کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2012-08-15 ساعت 20:34)shani نوشته:  من خودم گیتار بیس بردم تو کابین. مگه کسی هم هست که وسایل موسیقی رو بده توی بار؟ داغون میشه! چون برای انتقال بار از هواپیما به پایین خیلی وقتا وسایل رو میندازن پایین.

برای باری که داخل هواپیما می‌بریم محدودیت ابعاد وجود داره، اینطور نیست؟
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
(2012-08-16 ساعت 07:08)Serendipity نوشته:  
(2012-08-15 ساعت 20:34)shani نوشته:  من خودم گیتار بیس بردم تو کابین. مگه کسی هم هست که وسایل موسیقی رو بده توی بار؟ داغون میشه! چون برای انتقال بار از هواپیما به پایین خیلی وقتا وسایل رو میندازن پایین.

برای باری که داخل هواپیما می‌بریم محدودیت ابعاد وجود داره، اینطور نیست؟

محدودیت داره اما پیانو که نمی بری!! مطمئن باش وسایل موسیقی رو توی بار نمیدن. تازه یکی از کیف دستی های من توی بار دسته اش رو از جا کنده بودن! ببین توی بار چی بر سر چمدونا میاد ابزار و آلات موسیقی که حساسه جای خود داره.
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، pr.kia
هواپیمایی امارات با شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا درحال ائتلاف هستن قراره در همه پروازها به هم کمک کنن . امارات یک مسیر پروازی جدید داره آزمایش میکنه . دبی / سانفرانسیسکو / لس آنجلس با ایرباس 380 . هم اکنون 5 خلبان و مهماندار در این شرکت اماراتی فعالیت میکنن .
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Tomas ، kouroshd
دوستان :
طی اخبار دیشب گفته شد که ارز دولتی رو برای نرخ بلیط های خارجی بر میدارند . و 100 درصد افزایش قیمت به همشون میخوره
به یک اژانش زنگ زدم گفت هنوز اعلام نکردند .
اما به تظرم این اتفاق میوفته. الان زنگ زدم ک.ال. ام برای دالاس توی ماه فوریه 2013 گفت نفری 3.166.000 تومن!!!!!!!(تازه اون هم دو طرفه)
ترکیش هم گفت برای دالاس فعلا نداره!!!!!
میخوام هر چه زودتر توی همین یکی دو روزه بلیط به مقصد دالاس بگیرم . از این سایت های ارزونی که اعلام کردید به فرض که بلیط بگیریم.....بلیط رو از کجا باید تهییه کنیم؟؟/
کسی تجربه داشته؟
_تلفن دفتر امارات رو کسی داره؟
ممون
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، battosai ، Tomas ، behzadb57
(2012-08-12 ساعت 23:13)shani نوشته:  نمیدونم کدوم خط هوایی بهترین هست اما می دونم که خلبانهای ایرانی با اون هواپیما قراضه هایی که می اندازن بهشون نسبت به خلبان های خطوط هوایی اروپایی ماهرانه تر فرود میان. چون طبق تجربه ای که دارم توی خطوط اروپایی خلبان بعد از فرود روی زمین زیاد جلو نرفته بود که عین راننده های ناشی کم سن و سال همچین ترمز کرد که من فکر کردم داریم می خوریم به دیوار فولادی که اینقدر با عجله داره هواپیما رو متوقف میکنه! یک جای دیگه هم برای فرود هواپیما رو هی صد مت صد متر تالاپی می انداخت پایین تا برسیم رو زمین!

با سلام ... اینکه گفته میشه خلبانای ایرانی خوب هستن درست هست اما بهترین نیستن ... متاسفانه ایرانیا فکر میکنن در هر زمینه ای بهترین هستن...قبلا خیلی از خلبان ها در آمریکا آموزش داده میشدن اما الان ... خلبان های قدیمی یا بازنشسته شدن یا دیگه آخرای پروازشون هست خلبان های فعلی در سطح جهان خلبانای کاملا معمولی هستن ...در مورد بهترین.... بهترین ها خلبان های انگلیسی و آمریکایی هستن ... در مورد اینکه گفتین چرا ترمز سریع کرد ... هر فرودگاهی طرح خاص خودشو داره شاید تاکسی وی X باید میرفته با توجه موقعیت فعلیش و سرعتی که داره مجبور شده brake انجام بده در ضمن زیر 60 نات ریورس نمیتونه بده مجاز نیست ... همونجوری که دوست عزیز گفتن به طول باند و مخصوصا هوای بیرون بستگی هم داره با باد زیاد از بغلCrosswind leg نشوندن هواپیماهای بزرگ ساده نیست ... مخصوصا ils فرودگاه از نوع قدیمی باشه .... اینکه گفتین صد متر صد متر تالاپ میومد پایین این تقصیر خلبان نیست دوست عزیز ... برای فرود در هر فرودگاهی طرح تقرب داره حال شما فرض کنید برج با توجه به ترافیک یا هوا یا شرایط دیگه میگه در 8 ناتیکال مایلی مثلا ورامین ... ارتفاعت رو در 9000 پا داشته باش و منتظر باش .... 9000 پا هستی به مدت 10 دقیقه ... بعدش میگه به چپ هدینگ بزن ... مثلا 280 بیا به ارتفاع 7000 .. خلبان مجبور هست بیاد 7000 پا ...7000 پا که رسید اگر چیزی بهش نگه مجبور هست رو همون بمونه ... این پایین و بالا معمولی هست ... البته باید شرایط اون روز رو هم در نظر داشت و کنترل ها البته این شرایط در IFR هست .... Smile))) امیدوارم خوب توضیح داده باشم ...Smile)
پاسخ
(2012-09-19 ساعت 09:28)mitr.p نوشته:  دوستان :
طی اخبار دیشب گفته شد که ارز دولتی رو برای نرخ بلیط های خارجی بر میدارند . و 100 درصد افزایش قیمت به همشون میخوره
به یک اژانش زنگ زدم گفت هنوز اعلام نکردند .
اما به تظرم این اتفاق میوفته. الان زنگ زدم ک.ال. ام برای دالاس توی ماه فوریه 2013 گفت نفری 3.166.000 تومن!!!!!!!(تازه اون هم دو طرفه)
ترکیش هم گفت برای دالاس فعلا نداره!!!!!
میخوام هر چه زودتر توی همین یکی دو روزه بلیط به مقصد دالاس بگیرم . از این سایت های ارزونی که اعلام کردید به فرض که بلیط بگیریم.....بلیط رو از کجا باید تهییه کنیم؟؟/
کسی تجربه داشته؟
_تلفن دفتر امارات رو کسی داره؟
ممون

بلیط رو واستون ایمیل میکنه. شما هم اگه دوست داشتی پرینت میگیری. وگرنه میری فرودگاه با پاسپورتت سوار میشی!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai ، Tomas
علی مدرک A&p داری یا هوافضا خوندی؟ Smile
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Tomas
(2012-09-20 ساعت 02:17)elahenadafy2 نوشته:  علی مدرک A&p داری یا هوافضا خوندی؟ Smile

سلام elahe جان ... هیچکدام ... a&p که تعمیرات نگهداری ... و دومی هوافضا به کل ربطی به خلبانی نداره Smile (خلبانی هم نه اما چند سال شبیه ساز پرواز کار کردم و دوستای خلبان زیاد دارم Smile رشتم مهندسی صنایع هست .....

برای 27 مهرماه بلیط رزرو کرده بودیم ... من رای پدر گرامی رو زدم گفتم تا معلوم نشده کارتون بلیط نگیرید !!!! که دیشب خبر دار شدم اینجوری شده ... klm نفری 2 ملیون میگفت اما الان اصلا جرات نمیکنم زنگ بزنم ازش قیمت بلیط رو بپرسم .... همیشه موقع نوبت ما میشه .. همه اتفاق های ناگوار میوفته ... اصلا شانس نداریم ....
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، الهه سابق ، dreamer60
(2012-09-19 ساعت 17:46)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2012-08-12 ساعت 23:13)shani نوشته:  نمیدونم کدوم خط هوایی بهترین هست اما می دونم که خلبانهای ایرانی با اون هواپیما قراضه هایی که می اندازن بهشون نسبت به خلبان های خطوط هوایی اروپایی ماهرانه تر فرود میان. چون طبق تجربه ای که دارم توی خطوط اروپایی خلبان بعد از فرود روی زمین زیاد جلو نرفته بود که عین راننده های ناشی کم سن و سال همچین ترمز کرد که من فکر کردم داریم می خوریم به دیوار فولادی که اینقدر با عجله داره هواپیما رو متوقف میکنه! یک جای دیگه هم برای فرود هواپیما رو هی صد مت صد متر تالاپی می انداخت پایین تا برسیم رو زمین!

با سلام ... اینکه گفته میشه خلبانای ایرانی خوب هستن درست هست اما بهترین نیستن ... متاسفانه ایرانیا فکر میکنن در هر زمینه ای بهترین هستن...قبلا خیلی از خلبان ها در آمریکا آموزش داده میشدن اما الان ... خلبان های قدیمی یا بازنشسته شدن یا دیگه آخرای پروازشون هست خلبان های فعلی در سطح جهان خلبانای کاملا معمولی هستن ...در مورد بهترین.... بهترین ها خلبان های انگلیسی و آمریکایی هستن ... در مورد اینکه گفتین چرا ترمز سریع کرد ... هر فرودگاهی طرح خاص خودشو داره شاید تاکسی وی X باید میرفته با توجه موقعیت فعلیش و سرعتی که داره مجبور شده brake انجام بده در ضمن زیر 60 نات ریورس نمیتونه بده مجاز نیست ... همونجوری که دوست عزیز گفتن به طول باند و مخصوصا هوای بیرون بستگی هم داره با باد زیاد از بغلCrosswind leg نشوندن هواپیماهای بزرگ ساده نیست ... مخصوصا ils فرودگاه از نوع قدیمی باشه .... اینکه گفتین صد متر صد متر تالاپ میومد پایین این تقصیر خلبان نیست دوست عزیز ... برای فرود در هر فرودگاهی طرح تقرب داره حال شما فرض کنید برج با توجه به ترافیک یا هوا یا شرایط دیگه میگه در 8 ناتیکال مایلی مثلا ورامین ... ارتفاعت رو در 9000 پا داشته باش و منتظر باش .... 9000 پا هستی به مدت 10 دقیقه ... بعدش میگه به چپ هدینگ بزن ... مثلا 280 بیا به ارتفاع 7000 .. خلبان مجبور هست بیاد 7000 پا ...7000 پا که رسید اگر چیزی بهش نگه مجبور هست رو همون بمونه ... این پایین و بالا معمولی هست ... البته باید شرایط اون روز رو هم در نظر داشت و کنترل ها البته این شرایط در IFR هست .... Smile))) امیدوارم خوب توضیح داده باشم ...Smile)

اینارو نوشتین من دلم نیومد این موضوعو نگم
دیشب با ماهان پرواز داشتم ایرباس 300 خداییش همچین نشست اگه بگم هیچکس متوجه نشد زیاد غلو نکردم
خدایی تا حالا این تجربه رو نداشتم

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: gulu ، battosai ، storagemeter ، الهه سابق ، Tomas ، kouroshd
یه توصیه:

من دیشب به وقت لوس انجلس که برابر با صبحِ پنجشنبه ایران بود از یه آژانس مسافرتی‌ تو تهران یه بلیط گرفتم به مقصدِ تهران.

متصدیِ صدورِ بلیط به کسی‌ که بلیط و برام خرید بود گفته بود از شنبه صبح بلیط‌ها با عرضِ آزاد -غیر دولتی- فروخته میشن،

پس

بچه‌های که وقت مصاحبتون معلوم شده،برید از یه آژانسِ شبانه روزی بلیط هاتونو قبلِ شنبه بخرید!

اگر هم خودتون میدونید که چه بهتر فقط خواستم تجربمو بگم.
ساکن نیویورک
برنده 2011

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، behzadb57 ، Tomas
درحال حاضر بهترین ایرلاین دنیا ، شرکت القطریه یا همون QATAR AWS هست . دوسال پیاپی اول شده
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، shkhmo ، Tomas
http://www.airport.ir/Pages/%D8%AF%D9%81...DB%8C.aspx
این لینک آدرس و شماره تلفن های دفتر هواپیمایی داره

2010AS9500

پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، lottory ، Tomas ، Emma_a432
(2012-09-21 ساعت 08:10)آسمان نیلگون نوشته:  یه توصیه:

من دیشب به وقت لوس انجلس که برابر با صبحِ پنجشنبه ایران بود از یه آژانس مسافرتی‌ تو تهران یه بلیط گرفتم به مقصدِ تهران.

متصدیِ صدورِ بلیط به کسی‌ که بلیط و برام خرید بود گفته بود از شنبه صبح بلیط‌ها با عرضِ آزاد -غیر دولتی- فروخته میشن،

پس

بچه‌های که وقت مصاحبتون معلوم شده،برید از یه آژانسِ شبانه روزی بلیط هاتونو قبلِ شنبه بخرید!

اگر هم خودتون میدونید که چه بهتر فقط خواستم تجربمو بگم.

دوست عزیز امروز که پست گذاشتی جمعه است و تو ایران امروز تعطیله و فردا شنیه است

2010AS9500

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، shkhmo ، Tomas
اتریش ایر عالــــــــی بود....
خدماتشون عالی....پرواز خیلی خوب بود.....
اعتماد مثل كاغذه ؛ اگه مچاله شد ، هر چقدر هم صافش كنى ، محاله به حالت اولش برگرده !
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، frozen mind ، battosai ، shkhmo ، ابی هانی ، behzadb57 ، kiasina ، Tomas ، Emma_a432
(2012-09-30 ساعت 18:22)tarannom 86 نوشته:  اتریش ایر عالــــــــی بود....
خدماتشون عالی....پرواز خیلی خوب بود.....
اتریش ایر علاوه بر ناوگان و خدمات .سابقه ی بالایی در پرواز به ایران داره که همپای عمر هواپیمایی ایران است.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، tarannom 86 ، نازنین 932 ، shkhmo ، kiasina ، Tomas ، Hamid_110 ، Soap McTavish ، kouroshd

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان