کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2010-05-24 ساعت 20:53)ario نوشته:  مرسی . غذا و فرش و اینا خیلی مهم نیست . بیشتر می خوام بدونم که چی ممکنه ادم با خودش نبره و بد بگه کاش میاوردم

غیر از خوراکی هیچیBig Grin

الان ملت میگن من چه شکمو هستم.نه باور کنین اتفاقا این نشون میده من هر غذائی نمی خورم اینه که در هر سفر به ایران کلی جیره غذائی میارم

بقیه ملزومات زندگی رو بعد از مهاجرت تهیه کنین بهتره حتی در حراجی های دست دوم وسایلی در حد نو می تونین پیدا کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، ario ، aadine
سلام دوستان

آیا ا پرواز امارات که ما دفعه اولمون هست تو فرودگاه آمریکا (لوس آنجلس )آیا اذیت نمیشیم؟میگن اونهایی که با پرواز امارات وارد میشن خیلی میگردن و ایراد میگیرن و باز جویی میکنن آیا حقیقت داره؟آیا کسی ازدوستان تجربه سفر با امارات را داشته؟ممنون اگر راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78
(2010-05-24 ساعت 20:53)ario نوشته:  مرسی . غذا و فرش و اینا خیلی مهم نیست . بیشتر می خوام بدونم که چی ممکنه ادم با خودش نبره و بد بگه کاش میاوردم

فقط یه سری دارو حتما با خودت ببر البته اگه هنوز کار رسمی پیدا نکردی و بیمه نمیشی چون هزینه دارو اینجا بالاست اما اگه بیمه باشی مشکلی نیست و همه هزینه ها رو شرکت بیمه تقبل میکنه
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، ario
(2010-05-25 ساعت 12:31)@Š!M نوشته:  

فقط یه سری دارو جتما با خودت ببر البته اگه هنوز کار رسمی پیدا نکردی و بیمه نمیشی چون هزینه دارو اینجا بالاست اما اگه بیمه باشی مشکلی نیست و همه هزینه ها رو شرکت بیمه تقبل میکنه

در مورد دارو من هم شنیدم بیمه هم باشیم بهتره یه چیزایی ببریم چون دکترهای اروپایی تا رو به قبله نباشی بهت دارو نمی دن مثلا سرما خوردگی که لازمه انتی بیوتیک استفاده بشه تا طرف بدهال بدهال نباشه دارو بهش نمیدن . البته این چیزیه که بعضی از دوستان میگن. برا همین اگه انطور باشه و بخوام دارو ببرم تو بردنش مشکلی نیست؟ دارو ها باید جایی تائید بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، balot
(2010-05-25 ساعت 14:50)ario نوشته:  در مورد دارو من هم شنیدم بیمه هم باشیم بهتره یه چیزایی ببریم چون دکترهای اروپایی تا رو به قبله نباشی بهت دارو نمی دن مثلا سرما خوردگی که لازمه انتی بیوتیک استفاده بشه تا طرف بدهال بدهال نباشه دارو بهش نمیدن . البته این چیزیه که بعضی از دوستان میگن. برا همین اگه انطور باشه و بخوام دارو ببرم تو بردنش مشکلی نیست؟ دارو ها باید جایی تائید بشه؟

نه اروپا محدودیت و مشکلی برای داروها نداره فقط مقدارشون نباید زیاد باشه که ممکنه ایراد بگیرن

من چون خیلی مریض نمیشم و همینجور با خود درمانی هم مخالفم و مصرف دارو رو مگر اینکه دیگه هیچ چاره این نباشه دوست ندارم اینه که مشکلی با توصیه های پزشکی اینجا ندارمBig Grin

خیالتون راحت که توصیه های پزشکی اینجا واقعا به نفعتونه چون مصرف دارو برای ظهور کوچکترین بیماری اصلا خوب نیست و در درازمدت هم شما رو در برابر داروها مقاوم میکنه بنابراین بهترین شیوه همون شیوه های سنتی و استفاده از انواع میوه ها و داروهای گیاهی ست که اتفاقا اینجا هر روز مردم بیشتر به سمتش میرن ...طب سنتی و داروهای گیاهی شرقی ها رو که به مراتب بهتر هم هست خودشون استفاده می کنن و داروهای شیمیائی شون رو به خورد بقیه مردم میدنWink
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78
سلام

من چندین بلیط رزرو کردم که یکی از اینها از ایران ایر پرواز داره به آمستردام و 5/1 ساعت فقط توقف داره و با پرواز KLM میره به لوس آنجلس .آیا این 5/1 ساعت توقف در فرودگاه آمستردام برای من که اولین باره دارم میرم اشکالی ایجاد میکنه ؟یعنی ازپرواز جا نمیمونم؟ آیا این مدت برای رفتن کارت پرواز بعدی و پیدا کردن گیشه ها که وقت میبره ممکن مشکل پیدا کنم ؟ یکم نگرانم ؟میخواستم نظر دوستان و آنهایی که تجربه سفر دارن بپرسمSad.ممنوم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-25 ساعت 16:25)susan نوشته:  سلام

من چندین بلیط رزرو کردم که یکی از اینها از ایران ایر پرواز داره به آمستردام و 5/1 ساعت فقط توقف داره و با پرواز KLM میره به لوس آنجلس .آیا این 5/1 ساعت توقف در فرودگاه آمستردام برای من که اولین باره دارم میرم اشکالی ایجاد میکنه ؟یعنی ازپرواز جا نمیمونم؟ آیا این مدت برای رفتن کارت پرواز بعدی و پیدا کردن گیشه ها که وقت میبره ممکن مشکل پیدا کنم ؟ یکم نگرانم ؟میخواستم نظر دوستان و آنهایی که تجربه سفر دارن بپرسمSad.ممنوم

نه دوست عزیز این زمان کافیه فقط یادتون باشه که فرودگاه امستردام خیلی بزرگه پس اگه پرواز دومتون از گیتهای اخر سالن باشه کلی باید پیاده برین فقط یه کم باید تند راه برین که نگران تاخیر نباشین.....مسافرائی که فاصله بین دو پروازشون کوتاهه رو در یه قسمت مجزا بازرسی می کنن که صفش کوتاه تره پس حتما رسیدن اونجا توضیح بدین مسافر امریکا هستین و یه ساعت بیشتر وقت ندارین و به لاین مربوطه راهنمائی تون میکنن.من با فاصله 45 دقیقه بین دو پرواز هم به پرواز دوم رسیدم البته فکر کنم رکورد دوی مارتون فرودگاه روشکستم اما جای نگرانی نیست

اصلا نگران نباش فقط با فاصله کوتاه بین پروازها توفیق دیدن فروشگاه های قشنگ خصوصا فروشگاه های گل رو از دست میدی همین!!Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، hamed_gh ، laili ، honareirani ، aadine ، pefa
SIM عزیز

منکه زبان انگلیسی رو خوب نمیدونم و متوجه نمیشم آیا کسانی که بازرسی میکنن افرادی هستن که فارسی بدونن یا باید از مسافرهای دیگه کمک بگیرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ضمن تأييد فرمايشات شيما خانوم، بايد خدمتت عرض كنم كه در همه فرودگاه هاي دنيا اصطلاحي هست به اسم Minimum Connecting Time يا به اختصار M.C.T و عبارتست از حداقل زماني كه شما نياز داريد تا در يك فرودگاه پروازتون رو عوض كنيد. اين M.C.T با معيارهاي دقيقي تعيين مي شه و اگه رعايت نشه اصلا به آژانس اجازه صدور بليت شما رو نمي دند.

تا اونجا كه يادمه M.C.T در فرودگاه آمستردام براي انتقال از پرواز Iran Air به K.L.M يك ساعت و نيم و براي انتقال از پرواز K.L.M به K.L.M يك ساعت هست. پس مشكلي نداريد شما. فقط توي آمستردام به احساسات زنانه تون اصلا توجه نكنيد و خواهرانه از كنار Free Shop عبور كنيد و بريد دنبال Gate خروجي.

دقت كنيد كه:

1- زمان ورود اعلام شده در سيستم Reservation دقيق نيست و معمولا در يك پرواز حدود 6 ساعته داراي يك حاشيه 45 دقيقه اي است (45 دقيقه ديرتر از واقعيت است).

2- اگر Iran Air از تهران به آمستردام تأخير بالاي يك ساعت داشت، حداقل وظيفه Iran Air است كه يا پرواز شما را بدون جريمه به روز ديگري موكول كند يا با توجه به تأخير پيش آامده، پرواز بعدي مناسبي براي شما بگيرد. در صورت تأخير Iran Air حتما از انجام اين مساله مطمئن شويد.

(2010-05-25 ساعت 16:25)susan نوشته:  سلام

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: maryamjay ، یه مهاجر ، susan ، laili ، honareirani ، kianoush ، ADONIS ، hasti_banoo ، balot ، aadine ، mavarfan ، pefa
(2010-05-25 ساعت 17:40)susan نوشته:  SIM عزیز

منکه زبان انگلیسی رو خوب نمیدونم و متوجه نمیشم آیا کسانی که بازرسی میکنن افرادی هستن که فارسی بدونن یا باید از مسافرهای دیگه کمک بگیرم؟

نه متاسفانه فارسی زبان نیستن اما تو فرودگاه های ترانزیت پره مسافرای ایرانیه ضمن اینکه می تونین با نشون دادن بلیطتون و اجرای کمی پانتومیم و نشون دادن زمان پرواز دومتون روی بلیط از خود کارمندان فرودگاه کمک بگیرین.به این راهنمائی ها عادت دارن

یادتون هم باشه اگه بدلیل تاخیر و کندی ایرلاین ها و فرودگاه ها پرواز دومتون رو از دست بدین خودشون مسئول گرفتن بلیط جایگزین هستن و نباید هزینه ای بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، susan ، sib 24 ، laili ، honareirani ، kianoush ، ADONIS ، balot ، aadine ، payam62
سلام دوستان

ميخواستم بدونم بهترين و راحترين صندلي ها كدوما هستند؟ ايا واقعا پروازهاي اليتاليا از امارات بهتره؟
من كه تعريف خوبي ازش نشنيدم
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
تشکر کنندگان:
بهترين صندلي ها صندلي هاي نزديك به Exit هستند كه جلو شون خاليه و راحت مي توني پاتو دراز كني. اما اين صندلي ها به راحتي گير من و شما نمي يان.

قانون مي گه اين صندلي ها بايد تا جاي ممكن خالي باشن و فقط در صورتي كه همه صندلي هاي ديگه پر شدن، اين صندلي ها رو به عنوان آخرين ها به مسافرا بدن (به دليل ايمني هواپيما و اين كه در صورت بروز هر اتفاقي، در صورت خالي بودن اون صندلي ها خروج اضطراري راحت انجام مي شه).

بعضي شركت ها براي تعيين صاحب اين صندلي ها از قانون تبعيت مي كنن و بعضي ديگه از بند پ.

من خودم توي پروازهاي زير 3 ساعت دوست دارم صندلي كنار پنجره داشته باشم و در پروازهاي بالاي 3 ساعت دوست دارم صندليم كنار راهرو باشه.

من هم قبول دارم Alitalia سرويس جالبي نداره ... اما مساله اينه كه امارات از نظر من يعني يك اسم بزرگ براي هيچ! من بين اين دو تا Alitalia رو ترجيح مي دم، مگر اينكه امارات حداقل 50 دلار ارزونتر باشه!!!

(2010-05-26 ساعت 00:02)payman R نوشته:  سلام دوستان

ميخواستم بدونم بهترين و راحترين صندلي ها كدوما هستند؟ ايا واقعا پروازهاي اليتاليا از امارات بهتره؟
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، payman R ، honareirani ، kianoush ، balot ، aadine ، mavarfan ، payam62
من براي اوايل اگوست بليط رفت و برگشت به سانفرانسيسكو را با امارات 1370000 رزرو كردم قيمت خيلي از ايرلاين ها حدود 2ميليون بود البته فقط اليتاليا را نپرسيدم فكر ميكنيد قيمت اليتاليا هم تو همين حدود باشه؟
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
تشکر کنندگان: payam62
(2010-05-26 ساعت 06:24)Ashkan78 نوشته:  بهترين صنلي ها صندلي هاي نزديك به Exit هستند كه جلو شون خاليه و راحت مي توني پاتو دراز كني. اما اين صندلي ها به راحتي گير من و شما نمي يان.

قانون مي گه اين صندلي ها بايد تا جاي ممكن خالي باشن و فقط در صورتي كه همه صندلي هاي ديگه پر شدن، اين صندلي ها رو به عنوان آخرين ها به مسافرا بدن (به دليل ايمني هواپيما و اين كه در صورت بروز هر اتفاقي، در صورت خالي بودن اون صندلي ها خروج اضطراري راحت انجام مي شه).

بعضي شركت ها براي تعيين صاحب اين صندلي ها از قانون تبعيت مي كنن و بعضي ديگه از بند پ.

من خودم توي پروازهاي زير 3 ساعت دوست دارم صندلي كنار پنجره داشته باشم و در پروازهاي بالاي 3 ساعت دوست دارم صندليم كنار راهرو باشه.

من هم قبول دارم Alitalia سرويس جالبي نداره ... اما مساله اينه كه امارات از نظر من يعني يك اسم بزرگ براي هيچ! من بين اين دو تا Alitalia رو ترجيح مي دم، مگر اينكه امارات حداقل 50 دلار ارزونتر باشه!!!

(2010-05-26 ساعت 00:02)payman R نوشته:  سلام دوستان

البته در نظر داشته باشیم که این صندلیهای exit رو به افراد بچه دار (مثل ما Sad Big Grin) و خانمهای باردار و افرادسالمند و افراد بیمار ، مطلقاً نمیدهند.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، aadine ، payam62
(2010-05-26 ساعت 06:24)Ashkan78 نوشته:  بهترين صندلي ها صندلي هاي نزديك به Exit هستند كه جلو شون خاليه و راحت مي توني پاتو دراز كني. اما اين صندلي ها به راحتي گير من و شما نمي يان.

یه چبز دیگه فکر میکنم این صندلی ها برای کلاسهای بالاتر از اکونومی باشه.درسته؟ چون من خیلی وقتا آنلاین صندلی می گیرم اما همیشه رنگ این صندلی ها به رنگ کلاسهای دیگه بوده در سایت و فقط یه بار تونستم از این صندلی ها استفاده کنم اونم موقعی بود که ظاهرا موقع صدور بلیط بی دقتی کرده بودن و صندلی کنار خروجی رو به خونواده ای با بچه داده بودن.
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان