کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
سلام ، دوستان
من قصد سفر به آمریکا رو دارم ولی وقتی به آژانس مراجعه می کنم می گه که باید بلیط برگشت رو هم رزرو کند جون ممکنه بگند که قصد بازگشت نداری و نپذیرند.آیا این درسته یا آژانس داره سودجویی میکنه؟ در ضمن آژانس خوب و قوی تو تهران کجا هست؟ من ویزای 6 ماهه دارم و دو ماه پیش مصاحبه داشتم تو ایروان.مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، قصه گو
(2014-08-10 ساعت 00:33)lunalovegood نوشته:  سلام ، دوستان
من قصد سفر به آمریکا رو دارم ولی وقتی به آژانس مراجعه می کنم می گه که باید بلیط برگشت رو هم رزرو کند جون ممکنه بگند که قصد بازگشت نداری و نپذیرند.آیا این درسته یا آژانس داره سودجویی میکنه؟ در ضمن آژانس خوب و قوی تو تهران کجا هست؟ من ویزای 6 ماهه دارم و دو ماه پیش مصاحبه داشتم تو ایروان.مرسی

ویزای شما از چه نوعیه؟ توریستی یا مهاجرتی؟
از سوال شما این طور بر میاد که ویزاتون توریستیه. بنابراین به نظرم آژانسه درست گفته به شما.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، قصه گو ، mohamad92 ، battosai ، KIMIA2005 ، amjad
(2014-08-09 ساعت 22:03)mohamad92 نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 20:44)reza_norouzi نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 18:27)georgia1 نوشته:  
(2014-08-09 ساعت 17:40)mohamad92 نوشته:  سلام
ما با اجازه دوستان و یاری خدا بلیط گرفتیم .اصفهان _ لوس آنجلس با ترکیش ایر نفری 944 دلار و دلار 3140 حساب شد،دوستان انتخاب صندلی و موارد دیگه کی انجام میشه و به چه صورته ؟مثلا ارز مسافرتی میدن؟انتخاب غذا داره یا نه؟کلا اگه کسی قبلا تجربه داره از این مسیر مارو کمک کنه.مرسی دوستان
نوامبر

ارز مسافرتی اونقدر نیست که به چشم بیاد!!!( فکرکنم نفر 400$ شده) و تو فرودگاه بعد از عبور از قسمتِ چکِ بار می تونید از شعبه بانک تهیه کنید، در مورد انتخاب صندلی هم، زمان گرفتن کارت پرواز می تونید صندلی مورد نظر رو انتخاب کنید، در مورد انتخاب غذا هم می بایست موقع بلیط گرفتن غذای مورد نظرتون رو که تو منو نیست سفارش میدادید که در قیمت بلیط هم تاثیر گزار هست!

سلام دوستان من
در مورد انتخاب صندلی درسته که میتونین هنگام دریافت کارت پرواز صندلیتونو انتخاب کنین اما این امکان هم وجود داره که هنگام رزرو بلیت جاتونو بر اساس نقشه صندلی های هواپیما انتخاب کنین. این امکان فکر میکنم برای اکثر پروازای خارجی وجود داره و به صورت آنلاین قابل انجامه.
در ضمن اگه انتخاب جاتونو به روز پرواز موکول کنین ممکنه همه جاهای خوب پر بشه و جاهای پر رفت و آمد یا نزدیک سرویسای بهداشتی نصیبتون بشه!
به عنوان مثال لوفتانزا تا 23 ساعت قبل پرواز با دریافت 35$ امکان انتخاب صندلی رو به شما میده و از 23 ساعت قبل از پرواز تا زمان پرواز رایگانه.
این موردو برای ایرلاین مورد نظرتون حتماً چک کنین. دوستانی که اطلاعات تکمیلی دارن ممنون میشم اعلام کنن.
شاد باشین.

خیلی ممنونم از لطف دوستان کارمند آژانسی که ازش خریدم گفت فعلا سایتش باز نیست هر وقت باز شد باهاتون تماس میگیرم صندلیتو انتخاب میکنی.

سلام دوست من
اين حرفي كه اون كارمند زده به نظرم عجيبه چون واسه خيلي از پروازا امكان انتخاب صندلي تا لحظه پرواز بازه.
به نظرم از مركز خدمات (serivce center) ايرلاينتون هم سوال كنين.
شاد باشين.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، mohamad92 ، gema
(2014-08-10 ساعت 02:18)frozen mind نوشته:  

از سوال شما این طور بر میاد که ویزاتون توریستیه. بنابراین به نظرم آژانسه درست گفته به شما.

آقای فروزن مایند در یک سال یک پست و بعد از پست میره تو افق محو میشه . Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad92 ، abas_kashan ، frozen mind
سلام بچه ها،این جریان ویزای ترانزیت چی‌؟من دارم میرم ترکیه و می‌خوام از آژانسهای اونجا بلیطمو تهیه کنم،چون آژانسهای داخل ایران که خیلی‌ زیاد میگن،پس من این ویزارو از کجا باید بگیرم،چون بلیط‌هایی‌ که من دیدم همشون ۲ تا استپ‌ دارن یا بیشتر،و طولانی هم هستن،دیگه مثلا ۱۸ ساعت‌و که نمی‌شه داخل فرودگاه موند، این ویزا رو از کجا باید بگیرم؟چون ملیتم هم ایرانی،فک نکنم آژانسهای ترکیه بتونن خودشون برام ویزا ترانزیت بگیرن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
اون پرواز‌هایی‌ که برای من ارزونتر در میاد همشون یه استپ‌ توی londra دارن،و بعدشم هم که مستقیماً آمریکا،استپ‌ توی londar احتیاج به ویزای ترانزیت دارد؟
پاسخ
تا زماني كه نخواين از فرودگاه خارج بشيد ، نيازي به ويزاي ترانزيت نخواهيد داشت،مطمئن باشيد دوست عزيز!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: attari ، Sam2014 ، pari pariaaa ، gema
(2014-08-11 ساعت 19:44)قصه گو نوشته:  تا زماني كه نخواين از فرودگاه خارج بشيد ، نيازي به ويزاي ترانزيت نخواهيد داشت،مطمئن باشيد دوست عزيز!

خیلی‌ ممنون،سر این موضوع حسابی‌ گیج شدم،چون سفر نامهٔ بعضی‌ بچه‌ها که خوندم،نوشتن تواین انگلیس ویزای ترانزیت میخوان،از کجا می‌تونم مطمئن بشم،سایت رسمیی، چیزی هست بتونم از اونجا نگاه کنم؟والا اولش اینه،ببین رسیدم اونجا چه خبر،خدا بهم رحم کنه،چطور قراره از پاس این همه مشکلات بربیام
پاسخ
(2014-08-11 ساعت 20:57)attari نوشته:  
(2014-08-11 ساعت 19:44)قصه گو نوشته:  تا زماني كه نخواين از فرودگاه خارج بشيد ، نيازي به ويزاي ترانزيت نخواهيد داشت،مطمئن باشيد دوست عزيز!

خیلی‌ ممنون،سر این موضوع حسابی‌ گیج شدم،چون سفر نامهٔ بعضی‌ بچه‌ها که خوندم،نوشتن تواین انگلیس ویزای ترانزیت میخوان،از کجا می‌تونم مطمئن بشم،سایت رسمیی، چیزی هست بتونم از اونجا نگاه کنم؟والا اولش اینه،ببین رسیدم اونجا چه خبر،خدا بهم رحم کنه،چطور قراره از پاس این همه مشکلات بربیام
مشکلات ؟ کدوم مشکلات ؟؟؟
تازه مشکلات بعد از ورودتون به عمه ریکا شروع میشه .. شما انرژی تون را بگذارید انشاله برای زندگی در ینگی دنیا ....
در ضمن بنده از طریق لندن و سپس شیکاگو وارد آمریکا شدم . در لندن ویزا ترانزیت لازم نیست . فقط در لندن قبل از عزیمت به آمریکا ویزای US شما کنترل می شود و چند تا سوال جواب ساده .. مث آب خوردن . یک کار روتین و روان پس اصلاً نگران نباش .Wink
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، attari ، mohamad92 ، pari pariaaa ، gema ، artam2
(2014-08-11 ساعت 20:57)attari نوشته:  

ويزاي ترانزيت براي عبور بين دو ناحيه پروازي در ناحيه شنگنه كه همون ويزاي شنگن كتگوري A هستش. بنابراين فقط زماني لازمه كه يكي از پروازاي مسير شما مبدا و مقصدش داخل شنگن باشه. بنابراين:
1. پرواز شما كه فقط يه استاپ داره نياز به ويزا نداره مگر اينكه: شما مجبور باشيد براي جابجايي بين ترمينال ها يا فرودگاه هاي يك شهر از فرودگاه خارج بشيد.
2. انگليس جزو شنگن نيست بنابراين اگر توقف شما در يكي از شهراي انگليس باشه، شما كلا وارد شنگن نميشيد. فقط چك كنيد لندينگ و تيك آف شما در يك فرودگاه انجام بشه و ترمينالاي اون فرودگاه از طريق راهرو بين المللي با هم مرتبط باشد تا مجبور به ارائه ويزاي انگليس نباشيد.
3. معمولا اينطور جابجايي ها رو فقط خود ارلاينا بهتر از هر كسي ازش سر در ميارن. بنابراين اگر ميخوايد جواب رسمي داشته باشيد، بهترين مرجع پرسيدن سوالاي از اين نوع خود ارلاينا هستن حالا با ايميل يا تلفني.
سخت نگير مهندس Big Grin
موفق باشيد.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، attari ، سیمین راد ، pari pariaaa ، reza_norouzi ، gema ، moqadam ، EshgheUSA
بر اساس بخشنامه صادره بانک مرکزی، بانک ملی از امروز بيست و يکم مرداد ماه در فرودگاه امام خميني (ره) همانند بانک‌هاي ملت و سامان نسبت به پرداخت ارز مسافرتي اقدام می‌کند.

به گزارش مهر، بانک مرکزی اعلام کرد: بانک ملی ایران از بيست و يکم مرداد ماه سال جاري در فرودگاه امام خميني (ره) همانند بانک هاي ملت و سامان نسبت به پرداخت ارز مسافرتي اقدام می نمايد.

بر اساس بخشنامه صادره این بانک، بانک ملی ایران نیز می‌تواند نسبت به خريد ارز (اسکناس) به نرخ روزانه ارز از بانک مرکزی و فروش براي هر مسافر به ميزان 300 دلار با رعايت مقررات مربوطه اقدام نمايد.
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، pari pariaaa

ویزای من مهاجرتی هست. من 2014 لاتاری بردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
لوناي عزيز اصلاً اينطور نيست،من براي خودم و دخترم بليط بك طرفه و براي همسرم بليط دو طرفه خريدم. به كاربر عزيز آقاي spv پيام بدين راهنماييتون مي كنن كه از كجا با تخفيف بگيريد.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، frozen mind ، mohamad92 ، مهدی 2014 ، artam2
راستي روز جمعه كه پسر خواهرم رو برديم فرودگاه امام، در مورد سايز چمدون پرسيديم ، گفتيم سايز سي و دو داريم ، گفتن سايز مهم نيست، وزن ٢٣ كيلو مهمه.آخييييييييييش خيالمون راحت شد، داشت تبديل مي شد به يك عدد دغدغه ي بزرگ!!
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، ali3875 ، aghamilad ، reza_norouzi ، mohamad92 ، مهدی 2014 ، gema ، artam2
(2014-08-12 ساعت 19:03)lunalovegood نوشته:  

ویزای من مهاجرتی هست. من 2014 لاتاری بردم.

پس آژانسیه به شما اشتباه گفته. بهش حالی کنین که ویزای شما «مهاجرتیه» یعنی باید قصد بازگشت نداشته باشین! پس باید بلیط یک طرفه بگیرین، مگر این که خودتون دلتون بخواد دو طرفه بگیرین.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، قصه گو ، amjad ، mohamad92 ، مهدی 2014 ، gema

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان