کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه ما در گرفتن گواهینامه
(2011-10-20 ساعت 09:30)parastoo2011 نوشته:  فرم تو پرواز رو وقتی دارید وارد آمریکا میشید گرفتم بزودی اسکن کردم واسه همه میزارم .
اینجا تو مریلند امتحان رانندگی انگلیسی هست، واسه ثبت نام باید بدی گواهینامه ایرونیت رو ترجمه کنن من تحقیق کردم آقایی به فامیلی کاوه 20$ میگیره از همه منصف تر بود KAVEH@PRMS.COM آدرس ایمیلش هست. از ایران ترجمه گواهی نامه رو قبول نمیکنن.
***توجه ***توجه
پاکت پستی سشوال سکوریتی رو نگه دارید. اداره MVA اون رو می خواهد.
دوست گرامی باتشکر از اطلاعات مفید شما ،اگه میشه بفرمائید اداره MVA چیست؟

پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
mer30 az in lotfy kardeh budid khely beman komak kard vaghean lotf kardidSmileWink

1- پینگلیش نوشتن ممنوع است! لطفا فارسی بنویسید
2- ارسال پست برای "فقط تشکر" ممنوع است! می توانید از دکمه تشکر استفاده کنید.
User
پاسخ
(2011-10-20 ساعت 12:58)smebi2011 نوشته:  
(2011-10-20 ساعت 09:30)parastoo2011 نوشته:  فرم تو پرواز رو وقتی دارید وارد آمریکا میشید گرفتم بزودی اسکن کردم واسه همه میزارم .
اینجا تو مریلند امتحان رانندگی انگلیسی هست، واسه ثبت نام باید بدی گواهینامه ایرونیت رو ترجمه کنن من تحقیق کردم آقایی به فامیلی کاوه 20$ میگیره از همه منصف تر بود KAVEH@PRMS.COM آدرس ایمیلش هست. از ایران ترجمه گواهی نامه رو قبول نمیکنن.
***توجه ***توجه
پاکت پستی سشوال سکوریتی رو نگه دارید. اداره MVA اون رو می خواهد.
دوست گرامی باتشکر از اطلاعات مفید شما ،اگه میشه بفرمائید اداره MVA چیست؟

Motor Vehicle Administration
معادل همون DMV در ایالتهای دیگه هست. تو مریلند اسمش فرق میکنه!

سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، nedaba
باتشکر از دوستانی که سوالهارادر تاپیک گذاشته بودند این هم یک سری سوال آیین نامه جدید
موفق باشید.به زبان فارسی ویژه کالیفرنیا
http://postimage.org/image/ig3t6wi63
http://postimage.org/image/bblzxvawr/
پاسخ
(2011-12-13 ساعت 00:09)ahmadreza نوشته:  باتشکر از دوستانی که سوالهارادر تاپیک گذاشته بودند این هم یک سری سوال آیین نامه جدید
موفق باشید.به زبان فارسی ویژه کالیفرنیا
http://postimage.org/image/ig3t6wi63
http://postimage.org/image/bblzxvawr/

با سلام آیا در کالیفرنیا در تمام شهرها همین سوالات پرسیده می شود( به زبان فارسی)؟ با تشکر.
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، behzadb57 ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba
سلام
امروز رفتم برای تست .ولی متاسفانه با 7 خطا رد شدم . سوالات دو قسمت بود قسمت اول آزمون سوالات و دوم آزمون علامت ها . قسمت اول رو چون دقیقا سوالاتی بود که دوستمون آقای mahmood_eng گزاشته بودند ( که جا داره از شون تشکر کنم .که منم همه سوالات رو جواب دادم بدون هیچ خطایی .
ولی قسمت دوم که آزمون علامت ها بود که 12 سوال بود به نظر خودم همه رو درست زدم .ولی 7 خطا داشتم که وقتی گفتم جوابها درسته .گفت من فارسی نمیدونم . فقط از روی لیست جواب میگم . خلا صه قبول نکرد.
منم سوالات رو ضمیمه میکنم.

--> -->
پاسخ
تشکر کنندگان: golbano ، behzadb57 ، najibi ، ladanlove ، Rainy ، armanbala ، meweadl ، aziking ، SH1A2R3 ، Lucky Luke ، ali234 ، nedaba
سلام دوباره
امروز دوباره رفتم برای تست . دیدم همون سوالا ت روز قبل رو داد که فقط برگه آزمون علامتها بود . منم دوباره همون جوابهای روز قبل رو دادم .و برگشتم . وقتی چک میکرد بازم شروع کرد به خط زدن . منم گفتم این برگه رو دیروز هم دادی و مطمئنم من جواب درست میدم . حدود 5 دقیقه ای بحث کردم و همکارش که فکر کنم پاکستانی بود.هم اومد و چند کلمه فارسی هم بلد بود . و ایشون هم نتو نست کمک کنه تا اینکه یه خانمی که همکارش بود . اومد پرسید فارسی هست. بعد گفت منم هفته قبل همین مشگل رو داشتم و باید از روی لیست جواب شماره 1 تصحیح بشه .و این در حالی بود که روز قبل روی برگه نوشته بود لیست شماره 2 و امروز شماره 3 . و این در حالی هست که اونا سه سری جواب و فقط یک برگه داشتند.
و خوشبختانه مشگل من در این قسمت حل شد. و برگه رو پرینت کرد بهم داد . دیدم که رانندگی با همراه زده . منم گفتم من گواهینامه ایران رو دارم و دوباره قبول نمیکرد میگفت قبلا باید قبلا وارد سیستم میشد نه حالا . دوباره با کلی التماس و قربونت برم و حالا پیش کی برم که دیگه از خر شیطون اومد پایین .و با کمک اون پاکستانی شماره گواهینامه رو وارد کرد و یک گواهینامه موقت دو ماهه بهم داد .
اگر در سن خوزه برای گرفتن گواهینامه میرید . زمان ثبت نام حتما گواهینامه ایران رو بدید وارد سیستم بکنه .هر چند منم چند بار گفتم ولی تاثیر نداشت.

اینم از گواهینامه موقت من در سن خوزه

پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، najibi ، golbano ، كاميلا ، aden ، ladanlove ، armanbala ، perna ، aziking ، SH1A2R3 ، iraniha ، nedaba
با سلام به تمامی دوستان،آیا کسی‌ میدونه از زمان ورودمان به کالیفورنیا تا چند روز مهلت دادن امتحان رانندگی را داریم،ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: arisa-mohammad ، SH1A2R3 ، nedaba
(2012-01-08 ساعت 01:40)golbano نوشته:  با سلام به تمامی دوستان،آیا کسی‌ میدونه از زمان ورودمان به کالیفورنیا تا چند روز مهلت دادن امتحان رانندگی را داریم،ممنون میشم راهنماییم کنید.
با سلام در حدود 36500 روز برای بچه های تازه متولد شده و برای بزرگتر ها کمتر از این میزان Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: senator274@gmail.com ، SH1A2R3 ، loveusa ، nedaba
(2012-01-08 ساعت 09:55)arisa-mohammad نوشته:  
(2012-01-08 ساعت 01:40)golbano نوشته:  با سلام به تمامی دوستان،آیا کسی‌ میدونه از زمان ورودمان به کالیفورنیا تا چند روز مهلت دادن امتحان رانندگی را داریم،ممنون میشم راهنماییم کنید.
با سلام در حدود 36500 روز برای بچه های تازه متولد شده و برای بزرگتر ها کمتر از این میزان Big Grin
میگم نبود این همه هوش و استعداد شما تکلیف کسانی‌ و که لقمان حکیم ازشون ادب را آموخت چی‌ بود,
چه بی‌مزه،من فکر کردم اینجا یه محیط مربوط به آدمای‌ عاقل و بزرگ سال هستش،نمیدونستم افرادی دیگری هم اینجا هستن!

پاسخ

دوست عزیز محدودیت نداره شما هر زمانی که بخواهی میتوانی امتحان بدی .
پاسخ
(2012-01-08 ساعت 11:57)golbano نوشته:  
(2012-01-08 ساعت 09:55)arisa-mohammad نوشته:  
میگم نبود این همه هوش و استعداد شما تکلیف کسانی‌ و که لقمان حکیم ازشون ادب را آموخت چی‌ بود,
چه بی‌مزه،من فکر کردم اینجا یه محیط مربوط به آدمای‌ عاقل و بزرگ سال هستش،نمیدونستم افرادی دیگری هم اینجا هستن!

با سلام مجدد جواب سوال شما دقیقآ همان است که در پست قبلی اومده گرچه دست مایه طنز داره ولی دقیق ترین جوابیست که به سوال شما میشود داد .... گرچه بی احترامی یا بی ادبی در نوشته من وجود نداره ولی با این حال اگر باعث تکدر خاطر شما شده صمیمانه عذر می خواهم چون قصد بنده این نبوده ، بلکه مقصود انتقاد از نوع سوال شماست ... به هر حال خوشحال میشم در صورتیکه کسی از دوستان بتونه این سوال رو به گونه ای ترجمه کنه که جوابی غیر از این داشته باشه !!!!!! و یا بیشتر خوشحال خواهم شد در صورتیکه خود شما منظورتون رو بفرمائید ..... باز هم از اینکه جواب سوالتون اینطوری شد عذر میخواهم ..

با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، armanbala ، senator274@gmail.com ، SH1A2R3 ، j1970 ، loveusa ، SomeOneX ، nedaba ، KingNothing
باید یگم اینجا تو کالیفرنیا برای گواهینامه بین المللی تره هم خورد نمیکنن...
بنده نمبدونستم و روز دوم پس از ورود ون همسایه مون رو ازشون غرض گرفتم و با رانندگی یه سبک ایران تمام شهر رو بهم ریختم (اونم با یه ماشین 5متری) چند روز بعد که رفتم آزمون آیین نامه و دوستان dmv به من تفهیم کردن که اجازه رانندگی ندارم تازه متوجه شدم که چه خبره !!!!

الان هم نشستم و منتظر امتحان تو شهری هستم ببینم چی میشه...اینجا رانندگی کلاس های محتلفی داره و برای رانندگی با ماشین های بزرگتر باید گواهینامه های متفاوتی با ماشین های کوجکتر داشته باشین و ماشین های جمل مسافر هم گواهینامه خاص خودش رو میخواد که فکر کنم کامریکال میگن اینا و امتحان زبان هم داره و اینا...

Smile
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: najibi ، behzadb57 ، armanbala ، SH1A2R3 ، Lemony ، nedaba
ما با گواهینامه بین المللی توی کالیفرنیاواسه ۴ روز ماشین اجاره و رانندگی کردیم و هیچ مشکلی پیش نیامد. توی ویرجینیا هم با همین گواهینامه دی ام وی رفتیم و هم در سطح شهر رانندگی کردیم . فقط توی دی ام وی گیر داده بود که حتما باید ترجمه داشته باشی و با چانه زنی های فراوان طرف قانع شد که قبول کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Man ، behzadb57 ، armanbala ، SH1A2R3 ، nedaba

سلام
اگر در کالیفرنیا نیاز به رانندگی دارید. تا ده روز میتونید با یک گواهینامه معتبر از یک ایالت دیگه و یا باترجمه معتبر گواهینامه کشورتون رانندگی کنید. و اگر نیازی به رانندگی ندارید.گواهینامه معتبر ترین کارت شناسایی در کالیفرنیا هست . که شما رو از همراه داشتن گرین کارت یا پاسپورت بی نیاز میکنه.

پاسخ
تشکر کنندگان: najibi ، ladanlove ، SH1A2R3 ، nedaba

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان