کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2014-08-10 ساعت 07:46)reza_norouzi نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 22:03)mohamad92 نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 20:44)reza_norouzi نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 18:27)georgia1 نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 17:40)mohamad92 نوشته:  سلام
ما با اجازه دوستان و یاری خدا بلیط گرفتیم .اصفهان _ لوس آنجلس با ترکیش ایر نفری 944 دلار و دلار 3140 حساب شد،دوستان انتخاب صندلی و موارد دیگه کی انجام میشه و به چه صورته ؟مثلا ارز مسافرتی میدن؟انتخاب غذا داره یا نه؟کلا اگه کسی قبلا تجربه داره از این مسیر مارو کمک کنه.مرسی دوستان
نوامبر

ارز مسافرتی اونقدر نیست که به چشم بیاد!!!( فکرکنم نفر 400$ شده) و تو فرودگاه بعد از عبور از قسمتِ چکِ بار می تونید از شعبه بانک تهیه کنید، در مورد انتخاب صندلی هم، زمان گرفتن کارت پرواز می تونید صندلی مورد نظر رو انتخاب کنید، در مورد انتخاب غذا هم می بایست موقع بلیط گرفتن غذای مورد نظرتون رو که تو منو نیست سفارش میدادید که در قیمت بلیط هم تاثیر گزار هست!

سلام دوستان من
در مورد انتخاب صندلی درسته که میتونین هنگام دریافت کارت پرواز صندلیتونو انتخاب کنین اما این امکان هم وجود داره که هنگام رزرو بلیت جاتونو بر اساس نقشه صندلی های هواپیما انتخاب کنین. این امکان فکر میکنم برای اکثر پروازای خارجی وجود داره و به صورت آنلاین قابل انجامه.
در ضمن اگه انتخاب جاتونو به روز پرواز موکول کنین ممکنه همه جاهای خوب پر بشه و جاهای پر رفت و آمد یا نزدیک سرویسای بهداشتی نصیبتون بشه!
به عنوان مثال لوفتانزا تا 23 ساعت قبل پرواز با دریافت 35$ امکان انتخاب صندلی رو به شما میده و از 23 ساعت قبل از پرواز تا زمان پرواز رایگانه.
این موردو برای ایرلاین مورد نظرتون حتماً چک کنین. دوستانی که اطلاعات تکمیلی دارن ممنون میشم اعلام کنن.
شاد باشین.

خیلی ممنونم از لطف دوستان کارمند آژانسی که ازش خریدم گفت فعلا سایتش باز نیست هر وقت باز شد باهاتون تماس میگیرم صندلیتو انتخاب میکنی.

سلام دوست من
اين حرفي كه اون كارمند زده به نظرم عجيبه چون واسه خيلي از پروازا امكان انتخاب صندلي تا لحظه پرواز بازه.
به نظرم از مركز خدمات (serivce center) ايرلاينتون هم سوال كنين.
شاد باشين.

==================================
سلام وتبریک
ازلحظه ایی که شماپول بلیط راپرداخت میکنید میتوانیدانتخاب صندلی غذا ودیگرامکانتات ازقبیل ولیچر...کنید.که این کارراهم میتوانیدخودتان ازطریق سایت ایرلاین (باداشتن ریفرنس بلیط)یاازطریق آژانس انجام دهید.طبیعی است هرچه زودتراقدام کنیدجاهای بهتری رامیتوانیدسلکت کنید.ضمن اینکه تاقبل پروازمیتوانیدجا وغذا و...خودراتفییردهید.

سفربیخطروموفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، mohamad92 ، gema
(2014-08-10 ساعت 07:46)reza_norouzi نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 22:03)mohamad92 نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 20:44)reza_norouzi نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 18:27)georgia1 نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 17:40)mohamad92 نوشته:  سلام
ما با اجازه دوستان و یاری خدا بلیط گرفتیم .اصفهان _ لوس آنجلس با ترکیش ایر نفری 944 دلار و دلار 3140 حساب شد،دوستان انتخاب صندلی و موارد دیگه کی انجام میشه و به چه صورته ؟مثلا ارز مسافرتی میدن؟انتخاب غذا داره یا نه؟کلا اگه کسی قبلا تجربه داره از این مسیر مارو کمک کنه.مرسی دوستان
نوامبر

ارز مسافرتی اونقدر نیست که به چشم بیاد!!!( فکرکنم نفر 400$ شده) و تو فرودگاه بعد از عبور از قسمتِ چکِ بار می تونید از شعبه بانک تهیه کنید، در مورد انتخاب صندلی هم، زمان گرفتن کارت پرواز می تونید صندلی مورد نظر رو انتخاب کنید، در مورد انتخاب غذا هم می بایست موقع بلیط گرفتن غذای مورد نظرتون رو که تو منو نیست سفارش میدادید که در قیمت بلیط هم تاثیر گزار هست!

سلام دوستان من
در مورد انتخاب صندلی درسته که میتونین هنگام دریافت کارت پرواز صندلیتونو انتخاب کنین اما این امکان هم وجود داره که هنگام رزرو بلیت جاتونو بر اساس نقشه صندلی های هواپیما انتخاب کنین. این امکان فکر میکنم برای اکثر پروازای خارجی وجود داره و به صورت آنلاین قابل انجامه.
در ضمن اگه انتخاب جاتونو به روز پرواز موکول کنین ممکنه همه جاهای خوب پر بشه و جاهای پر رفت و آمد یا نزدیک سرویسای بهداشتی نصیبتون بشه!
به عنوان مثال لوفتانزا تا 23 ساعت قبل پرواز با دریافت 35$ امکان انتخاب صندلی رو به شما میده و از 23 ساعت قبل از پرواز تا زمان پرواز رایگانه.
این موردو برای ایرلاین مورد نظرتون حتماً چک کنین. دوستانی که اطلاعات تکمیلی دارن ممنون میشم اعلام کنن.
شاد باشین.

خیلی ممنونم از لطف دوستان کارمند آژانسی که ازش خریدم گفت فعلا سایتش باز نیست هر وقت باز شد باهاتون تماس میگیرم صندلیتو انتخاب میکنی.

سلام دوست من
اين حرفي كه اون كارمند زده به نظرم عجيبه چون واسه خيلي از پروازا امكان انتخاب صندلي تا لحظه پرواز بازه.
به نظرم از مركز خدمات (serivce center) ايرلاينتون هم سوال كنين.
شاد باشين.

==================================
سلام وتبریک
ازلحظه ایی که شماپول بلیط راپرداخت میکنید میتوانیدانتخاب صندلی غذا ودیگرامکانتات ازقبیل ولیچر...کنید.که این کارراهم میتوانیدخودتان ازطریق سایت ایرلاین (باداشتن ریفرنس بلیط)یاازطریق آژانس انجام دهید.طبیعی است هرچه زودتراقدام کنیدجاهای بهتری رامیتوانیدسلکت کنید.ضمن اینکه تاقبل پروازمیتوانیدجا وغذا و...خودراتفییردهید.

سفربیخطروموفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، Farshid22 ، pari pariaaa ، reza_norouzi ، mohamad92
اگه صندلی و غذا رو تلفنی انجام دادید که مخصوصا صندلی الان بیشتر به این حالته، حتما بگید یک ایمیل کانفرمیشن بزنه یا خلاصه یک مدرک دستتون باشه.
با اینکه طبق قوانین هواپیمایی شرکت میتونه بدون هیچ دلیلی جای شما رو اساسا عوض کنه و شما نباید اعتراض کنید.
و غذا هم اگه بیش از اندازه وسواسی هستید، همانطور که گفتم دیدم که یادشون رفته غذای مخصوص رو بار هواپیما کنن!
حتما یک چیزی با خودتون داشته باشید که اگه اینگونه شد، گرسنه تلف نشید!
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، reza_norouzi ، ali3875 ، Farshid22 ، aghamilad ، قصه گو ، pari pariaaa ، mohamad92
دوستان قطری 25 درصد off زده برای بلیط
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، reza_norouzi ، abbas41 ، aghamilad ، pari pariaaa ، mohamad92 ، gema ، artam2
(2014-08-14 ساعت 16:01)KIMIA2005 نوشته:  دوستان قطری 25 درصد off زده برای بلیط

چطور میشه از این آفر استفاده کرد؟
اگه از دفاتر هواپیمایی بلیط بگیریم چطور میشه از این آفر استفاده کرد؟
ورود به امریکا: اکتبر2014

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، mohamad92 ، مهدی 2014
آفر قطر فکر نکنم به درد ما بخوره با این حال من لینکشو گذاشتم

http://www.qatarairways.com/ir/en/latest-fares.page
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، reza_norouzi ، قصه گو ، mohamad92
(2014-08-15 ساعت 07:02)ali3875 نوشته:  آفر قطر فکر نکنم به درد ما بخوره با این حال من لینکشو گذاشتم

http://www.qatarairways.com/ir/en/latest-fares.page

بدردمون که میخورد ولی فقط واسه بلیط دو طرفه با دفتر قطری تماس گرفتم اینو گفت البته دیگه وقتش گذشته
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، reza_norouzi ، mohamad92 ، مهدی 2014
سلام دوستان
من شنیدم ظروفی که جنس چینی یا بلور دارن توی چمدون و بار باشه اجازه خروج نمیدن که توی هواپیما ببریم آیا درسته؟
case no:2014As1xxx
تعداد:2نفر
رویت قبولی :2 may
فرستادن فرم ها :18 Jone
تاییدیه :21 Jone
نامه دوم :21 oct
مصاحبه :هفته اول Dec ایروان
ویزا :کلیرنس برگه آبیSad
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa
دوستان سلام من واسه la واسه 15 روز دیگه با امارات بلیط گرفتم با توجه به اینکه 2 تا بچه کوچیک دارم کدوم صندلیها تو هواپیما بهتر و راحت تره و چطورمیشه از الان جا رو رزرو کرد لطفا دوستانی که قبلا تجربه دارید راهنمایی کنید در مورد سایز چمدون ها هم اگه ممکن هست راهنمایی بفرمایید ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، pari pariaaa
(2014-08-17 ساعت 01:10)رضا صالحی نوشته:  دوستان سلام من واسه la واسه 15 روز دیگه با امارات بلیط گرفتم با توجه به اینکه 2 تا بچه کوچیک دارم کدوم صندلیها تو هواپیما بهتر و راحت تره و چطورمیشه از الان جا رو رزرو کرد لطفا دوستانی که قبلا تجربه دارید راهنمایی کنید در مورد سایز چمدون ها هم اگه ممکن هست راهنمایی بفرمایید ممنون

99 درصد صندلی های ردیف اول که بهترین ها هستن تا الان گرفته شدن.
هواپیما به هواپیما فرق میکنه. حتی یک مدل هواپیما ممکنه مثلا سری 300ش با سری 700س صندلی هاش فرق بکنه. حتی بعضا ایرلاین به ایرلاین هم ممکنه فرق کنه.
یک سایتی هست اگه دقیق شماره پرواز رو بدین بهتون داخل هواپیما رو نشون میده چیدمان صندلی رو. بعد هم میگه که کدامها خوب کدامها معمولی و کدامها بد هستن.
گاها یک ردیفهایی در وسط یا آخر پیدا میشه که بخاطر کنار درب خروجی بودن یا دلایل دیگه مثلا کم عرض شدن ته هواپیما و به نسبت ان تبدیل تعداد صندلی در ردیف مثلا از 3 صندلی در هر طرف به دو صندلی در هر طرف، فاصله تا صندلی چلوشون به نسبت خیلی بیشتره. اونارم در این سایت میتونید ببینید. فکر کنم سایت SeatGuru هست.
بعدم زنگ بزنید ببنید کدام صندلی خوب خالی بگین براتون رزرو کنه ولی برای 15 روز دیگه، صندلی خوب کمی بعیده با اینکه من شخصا برای ده روز بعد در ردیف اول جا پیدا کردم موقع ایران رفتن.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، reza_norouzi ، pari pariaaa ، رضا صالحی ، mohamad92 ، gema ، artam2 ، amin arefi
آقاي صالحي عزيز، اين دغدغه ي من هم بود تا اينكه جمعه ي گذشته عروس خواهرم كه قبلاً در فرودگاه امام كار مي كرده ، موقع بدرقه ي همسرش ، رفت و پرسيد ، اونا هم بهش گفتن سايز ٣٢ يا٢٨ مهم نيست ، مهم همون ٢٣ كيلو هستش.من از دوبي دو چمدون به سايز ٣٢ خريده بودم و با توجه به ابعادي كه تو سايت امارات نوشته بود ، حسابي حالم گرفته شد.جمعه ي ديگه داريم مي ريم ، خبرتون مي كنم كه مشكل داشته يا خير!؟!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، lida55 ، pari pariaaa ، رضا صالحی ، mohamad92 ، amin arefi
يادتون هست جريان خواهرزاده ام را تعريف كردم كه با پرواز تركيش ده روز پيش ، جمعه ، رفت مونترال كانادا و به علت بدي آب و هوا پروازش با تأخير از تركيه صورت گرفت؟ در واقع پرواز شنبه ظهر شد كه اول رفت تورنتو و سپس مونترال. خلاصه اينكه رفت ولي بدون چمدون تا ديروز كه چمدون ها درب و داغون و يكيش هم بدون كاور دستش رسيده. يعني هواپيمايي تركيش بلافاصله با پرواز بعدي نفرستاده، صبر كرده تا جمعه ي بعد ، با همون پرواز ، فرستاده. اتفاقه ديگه!!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، pari pariaaa ، mohamad92 ، gema ، amin arefi
(2014-08-16 ساعت 22:58)mohamad92 نوشته:  سلام دوستان
من شنیدم ظروفی که جنس چینی یا بلور دارن توی چمدون و بار باشه اجازه خروج نمیدن که توی هواپیما ببریم آیا درسته؟

کی گفته اجازه نمیدن.Big Grinمن هفته گذاشته از ایران اومدم و یکی از چمدونها پر از چیزهای شکستنی بود.حتی باز هم نکردنش.ففقط چمدونی که خوراکی داشت گشتند.فقط داخل هواپیما نباید چیزهای شکستنی و بلوری ببرید.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، mohamad92 ، reza_norouzi ، pari pariaaa ، lighter
سلام دوستان خوبم
همونطور که میدونین پس از خرید بلیط وقتی از اژانسها برای انتخاب صندلی یا غذا سوال میکنن میگن هنوز اون قسمت باز نیست و فلان روز مونده به پرواز باز میشه و غیره باید بگم اینطور نیست
من بلیط الاتحاد رو که گرفتم با توجه به وجود بچه سه ساله رو انتخاب صندلی اصرار داشتم و جواب فوق رو از اژانس گرفتم
ولی بعد تماس گرفتم بادفتر خود ایر لاین تو ولیعصر و شماره بلیط رو دادم اون پشت تلفن برام غذای بچه و ردیف صندلی رو انتخاب کرد و البته اینطوری از قطعی بودن بلیط هم مطمئن شدم علاوه براین که خودشون بهتون میگن تو این پرواز بهترین انتخاب چی هست و راهنمایی میکنن
حتی اگر عضو طرح مایلیج ایرلاین هم شدین میتونین حتی بعد از صدور بلیط با ایرلاین تماس بگیرین تا کد عضویت شما رو تو بلیط بزنن
موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، مهدی 2014 ، abas_kashan ، reza_norouzi ، gol1 ، pari pariaaa ، yami ، aghamilad ، lighter ، gema ، mehdi2014 ، mohamad92 ، artam2
لیدا خانم کاملا درست میگن.
فقط اگه بلیط رو اینترنتی میخرید، یک بیست دقیقه نیم ساعتی منتظر بشید، تا بلیطه تو شبکه همچین جا بیوفته.
چون همان لحظه بعد از خرید زنگ بزنید احتمالا بگن هنوز نشون نمیده یا بدتر، با توجه به پیچیدگی های سیستمهای فروش بلیط، یک چیزی بزنن و بعد اون تنظیمات با آپدیتهای مختلف چند دقیقه بعد در سیستم «بپره» !! و تو فرودگاه متوجه بشید که هیچ چیزی درست ثبت نشده، چه صندلی چه غذا.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92 ، reza_norouzi ، pari pariaaa ، smk2 ، قصه گو ، lighter

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان