کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
پيام جان

هميشه اينجوري نيست. هر خط هوايي بسته به شرايط اقتصادي و سياست هاي شركت صادر كننده، ممكنه در يك زماني براي بعضي مسيرها تخفيف ويژه (Special Offer) بگذاره. شما داري بليت امارات رو در زماني با K.L.M/Air France مقايسه مي كني كه امارات تخفيف ويژه داشته و K.L.M Air France نداشته. ممكنه چند ماه بعد از اون قضيه برعكس بشه و خطوط ديگه تخفيف ويژه بگذارن در حالي كه فصل تخفيف ويژه امارت تموم شده. اما باز هم در حالت كلي پروازهاي امارات از پروازهاي اروپايي ارزونتر هستن.

اگه مانيتور جلوي مسافر برات مهمه، شما يك بار سفر با خط هوايي Etihad، Qatar Airways، يا Cathay Pacific رو تجربه كن. مطمئنم ديگه سوار امارات نمي شي (قيمت وشون هم از امارت كمتره و غذاشون هم بهتره).

اگه فقط قيمت برات مهمه، برو سراغ Etihad، Aeroflot، Gulf Air، و Turkish Airlines. مشكل Gulf Air اينه كه مسيرهاش متنوع نيست. Turkish Airlines از هر نظر خط متوسطيه. Aeroflot يك خط هواپيمايي روسي هست كه تمام هواپيماهاش بوئينگ يا Airbus هستند و Tupolev هايي كه توي ايران سقوط كردند رو خارج از استاندارد مي دونه. اگه اهل نوشيدن باشي ... خيلي از پرواز باهاش لذت مي بري.

اگه فقط غذا برات مهمه (بدون نوشيدن) برو سراغ مسيرهاي Iran Air. حداقل يك قسمت 6-5 ساعته از پروازت رو با خود هواپيماهاي Iran Air هستي و غذاي قابل خوردن گيرت مياد.

به نظر من Emirates خط هوايي خوبي هست، اما در حد اسمي كه براي خودش به هم زده نيست. يك مقدار جو رواني براي مسافراش (به خصوص ايراني ها) ايجاد كرده. من مطمئنم براي هر سفري يكي از مسيرهاي خوب Emirates هست، اما ايمان دارم كه بيشتر مواقع Emirates بهترين راه براي مسافرت نيست و راه هاي ديگه اي هم وجود داره.

(2010-06-23 ساعت 13:29)payman R نوشته:  سلام اشکان جان،

چرا امارات خوب نیست؟ به نظره من اگر آیتم قیمت و امکانات داخل هواپیما را در نظر بگیریم از خیلی از ایر لاین های دیگه بهتره. من خودم چندین دافع با ایر فرانس سفر کردم و واقعن حوصلم سر رفت( مانینیتور نداشت). در ضمن بلیتی را که ۱۲۷۰۰۰۰میده امارات باید ۱۸۰۰۰۰۰ بخریم از klm .به نظره من که ارزش نداره ، یعنی اینقدر فرق نیست که آدم بخواهد این همه هزینه کنه، تازه یه جورایی امارات بهتره.

البته و صد البته Lufthansa... اگه پولش رو داشته باشي.

(2010-06-23 ساعت 19:42)Iman-gta نوشته:  klm بهتره یا لوفتانزا از نظر قیمت وکیفیت پرواز میپرسم.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، ساشا ، aadine ، mavarfan ، rasa
سلام اشکان جان

من این قیمتی که دادم مال شرایطی هست که special offer نداشته امارات. فقط امارات high season نداره در صورتی که air line های اروپایی دارن. من با قطر هم مسافرت کردم ولی به نظرم فرقی با امارات نداشته. من تنها قیمت برام مهم نیست من دنبال یه ایرلینی هستم که در کل بیارزه با در نظر گرفتن همه چی.
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78
سليقه ها فرق مي كنه و به سليقه ات احترام مي گذارم.

اما به نظر شخصي من امارات بيشتر اسم داره تا كيفيت.

(2010-06-23 ساعت 22:03)payman R نوشته:  سلام اشکان جان

من این قیمتی که دادم مال شرایطی هست که special offer نداشته امارات. فقط امارات high season نداره در صورتی که air line های اروپایی دارن. من با قطر هم مسافرت کردم ولی به نظرم فرقی با امارات نداشته. من تنها قیمت برام مهم نیست من دنبال یه ایرلینی هستم که در کل بیارزه با در نظر گرفتن همه چی.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan
با سلام
من 1 ماه پیش یه بلیط برای سانفرانسیسکو به تاریخ حدودا 20 جولای خریدم با امارات. ولی الان به دلایلی مجبورم برم LA .حالا هر چی پروازها رو از طریق همون آژانس چک میکنم برای حول وحوش اون تاریخ جا نمیده، حتی با ایرلاین های دیگه. حالا با توجه به اینکه 2 هفته بعد این تاریخم ویزام اکسپایر میشه ، از دوستان با تجربه خواهش میکنم یه راه حل مناسب و اقتصادی پیشنهاد بدن.
ضمنا از دوستان اگه کسی یه آژانس خوب سراغ داره که واسه این کارا وقت میزاره به من معرفی کنه.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-27 ساعت 13:41)gmah نوشته:  با سلام
من 1 ماه پیش یه بلیط برای سانفرانسیسکو به تاریخ حدودا 20 جولای خریدم با امارات. ولی الان به دلایلی مجبورم برم LA .حالا هر چی پروازها رو از طریق همون آژانس چک میکنم برای حول وحوش اون تاریخ جا نمیده، حتی با ایرلاین های دیگه. حالا با توجه به اینکه 2 هفته بعد این تاریخم ویزام اکسپایر میشه ، از دوستان با تجربه خواهش میکنم یه راه حل مناسب و اقتصادی پیشنهاد بدن.
ضمنا از دوستان اگه کسی یه آژانس خوب سراغ داره که واسه این کارا وقت میزاره به من معرفی کنه.
ممنون
برو سایت زیر رو چک کن وبهت چندین پیشنهاد میده
www.travelocity.com
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، gmah
(2010-06-10 ساعت 00:58)mh_hshk نوشته:  
(2010-06-09 ساعت 16:22)adl نوشته:  یک سوال یک سایت بود که تمام پروازها به مقصد ومبدا و تارخ رو وارد می کردیم و چندین پیشنهاد با قیمت میداد کسی می دونه اسم این سایت چی بود

http://www.cheapflights.com/
http://www.travelocity.com
http://www.cheapoair.com
http://www.priceline.com/
http://www.expedia.com/
http://www.orbitz.com/
http://www.kayak.com/
http://www.onetravel.com/
http://www.sidestep.com/
http://www.bookingbuddy.com/
http://www.bing.com/travel/flights?cid=homenav_flights

به این سایت ها هم سر بزنید بد نیست البته اگر کریدیت دارید.
من برای خرید بلیط ویزا کارت گرفتم ولی هنوز امتحان نکردم ببنیم اینجا جواب میده یا نه
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: gmah ، payam62
من یه چیز فوق العاده پیدا کردم اونم اینکه اگر شما بلیط از ترکیش بخرید و مسافر ترانزیتی باشید برای پرواز های اکونومی فاصله دو پرواز 10 ساعت و برای پروازهای بیزینس فاصله 2 پرواز 8 ساعت باشه می تونید از یک تور کاملا رایگان بازدید از استانبول 6 ساعته و یا یک روزه بسته به فاصله پروازتون همراه با غذا و هتل رایگان استفاده کنید. این تور روزهای 2 شنبه و چهار شنبه و پنجشنبه هستش .....

بازم بگین ترکیش بده!!

اینم اطلاعاتش :

1. How will I make my reservation?

You don’t need a reservation to join TourIST. If you have a transit flight from Istanbul, it is enough for you to apply to Hotel Desk when you arrive Istanbul.

2. When should I make my reservation?

You don’t need a reservation to join TourIST. To be able to join TourIST, it is enough for you to arrive Istanbul at an appropriate time for the program and apply to Hotel Desk.

3. What will be the weather like in Istanbul?

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center4. Is there an age limitation to join the tours? Can children join the tours?

There are no limitations about age. Every one at any age can join TourIST.

5.How will the transportation in Istanbul and the transportation to and from the airport be achieved?

The transportation in Istanbul and the transportation to and from the airport will be done by free shuttles.

6.Are the transportation in Istanbul and the transportation to and from the airport free?

All transportation is free during the tour program.

7. Is the meal paid or free in the TourIST programme?

The food service is free. To learn the hotel service details please apply to Hotel Desk.

8. Are the tours arranged with a tour guide?

A professional tour guide accompanies all our tour programs.

9. Do all the tour guides give service in English?

Our all tour guides give service in English. But if crowded groups would like to have service other than English, in case of informing us advance, we can provide a guide who will give service in the requested language.

10. From how many members will a tour group consist?

There is not a particular number. The groups will be formed according to the participation.; marg

11. Can I benefit from both the tour and the hotel service within the one day TourIST program?

The Economy Class passengers who has more than 10 hours wait and the Business Class passengers who have more than 8 hours wait till their next international flight from Istanbul have the right to benefit from the tour or hotel services within the one day TourIST program. The guest who wants to benefit from both services, has to pay for the hotel service.

12. Does joining the tour program affect the flight price?

The TourIST program is definitely free. There is nothing that will affect your flight price.

13. Is there a luggage room for our baggage for the 6 hour TourIST tour?

There is a luggage room for baggage in the airport. If wanted, TourIST participants can leave their baggage to the assigned tour shuttles.

14. If there is a luggage room is it free or paid?

When you leave your baggage at the luggage room, you have to pay for it. If you’d like, you can take your baggage and leave it in the tour shuttle without payment.

15. Are museum fees within the tour service?

All museum entrances within the tour service are free.

16. If I have a break more than 6 hours but less than a day, can I benefit from the hotel service?

The Economy Class passengers who has more than 10 hours wait and the Business Class passengers who have more than 8 hours wait till their next international flight from Istanbul have the right to benefit from the hotel services within the one day TourIST program.

17. Can passengers who arrive in Istanbul other than the fixed tour program hours, join the tours afterwards?

Joining the tours afterwards is not possible. All the participant should have applied to Hotel Desk before the tour begins.

18. Although not being a TourIST participant, is it possible to pay and join the tours?

We don’t have such an implementation.

19. Can I choose the hotel that I will stay in?

Our guests will be welcomed in the arranged hotels which will have been approved by Hotel Desk according to hotels’ conditions.

20. In case I’m not pleased with the arranged hotel can I change the hotel?

We have chosen 4 or 5 starred hotels, so that our guests will get the highest welcome and satisfaction. On exceptional cases Hotel Desk staff will give full support to our passengers.

اینم شما ره هاش :

HOTEL DESK +90 212 463 63 63 / ext. 2426-5532
FAX +90 212 465 23 92
E-MAIL hoteldesk@thy.com

پس حمله کنیم دیگه !! Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Ashkan78 ، mohsen324 ، hasti_banoo ، Hossein81 ، hamed_gh ، ShabPareyeMohajer ، mh_hshk ، jan ، aadine ، Jav3
من که قیمت رو به همه چیز ترجیح دادم و با ایروفلوت روسیه با قیمت عالیه 720 هزار تومن دارم می‌رم.
ما هم تور ۸ ساعته‌ي بازدید از فرودگاه مسکو رو بدون آب و غذا گرفتیم!!

Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، honareirani ، ساشا ، hamed_gh ، mh_hshk ، jan ، ساسان ، payam62
این البته یه شرط داره.

ایرانی بازی در نیاریم و عمداً فاصله پروازیمون رو زیاد کنیم که بریم تور. این در حالتی هست که به دلیل برنامه پروازی Turkish Airlines، توقف طولانی در استانبول اجنتاب ناپذیره.

ضمنا حتی اگه روزی باشید که تور برگزار نمی شه، با همین توقف ترانزیت می توتید بلیطتون رو به Hotel Desk در فرودگاه استانبول نشون بدید و اونا در صورتی که هتل هاشون اتاق خالی داشته باشه (که معمولا داره) اتاق رایگان در اختیارتون قرار می دند.

به نظر من Turkish Airlines علی رغم خدمات پروازی متوسطش، در زمینه خدمات فرودگاهی عالی عمل می کنه.

یک دفعه با Emirates در دبی ترانزیت بودم، توقفم قرار بود 9 ساعت باشه که به خاطر خراب شدن هواپیماشون شد 23 ساعت. هتل که چه عرض کنم، یه لیوان آب هم بهم ندادند. هر چی گفتم، گفتند ما مسؤول نیستیم. بعدش هم گفتند تا 2 روز پرواز به سیدنی (مقصد نهایی من) انجام نمی شه. یا همین جا بمون، یا خودت 300 دلار بده ویزا بگیر برو توی شهر، یا برگرد ایران. آخرش با داد و بیداد رئیسشون منو فرستاد روی پرواز Qantas. واقعا توی اون پرواز فهمیدم که پرواز خوب یعنی چه.

(2010-06-27 ساعت 15:20)ساشا نوشته:  من یه چیز فوق العاده پیدا کردم اونم اینکه اگر شما بلیط از ترکیش بخرید و مسافر ترانزیتی باشید برای پرواز های اکونومی فاصله دو پرواز 10 ساعت و برای پروازهای بیزینس فاصله 2 پرواز 8 ساعت باشه می تونید از یک تور کاملا رایگان بازدید از استانبول 6 ساعته و یا یک روزه بسته به فاصله پروازتون همراه با غذا و هتل رایگان استفاده کنید. این تور روزهای 2 شنبه و چهار شنبه و پنجشنبه هستش .....

بازم بگین ترکیش بده!!

اینم اطلاعاتش :

1. How will I make my reservation?

You don’t need a reservation to join TourIST. If you have a transit flight from Istanbul, it is enough for you to apply to Hotel Desk when you arrive Istanbul.

2. When should I make my reservation?

You don’t need a reservation to join TourIST. To be able to join TourIST, it is enough for you to arrive Istanbul at an appropriate time for the program and apply to Hotel Desk.

3. What will be the weather like in Istanbul?

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar | Hurricane Center4. Is there an age limitation to join the tours? Can children join the tours?

There are no limitations about age. Every one at any age can join TourIST.

5.How will the transportation in Istanbul and the transportation to and from the airport be achieved?

The transportation in Istanbul and the transportation to and from the airport will be done by free shuttles.

6.Are the transportation in Istanbul and the transportation to and from the airport free?

All transportation is free during the tour program.

7. Is the meal paid or free in the TourIST programme?

The food service is free. To learn the hotel service details please apply to Hotel Desk.

8. Are the tours arranged with a tour guide?

A professional tour guide accompanies all our tour programs.

9. Do all the tour guides give service in English?

Our all tour guides give service in English. But if crowded groups would like to have service other than English, in case of informing us advance, we can provide a guide who will give service in the requested language.

10. From how many members will a tour group consist?

There is not a particular number. The groups will be formed according to the participation.; marg

11. Can I benefit from both the tour and the hotel service within the one day TourIST program?

The Economy Class passengers who has more than 10 hours wait and the Business Class passengers who have more than 8 hours wait till their next international flight from Istanbul have the right to benefit from the tour or hotel services within the one day TourIST program. The guest who wants to benefit from both services, has to pay for the hotel service.

12. Does joining the tour program affect the flight price?

The TourIST program is definitely free. There is nothing that will affect your flight price.

13. Is there a luggage room for our baggage for the 6 hour TourIST tour?

There is a luggage room for baggage in the airport. If wanted, TourIST participants can leave their baggage to the assigned tour shuttles.

14. If there is a luggage room is it free or paid?

When you leave your baggage at the luggage room, you have to pay for it. If you’d like, you can take your baggage and leave it in the tour shuttle without payment.

15. Are museum fees within the tour service?

All museum entrances within the tour service are free.

16. If I have a break more than 6 hours but less than a day, can I benefit from the hotel service?

The Economy Class passengers who has more than 10 hours wait and the Business Class passengers who have more than 8 hours wait till their next international flight from Istanbul have the right to benefit from the hotel services within the one day TourIST program.

17. Can passengers who arrive in Istanbul other than the fixed tour program hours, join the tours afterwards?

Joining the tours afterwards is not possible. All the participant should have applied to Hotel Desk before the tour begins.

18. Although not being a TourIST participant, is it possible to pay and join the tours?

We don’t have such an implementation.

19. Can I choose the hotel that I will stay in?

Our guests will be welcomed in the arranged hotels which will have been approved by Hotel Desk according to hotels’ conditions.

20. In case I’m not pleased with the arranged hotel can I change the hotel?

We have chosen 4 or 5 starred hotels, so that our guests will get the highest welcome and satisfaction. On exceptional cases Hotel Desk staff will give full support to our passengers.

اینم شما ره هاش :

HOTEL DESK +90 212 463 63 63 / ext. 2426-5532
FAX +90 212 465 23 92
E-MAIL hoteldesk@thy.com

پس حمله کنیم دیگه !! Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، hasti_banoo ، ساشا ، hamed_gh ، sanaz2010 ، mh_hshk ، Hossein81 ، rasa ، pefa ، payam62
سلام خدمت دوستان بخصوص آقا اشکان
ظاهرا من بخاطره مشکل سربازی که دارم برنامه اینطوره که بعد از دریافت ویزا در ترکیه بپرم آمریکا به مقصد واشنگتن دی سی و بعد از یک یا دو ماه با پاس سفید برگردم ایران.
1- میخواستم بپرسم که بعد از گرفتن ویزا، برای خرید بلیط هواپیما آمریکا هم میتونم اقدام کنم یا باید چند ماه قبلش بلیط را بگیرم؟
2- بلیط یک طرفه بهتره بگیرم یا دو طرفه ؟ (بلیط دوطرفه نسبت به یک طرفه چقدر برام تخفیف میفته؟)
3- قیمت پایین برای من مهمترین ملاکه. کدوم شرکت هواپیمایی را معرفی میکنید؟
4- اگر از ایران بخواهم بپرم به آمریکا بلیطش چقدر پام در میاد؟
(اگر یک فرد مطلع امکانات و قیمتهای به روز و هر یک از شرکتهای هواپیمایی از ایران به مقصد آمریکا را یکجا در کنار هم بنویسه نه تنها من بلکه خیلی از دوستان ناآشنا براش دعا مخصوص میکنیم)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-29 ساعت 18:43)mahdi357 نوشته:  3- قیمت پایین برای من مهمترین ملاکه. کدوم شرکت هواپیمایی را معرفی میکنید؟
4- اگر از ایران بخواهم بپرم به آمریکا بلیطش چقدر پام در میاد؟
(اگر یک فرد مطلع امکانات و قیمتهای به روز و هر یک از شرکتهای هواپیمایی از ایران به مقصد آمریکا را یکجا در کنار هم بنویسه نه تنها من بلکه خیلی از دوستان ناآشنا براش دعا مخصوص میکنیم)

من مطلع نیستم اما خیلی گشتم دنبال قیمت. بهترین قیمت رو هواپیمایی روسیه داره. از تهران مسکو و از مسکو لس آنجلس برام دراومد نفری ۷۲۰ هزار تومان. تهران > مسکو > لس آنجلس

امارات ۱۱۰۰ هزار تومان تهران > دوبی > لس آنجلس
لوفتهانزا حدود ۱۴۰۰ تهران > آمستردام > لس آنجلس
ایران ایر + ویرجین ایرلاینز تهران > لندان با ایران ایر لندن > لس آنجلس با ویرجین ۸۴۰ هزار تومان

اینارو من یادمه. اما اگه زحمت بکشی به یه آژانس زنگ بزنید کارمند آژانس با سرعت ۸ پرواز در ثانیه قیمت‌ها رو بهت میگه. Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، kianoush ، hasti_banoo ، mh_hshk ، mahdi357 ، Hossein81 ، hamed_gh ، jan ، balot ، rasa ، amir2640
(2010-06-30 ساعت 09:02)msnazi نوشته:  من مطلع نیستم اما خیلی گشتم دنبال قیمت. بهترین قیمت رو هواپیمایی روسیه داره. از تهران مسکو و از مسکو لس آنجلس برام دراومد نفری ۷۲۰ هزار تومان. تهران > مسکو > لس آنجلس

امارات ۱۱۰۰ هزار تومان تهران > دوبی > لس آنجلس
لوفتهانزا حدود ۱۴۰۰ تهران > آمستردام > لس آنجلس
ایران ایر + ویرجین ایرلاینز تهران > لندان با ایران ایر لندن > لس آنجلس با ویرجین ۸۴۰ هزار تومان

اینارو من یادمه. اما اگه زحمت بکشی به یه آژانس زنگ بزنید کارمند آژانس با سرعت ۸ پرواز در ثانیه قیمت‌ها رو بهت میگه. Wink

منم دوست داشتم براوردی از قیمتها داشته باشم. ممنون

اما در مورد لوفتهانزا فکر کنم منظورتون KLM بوده . چون لوفتهانزا در فرانکفورت توقف داره و البته یک مورد دیگه هم که وجود داره پرواز از ایران به آمستردام با ایران ایر و ادامه مسیر تا لوس آنجلس با KLM هست که ارزونتر از موردی درمیاد که هر دو قسمت مسیر با KLM باشه و البته من که از آزانس پرسیدم حدود قیمت هم ندادن ! چون معتقد بودن قیمتها رو هر وقت حدود تاریخ رفتنتون مشخص شد بپرسید . به علاوه این موردی که با ایران ایر گفتم گویا دو چمدان 32 کیلویی میشه همراه برد. ولی در مورد سایر خطوط دو تا 23 کیلویی سقفش هست
پاسخ
تشکر کنندگان:
آره KLM رو با لوفتهانزا اشتباه گرفتم.
محدودیت حمل بار خیلی مهمه. حتما توجه کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
من یک سوال دارم. اگه اشکان که سابقه پروازش از پیاده‌رویش بیشتره جواب بده ممنون میشم. من تا حالا سوار هواپیما پهن پیکر نشدم. می خوام بدونم حالا که ما امکان رزرو صندلی رو داریم تو هواپیمای A330 کدوم صندلی بهتره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، hasti_banoo
بچه ها پس آلیتالیا چی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SadSadSadSad
بابا کیفیت سرویس دهیش که خوبه ، از لوفتانزا و بریتیش و بقیه ارزون تر هست.هم قیمت ترکیش و ایروفلوت هست.
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان