کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2014-10-05 ساعت 02:09)yami نوشته:  
(2014-10-04 ساعت 11:27)Sam2014 نوشته:  
(2014-10-02 ساعت 09:00)reza_norouzi نوشته:  سلام دوستان من
شنیدم اگه بخوایم از آمریکا واسه ایران بلیت بگیریم ارزونتر در میاد تا زمانی که همون بلیت رو از ایران بخریم.
کسی تجربه ای در این زمینه داره؟
درود بر شما
این موضوع درسته . دو تا مورد :
من به دفتر یک آژانس مسافرتی در سن خوزه زنگ زدم ( تقریباً یک ماه پیش ، اتفاقاً صاحبش ایرانیه و چند تا شعبه هم داره خانم ها هم که اصن فارسی صحبت می کنن ) بلیط سن فرانسیسکو - تهران رفت و برگشت ، امارات رو قیمت داد 1200 در صورتی که از تهران همون تاریخ رو داد 1500 .
مورد دوم اینکه دوستی دارم هر سال سفر داره به یو اس و از ایران بلیط نمی گیره بلکه از عمه ریکا براش بلیط تهیه می کنن و همیشه هم ارزان تر در میاد .
در خدمتیم

درسته و البته من دقیقا برعکس اینرو هم شخصا تجربه کردم!!
پارسال بلیط چک میکردم و ایرلاین ایرفلوت مسیر رفت برگشت میامی-مسکو-تهران رو از عمه ریکا دقیقا یادم نیست چقدر میشد (از این قیمتی که میگم خیلی بیشتر بود) ولی از ایران گفتم پرسیدن شده بود حوالی 750 دولار!!!
از چند نفر پرسیدم گفتن بخاطر اینه که از ایران میخری دولت ایران ریال رو از شرکتهای هواپیمایی گرونتر برمیداره و به دلار تبدیل میکنه و یک جوری سوبسید میده که بلیط خارج به ایرانیها زیاد گرون نیوفته ولی آیا کماکان اینجوریه یا نه نمیدونم.
همیشه چک کردن از هر دو طرف ایرادی نداره.
البته با این مطلب که مسیر میامی به تهران رفت و برگشت با تهران به میامی رفت و برگشت اشتباه نشه که همیشه بلیط از طرف ایران رفت برگشت شنیدم ارزانتر میوفته.
میانگین قیمت دلار در هفته را برای نرخ دلار محاسبه میکنن مثلا شما پنج شنبه خریدی با دلار 3000 تومنی تو هفته گذشته نرخ ارز 3350 بوده
شما فکر میکنی زرنگ عالمی ولی شرکت های خارجی تو ایران میانگینشو میگیرن ازت
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، Sam2014
کسی تجربه خوب یا بدی از الاتحاد نداره؟ قیمتش برای تاریخی که من خواستم تقریبا با لوفتانزا یکی شد یه کم بیشتر.
case number: 2014As3100000##
yerevan
living in Vegas Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-10-06 ساعت 13:26)negarin60 نوشته:  کسی تجربه خوب یا بدی از الاتحاد نداره؟ قیمتش برای تاریخی که من خواستم تقریبا با لوفتانزا یکی شد یه کم بیشتر.
با سلام

در مورد ایرلاین الاتحاد دوستان در پست های قبلی تجربیاتشون را به اشتراک گذاشته اند . هم مزایا دارد هم معایب در واقع خودتون باید مطالعه و تصمیم گیری بفرمایید .
اینطور که دوستان فرمودند کارهای مهاجرتی در توقف ابوظبی انجام و شما در ورود به آمریکا کمتر معطل می شوید . این برای اولین ورود مزیت خوب و مناسبی به حساب می آید .
در ضمن در مقام مقایسه با لوفت هانزا ...... انتخاب الاتحاد ارجح است .
موفق باشید .
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: negarin60
دوستان شما چمدانهاتون را از این پلاستیکها که برای محافظتش تو فرودگاه می بندند بستین؟ برای آمریکا میشه بست؟ چون می دونم قفل نمیشه کرد.
F4 /مصاحبه :دسامبر 2013 در ابوظبی . بعد 6 ماه یک ایمیل زدم و  اثر داشت!!!Smile
بعد از مدیکال مجدد  در تاریخ 10 جولای گرفتن پاسپورتها همراه با ویزا از سفارت.
فعلا اقامت در شارلوت/کارولینای شمالی.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
اگه از این پلاستیک پیچ ها کنید طبق تجربه دوستان به احتمال قوی باز خواهد شد.
سعی کنید چیزی نبندید که برایتان بازش بکنند و نصف نیمه بعد چمدانتون بسته بشه.
قفل هم میشه زد مخصوصا TSA ها رو. اما قفل را میشکونند و TSA رو آقا دزده کلیدش رو داره. اما چه اصراریه به قفل و پلاستیک و ... هم آقا دزده شک میکنه و هم گمرک
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: AZAR 1335 ، قصه گو ، samane1363
(2014-10-07 ساعت 10:25)behdadK نوشته:  اگه از این پلاستیک پیچ ها کنید طبق تجربه دوستان به احتمال قوی باز خواهد شد.
قفل هم میشه زد مخصوصا TSA ها رو. اما قفل را میشکونند و TSA رو آقا دزده کلیدش رو داره. اما چه اصراریه به قفل و پلاستیک و ... هم آقا دزده شک میکنه و هم گمرک

سلام بهداد عزيز
يعني منظورت اينه كه هيچكدوم از چمدونارو قفل نكنيم؟
تو كدوم فرودگاه ممكنه بازشون كنن؟ ايران يا امريكا؟ يا بين راه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
همین که ایرانی هستیم دلیل کافی هست که هر دو یا حداقل یکی از چمدانهامان رو باز خواهند کرد!!
البته بعدا توش یک برگه میذارن که ما چمدانتون رو باز کردیم. البته طرف آمریکا رو میگم. از ایران یا اروپا میایید قانونش فرق میکنه احتمالا.
بله درستهُ نه قفل بزنید نه پلاستیک پیچ کنید. قفل میشکنن و پلاستیکم پاره میکنن.
کلا خرید و استفاده از چمدان گران قیمت در سفر اشتباهه پون داغون میشه!!
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، amjad ، قصه گو ، reza_norouzi ، pari pariaaa ، Hamid_110 ، jupiterx
(2014-10-07 ساعت 15:14)reza_norouzi نوشته:  
(2014-10-07 ساعت 10:25)behdadK نوشته:  اگه از این پلاستیک پیچ ها کنید طبق تجربه دوستان به احتمال قوی باز خواهد شد.

سلام بهداد عزيز
يعني منظورت اينه كه هيچكدوم از چمدونارو قفل نكنيم؟
تو كدوم فرودگاه ممكنه بازشون كنن؟ ايران يا امريكا؟ يا بين راه؟

ممنون از پاسختون.یعنی میخواستم چمدونام خراب نشن.
F4 /مصاحبه :دسامبر 2013 در ابوظبی . بعد 6 ماه یک ایمیل زدم و  اثر داشت!!!Smile
بعد از مدیکال مجدد  در تاریخ 10 جولای گرفتن پاسپورتها همراه با ویزا از سفارت.
فعلا اقامت در شارلوت/کارولینای شمالی.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، reza_norouzi
دوستان همین الان یک مطلب مهم به ذهنم رسید!!

البته موضوع زبانم لال زبانم لال هست هاا ولی خوب آدم یه این چیزها هم موقع خرید بلیط فکر کنه بد نیست. اونم مسله پداخت غرامت به بازماندگان سوانح هوایی هست!!

یک احساسی به من میگه که این عرب جماعت و ایضا هواپیمایی ترکیه بعید به نظر میاد موقع سانحه پولی به بازمانده ها بدن و احتمالا شرکتهای اروپایی در این موارد دست و دل باز ترند. البته ایرلاینهایی مثل ایرفلوت رو هم داریم که فکر کنم یه چیزی هم برای تحویل جسد از خانواده متوفی بگیره!!!

شما چی فکر میکنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، reza_norouzi ، amjad ، Hamid_110
(2014-10-07 ساعت 10:21)AZAR 1335 نوشته:  دوستان شما چمدانهاتون را از این پلاستیکها که برای محافظتش تو فرودگاه می بندند بستین؟ برای آمریکا میشه بست؟ چون می دونم قفل نمیشه کرد.
بله میشه بست .. ما در فرودگاه ایران دور ساکها را دادیم پلاستیک کشیدن در فرودگاه لس آنجلس هم اصلا هیچ کدام از چمدانها و ساکها را باز هم نکردند ,چمدانها هم کاور داشتند.. شاید این قضیه شانسی باشد یه موقع گیر میدهندو میگردن و یه موقع هم نه ..
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، reza_norouzi ، AZAR 1335
من هم نه قفل زدم، نه رمز و نه پلاستيك، اگه مشكوك بشن هيچ سدي جلو راهشون نيست، پس چرا چمدونمون خراب بشه! بذار محترمانه بازش كنند!!
به قول يامي عزيز ، چمدون گرون هم نخريد كه حرص نخوريد، يك سال و نيمه كه هر روزمون با استرس داره ميگذره، دقت كرديد؟!؟
اگه تهران هستيد از بازار بزرگ خريد كنيد با تخفيف عالي!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، Sam2014 ، aghamilad ، pari pariaaa ، shad52 ، nasam ، امین 13 ، jadooo
با سلام
چمدون های ما وقتی از امریکا بر میگشتیم قفل داشت و در کمال تعجب وقتی توی ایران بازشون کردیم دیدم یه برگه توشه که نوشته بود ما چمدون شما رو بازرسی کردیم .... ولی قفلش سالم بود و این قضیه چند وقتی برام سوال بود تا فیلم زیر رو دیدم
www.youtube.com/watch?v=9JvmAktLvFg

نتیجه اینکه خیلی به این چیزا فکر نکنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، amjad ، goliii
سلام دوستان من
جهت اطلاع و اطمينان امروز به دفتر مركزي لوفتانزا زنگ زدم و پرسيدم كه آيا لازمه بليتي رو كه آژانس برام گرفته بيارم مهر بزنين و تاييد كنين و اونام گفتن لازم نيست.
خيال خودم راحت شد. گفتم به شمام بگم كه خيال شمام راحت باشه Big Grin
شاد باشين.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam2014 ، abas_kashan ، abbas41 ، manamilad
سلام دوستان
من با ترکیش ایرلاین مسافرت داشتم ، هواپیمایی نسبتا خوبیه ، مهماندارهای خیلی خوش برخوردی داره ، از نظر غذا و امکانات رفاهی داخل پرواز خیلی بیشتر از 4 ستاره هست ، در داخل خود فرودگاه اتاتورک خیلی خوب رسیدگی میکنن و لانج خیلی عالی داره ، اما متاسفانه CRM خیلی ضیعیفی داره حتی از هواپیمایی ایران ایر خودمون هم ضعیفترن ، یک نمونش یکی از مایلج های پرواز من ثبت نشده بود بعد از 10 بار تماس و ارسال 20 بار Boarding Pass بالاخره امتیاز ثبت کردن.
در کل هواپیمای خوبیه با نرخ خوب اما تا وقتی که کارتون گیر نکنه بهشون!
پاسخ
تشکر کنندگان:
فکر کنم بزرگترین مشکل ترکیش نزدیک بودن بیش از حد صندلیهاش به هم باشه که برای یه آدم متوسطی مثل من با قد 185 هم در سفر طولانی آزار دهنده است. حالا قدت بلند باشه که دیگه هیچ
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، قصه گو ، امین 13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان