کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
بچه ها بابت پاسخهاتون یه دنیا تشکر
ولی همه به یکی از سوالهام پاسخ داده بودند

1- میخواستم بپرسم که بعد از گرفتن ویزا، برای خرید بلیط هواپیما آمریکا هم میتونم اقدام کنم یا باید چند ماه قبلش بلیط را بگیرم؟
2- بلیط یک طرفه بهتره بگیرم یا دو طرفه ؟ (بلیط دوطرفه نسبت به یک طرفه چقدر برام تخفیف میفته؟)

(2010-06-30 ساعت 05:31)ADONIS نوشته:  سلام
مگه میشه بعد از یکی دو ماه پاس سفید گرفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

من در این مورد اطلاع دقیقی نداشتم. کسی میدونه چقدر طول میکشه با پاس سفید برگردم ایران؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
امروز خبری از ایسنا دیدم که نمی دونم قراره پیش درآمدی برای گرون شدن پروازهای ایران ایر و ماهان باشه؟

امتناع آلمان،انگلیس و امارات از سوخت‌رساني به هواپيماهاي ايراني

دبير انجمن صنفي شركت‌هاي هواپيمايي اعلام كرد: از هفته گذشته تاكنون در پي تصويب قانون يك جانبه آمريكا و تحريم اين كشور عليه ايران فرودگاه‌هاي انگليس، آلمان و امارات از سوخت رساني به هواپيماهاي ايراني امتناع مي‌كنند.

مهدي علياري در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد:‌ طبق مصوبه كنگره آمريكا به منظور تحريم‌ فرآورده‌هاي سوختي عليه ايران، فرودگاه‌هاي برخي كشورها از روز پنج شنبه سوخت هواپيماي ناوگان هوايي ايراني را تامين نمي‌كنند.

وي افزود: در اين راستا ناوگان هوايي ايران بايد سوخت خود را تا حد امكان از داخل كشور تامين كند و يا در كشورهاي مسير توقف و سوختگيري داشته باشند كه اين امر هزينه‌هاي پرواز را به دو برابر افزايش مي‌دهد.

..
علياري خاطر نشان كرد:‌ تاكنون شركت‌هاي هواپيمايي ماهان و ايران اير با توجه به پروازهاي گسترده خود به اروپا با اين مشكل مواجه شده‌اند.

متن کامل خبر
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، Hossein81 ، balot ، ساشا ، payam62
سلام !
دوستان عزیزی که مقصدشون دالاس بوده چه ایرلاینی رو پیشنهاد می کنن ؟
موفق باشیم !
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3
سلام دوستان

امروز از یه آژانس معتبر پرواز به LA رو چک کردم..دو گزینه پیشنهاد کرد.1-آلیتالیا 2- امارات البته قیمت رو اولویت داده بود..آلیتالیا واسه سپتامبر بین 1.550 تا 1.700 داد و امارات رو حدود 1.550 یکساله و دوسر..فقط خوبی امارات اینه که الان رزرو میکنه تا یک ماه دیگه وقت واسه خرید داری ولی آلیتالیا حداثر 3-4 روز باید خرید کنی وگرنه کنسل میشه.Sad
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-06 ساعت 12:32)arshiya نوشته:  سلام !
موفق باشیم !

مهدیس خانم و آقای تهرانی پور و آقای علی رضا و سرواین عزیز و ... پلیز هلپTongue

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-07 ساعت 09:31)arshiya نوشته:  
(2010-07-06 ساعت 12:32)arshiya نوشته:  سلام !
موفق باشیم !

مهدیس خانم و آقای تهرانی پور و آقای علی رضا و سرواین عزیز و ... پلیز هلپTongue

ما با klm از طریق تهران-آمستردام-دالاس اومدیم
در کل پرواز خوبیه اما فکر میکنم الان به جای 2 چمدان 23 کیلویی میتونید یک چمدان بیارید بازم این رو از دفتر klm سوال کنید
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، arshiya ، kianoush
سراوین جان ممنون از پاسختون قیمت رو هم می گید لطفاً؟ همین طور قیمت بلیط فرزندتون رو ؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
این cancel شدن گاهی وقتا (و نه همیشه) به نفع شما می شه. خیلی پیش اومده که رزروی روی Alitalia زمانش گذشته و cancel شده، بعد یه دفعه نرخ ارزونتر جا باز شده!!!!

(2010-07-06 ساعت 21:43)Hossein81 نوشته:  سلام دوستان

امروز از یه آژانس معتبر پرواز به LA رو چک کردم..دو گزینه پیشنهاد کرد.1-آلیتالیا 2- امارات البته قیمت رو اولویت داده بود..آلیتالیا واسه سپتامبر بین 1.550 تا 1.700 داد و امارات رو حدود 1.550 یکساله و دوسر..فقط خوبی امارات اینه که الان رزرو میکنه تا یک ماه دیگه وقت واسه خرید داری ولی آلیتالیا حداثر 3-4 روز باید خرید کنی وگرنه کنسل میشه.Sad
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، payam62
(2010-07-07 ساعت 14:39)arshiya نوشته:  سراوین جان ممنون از پاسختون قیمت رو هم می گید لطفاً؟ همین طور قیمت بلیط فرزندتون رو ؟
برای پسرم 960000تومان و برای خودمون نفری 1090000 تومان
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: arshiya
سلام به همه
من دو روز پیش ویزای انگلستان رو گرفتم و حالا چون همسرم اونجاست باید هر چه سریع تر بهش ملحق بشم ، امروز رفتم برای بلیط ، خودم نظرم روی ایران ایر بود اما گفتن تا سپتامبر پروازهاش پره و منم برای 18 جولای مجبور شدم فعلاً برم توی لیست انتظار اما امیدی بهش ندارم ، برای همین می خوام یک هواپیمایی دیگه رو برای رفتن به لندن انتخاب کنم ، تو رو خدا هر کی اطلاعاتی در این زمینه داره بهم کمک کنه چون به دلیل شرایط زندگیم باید سریع برم ، می خواستم پروازم حتماً مستقیم باشه اما فقط ایران ایر و بریتیش ایرویز مستقیم هستن و الان فقط برای من مونده بریتیش ایرویز که اونم حداکثر 20 کیلو بار می شه برد ، برای من مهمه که اجازه بردن 30 کیلو بار رو داشته باشم اونا هم هواپیمایی امارات و گلف ایر و ترکیش ایر رو پیشنهاد دادن اما این پروازها هم پروازهای غیر مستقیم هستن.
اگه چاره ای نداشته باشم شما کدومشون رو پیشنهاد می کنین و به چه دلیل ؟ خود بریتیش ایرویز چطوره ؟ کسی از قیمت وان وی این خطوط مختلف خبر داره ؟
تو رو خدا زود جوابم رو بدین من مجبورم همین فردا صبح بلیط بخرم اما موندم ، وقت برای تحقیق هم نیست.
وبلاگ جدیدم:
من و همسرم در اروپا
http://weineurope.blogsky.com

پاسخ
تشکر کنندگان:
یعنی واقعاً اینجا کسی نیست اطلاعاتی داشته باشه ؟!
وبلاگ جدیدم:
من و همسرم در اروپا
http://weineurope.blogsky.com

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-07 ساعت 20:31)امی نوشته:  یعنی واقعاً اینجا کسی نیست اطلاعاتی داشته باشه ؟!
از یک آژانس هواپیمایی بپرسید. فکر کنم اونها اطلاعات بیشتری داشته باشند.
اینجا بیشتر دوستان ازجمله خودم تجربه خرید بلیط یا پرواز به آمریکا را دارند و کسی که انگلیس رفته باشه کمه.
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، امی
(2010-07-07 ساعت 20:31)امی نوشته:  یعنی واقعاً اینجا کسی نیست اطلاعاتی داشته باشه ؟!

سلام

من خودم يكبار با امارات لندن رفتم و يكبار هم با قطر ايرويز به نظر من با هم فرق چنداني ندارن با اين تفاوت كه فرودگاه امارات خيلي بهتر و بزرگتره ولي تا حالا تجربه پرواز با تركيش را نداشتم ولي اين را ميدونم كه اگر خداي نكرده مشكلي براتون پيش بياد تو فرودگاه تركيه , تركها ادمهايي هستند كه تا سر كيستون نكنن ولتون نميكنن با وجودي كه حق با شماست. در را بطه با بار هم من فكر نميكنم حتي با اين ايرلاينها هم بتونين 30 كيلو بار ببرين به نظر من به اژانسها هم اعتماد نكنين و از خود ايرلاينها سوال كنين.

موفق باشيد
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، امی ، rasa
سلام دوستان

اين چند روزه سر وصداي زيادي راه افتاده مبني بر اين كه انحاديه اروپا بيش از نيمي از هواپيماهاي شركت Iran Air رو در ليست سياه قرار داده و پرواز اونا به اروپا ممنوع شده. بعد از كمي تحقيق به اين نتيجه رسيدم كه متأسفانه اين خبر صحت داره.

بدون اين كه زير بار هيچ نوع جهت گيري Siaسي خاصي بريم، با يك حساب دو دو تا 4 تا و استفاده از رده بندي Skytrax كه هر سال توسط خود اروپايي ها انجام مي شه، به اين نتيجه مي رسيم كه متأسفانه علي رغم اظهار نظر خانم هلن كرن (سخنگوي كميسيون ترابري اتحاديه اروپا) مبني بر اتخاذ اين تصيميم فقط و فقط به دليل ايمني پرواز، اين تصميم شديدا به مسايل سياSi مربوط ميشه.

طبق تصميم جديد، كليه هواپيماهاي بوئينگ 727، 747SP، و ايرباس سري 320 Iran Air، ديگر حق پرواز به فرودگاه هاي اروپايي را نخواهند داشت.

البته در ناوگان Iran Air هواپيماهاي ايرباس سري A300-605R وجود داره كه تا پيش از اعمال اين تحريم نيز تقريبا تمامي پروازهاي اروپايي Iran Air با همين هواپيما انجام مي شدند.جايگزين ديگه اي كه مي شه بهش فكر كرد بوئينگ 747 گونه 200M هستش.

اما سوال اساسي من اينجاست:

طبق ارزيابي رسمي Skytrax كه بيشتر توسط خود اروپايي ها مورد قبول هست، 10 فرودگاه برتر جهان در سال 2010 از نظر تسهيلات و ايمني از قرار زير هستند:

1- فرودگاه Changi سنگاپور
2- فرودگاه Incheon سئول
3- فرودگاه بين المللي هنگ كنگ
4- فرودگاه مونيخ
5- فرودگاه كوالالامپور
6- فرودگاه زوريخ
7- فرودگاه آمستردام
8- فرودگاه پكن
9- فرودگاه آكلند
10- فرودگاه سوارنابومي تايلند

همون طور كه مي بينيد، فرودگاه Incheon در اين رده بندي در دنيا دوم هست و از تمام فرودگاه هاي اروپايي سر تره. تناقض اينجاست كه هفته اي يك هواپيماي BOeing 747SP (از همونايي كه ديگه اجازه ورود به اروپا رو ندارند)‌ پرواز تهران - سئول رو انجام مي ده و در دومين فرودگاه ايمن دنيا به زمين مي نشينه!!!! حالا حساب كنيد كه پروازهاي Iran Air به فرودگاه هاي پنجم، هشتم، و دهم دنيا هم با همون نوع هواپيما انجام مي شه و كسي تاحالا اعتراضي نكرده.

كاري به ريشه هاي اين اقدام نداريم، اما تبليغات ذوق زده هواپيمايي سوسمارستان و خطوط هوايي ناكجا آباد و مانور اون ها روي اين خبر به حدي قوي بوده كه جريان فرود اضطراري پرواز تهران - پكن در اصفهان (كه بدبختانه با انتشار همين خبر هم زمان شده) بدجور رسانه اي شده و حتي تيم ملي شطرنج دختران ايران از ادامه مسير امتناع كردند.

اگه مسير تهران - پكن رو در 8 سال گذشته در نظر بگيريم، با تخمين هفته اي 2 پرواز (يكي رفت و يكي برگشت)، سالي 100 پرواز، در طي اين 8 سال 800 پرواز بين تهران و پكن يا بالعكس انجام شده كه از اين 800 پرواز دو مورد سانحه جزئي داشتيم:

1- شكستن ارابه چرخ جلو در فرودگاه پكن هنگام فرود در سال 1385
2-بروز مشكل فني در موتور و سيستم Hydraulic و Pneumatic كنترل هواپيما در پرواز تهران پكن چند روز پيش كه هواپيما سالم در اصفهان فرود اضطراري انجام داد. تا اون جا كه من متوجه شدم، خلبان پس از بلند شدن متوجه يك ايراد نه چندان عمده در سيستم هايي كه گفتم مي شه (سه تا ايراد نبوده، 1 ايراد بوده كه سه قسمت رو تحت تأثير قرار مي داده) و هرچند مشكل عمده اي براي ادامه مسير وجود نداشته، خلبان ترجيح مي ده ريسك خيلي كم رو هم قبول نكنه و در نزديكترين فرودگاه به زمين بنشينه.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
حالا این خبر که هیچی!

من دیروز شنیدم که KLM و Lutfhansa پروازهاشون به ایران رو کلاً کنسل کردن و بلیط هم نمی‌فروشن و بلیط‌های هواپیمایی‌های دیگه مثل امارات به سرعت فروخته شده و بلیط کلاس ارزون تا چند ماه بعد گیر نمی‌آد. کسی اطلاع دقیقی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان