کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: مدت زمان ارسال فرم DS-230 و بقیه مدارک تا دریافت نامه مصاحبه برای کیس شما چقدر بود ؟
کمتر از یک ماه
11.76%
12 11.76%
یک ماه
3.92%
4 3.92%
یک ماه و نیم
4.90%
5 4.90%
دو ماه
5.88%
6 5.88%
دو ماه و نیم
2.94%
3 2.94%
سه ماه
2.94%
3 2.94%
چهار ماه
12.75%
13 12.75%
پنج ماه
6.86%
7 6.86%
شش ماه
15.69%
16 15.69%
يك سال
14.71%
15 14.71%
يك سال و نيم
6.86%
7 6.86%
دوسال
10.78%
11 10.78%
مجموع 102 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه
بله ممنون ، من دیگه تقریباً جوابمو گرفتم و تقریباً فهمیدم که چی قراره بشه .
حتی شاید تا 1 ماه دیگه هم ناممون نیومده باشه
ولی یک ماه دیگه میاد !!

قضیه اش رو همین روزا کامل بهتون توضیح میدم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

لطف کنند دوستان بفرمایند : برای کیسشان چه مدت زمان بعد از کیس نامبر توسط NVC فرم Choice of address and agent امده است .

ممنون از شما
اپلای 2004 جولای
کتگوری F3
کیس نامبر 14 جولای 2010
انکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
براي من فرم Choice of address and agent درست يك ماه قبل از اينكه در visa bulletin‌ ‏ كارنت بشم اومد
(2010-09-13 ساعت 11:47)negar m نوشته:  سلام

لطف کنند دوستان بفرمایند : برای کیسشان چه مدت زمان بعد از کیس نامبر توسط NVC فرم Choice of address and agent امده است .

ممنون از شما
اپلای 2004 جولای
کتگوری F3
کیس نامبر 14 جولای 2010
انکارا

پاسخ
تشکر کنندگان:
برای من پس از 3سال
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-13 ساعت 17:59)shaan نوشته:  برای من پس از 3سال

سلام آقای شان، شما مطمئن هستین که سوال و درس متوجه شدن؟ چون ۳ سال خیلی زیاده! معمولا بین ۱ تا ۶ ماه ماکس طول میکشه !
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله کاملا پس از اولین نامه که case numberرا مشخص میکرد و طی آن به صراحت تاکید شده بود که من همچنان باید منتظر بمانم و اقدامی در جهت فروش ملک و یا تعلیق شغلم انجام ندهم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-13 ساعت 19:50)shaan نوشته:  بله کاملا پس از اولین نامه که case numberرا مشخص میکرد و طی آن به صراحت تاکید شده بود که من همچنان باید منتظر بمانم و اقدامی در جهت فروش ملک و یا تعلیق شغلم انجام ندهم.

خوب این نامه که منظره شمس اولین نامه بعد از مشخس شدنه کیس نامبر هاست. والی در این جا صحبت ماله مغییه که شما به مارهالیه آخر رسیدن . فرم هارو پور میکنین و با مدارک میدین . و منتظره نامه آخر میشین. از زمانی که مدارک و فرم هارو میدین تا زمانی که نامه بیاد که در ون تاریخ مصاحبه مشخس بشه، چه قدر طول کشید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-13 ساعت 19:50)shaan نوشته:  بله کاملا پس از اولین نامه که case numberرا مشخص میکرد و طی آن به صراحت تاکید شده بود که من همچنان باید منتظر بمانم و اقدامی در جهت فروش ملک و یا تعلیق شغلم انجام ندهم.
سلام دوست عزیز :

اگر محبت کنید تاریخ اپلای اولیه USCIS و کتگوری خود را بفرمائید . و چه مدت بعد از اپلای کیس نامبر صادر شد ؟

با سپاس
کتکوری F3
اپلای اگست 2004
کیس نامبر سپتامبر 2010
کتگوری : F3
اپلای : AUG2004
کیس نامبر : ANK2010
فرم DS-261 : در تاريخ ١٨ فبريه ٢٠١٥
پرداخت ١٢٠$ بعد از آن پرداخت دوتا ٣٢٥$ و تكميل فرم DS-260 و ترجمه مدارك و ارسال مدارك به NVC
در تاريخ ١١ مى ٢٠١٥ ايميل از NVC براى تاييد مدارك ارسالى
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
۸ اگست آپدیت دو خطی در سایت ceac
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
بردن لاتاری ۲۰۱۷ توسط همسرم بعد از سالها کیس نامبر++2017AS22 آنکارا (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟!)
کامپلیت فرم DS-260 جدید در ۳۱ می و ارسال به KCC
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .
من واقعاً موندم چرا اینجوری شده :
وکیل ما 10 june به ما گفت که همه ی مدارک ما رو ( DS230 - I864 - ترجمه مدارک ) رو به NVC فرستاده .
من در تاریخ 13 Sep بعد از گذشت سه ماه و سه روز که هنوز نامه ی مصاحبه رو نگرفتیم با تلفن گویا ی NVC ( 001 603 334 0700) تماس گرفتیم و اونها گفتند : ما در تاریخ 19 Aug مدارک شما رو گرفتیم و لطفاً بین 6 تا 8 هفته به NVC وقت بدید تا بررسی کنه مدارکتون و نامه مصاحبه بفرسته ...

گذشت ....

امروز 14 sep دوباره زنگ زدم ، کیس نامبر رو که وارد کردم گفت : بررسی مدارک شما ناقص و اطلاعات فرستاده شده ناقصن و ما Check list رو بهتون پس فرستادیم که شما بفرستید و دوباره 6-8 هفته بعدش بهتون نامه میدیم ...

من نمیدونم قضیه چیه به نظر شما ؟

امشب قراره مامانم به وکیل تماس بگیره ...

اگر هم بخواد بپیچونمتمون یکی از آشناهامون تو آمریکا که دوست وکیلست و اون ویکل رو به ما معرفی کرد میفرستیم دنبالش که حضوراً بره پیش وکیل ...

به نظر شما ، چی شده ؟ واقعاً من موندم که چی شده ........

اگر هم کار دیگه ای باید کنیم، لطفاً بهمون کمک کنید . ممنون .
پاسخ
تشکر کنندگان:
شایان جان. هنوز هم می گم به نظر من شما نیاز به وکیل ندارید. چند تا فرم پر کردن یا ارسال مدرک که وکیل نمی خواد. برای ما هم یک بنده خدایی بود که تا وسطهای کار پیش اومد و بعدش دیدیم لازمش نداریم کنار گذاشتیم.

به هر حال، اگر NVC اینطور گفته یعنی نقص مدرک دارید. حالا اینکه چه مدرکی ناقصه و اصلا جریان چیه، می تونید با ایمیل از NVC سوال کنید که معمولا یک هفته طول میکشه جواب بدن.

با وکیلتون هم لازم نیست با احتیاط صحبت کنید! اگر توان اداره یک پرونده رو نداره که وکیل نیست و اگر قابلیت داره که باید جواب گو باشه، اون هم در هر لحظه و در هر مرحله ای. به هر حال شما دارید هزینه می کنید و حق دارید هر وقت ابهامی داشتید پاسخ بگیرید.

در حال حاضر هم چون مدارکتون دست وکیله یا باید ازش پس بگیرید و خودتون بررسی کنید که چه مواردی ناقصه و ادامه راه رو خودتون پیش بروید یا دقیقا از وکیل بخواهید که شفاف و بدون اصطلاحاً سر دواندن ، موارد نقص، دلایل نقص، و اینکه چرا به شما اعلام نکرده رو بخواهید. این که نمیشه شما رو از NVC بترسونه، خودش هم کم کاری کنه!

پاسخ
تشکر کنندگان: behnia ، Shayan1994 ، frozen mind
بله ، ما هم برای فرم پر کردن ویکیل نگرفتیم !!! پروندمون رفته بود تو CIS قفل شده بود بیرون هم نمیومد ...(NVC میگفت پرونده تو CIS هست ، CIS میگفت اینجا نیست ... Sad
ما هم پرسیدیم از چند نفر گفتند که وکیل بگیرید و خلاصه وکیله پروندمون رو از CIS به NVC انتقال داد و همین قدر هم خوبه که کار انجام داد ...
این رو هم که من دوباره گوش کردم میگه یه Check List فرستاده بهمون ( نمیدونم به وکیل یا به خالم تو آمریکا ) که باید طبق اون جلو بریم .....
احتمالاً همون قضیه ی سند ازدواج ، یکی از دوستام تو آمریکا میگفت که معمولاً این Check list رو با پست میفرستند که حداکثر 1 هفته طول میکشه که به دست وکیل برسه . اما اگر وکیل با NVC تماس بگیره و سوال کنه ، دقیقاً ببهش توضیح میدن و ما هم میتونیم سریع تر چیزایی که میخوان رو به دستشون برسونیم ...

اون6-8 هفته هم احتمال میدم یه پیام کامپیوتری باشه و شاید زود تر از اون تاریخ نامه بیاد ....
نمیدونم ... بی صبرانه منتظرم امشب برسه و با وکیل تماس بگیریم ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
ما فایل ضبط شده ی تماس با اون تلفن گویای NVC را به وکیل ایمیل کردیم .
بهمون جواب داد : " من هر چیزی که NVC خواسته بود رو بهشون ایمیل کردم ، من همین الان با NVC تماس میگیرم که بهشون ثابت کنم همه چی ارسال شده . لطفاً 1 ساعت دیگه با من تماس بگیرید . "

بعد از 10 دقیقه دوباره ایمیل زد : " اگر امکانش هست ، همین الان با من تماس بگیرید . "

من خودم زنگ زدم . گفت که NVC دست راستش با دست چپش بازی میکنه و نمیدونه که داره چه کار میکنه . من زنگ زدم بهشون ازشون میپرسم اصلاً نمیدونن که قضیه چیه !!!
گفت NVC به من گفته تا 2-3 روز دیگه یه ایمیل میفرسته که بگه قضیه چیه یا نامه مصاحبه بفرسته .
بعد ازم خواست که بگم بابام باهاشون تماس بگیره .

بابام تماس گرفت باهاش: گفت احتمالاً یه سوء تفاهمی تو خود NVC پیش اومده و خیلی زود هم رفع شده ، ولی پیغامش وارد کامپیوتر شده ...
گفت که NVC بهش گفته که 3-7 روز دیگه نامه ی مصاحبه رو ایمیل میکنند .
بعدش از بابام خواهش کرده بود که هیچ تماسی با NVC نگیریم و پرونده رو انگولک نکنیم (!) و باهاش ور نریم و بذاریم کارشو کنه ! چون با این تماس ها ، اگر سوء تفاهمی تو NVC پیش بیاد کار عقب میفته ...

از چند تا چیز هم شاکی شده بود :
1) که فایلی که فرستاده بودم بی کیفیت بوده و اصلاً نمیتونسته چیزی بشنوه ...(!)

حالا به هر حال من ایمیل رو همچنان چک میکنم .
ولی دیگه به NVC زنگ نمیزنم ....
تا ببینم چی میشه ...
وکیله بهمون امیدواری داد که این احتمال خیلی زیاد چیزی نیست و نامه ی مصاحبه میاد و پرونده درست و کامله ...
بقیشو NVC میدونه !!!! بعید میدونم خدا هم سر در بیاره از این موضوع !!!!

پاسخ
تشکر کنندگان:
آقا این وکیل شما هم جکیه واسه خودشا
ما هفته اول مرداد فرستادیم مدارک رو، 2 روز پیش زنگ زدم NVC اون تلفن گویا گفت حدود 12 روز پیش مدارک رسیده، بعدش دیگه وقت نکردم زنگ بزنم با اپراتور حرف بزنم
مگه NVC لو لو خور خورست که گفته زنگ نزنید و انگولک نکنید؟ اینکه آدم تماس بگیره و از وضعیت پرونده اش جویا بشه میشه انگولک بازی؟
اگه اینطوری بود خود NVC نه شماره ای میزاشت نه اپراتوری که جواب من و شما رو بده
این وکیله احتمالا خودش دست چپش با راستش بازی میکنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-15 ساعت 09:05)rbadboy85 نوشته:  آقا این وکیل شما هم جکیه واسه خودشا
ما هفته اول مرداد فرستادیم مدارک رو، 2 روز پیش زنگ زدم NVC اون تلفن گویا گفت حدود 12 روز پیش مدارک رسیده، بعدش دیگه وقت نکردم زنگ بزنم با اپراتور حرف بزنم
مگه NVC لو لو خور خورست که گفته زنگ نزنید و انگولک نکنید؟ اینکه آدم تماس بگیره و از وضعیت پرونده اش جویا بشه میشه انگولک بازی؟

اتفاقا nvc تو آخرین نامه ای که قبل از تعیین شدن روز مصاحبه برای من فرستاده بود ، با خط درشت تاکیید کرده بود که برای پیگیری پرونده تماس نگیرید. وقتش که بشه خودمون خبرتون میکنیم.
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90
(2010-09-17 ساعت 11:01)pashaneco نوشته:  
(2010-09-15 ساعت 09:05)rbadboy85 نوشته:  آقا این وکیل شما هم جکیه واسه خودشا

اتفاقا nvc تو آخرین نامه ای که قبل از تعیین شدن روز مصاحبه برای من فرستاده بود ، با خط درشت تاکیید کرده بود که برای پیگیری پرونده تماس نگیرید. وقتش که بشه خودمون خبرتون میکنیم.

من دیروز تماس گرفتم، گفتن تمامی مدارک کامل هست فقط کپی شناسنامه من تو ترجمه مهر نخورده، دوباره بفرست، خیلی خانم مهربانی هم بود کلی گپ زدیم، ازش پرسیدم ما میخوایم عقب بندازیم یه 6 ماه چه کنیم، گفت بزار مدارکتان کامل بشه بعدا راجب این موضوع گفتمان میکنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان