کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2014-08-07 ساعت 22:50)abas_kashan نوشته:  
(2014-08-07 ساعت 15:58)yami نوشته:  
(2014-08-07 ساعت 09:07)Sam2014 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 12:21)ahmad120 نوشته:  با سلام
ميشه لطفا درباره کد شير شرکت هاي هواپيمايي توضيح بديد که اصلا اين کد چيه و چه کاربردي دارد و چه شرکت هاي هواپيمايي اين کد را دارند؟ با تشکر
درود بر دوستان
شرکت هاي هواپيمايي که با هم قرارداد همکاري دارند در برخي مواقع از خدمات پروازي يکديگر استفاده مي کنند . در اين حالت ايرلاين از هواپيما و خدمه ايرلاين ديگر در ارتباط با بخشي از پرواز يا همه پرواز استفاده مي کنه و مسير را با آن ايرلاين Share مي کند و شماره پرواز بصورت Code Share در بليط درج مي شود . مثال:
پرواز گلف اير از لندن به شيکاگو به شماره GF6687 در واقع امريکن ايرلاين با شماره پرواز AA87 است . بليط را گلف اير فروخته و صادر کرده ولي اپراتور آمريکن بوده است و در هرحال گلف اير طرف حساب مسافر است.
موفق باشيد

البته زياد هم روي براي مثال در اين مثال طرف حساب بودن گلف اير با مسافر حساب نکنيد!!
خيلي از موارد مثل خسارت به چمدان و ... شما کماکان با همان ايرلايني طرف هستيد که مشکل رو به وجود آورده. اين اتفاق چند روز پيش دقيقا براي من افتاد و وقتي شيک و مجلسي زنگ زدم ترکيش که کد شير شما يعني جت بلو زده چمدانم رو داغان کرده، گفتند به ما ربطي نداره با همان جت بلو تماس بگير!! قانونشم که قانونا بهشون ربطي نداره برام نوشتن!!
کد شير :فروش بليط يک شرکت توسط شرکت ديگر و بر عهده گرفتن خدمات چمدان وپذيرش مسافر شرکت قبلي براي شرکت خود در پرواز بالاي دو استاپ

بستگي به نوع بليط (منظور اکونومي و فيرست نيست بلکه کلاس بندي و تعهدات) در صورت از دست دادن پرواز بعدي از بابت تاخير ميتواند پرواز بعدي را بدون پرداخت پول انجام دهيد

اليانس يا اتحاد پروازي: ورژن بالاتر کد شير در قالب يک گروه از چندين شرکت که
يک.مايلج استفاده شده در شرکت هاي اعضا براي يکديگر محاسبه ميشوند
دو.پرواز جايگيزين در مشکلات پروازي
سه.فروش بليط يکديگر و گنجاندن حداقل يک پرواز در محدوده جغرافيايي
چهار.اتاق هاي پذيرايي يا لانژ مشترک

براي نمونه اگر با ترکيش ايرلاين پرواز بکنيد مايلج شما با يونايتد ايرلاين ميتواند جمع شود و لول خود را بالا ببريد
يا با همين امتياز در شرم الشيخ (هواپيمايي مصر) بليط با تخفيف يا لانژ گروه استفاده کنيد

چند اليانس موجود در کره ي زمين:
http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Alliance
http://en.wikipedia.org/wiki/SkyTeam
http://en.wikipedia.org/wiki/Oneworld

اینجاشو نتونستم هضم کنم:
« کد شير :فروش بليط يک شرکت توسط شرکت ديگر و بر عهده گرفتن خدمات چمدان وپذيرش مسافر شرکت قبلي براي شرکت خود در پرواز بالاي دو استاپ»

یعنی با این حساب بلیطم رو که از ترکیش گرفته بودم ولی تکه سوم پروازم با جت بلو بود چجوری میشه؟ چمدان مسئولیتش با ترکیشه یا جت بلو؟
تو سایت ترکیش نوشته که با هر شرکتی پرواز کنید در حالت کد شیر مسولیتش با اون شرکته.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
(2014-08-08 ساعت 03:25)yami نوشته:  
(2014-08-07 ساعت 22:50)abas_kashan نوشته:  
(2014-08-07 ساعت 15:58)yami نوشته:  
(2014-08-07 ساعت 09:07)Sam2014 نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 12:21)ahmad120 نوشته:  با سلام
ميشه لطفا درباره کد شير شرکت هاي هواپيمايي توضيح بديد که اصلا اين کد چيه و چه کاربردي دارد و چه شرکت هاي هواپيمايي اين کد را دارند؟ با تشکر
درود بر دوستان
شرکت هاي هواپيمايي که با هم قرارداد همکاري دارند در برخي مواقع از خدمات پروازي يکديگر استفاده مي کنند . در اين حالت ايرلاين از هواپيما و خدمه ايرلاين ديگر در ارتباط با بخشي از پرواز يا همه پرواز استفاده مي کنه و مسير را با آن ايرلاين Share مي کند و شماره پرواز بصورت Code Share در بليط درج مي شود . مثال:
پرواز گلف اير از لندن به شيکاگو به شماره GF6687 در واقع امريکن ايرلاين با شماره پرواز AA87 است . بليط را گلف اير فروخته و صادر کرده ولي اپراتور آمريکن بوده است و در هرحال گلف اير طرف حساب مسافر است.
موفق باشيد

البته زياد هم روي براي مثال در اين مثال طرف حساب بودن گلف اير با مسافر حساب نکنيد!!
خيلي از موارد مثل خسارت به چمدان و ... شما کماکان با همان ايرلايني طرف هستيد که مشکل رو به وجود آورده. اين اتفاق چند روز پيش دقيقا براي من افتاد و وقتي شيک و مجلسي زنگ زدم ترکيش که کد شير شما يعني جت بلو زده چمدانم رو داغان کرده، گفتند به ما ربطي نداره با همان جت بلو تماس بگير!! قانونشم که قانونا بهشون ربطي نداره برام نوشتن!!
کد شير :فروش بليط يک شرکت توسط شرکت ديگر و بر عهده گرفتن خدمات چمدان وپذيرش مسافر شرکت قبلي براي شرکت خود در پرواز بالاي دو استاپ

بستگي به نوع بليط (منظور اکونومي و فيرست نيست بلکه کلاس بندي و تعهدات) در صورت از دست دادن پرواز بعدي از بابت تاخير ميتواند پرواز بعدي را بدون پرداخت پول انجام دهيد

اليانس يا اتحاد پروازي: ورژن بالاتر کد شير در قالب يک گروه از چندين شرکت که
يک.مايلج استفاده شده در شرکت هاي اعضا براي يکديگر محاسبه ميشوند
دو.پرواز جايگيزين در مشکلات پروازي
سه.فروش بليط يکديگر و گنجاندن حداقل يک پرواز در محدوده جغرافيايي
چهار.اتاق هاي پذيرايي يا لانژ مشترک

براي نمونه اگر با ترکيش ايرلاين پرواز بکنيد مايلج شما با يونايتد ايرلاين ميتواند جمع شود و لول خود را بالا ببريد
يا با همين امتياز در شرم الشيخ (هواپيمايي مصر) بليط با تخفيف يا لانژ گروه استفاده کنيد

چند اليانس موجود در کره ي زمين:
http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Alliance
http://en.wikipedia.org/wiki/SkyTeam
http://en.wikipedia.org/wiki/Oneworld

اینجاشو نتونستم هضم کنم:
« کد شير :فروش بليط يک شرکت توسط شرکت ديگر و بر عهده گرفتن خدمات چمدان وپذيرش مسافر شرکت قبلي براي شرکت خود در پرواز بالاي دو استاپ»

یعنی با این حساب بلیطم رو که از ترکیش گرفته بودم ولی تکه سوم پروازم با جت بلو بود چجوری میشه؟ چمدان مسئولیتش با ترکیشه یا جت بلو؟
تو سایت ترکیش نوشته که با هر شرکتی پرواز کنید در حالت کد شیر مسولیتش با اون شرکته.
برای مثال شما استانبول - نیویورک - شیکاگو دارید استانبول تا نیویورک با ترکیش است (خدمات فرودگاهی و چمدان در استانبول )

نیویورک رسیدی شما تخلیه چمدان و پذیرش شما با شرکت بعدیه

مثال روبرو واشنگتن دالاس تا نیویورک چمدان مسئولیت با شرکت آمریکایی
[عکس: 86387745720790225815.png]

بعد این دوستمون در متنش چندین اشتباه داره
قسمت های زرد شده:
گلف ایر دلال است در این وسط و هیچ هواپیما و خدمه ای استفاده نمیکنه تهران لندن با خود گلف بقیه مسیر با شرکت دیگر

جهت اطلاعات عمومی:شرکت های مانند کی ال ام - ایرفرانس یا هواپیمایی اتریش و تایرولیان هستند که پرواز های همدیگر انجام میدهند و در برنامه کاری مشترک هستند

راستی یامی جان من سفرنامه شما رو خوندم یکجا گفتی چمدان ها رو تحویل دادند و برنامت برای شهرگردی خراب شد ولی چرا؟!!!

خوب شما به Baggage Storage فکر نکرده بودی که در تمام ترمینالا بود Big Grin

و اشتباه دیگت محدود کردن مسافرتت با ترکیش ایرلاینه الان از آمریکا خیلی پرواز با یک استاپ میاد استانبول از شهرت و از استانبول به تبریز میتونی با آتا + ایران ایر سفر کنی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، pari pariaaa ، قصه گو
(2014-08-07 ساعت 21:32)ali_yari5 نوشته:  سلام
ما الان آنکارا هستیم- به دلایلی دیگه نمیتوتیم بریم ایران- کسی میتونه راهنمایی کنه چطور تا مینسوتا (یا میناپولیس) پرواز چیپ داشته باشم؟

توی cheapoair و skyscannerو kayak بدنبال مسیر خودتون باشین ببینین تو چه تاریخی و کدوم ایرلاین بهترین قیمت رو داره اگر کارت اعتباری دارین بگیرینش و اگر نه برین دفتر اون ایرلاین رو در فرودگاه یا شهر انکارا پیدا کنین و نقدی بخرین یادتون باشه اگر از خود cheapoair بخرین دیگه نمیشه تغییر تاریخ داد یا پس داد
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، ali_yari5 ، eybaba ، قصه گو ، remarya
(2014-08-08 ساعت 13:48)lida55 نوشته:  
ما الان آنکارا هستیم- به دلایلی دیگه نمیتوتیم بریم ایران- کسی میتونه راهنمایی کنه چطور تا مینسوتا (یا میناپولیس) پرواز چیپ داشته باشم؟

توی cheapoair و skyscannerو kayak بدنبال مسیر خودتون باشین ببینین تو چه تاریخی و کدوم ایرلاین بهترین قیمت رو داره اگر کارت اعتباری دارین بگیرینش و اگر نه برین دفتر اون ایرلاین رو در فرودگاه یا شهر انکارا پیدا کنین و نقدی بخرین یادتون باشه اگر از خود cheapoair بخرین دیگه نمیشه تغییر تاریخ داد یا پس داد
قیمت این سایت ها رو قبلا دیدم- دو طرفه از 6 تومن به بالا شروع میشه ولی مثلا پسردایی من هفته پیش دوطرفه از میناپولیس به تهران گرفت با لوفتانزا 4 تومن( که اگه برای 3 نفر حساب کنیم 6 میلیون گرونتر درمیاد. اختلاف قیمت ها خیلی جالبه..
کیس: 2014AS0064XX
ورود به آمریکا: 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، قصه گو
امروز پسر خواهرم با تركيش رفت كانادا واسه هميشه.....البته نه ، نرفت!! پرواز به استانبول با تأخير انجام شد ، به علت بدي أب و هوا در استانبول. بيست دقيقه بعد از پرواز تركيه به مونترال رسيد. حالا بايد تا يك شنبه توي استانبول معطل بشه، هر چند بهش هتل ميدن ، ولي خداييش با اعصاب آدم بازي ميشه !! هر چند من خيلي هم خوشحالم كه توي اون آب و هواي بد نرفت ، واقعاً هيچ چي قابل پيش بيني نيست!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab ، pari pariaaa ، battosai ، ali3875 ، mohamad92
(2014-08-08 ساعت 18:43)قصه گو نوشته:  امروز پسر خواهرم با تركيش رفت كانادا واسه هميشه.....البته نه ، نرفت!! پرواز به استانبول با تأخير انجام شد ، به علت بدي أب و هوا در استانبول. بيست دقيقه بعد از پرواز تركيه به مونترال رسيد. حالا بايد تا يك شنبه توي استانبول معطل بشه، هر چند بهش هتل ميدن ، ولي خداييش با اعصاب آدم بازي ميشه !! هر چند من خيلي هم خوشحالم كه توي اون آب و هواي بد نرفت ، واقعاً هيچ چي قابل پيش بيني نيست!

بره خدا رو شکر کنه خاله به این خوبی دارهBig Grin
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92 ، قصه گو
(2014-08-08 ساعت 16:51)ali_yari5 نوشته:  

قیمت این سایت ها رو قبلا دیدم- دو طرفه از 6 تومن به بالا شروع میشه ولی مثلا پسردایی من هفته پیش دوطرفه از میناپولیس به تهران گرفت با لوفتانزا 4 تومن( که اگه برای 3 نفر حساب کنیم 6 میلیون گرونتر درمیاد. اختلاف قیمت ها خیلی جالبه..
بله دوست من همچین چیزی هست پروتکل های محاسبه قیمت جوری طراحی شدن که اگر مبدا خود امریکای شمالی باشه قیمت متفاوته تا اینکه مبدا خاورمیانه باشه. دیگه امریکاست و سیاستهای صنعت هوانوردی Big Grinاگر میتونن واستون بلیط بگیرن از اونور چک کنین بدین بگیرن
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، reza_norouzi
سلام
ما با اجازه دوستان و یاری خدا بلیط گرفتیم .اصفهان _ لوس آنجلس با ترکیش ایر نفری 944 دلار و دلار 3140 حساب شد،دوستان انتخاب صندلی و موارد دیگه کی انجام میشه و به چه صورته ؟مثلا ارز مسافرتی میدن؟انتخاب غذا داره یا نه؟کلا اگه کسی قبلا تجربه داره از این مسیر مارو کمک کنه.مرسی دوستان
نوامبر
case no:2014As1xxx
تعداد:2نفر
رویت قبولی :2 may
فرستادن فرم ها :18 Jone
تاییدیه :21 Jone
نامه دوم :21 oct
مصاحبه :هفته اول Dec ایروان
ویزا :کلیرنس برگه آبیSad
پاسخ

در Cheapoair هم می شه تغییر تاریخ داد ولی بسته به مسافت و قیمت یه جریمه داره.(برای ما جریمه 300$ شد)
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، lida55 ، reza_norouzi
(2014-08-09 ساعت 17:40)mohamad92 نوشته:  سلام
ما با اجازه دوستان و یاری خدا بلیط گرفتیم .اصفهان _ لوس آنجلس با ترکیش ایر نفری 944 دلار و دلار 3140 حساب شد،دوستان انتخاب صندلی و موارد دیگه کی انجام میشه و به چه صورته ؟مثلا ارز مسافرتی میدن؟انتخاب غذا داره یا نه؟کلا اگه کسی قبلا تجربه داره از این مسیر مارو کمک کنه.مرسی دوستان
نوامبر

ارز مسافرتی اونقدر نیست که به چشم بیاد!!!( فکرکنم نفر 400$ شده) و تو فرودگاه بعد از عبور از قسمتِ چکِ بار می تونید از شعبه بانک تهیه کنید، در مورد انتخاب صندلی هم، زمان گرفتن کارت پرواز می تونید صندلی مورد نظر رو انتخاب کنید، در مورد انتخاب غذا هم می بایست موقع بلیط گرفتن غذای مورد نظرتون رو که تو منو نیست سفارش میدادید که در قیمت بلیط هم تاثیر گزار هست!
پاسخ
(2014-08-08 ساعت 16:51)ali_yari5 نوشته:  

یادتون باشه که قیمت بلیط از ایران به امریکا متفاوت هست با قیمت اون از امریکا به ایران، اکثرا از ایران به اون طرف ارزونتر هست! با KLM دو طرفه به us که 1200$ بود!!! که میشه همون حدود سه و خورده ای.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، reza_norouzi
(2014-08-09 ساعت 16:10)ahmad120 نوشته:  1- لطفا لینک ثبت نام در طرح مایلیج و انتخاب صندلی و غذای هواپیمای ترکیش ایر لاین (mile & smile) و قطر ایرویز را روی سایت بگذارید.
2- اگر از یک شرکت هواپیمایی مثل هواپیمایی ترکیش ایرلاین برای سفر از تهران به استانبول و استانبول به لس آنجلس استفاده کنیم باید بعد از رسیدن به استانبول وسایلمان را برداریم و برای سفر بعدی به کانتر تحویل بدهیم یا خودشان وسایلمان را تحویل کانتر بعدی می دهند؟
3- آدرس پورت ورودی به آمریکا و ارسال گرین کارت را در ایالت تگزاس، شهر هیوستون داده ام. می توانیم به ایالت کالیفرنیا، شهر لس آنجلس سفر کنیم؟

1-http://www.turkishairlines.com/en-int/miles-and-smiles/homepage
http://www.qatarairways.com/PrivilegeClu...miles.page

2-اگر کل مسیر در یک بلیط باشد مبدا بار را تحویل میدین و مقصد نهایی تحویل میگیرین
3_-بله میتونین از هر شهری وارد شین و در فرودگاه ادرس رو عوض کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، reza_norouzi ، خسته از وطن
(2014-08-09 ساعت 18:27)georgia1 نوشته:  
نوامبر

ارز مسافرتی اونقدر نیست که به چشم بیاد!!!( فکرکنم نفر 400$ شده) و تو فرودگاه بعد از عبور از قسمتِ چکِ بار می تونید از شعبه بانک تهیه کنید، در مورد انتخاب صندلی هم، زمان گرفتن کارت پرواز می تونید صندلی مورد نظر رو انتخاب کنید، در مورد انتخاب غذا هم می بایست موقع بلیط گرفتن غذای مورد نظرتون رو که تو منو نیست سفارش میدادید که در قیمت بلیط هم تاثیر گزار هست!

سلام دوستان من
در مورد انتخاب صندلی درسته که میتونین هنگام دریافت کارت پرواز صندلیتونو انتخاب کنین اما این امکان هم وجود داره که هنگام رزرو بلیت جاتونو بر اساس نقشه صندلی های هواپیما انتخاب کنین. این امکان فکر میکنم برای اکثر پروازای خارجی وجود داره و به صورت آنلاین قابل انجامه.
در ضمن اگه انتخاب جاتونو به روز پرواز موکول کنین ممکنه همه جاهای خوب پر بشه و جاهای پر رفت و آمد یا نزدیک سرویسای بهداشتی نصیبتون بشه!
به عنوان مثال لوفتانزا تا 23 ساعت قبل پرواز با دریافت 35$ امکان انتخاب صندلی رو به شما میده و از 23 ساعت قبل از پرواز تا زمان پرواز رایگانه.
این موردو برای ایرلاین مورد نظرتون حتماً چک کنین. دوستانی که اطلاعات تکمیلی دارن ممنون میشم اعلام کنن.
شاد باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: aghamilad ، mohamad92 ، قصه گو ، gema
(2014-08-09 ساعت 20:44)reza_norouzi نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 18:27)georgia1 نوشته:  
نوامبر

سلام دوستان من
در مورد انتخاب صندلی درسته که میتونین هنگام دریافت کارت پرواز صندلیتونو انتخاب کنین اما این امکان هم وجود داره که هنگام رزرو بلیت جاتونو بر اساس نقشه صندلی های هواپیما انتخاب کنین. این امکان فکر میکنم برای اکثر پروازای خارجی وجود داره و به صورت آنلاین قابل انجامه.
در ضمن اگه انتخاب جاتونو به روز پرواز موکول کنین ممکنه همه جاهای خوب پر بشه و جاهای پر رفت و آمد یا نزدیک سرویسای بهداشتی نصیبتون بشه!
به عنوان مثال لوفتانزا تا 23 ساعت قبل پرواز با دریافت 35$ امکان انتخاب صندلی رو به شما میده و از 23 ساعت قبل از پرواز تا زمان پرواز رایگانه.
این موردو برای ایرلاین مورد نظرتون حتماً چک کنین. دوستانی که اطلاعات تکمیلی دارن ممنون میشم اعلام کنن.
شاد باشین.

خیلی ممنونم از لطف دوستان کارمند آژانسی که ازش خریدم گفت فعلا سایتش باز نیست هر وقت باز شد باهاتون تماس میگیرم صندلیتو انتخاب میکنی.
case no:2014As1xxx
تعداد:2نفر
رویت قبولی :2 may
فرستادن فرم ها :18 Jone
تاییدیه :21 Jone
نامه دوم :21 oct
مصاحبه :هفته اول Dec ایروان
ویزا :کلیرنس برگه آبیSad
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، قصه گو
سلام عباس جان

والا مسئله اول اینه که چون بخاطر گمرک در اولین نقطه ورودی به آمریکا باید چمدانها رو چک کنن، الزاما با چمدانها رو بهمون تحویل میدادن تا از گمرک رد بشیم. این کار باعث شد که نزدیک به دو سه ساعت علافی بکشم در فرودگاه نیویورک بعدم که رفتم درگیر مسئله هتل و اینا شدم با ترکیش که نبودن و وقتی به خودم آمدم ساعت نزدیک به دو نیم صبح بود و تا من میخواستم برم چمدانهامو بدم به استوریج (کی تو فرودگاه پیداش کنه تازه!) و دنبال راهی بگردم برای رفتن به داون تاون نیویورک در آن ساعت شب عملا دیگه دیر شده بود. من فکر میکردم که همان ساعت ده شب میشینیم و نهایتا حوالی ساعت یازده من در داخل مترو یا اتوبوس در حال رفتن به داون تاون هستم و راحت به شروع برنامه های که از نیمه شب شروع میشه و اوجش هست میرسم.
تا من میرسیدم به داون تاون میشد سه چهار صبح که دیگه بساط رو جمع کرده و رفته بودند.
البته خوب بعدا هم متوجه شدم که جت بلو به ازای هر چمدان دو دولار میگره و یک باجه داره که چمدانها رو چندین ساعت زودتر بهشون تحویل بدی که خوب بهرحال به درد من نمیخورد.

من اگه یک هفته دیرتر بلیط میگرفتم برای رفتن از آمریکا پرواز ترکیش میامی استانبول برقرار میشد اما پاسپورت ایرانیم داشت منقضی میشد و گفتم یک دفعه گیر میدن که دارم با پاسپورت منقضی مسافرت میکنم و ضد حال میشه. مجبور شدم همان فورت لادردیل (نزدیک میامی) به استانبول رو از طریق نیویورک بگیرم. بهمین دلیل پرواز برگشت هم با اینکه میامی برقرار بود دیگه نمیشد یک مسیر دیگه گرفت و خیلی گران میشد.

آتا ایر خداایش میترسم سوار بشم. به فکر رسیده بود اما ترسیدم!!! من آمدم آمریکا زندگی کنم، قرار باشه بمیرم، خودم روشهای بهتری از آتا ایر بلدم با کمترین درد و خونریزی!! ههه هههه ههههه Smile

تازه ساعت آتا ایر هم با ترکیش همچین فرقی نفوکوله. نهایت یکی دو ساعت به صرفه میشد در حالیکه اگه اون تیکه رو آتا میگرفتم کل بلیط من نهایت صد دولار ارزانتر میشد ولی بابت آتا ایر باید حدود 250 دولار یا بیشتر میدادم.

فکر همش رو کردم بابا، به من میگن یامی! شی فک کردی داااش!! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، reza_norouzi ، قصه گو ، mohamad92 ، pari pariaaa ، aghamilad ، lida55 ، amjad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان