کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
[
سلام دوست عزیز من پروازم با ایران ایر از تهران به آمستردام هست و با کی ال ام به لوس آنجلس هست و مقدار بار مجاز من دو تا چمدون 32 کیلویی هست و دقیقا طبق گفته آقا اشکان من بلیطم روی ایران ایر صادر شد و دقیقا طبق گفته ایشان احتیاجی به ویزای ترانزیت نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، Hossein81 ، aadine ، amir2640
سلام .

من برای 29 آگوست یک بلیط دو طرفۀ یک ساله به لندن گرفتم. البته بلیط رو یکی از دوستان برای من گرفتن و من دقیقاً در جریان امور نبودم.
الان در بلیط من جلوی نام فرودگاه IKM ذکر شده IR 711 که فکر می کنم مربوط به ایران ایر باشه.
قیمت هم چیزی در حدود 1.200.000 شد. حالا می خوام بدونم ایران ایر اصلاً پرواز خوبی هست برای لندن؟ ممکن هست از مشکلات و مزایای اون برام بگید .و اینکه در حال حاضر کدوم هواپیمایی برای لندن مناسبترین و بهترین هست؟؟

خیلی ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ایران ایر به لندن عالیه. تقریباً بهترین پرواز ایرن ایر هستش و هواپیماش هم بوئینگه. سفر خوبی داشته باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: tititoti ، aadine
سلام

اول اين كه دليل گرون شدن بليتت اعتبار يك سالش هستش. همين بليط رو با اعتبار 3 ماه مي شد حدود 800 تومن خريد. دوستداران هواپيمايي هاي مثلا خارجي نيان يه موقع بگن Iran Air ازت زياد پول گرفته و ملخ ايرلاينز يا هواپيمايي سوسمار نشان ده شاهي ارزونتره!!!

بعد هم به نظر من پرواز مناسبيه به اين دليل:

1- غذاي مناسب در طول پرواز
2- هواپيماي كهنه، اما با رسيدگي خوب وايمني بالا (اگه ايمنيش يه ذره پايين بود اجازه نمي دادن بياد لندن). هواپيماهاي قديمي تر فاصله صندلي هاشون نسبت به جديدها بيشتره.
3- مستقيم بودن پرواز و عدم نياز به تعويض هواپيما در بين راه

معايبش:

1- احتمال تأخير (تا 2 ساعت)
2- عدم آموزش صحيح مهماندارها براي برخورد در مسافران (در مسير لندن كمتر اين مورد ديده شده)

(2010-06-18 ساعت 17:44)tititoti نوشته:  سلام .

من برای 29 آگوست یک بلیط دو طرفۀ یک ساله به لندن گرفتم. البته بلیط رو یکی از دوستان برای من گرفتن و من دقیقاً در جریان امور نبودم.
الان در بلیط من جلوی نام فرودگاه IKM ذکر شده IR 711 که فکر می کنم مربوط به ایران ایر باشه.
قیمت هم چیزی در حدود 1.200.000 شد. حالا می خوام بدونم ایران ایر اصلاً پرواز خوبی هست برای لندن؟ ممکن هست از مشکلات و مزایای اون برام بگید .و اینکه در حال حاضر کدوم هواپیمایی برای لندن مناسبترین و بهترین هست؟؟

خیلی ممنونم.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: tititoti ، sanaz2010 ، aadine ، mavarfan ، najibi ، payam62 ، amir2640
MsNAZI و AShkan78 عزیز از جفتتون متشکرم بابت توضیحات مفید.
راستش یه مقدار نگران شده بودم.

در ضمن برگشت بلیطم هم Open هست و این دوستمون می گفت اگر گرون هم بشه بلیط دیگه تاثیری برای شما نداره و لازم نیست پولی پرداخت کنید. در ضمن اگر هم نخواید می تونید پول بلیط برگشت رو کامل پس بگیرید که نمی دونم تا چه حدی درست هستش.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78
ببين... بليت Open يعني بليت بدون تاريخ و ما در Iran Air بليت بدون تاريخ نداريم.

برداشت من اينه كه بليت برگشت شما يه بليت با كلاس Y و تاريخ دار هستش. طبق مقررات، تغيير تاريخ كلاس Y هيچ هزينه اي نداره. فقط بايد حواستون باشه كه تاريخ فعليش كي هست. اگه تاريخ داشته باشه، سر تاريخ نريد سر پرواز و اصطلاحا No Show كنيد، 50دلار جريمه بهتون تعلق مي گيره. اكه تاريخ داره و مي خوايد تاريخشو عوض كنيد، چند روز پيش از رسيدن تاريخش اين كار رو انجام بديد.

ضمنا... قيمت بليت يك طرقه (One Way) تقريبا 60 درصد بليت دو طرقه (Round Trip) هستش و اگه بخوايد بليت رو پس بديد، حدودا 40 درصد كل پولي كه براي يه بليت رفت و برگشت پرداخت كرديد بهتون مي دن.

توصيه ايمني: بيلت خريداري شده در ايران، فقط در داخل ايران قابل استرداد مي باشد.

راستي محسن جان، پرواز Iran Air به لندن سال هاست با هواپيماي Airbus Industrie A300 با ظرفيت 600 مسافر انجام مي شه كه به همون Boeing 747-SP كه مد نظر تو هست، شباهت خيلي زيادي داره.

(2010-06-18 ساعت 19:12)tititoti نوشته:  MsNAZI و AShkan78 عزیز از جفتتون متشکرم بابت توضیحات مفید.
راستش یه مقدار نگران شده بودم.

در ضمن برگشت بلیطم هم Open هست و این دوستمون می گفت اگر گرون هم بشه بلیط دیگه تاثیری برای شما نداره و لازم نیست پولی پرداخت کنید. در ضمن اگر هم نخواید می تونید پول بلیط برگشت رو کامل پس بگیرید که نمی دونم تا چه حدی درست هستش.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، tititoti ، Hossein81 ، sanaz2010 ، aadine ، rasa ، payam62
اگه از امارات به امریکا بلیط تهیه کنیم بهتره یا نه و اینکه تو فرودگاهی که در کشور بین راه هواپیما فرود میاد و پاسپورت رو چک میکنن چه مدارکی رو باید نشون بدیم ؟ ویزای امریکا یا اینکه خودمون باید برای اون کشور مثلا انگلستان اقدام کنیم؟
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

از آمستردام به لوس آنجلس با پرواز KLM دقیقا چند ساعت زمان میبره تا به فرودگاه لوس آنجلس برسیم؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
به تجربه شخصي پرواز با هواپيمايي امارات رو به هيچ عنوان توصيه نمي كنم (علي الخصوص براي پروازهاي طولاني) چون به نظر من در مقايسه با ساير خطوط هوايي اصلا كيفيت مناسبي نداره.

شما با داشتن هر نوع ويزاي معتبر آمريكا، انگليس،‌ و كانادا همراه با بليتي كه مقصد نهاييش همون كشوري هست كه ويزاش رو داريد، مي تونيد بدون نياز به هيچ گونه ويزا از بيشتر كشورها من جمله هلند، آلمان، ايتاليا، انگليس، و روسيه عبور كنيد. فقط دقت كنيد كه در اين صورت اجازه خروج از فرودگاه رو نخواهيد داشت و كل مدت توقفتون رو بايد در قسمت Transit فرودگاه بمونيد.

(2010-06-22 ساعت 12:40)Iman-gta نوشته:  اگه از امارات به امریکا بلیط تهیه کنیم بهتره یا نه و اینکه تو فرودگاهی که در کشور بین راه هواپیما فرود میاد و پاسپورت رو چک میکنن چه مدارکی رو باید نشون بدیم ؟ ویزای امریکا یا اینکه خودمون باید برای اون کشور مثلا انگلستان اقدام کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، susan ، Iman-gta ، aadine ، rasa ، payam62
دوست عزيز

پرواز K.L.M از آمستردام به لس آنجلس با هواپيماهاي بوئينگ 747 - سري 400 (دقيقا از همونايي كه هواپيمايي ماهان خودمون هم دو تاش رو داره و بيشتر پروازهاي تهران - دبي رو با اونا انجام مي ده) انجام مي شه.

طبق برنامه فعلي، اين پرواز هر روز ساعت 10:40 صبح (به وقت آمستردام) از آمستردام بلند مي شه و ساعت 12:40 بعد از ظهر (به وقت كرانه باختري ايالات متحده) در لس آنجلس به زمين مي شينه. بنابراين طول اين پرواز 11 ساعت خواهد بود.

البته دقت كنيد كه شركت هاي هوايي معمولا ساعت پروازها رو دست بالا در نظر مي گيرند تا در صورت وجود عوامل طبيعي و جوي نامطلوب (مثل جريان باد مخالف، تأخير ناشي از مسافرگيري و بارگيري، و ...) پروازشون مشمول قوانين پروازهاي تأخير دار نشه.

براي پروازهايي با اين مدت اين حاشيه اطمينان يك ساعت و نيم هست و احتمال داره كه شما اين مسير رو به جاي 11 ساعت در 9 ساعت و 30 دقيقه طي كنيد.
(2010-06-22 ساعت 14:08)susan نوشته:  سلام دوستان

از آمستردام به لوس آنجلس با پرواز KLM دقیقا چند ساعت زمان میبره تا به فرودگاه لوس آنجلس برسیم؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، ساشا ، susan ، sanaz2010 ، aadine ، rasa ، pefa ، faraz_k
(2010-06-22 ساعت 14:54)Ashkan78 نوشته:  دوست عزيز

پرواز K.L.M از آمستردام به لس آنجلس با هواپيماهاي بوئينگ 747 - سري 400 (دقيقا از همونايي كه هواپيمايي ماهان خودمون هم دو تاش رو داره و بيشتر پروازهاي تهران - دبي رو با اونا انجام مي ده) انجام مي شه.

طبق برنامه فعلي، اين پرواز هر روز ساعت 10:40 صبح (به وقت آمستردام) از آمستردام بلند مي شه و ساعت 12:40 بعد از ظهر (به وقت كرانه باختري ايالات متحده) در لس آنجلس به زمين مي شينه. بنابراين طول اين پرواز 11 ساعت خواهد بود.

البته دقت كنيد كه شركت هاي هوايي معمولا ساعت پروازها رو دست بالا در نظر مي گيرند تا در صورت وجود عوامل طبيعي و جوي نامطلوب (مثل جريان باد مخالف، تأخير ناشي از مسافرگيري و بارگيري، و ...) پروازشون مشمول قوانين پروازهاي تأخير دار نشه.

براي پروازهايي با اين مدت اين حاشيه اطمينان يك ساعت و نيم هست و احتمال داره كه شما اين مسير رو به جاي 11 ساعت در 9 ساعت و 30 دقيقه طي كنيد.
(2010-06-22 ساعت 14:08)susan نوشته:  سلام دوستان

ممنون دوست عزیز
چون به من گفته بودن 16 ساعت هست خیلی خوشحال شدم که 11 ساعت هست.Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
اقای ashkan78 ماشالا به این همه اطلاعات.مگه شما تو ازانس هواپیمایی هستید یا شاید هم خلبان !!
sorry شوخی بود.
ولی مرسی بابت اطلاعات مفیدت.
زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، hamed_gh ، Iman-gta ، amir2640
نه صوفيا خانوم

من در صنعت كشني راني مشغول هستم.

(2010-06-22 ساعت 20:29)Soofia نوشته:  اقای ashkan78 ماشالا به این همه اطلاعات.مگه شما تو ازانس هواپیمایی هستید یا شاید هم خلبان !!
sorry شوخی بود.
ولی مرسی بابت اطلاعات مفیدت.
پاسخ
تشکر کنندگان: Soofia ، Iman-gta ، Jav3 ، jalaldaiy
[quote='Ashkan78' pid='58402' dateline='1277200340']
به تجربه شخصي پرواز با هواپيمايي امارات رو به هيچ عنوان توصيه نمي كنم (علي الخصوص براي پروازهاي طولاني) چون به نظر من در مقايسه با ساير خطوط هوايي اصلا كيفيت مناسبي نداره.

سلام اشکان جان،

چرا امارات خوب نیست؟ به نظره من اگر آیتم قیمت و امکانات داخل هواپیما را در نظر بگیریم از خیلی از ایر لاین های دیگه بهتره. من خودم چندین دافع با ایر فرانس سفر کردم و واقعن حوصلم سر رفت( مانینیتور نداشت). در ضمن بلیتی را که ۱۲۷۰۰۰۰میده امارات باید ۱۸۰۰۰۰۰ بخریم از klm .به نظره من که ارزش نداره ، یعنی اینقدر فرق نیست که آدم بخواهد این همه هزینه کنه، تازه یه جورایی امارات بهتره.
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، aadine
klm بهتره یا لوفتانزا از نظر قیمت وکیفیت پرواز میپرسم.
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان