودا یک ماه دیگه تازه سفارت به من (petitioner) نامه میزنه و وقت رو میگه (که اونم حدودا برای 2 ماه بعدشه؟) ؟ یعنی طبق معمول باید یه ماه همینجوری بشینیم منتظر؟

سهیل جان خوش آمدی! بالای صفحه وارد (کنترل پنل کاربر) که بشی سمت راست می تونی امضا رو ثبت کنی.
در مورد پروستون هم الآن دیگه افتادید توی سراشیبی، چشم رو هم بزاری کاراتون جور شده. با اینکه الان تابستون هست ولی آمار بچه های اینجا نشون می ده که سفارتها دارند تند تند وقت می دند. مطمئنم که زود زود نامه سفارت رو می گیری!

گود لاکCool
پاسخ
تشکر کنندگان: sharia ، soheilk
سلام خسته نباشید
بنده چند وقته با دختر خانومی در آمریکا آشنا شده ام.ایشون آمریکایی هستند و اونجا به دنیا اومدن.بنده هم در ایران ساکنم.
ایشون 22 ساله و بنده 25 ساله هستم.
متاسفانه بنده هیچ اطلاعاتی راجع به ویزای نامزدی ندارم

اول اینکه چه مدارکی نیاز هست ؟

دوم اینکه از کجا باید شروع کنیم (مراحل کار) ؟

شانس این ویزا با توجه به شرایطمون چقدره و حدودا چقدر زمان برای اخذ این ویزا نیاز هست ؟

سوال آخر اینکه من و ایشون قراره در کشوره سومی (ارمنستان یا تاجیکستان) همدیگر رو ببینیم.اگر ما اونجا عقد کنیم چه تاثیری در پرونده ما داره ؟

دوستان ببخشید سوالاتم زیاد شد
پیشاپیش از شما بابت جوابهاتون ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-30 ساعت 21:23)Mohsen Kh نوشته:  سلام خسته نباشید
بنده چند وقته با دختر خانومی در آمریکا آشنا شده ام.ایشون آمریکایی هستند و اونجا به دنیا اومدن.بنده هم در ایران ساکنم.
ایشون 22 ساله و بنده 25 ساله هستم.
متاسفانه بنده هیچ اطلاعاتی راجع به ویزای نامزدی ندارم

اول اینکه چه مدارکی نیاز هست ؟

دوم اینکه از کجا باید شروع کنیم (مراحل کار) ؟

شانس این ویزا با توجه به شرایطمون چقدره و حدودا چقدر زمان برای اخذ این ویزا نیاز هست ؟

سوال آخر اینکه من و ایشون قراره در کشوره سومی (ارمنستان یا تاجیکستان) همدیگر رو ببینیم.اگر ما اونجا عقد کنیم چه تاثیری در پرونده ما داره ؟

دوستان ببخشید سوالاتم زیاد شد
پیشاپیش از شما بابت جوابهاتون ممنونم

دوست عزیز،
استارت و شرط اولیه ویزای نامزدی دیدار هست. یعنی ظرف ۲ سال گذشته باید حداقل یکبار دیدار فیزیکی داشته باشید. این ویزا بین ۶ تا ۱۲ ماه می تونه طول بکشه.
شما می تونید در کشور ثالث عقد کنید ولی اگر این ازدواج در شناسنامه شما ثبت بشه دیگه نمی تونید برای ویزای نامزدی اقدام کنید.
اگه سوال دیگه ای داشتید حتما مطرح کنید ولی بهتون پیشنهاد می کنم قبلش کلیه فرومها رو بخونید. مطمئن باشید کلی اطلاعات خوب پیدا می کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-30 ساعت 17:46)negi نوشته:  سهیل جان خوش آمدی! بالای صفحه وارد (کنترل پنل کاربر) که بشی سمت راست می تونی امضا رو ثبت کنی.
در مورد پروستون هم الآن دیگه افتادید توی سراشیبی، چشم رو هم بزاری کاراتون جور شده. با اینکه الان تابستون هست ولی آمار بچه های اینجا نشون می ده که سفارتها دارند تند تند وقت می دند. مطمئنم که زود زود نامه سفارت رو می گیری!

گود لاکCool

سلام نگی جان،

مرسی از تحویل گرمتون Big Grin

بخدا من در این حدم خنگ نیستما، ولی الان 1 روز تمامه که دارم دنبال این جایی که شما میگید میگردم Sad من عکس کنترل پنلم رو ضمیمه کردم، میشه دقیقا بگید کجاشه؟Wink

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان:
اِاِ ... راست می گی! نمی دونم باید توی همون ستونهای سمت راست باشه. مراحل عضویت رو کامل سپری کردی؟ لول! چون توی عکسی که ضمیمه کردی نوشته عضو انجمن باید بشید. اگر نشد از یکی از مدیران سایت بپرس حتما راهنماییت می کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-30 ساعت 23:06)negi نوشته:  اِاِ ... راست می گی! نمی دونم باید توی همون ستونهای سمت راست باشه. مراحل عضویت رو کامل سپری کردی؟ لول! چون توی عکسی که ضمیمه کردی نوشته عضو انجمن باید بشید. اگر نشد از یکی از مدیران سایت بپرس حتما راهنماییت می کنند.

این جوابیه که از یکی از ادمین ها گرفتم:

"ایجاد امضا برای کاربران جدیدی که تعداد ارسال های کمی دارند مقدور نیست. متاسفانه تعداد ارسال مورد نیاز برای دسترسی به تغییر امضا را نمی دانم. پس لازم است شرکت فعال در بحث ها داشته باشید و صبر کنید."

فکر کنم به صورت محترمانه منظورشون این بوده که فعلا بچه ام و بشینم سر جام Big Grin
خب دوستان، اگه هر سوالی چیزی دارید بپرسیدا، من در خدمتم Big Grin