کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
سلام دوستان لو سیزن از چه تاریخی شروع میشه؟ اشکان گفت از اول اکتبر ولی قیمتا قبل وبعد از این تاریخ خیلی بالا پایین داره ونمیشه نتیجه گرفت. آیا وقعا از همین تاریخه؟
شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
تشکر کنندگان:
تاريخي كه من گفتم تقريبي بود.

Low Season يك شبه شروع نمي شه... به تدريج اوضاع قيمت ها وارد شرايط Low Season ي شه. روند نزولي از يكي دو هفته ديگه به طور محسوس شروع مي شه.

(2010-08-11 ساعت 23:19)fidell نوشته:  سلام دوستان لو سیزن از چه تاریخی شروع میشه؟ اشکان گفت از اول اکتبر ولی قیمتا قبل وبعد از این تاریخ خیلی بالا پایین داره ونمیشه نتیجه گرفت. آیا وقعا از همین تاریخه؟
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
ضمن سپاس از شيما خانوم گل، راجع به يه قسمت از متني كه از B.B.C گذاشته بودند لازم دونستم مطلبي رو به عرض برسونم.

هواپيمايي Iran Air علي رغم سرويس دهي نه چندان مناسب و تأخيرهاي زيادش؛ مجموعا در كل پروازهاي داخلي و خارجي داراي سابقه ايمني (Safety Record) مناسب و بالاتر از استانداردهاي بين المللي هست. حتي از نظر ايمني (و نه مسايل ديگه) بالاتر از شركتي مثل Turkish Airline قرار داره كه از هر نظر جزو Airlineهاي متوسط مايل به خوب به حساب مياد.

اشكالي كه وجود داره اين هستش كه دوستان خارج نشين ما در B.B.C فرق بين Iran Air و ساير خطوط هوايي ايراني رو نمي دونن و مثلا سقوط هواپيماي Caspian يا Aria رو به حساب سانحه در Iran Air گذاشتند!

در حال حاضر، از نظر ايمني بين خطوط هوايي ايراني Iran Air و Mahan Air شرايط خوب و بالاتر از استانداردهاي بين المللي دارند و متأسفانه ساير خطوط ايراني به طور وحشتناكي پايين تر از حداقل هاي لازم هستند.

يه دوستي دارم كه توي تيم تعميرات و نگهداري iran Air بود و چند ماهيه رفته كانادا. شايد باورتون نشه كه موقع رفتن اين آقا چون خودش Iran Air رو شركت درست و حسابي نمي دونست و همه اش مي گفت شركت ما هيچي نيستف پيش بيني چند ماه بيكاري و انجام كارهاي ساده نامربوط به حرفه اش رو كرده بود. اما اتفاقي كه افتاد اين بود كه يك هفته بعد از ورودش به كانادا توي شركت هواپيمايي West Jet مشغول شد. بهش گفته بودند كه تعمير و نگهداري هواپيماهاي كهنه Iran Air تجربه و مهارت گران قيميتي در اختيار تو قرار داده كه ما نمي تونيم از دست بديمش!

كلا سياست Iran Air براي حفظ امنيت پروازهاش، بهبود عوامل انساني (خدمه فني پرواز روي زمين و هوا) بوده و از اين راه تونسته تا حد زيادي عقب موندگي سخت افزاري خودش رو جبران كنه.

(2010-08-11 ساعت 12:37)@Š!M نوشته:  هواپیماهای این شرکت در سال های پس از انقلاب گرفتار تعدادی سوانح هوایی بوده که برخی مقامات ایرانی آنها را به عدم دسترسی به تجهیزات و وسایل یدکی ساخت آمریکا نسبت داده اند هر چند در سال 2006، دولت وقت آمریکا اعلام کرد که به منظور حفظ ایمنی پرواز، صدور قطعات مورد نیاز هواپیماهای مسافربری به ایران مجاز است.
BBC
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، nefarioos ، kianoush ، Hossein81 ، hamed_gh ، ساسان ، mh_hshk ، najibi
بی بی سی یه خبرگزاریه مثل همه خبرگزاری ها و طبیعتا در همه زمینه ها تخصص نداره و فقط خبرو نقل کرده و در ابتدای متن هم اومده: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران - هما - گفته است !!!! و مسئولیت همه موارد چه درست یا نادرست با همین شرکت هواپیمائی ست نه خبرگزاری خارج نشین
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk
باز هم سلام

فرمت يك خبر نقل قول شده، معمولا اين جوري هستش:

1- مقدمه (ممكنه حذف بشه)
2- نقل قول
3- تفسير و توضيحات اضافي نقل قول كننده
4- نتيجه گيري (ممكنه حذف بشه)

در اين خبر كه به طور غير مستقيم و از طريق خبرگزاري مهر توسط B.B.C نقل قول شده، نقل قول تا پايان پاراگراف مربوط به خبر برقراري پروازهاي جديد به جمهوري هاي شوروي سابق تموم مي شه و بعدش تفسير و توضيحات اضافي نقل قول كننده (همون B.B.C) شروع مي شه. درست اين قسمت توضيحات خود B.B.C هست:

نقل قول:شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی - که تا پیش از انقلاب سال 1979 شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) نام داشت - یک شرکت دولتی و بزرگترین شرکت حمل و نقل هوایی ایران است.

تعداد هواپیماهایی فعال و در دست خرید این شرکت در حال حاضر به بیش از پنجاه فروند می رسد اما بخش قابل توجهی از آنها، هواپیماهای فرسوده ای هستند که سال ها پیش خریداری شده اند.

به دلیل تحریم تجاری آمریکا و منع صدور وسایل و تجهیزاتی دارای کاربرد دوگانه، دولت آمریکا فروش هواپیماهای جدید آمریکایی و هواپیماهای دارای برخی تجهیزات ساخت آمریکا را به ایران ممنوع کرده است.

هواپیماهای این شرکت در سال های پس از انقلاب گرفتار تعدادی سوانح هوایی بوده که برخی مقامات ایرانی آنها را به عدم دسترسی به تجهیزات و وسایل یدکی ساخت آمریکا نسبت داده اند هر چند در سال 2006، دولت وقت آمریکا اعلام کرد که به منظور حفظ ایمنی پرواز، صدور قطعات مورد نیاز هواپیماهای مسافربری به ایران مجاز است.
دليلش هم پر واضحه:

1- نه خبرگزاري مهر و نه مسؤولين فعلي Iran Air علاقه اي به به زبان آوردن نام هواپيمايي ملي ايران ندارند.

2- اگر مهر يا Iran Air به تغيير نام اشاره مي كردند، قطعا به جاي سال ميلادي از سال شمسي استفاده مي كردند (بخشنامه دولتي).

3- مهر يا Iran Air با يك سياست نادرست علاقه اي به اشاره به تحريم ها ندارند (مگر اين كه مجبور بشن).

مسأله سوانج Iran Air مسأله نادرستي هست كه در بخش نظرات B.B.C اومده. اون ها ها از روي عمد يا غرض و مرض اين كار رو نكردند. سوانج هواپيماهاي شركت هاي تازه به دوران رسيده ايراني رو به پاي Iran Air گذاشتند.

شما مي تونيد روي دايرة المعارف Wikipedia صفحه مربوط به Iran Air رو باز كنيد و در بخش Accidents and Incidents، سوانج رو بخونيد و با خيلي از خطوط ديگه مقايسه كنيد.

همون طور كه مي دونيد، آخرين سانجه Iran Air كه تلفات جاني داشته، مربوط به 22 سال پيش بوده و از اون موقع به بعد سوانح Iran Air هيچ گونه تلفات جاني (حتي جزئي) نداشتند.

(2010-08-12 ساعت 13:21)@Š!M نوشته:  بی بی سی یه خبرگزاریه مثل همه خبرگزاری ها و طبیعتا در همه زمینه ها تخصص نداره و فقط خبرو نقل کرده و در ابتدای متن هم اومده: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران - هما - گفته است !!!! و مسئولیت همه موارد چه درست یا نادرست با همین شرکت هواپیمائی ست نه خبرگزاری خارج نشین
پاسخ
تشکر کنندگان: ساسان
والا اشکان جان بقیه بخشهاش هم که تفسیر بی بی سی نیست خیلی همسو با تفسیر بی بی سی پیش رفته Smile

مثل این بخش:
مدیرعامل هما در مصاحبه با خبرگزاری مهر گفته است که با وجود تصمیم سافا، پرواز در تمامی خطوط سابق هما همچنان ادامه دارا و هیچیک از خطوط پروازی این شرکت به این دلیل لغو نشده است.

ناوگان فعال هما، علاوه بر هواپیماهای بوئینگ 747 و 727 و ایرباس 320، دارای هواپیماهایی از نوع ایرباس 300، ایرباس 310، فوکر و توپولف نیز هست اما مدیرعامل هما مشخص نکرده است که کدامیک از این نوع هواپیماها جایگزین هواپیماهای ممنوع شده است.

البته من خودم نظرت رو درباره ایران ایر قبول دارم.... با همه محدودیتها سرویسش در حد قابل قبولیه وگرنه مثل خیلی از ایرلاینهای دیگه ایران به هیچ وجه اجازه پرواز در مسیر اروپا رو پیدا نمیکرد
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78
(2010-08-11 ساعت 23:44)Ashkan78 نوشته:  تاريخي كه من گفتم تقريبي بود.

Low Season يك شبه شروع نمي شه... به تدريج اوضاع قيمت ها وارد شرايط Low Season ي شه. روند نزولي از يكي دو هفته ديگه به طور محسوس شروع مي شه.

(2010-08-11 ساعت 23:19)fidell نوشته:  سلام دوستان لو سیزن از چه تاریخی شروع میشه؟ اشکان گفت از اول اکتبر ولی قیمتا قبل وبعد از این تاریخ خیلی بالا پایین داره ونمیشه نتیجه گرفت. آیا وقعا از همین تاریخه؟
سلام با تشکر ازاطلاعتتون آقااشکان.اگه من بخوام اواخر اکتبر برمus چقدر زودتر باید بلیط بگیرم.؟وازکجامناسبتر هست.اگه سراغ دارید معرفی کنید لطفا؟
شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-15 ساعت 13:41)darya نوشته:  
(2010-06-11 ساعت 02:38)matinam نوشته:  سلام به همه دوستان
1 - من مي خواهم برم به هوستون تگزاس
2 - با همسر و بچه 3 ساله
3 - براي اولين بار وارد آمريكا ميشم
4 - برنده لاتاري هستم
5 - بليط يكطرفه مي خواهم بگيرم
6 - اواخر شهريور يا اوائل مهر

تمام 21 صفحه اين تاپيك رو خوندم ولي نتونستم به جمع بندي برسم اگر پيشنهادي داريد خوشحال مي شوم

سلام
ما برای اواسط جولای از امارات برای هوستون بلیط (رفت و برگشت) گرفتیم. خودم و همسرم نفری1300000 و پسرم 1000000 . در مورد کیفیت پرواز و غیره هم یک ماه دیگه میتونی بپرسیTongue

darya عزيز شما برگشتيد يا نه؟
کیس نامبر : 2010AS9000
مصاحبه : January 2010 ابوظبی
کلیرنس : 53 روز بعد
دریافت ویزا :May 2010
پرواز : Oct 2010
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام آقا اشکان و ممنون از راهنماییهای مفیدتون.
من و همسرم قراره آبان یا آذر بریم و مقصدمون واشنگتن دی سی هست.ممکنه راهنمایی کنید از کی اقدام به خرید بلیط کنیم و چه ایرلانی رو پیشنهاد میدید که شرایط پرواز و قیمتشم مناسب باشه؟من تا الان قطر ایرویز رو بهتر از بقیه دیدم واسه این مسیر Smile
مرسی
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
تشکر کنندگان:
به نظر میاد انتخاب درستی کردید ولی ....

همه چیز لحظه ای هست. ممکنه یه دفعه یه خط دیگه یه Offer بگذاره و نخفیف ویژه بده. اون موقع باید تصمیمتونو عوض کنید.

به نظر من با آژانس مطمئن چک کنید.

(2010-08-13 ساعت 10:18)farshidkhalafi نوشته:  سلام آقا اشکان و ممنون از راهنماییهای مفیدتون.
من و همسرم قراره آبان یا آذر بریم و مقصدمون واشنگتن دی سی هست.ممکنه راهنمایی کنید از کی اقدام به خرید بلیط کنیم و چه ایرلانی رو پیشنهاد میدید که شرایط پرواز و قیمتشم مناسب باشه؟من تا الان قطر ایرویز رو بهتر از بقیه دیدم واسه این مسیر Smile
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، farshidkhalafi
من از bmi قیمت گرفتم. اما در مورد مایلیج میگه باید پرواز رفت و برگشت رو انجام بدید بعد بیایید من براتون مایلیج بگیرم و فقط رفت ، نمیتونه مایلیج حساب بشه...

من برگشتم رو 9 ماه بعد گرفتم ( تقریبا میخواستم اپن بگیرم ) میخوام ببینم این حرفی که در مورد مایلیج میزنه درسته؟1. یعنی من یکسال بعدش بیام برام مایلیج حساب می کنن؟
2. اگه فقط رفت باشه و برگشت رو کنسل کنم مایلیج حساب نمیشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24
بیشتر ایرلاینها اگه بلیط رفت و برگشت داشته باشی باید هر دو مسیرو طی کنی بعد مایلجت رو ثبت میکنن

تاریخ برگشتت مهمه. اگه بلیط بلند مدت باشه مثلا یه ساله و ایرلاین مربوطه تا 6 ماه فقط فرصت ثبت مایلیج میده مشکلی نیست چون در واقع از تاریخ برگشت تا 6 ماه فرصت ثبت داری نه از تاریخ رفت

اگه هم بعد 9 ماه نیومدی مهم نیست مثل مسافری هستی که مسیرو طی کردی و میتونی مایلیح برگشتت رو ثبت کنی بشرطی که نخوای هزینه برگشتت رو پس بگیری
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، farzad24 ، payam62

(2010-08-13 ساعت 11:05)Ashkan78 نوشته:  به نظر میاد انتخاب درستی کردید ولی ....

همه چیز لحظه ای هست. ممکنه یه دفعه یه خط دیگه یه Offer بگذاره و نخفیف ویژه بده. اون موقع باید تصمیمتونو عوض کنید.

به نظر من با آژانس مطمئن چک کنید.

(2010-08-13 ساعت 10:18)farshidkhalafi نوشته:  سلام آقا اشکان و ممنون از راهنماییهای مفیدتون.
مرسی
مرسی از جوابتون.یه سوال دیگه:
ما که اولین بار میریم به سرزمین موعود حتما باید بلیط دوطرفه بگیریم؟نمیشه یک طرفه گرفت؟ممکنه راهنمایی کنید لطفا؟ممنون میشم Smile
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
تشکر کنندگان:
قانونا می شه اما عملا به سواد و انصاف آژانسی بستگی داره که ازش بلیت می خرید!!!!!!

(2010-08-14 ساعت 20:42)farshidkhalafi نوشته:  مرسی از جوابتون.یه سوال دیگه:
ما که اولین بار میریم به سرزمین موعود حتما باید بلیط دوطرفه بگیریم؟نمیشه یک طرفه گرفت؟ممکنه راهنمایی کنید لطفا؟ممنون میشم Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: aadine ، sanaz2010 ، payam62 ، amir2640
(2010-08-06 ساعت 09:01)azin نوشته:  
(2010-08-01 ساعت 21:16)ShabPareyeMohajer نوشته:  در مورد قیمت بلیط تا امریکا، چیزی که من متوجه شدم اینه که اگر مثل من دنبال ارزونترین بلیط باشید، بهترین این است که با ایرفلوت از تهران تا نیویورک را برید، و بعد از نیویورک تا هر شهری که در امریکا میخواهید برید. البته بلیط داخل آمریکا را باید زودتر بگیرید ، یا اینکه بگوئید یکی برای شما با کارت مستر کارت یا ویزا کارت بگیرد که ارزونتر در بیاید. چون الان برای اخر سپتامبر به بعد میشود بلیط نیویورک را از ایرفلوت به فیمت 400 دلار گرفت.(البته یک طرفه ).
من خودم هم الان همین کار را میکنم. اول میرم نیویورک ، بعد از چند روزی ، میرم به شهر ِ دیگه.

سلام دوست عزیز، شما مطمئنین که فقط میتونیم 23 کیلو بار با این پرواز حمل کنیم؟؟ یعنی نسبت به پروازهای دیگه که دو تا چمدون 23 کیلویی اجازه میدن، فرق میکنه؟ به خاطر قیمتشه؟!! اگه اینجوری باشه که خب خیلی جالب نیست!!!

سلام
ببخشید که دیر جواب میدم. مدتی نبودم.
این پرواز فقط 23 کیلو در یک چمدان فقط ،و نیز تاریخ غیر قابل تغئیر و نیز غیر قابل کنسل شدن است. این بلیط ارزون است ، اما این شرائط را نیز دارد. اگر در مورد میزان بار مسافر و یا تاریخ سفر قطعیت ندارید ، بهتر است از بلیط های نوعهای دیگر که گرانتر هستند استفاده کنید. در ضمن اینها رو من از دفتر این شرکت در تهران پرسیدم.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Hossein81 ، hamed_gh ، mh_hshk ، azin ، aadine

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان