کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2010-11-07 ساعت 13:50)smsaipa نوشته:  دوستان درود چندباره
لطفاً با تجربه ها کمک کنند :-)
بلیط برگشت رو چند روز کاری بعد از مصاحبه بگیریم؟
به عبارتی ما باید چند روزبعد از مصاحبه بمونیم آنکارا؟

سلام
دوست عزیز بستگی داره که کلیرنس بخوری یا نه.
اگر کلیرنس نخوری 2-3 روز کاری باید صبر کنی تا ویزات به دستت برسه. اگر هم کلیرنس بخوری که احتمالش کم نیست همون روز بعد از مصاحبه هم میتونی برگردی.
البته شما میتونی اونجا بلیتت رو با دادن کمی مابالتفاوت جا به جا کنی زیاد نگران نباش. ولی از نظر شخص من بهتر هست اقلا 2-3 روز برگشتت رو بعد از مصاحبه بگیری. حالا صلاحش با خودت هست.
تشکر کنندگان: elnaz295
درود بر شما
دوست عزیز دو حلت بیشتر نداری
1- همون روز بهت بگن ویزا میدیم:3-4 روز باید توهتل بشینی تا ups بیاد(ایشالا)
2- کلیر بخوری:همون روز میتونی برگردی
من اگر جای شما باشم بلیط رو برای همون روز(شب) میگیرم.اگر ویزا رو یک ضرب دادند، بلیط رو عوض میکنم 3-4 شب هم هتل رو تمدید میکنم.هتل هم با توجه به فصل الان در آنکارا بسیار فراوان است.
اینها نظرات من بود.صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
موفق باشید
تشکر کنندگان: frozen mind ، elnaz295
دوستان سلام
از دوستان خوبی که روز 30 نوامبر (سه شنبه 9 آذر ) در آنکارا مصاحبه دارند دعوت می کنم که اگر یک نفری میان به سفر و دوست دارن کارای بلیط و هتلمون رو مشترک انجام بدیم.
هم پیشبرد کارامون کامل تر میشه
هم دلگرمیمون به هم زیاد میشه
و هم اگه بتونیم هتل رو با هم بگیریم برامون ارزون تر میفته.
اگر کسی از 30 نوامبری ها اینجا بود و موافق بود من روی پیام خصوصی منتظر هماهنگی بیشتر هستم.
ضمناً طبق مطالعه من بر اساس روزهای پرواز و وقت دکتر و زمان مصاحبه و ... برنامه مناسب ما 30 نوامبری ها به شکل زیر میتونه باشه
رفت : پنجشنبه 25 نوامبر ترکیش 6:05 صبح
دکتر : جمعه 26 نوامبر یا شنبه 27 نوامبر
نتیجه دکتر : یک روز کاری بعدش ( شنبه 27 نوامبر یا دوشنبه 29 نوامبر)
مصاحبه : سه شنبه 30 نوامبر
ویزا: به امید خدا چهارشنبه 1 دسامبر :-)
برگشت : چهارشنبه 1 دسامبر ترکیش 23:15 (اگر ویزا طول بکشه بدون کلیرنس میتونیم با 30 دلار بلیطمون رو تغییر بدیم برای شنبه 4 دسامبر ترکیش 23:15 اگرم کلیر بخوریم که خوب همون چهارشنب بر می گردیم.
شماره : 2011AS00009xxx
تاریخ نامه قبولی: April 28, 2010
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: May 28, 2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep 10,2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 9 اکتبر
تاریخ مصاحبه: 30 نوامبر Smile
تاریخ دریافت کلیرنس: 25 فوریه 2011 (85 روز)
جمع تقریبی هزینه ها: تا حالا 2.5 میلیون حدوداً
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، elnaz295
دوستان سلام
اینبار دیگه سوال ندارم :-)
اما چند تا اطلاعات خوب دارم (به نقل قول از آژانس مورد اطمینانم)
1. اگر بلیط رو فقط رفت ی فقط برگشت از یک ایرلاین بگیرید باید 80% قیمت بلیط رو بدید یعنی مثلاً اگر قیمت بلیطرفت و برگشت تو ترکیش 300 و ایران ایر هم مثلاً همون 300 باشه و شما بخاطرزمان بندی سفرتونبخواین با یکی برید و با دیگری برگردید باید هردو رو هرکدوم حدود 240 بدین.
اما اگه رفت و برگشت رو از یک ایرلاین بگیرید میشه 100%
یعنی تو حالت اول 2 تا 240 میدین که میشه 480 اما تو حالت دوم 300
2. ترکیش برای هر بار تغییر زمان پرواز برگشت ( اگه جا بده ) حدود30 دلار میگیره و ایران ایر حدود 50 هزار تومان
تشکر کنندگان: shamim ، AmericanHamid ، elnaz295
(2010-11-07 ساعت 16:03)smsaipa نوشته:  دوستان سلام
اینبار دیگه سوال ندارم :-)
اما چند تا اطلاعات خوب دارم (به نقل قول از آژانس مورد اطمینانم)
1. اگر بلیط رو فقط رفت ی فقط برگشت از یک ایرلاین بگیرید باید 80% قیمت بلیط رو بدید یعنی مثلاً اگر قیمت بلیطرفت و برگشت تو ترکیش 300 و ایران ایر هم مثلاً همون 300 باشه و شما بخاطرزمان بندی سفرتونبخواین با یکی برید و با دیگری برگردید باید هردو رو هرکدوم حدود 240 بدین.
اما اگه رفت و برگشت رو از یک ایرلاین بگیرید میشه 100%
یعنی تو حالت اول 2 تا 240 میدین که میشه 480 اما تو حالت دوم 300
2. ترکیش برای هر بار تغییر زمان پرواز برگشت ( اگه جا بده ) حدود30 دلار میگیره و ایران ایر حدود 50 هزار تومان

لازم هست این اطلاعات رو جهت اطلاع دوستان تکمیل کنم به اینصورت:

1. بلیت رفت و برگشت که شما ابتدا برای سفر خارج تهیه میکنید قانونا باید حتما از یک شرکت هواپیمایی باشه و مثلا نمیتونید رفت رو ایران ایر بگیرید و برگشت ترکیش و قیمت بلیت رفت و برگشت همیشه کمتر از دقیقا 2 برابر بلیت رفت یا برگشت خواهد بود. میزان این تخفیف بستگی داره کلاس بلیت شما چی باشه مثلا کلاس n که فقط 1ماه اعتبار داره ارزونتر از کلاسی هست که 1سال اعتبار داشته باشه.

2.مابه التفاوت بلیتی رو هم که عوض میکنید به غیر از جریمه بستگی داره به اینکه چه کلاسی رو با چه کلاسی عوض میکنید و همیشه کار به پرداخت همین پول جریمه ختم نمیشه و ممکنه مجبور بشید پول بیشتری پرداخت کنید.
تشکر کنندگان: saman33 ، AmericanHamid ، shamim ، mehdi_behzadi ، rayan.s ، elnaz295 ، peyman74
سلام/ دوستان فردا مصاحبهٔ ماست/

انرژی مثبت فراموش نشه لطفا

هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

برای دوستان عازم آرزوی موفقیت و بهروزی می کنم. به امید خبرهای خوب از سوی شما!
تشکر کنندگان: success ، rayan.s ، satusa ، maryam_goli
سلام دوستان گلم، ما هم امروز برگ آبی گرفتیم

هوراااااااااااااا

مرسی‌ı از انرژیها و دعاتون

به امّید‌ دیدıر

هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

با سلام به همه دوستان
من روز چهار شنبه سوم نوامبر مصاحبه داشتم که برگه آبی گرفتم.وچون لزومی نمیدیدم که آنکارا بمونم به آژانس هواپیمایی ایران ایر جلوی سفارت برای تغییر روز پروازم مراجعه کردم.که ابن آژانس به من گفت اگر بخواهم روز چهار شنبه برم باید 150 دولار بدهم .که من قبول نکردم .ولی بهشون گفتم که اسمم رو بنویسید اگر اومدم فرودگاه جا بود سوار میشم.وبا صحبت کردن با دوستانم از رفتن به فرودگاه منصرف شدم و تصمیم گرفتم همان روز 7 نوامبر پرواز کنم.ولی روز پنجشنبه که از جلوی سفارت میگذشتم تصمیم گرفتم سری به آژانس بزنم که ببینم از استانبول روز جمعه جا میده یا نه.که به محض دیدن من کارمند آژانس به من گفت که چرا دیروز نیومدی فرودگاه وبلیط پرواز یکشنبه 7 نوامبر من کنسل شده است .واگر بخواهم روز یکشنبه که روز پرواز خودم بود از آنکارا پرواز کنم باید 180 یورو بدم .من که از همه جا بیخبر بودم .سر وصدای زیادی کردم.و بهشون گفتم که به محض باز گشت به ایران از اژنس شکایت میکنم چون من بلیط دارم.و خبر نداشتم که آژانس بلیط منو کنسل کرده .که رییس آژاس به من گفت :شما بیا فرودگاه من روز یکشنبه شما رو سوار میکنم.با تماسی که با یکی از دوستانم در ایران ایر گرفتم او هم به من گفت که آژانس بلیط شما رو به اشتباه کنسل کرده

واین رو روی بلیطت نوشته وبرای شما در خواست بلیط کرده که معلوم نیست قبول بشه یا نه .باللخره روز شنبه طرفای ظهر قرار بود این مسیله بررسی بشه .ولی بهم گفتند که احتمالا" در خواست رد مشه وباید همان 180 یورو رو بدم. و با پرواز خودم که بلیطش رو در دستم داشتم برم ولی 180 یورو اضافه بدم. ولی خوشبختانه بلیط رو دوباره به من برگردوندند.وروز یکشنبه موقع پرواز کارمند آژانس هواپیمایی اومده بود فرودگاه.که به محض دیدن من گفت بلیطت رو بده.به محض اینکه من بلیط رونشونش دادم اونو گرفت و شروع به دویدن کرد و به سرعت مشغول بررسی اسم من در سایت هواپیمایی شد.و متوجه شد که همان کلاس بلیط رو ایران ایر به من پس داده و نیاز به اینکه من پولی بدهم نیست .واین رو به رییسش گفت .من که از همه جا بیخبر بودم .تازه فهمیدم که دلیل اینکه بلیط رو گرفت وشروع به دویدن کرد چه بوده است .چون قصد داشت بلیط رو عوض کند تا اگر من به ایران برگشتم .و180 یورو رو دادم .هیچ مدرکی نداشته باشم که اشتباه از طرف اژانس بوده است .ولی واقعا" شانس اووردم. امیدوارم این مطلب به درد بقیه دوستان که به تر کبه سفر میکنند بخوره.

تشکر کنندگان: hasti_banoo ، rayan.s ، emankh101 ، MOHSEN8766 ، saman33 ، laili ، behzadb57 ، maryam_goli ، kianoush ، User ، frozen mind ، satusa ، javidk ، هموطن
با سلام به همه دوستان
نوبت من هم رسید که بعد از استفاده کردن از تمام مطالبی که دوستان عزیز چه در 2010 و چه در 2011 از خاطرات و سفرهای خودشون برای آنکارا نوشته بودند طبق رسم مهاجرسرا من هم به ادای دین خودم بپردازم.
اول از همه دوستان عزیزی که قبلا به خاطر احساس مسئولیتی که نسبت به مهاجرسرا و سایر دوستان عضو سایت دارند تشکر کنم که اگر راهنمایی های آن دوستان نبود نه من و نه خیلی از بچه های نمی تونستیم به راحتی از مرحله سفر و واکسیناسیون و سایر موارد رد بشیم و ممکن بود مثل خیلی از دوستان نا آشنا گرفتار افراد سودجویی و پول پرستی مثل آقای شیرین بیگ که متاسفانه تنها اسم ایران ایر برای اون باعث نان آوری شده.
من به اتفاق پدر و مادرم روز 12 آبان (3 نوامبر) ساعت 5 بعدظهر از فرودگاه امام عازم آنکارا شدیم.پرواز خوبی بود و مسئله خاصی نبود.
بعد از ورود هم چمدانها را برداشتیم و طبق گفته دوستان سوار اتوبوس های هواش که چند متر پایین تر از در خروج سالن فرودگاه آنکارا بود شدیم و با قیمت نفری 10 لیر تا ایستگاه آخر اتوبوس رفتیم و از اونجا هم یک تاکسی دربستی 13 لیر دادیم و تا دم هتل ارگن واقع در بلوار آتاتورک خیابان مشروطیت فرعی کارنفیل رفتیم.
تقریبا در حدود 8 لیر با قیمتی که همین آقایون آژانس برای ترانسفر از مردم از همه جا بیخبر می گیرند ارزانتر شد.
هتل با توجه به قیمت سه نفر با صبحانه شبی 60 دلار مناسب بود و ما راضی بودیم.
محیط اطراف هتل فوق العاده شلوغ و پر از رستوران هست.
هر موقع حوصلتون سر رفت فقط کافی 5 دقیق تو همین خیابان یه چرخی بزنید.
صبح 5 شنبه برای مدیکال عازم دکتر شدیم که دیدیم سر و کله همین آقایون آژانسی پیدا شد و نفهمیدیم برگه ها و فرم های ما که اول صف بود چطور شد که سر از وسط صف درآورد. (این هم از برکت این آدمهای گرسنه که برای 100 دلار حاضر هستند 100 ملیون بد و بیراه از اطرافیان برای خودشون بخرند، چون ما چند نفری که اول صف بودیم واقعا کفری شدیم، آقای راهواری و پرسنل فعالشون هم در وسط مطب دکتر دنبال نفر برای تور قونیه بودند)
بعد از گرفتن خون و عکس قفسه سینه برای ساعت 2:30 ظهر وقت دکتر داشتم که به موقع اونجا رسیدم و با هواس جمعی تونستم بدون واکسن از مطب بیرون بیام. (قابل توجه دوستان اینکه من تمام واکسن های مورد نیاز را 6 ماه قبل تزریق کرده بودم، اما از اونجا که فهمیده بودم به احتمال 90% دکتر ممکن هست که بخواد دوباره تزریق کنه به هلال احمر رفتم و با خواهش، درخواست صدور کارت جدید با تاریخ 1 الی دو هفته ای قبل تاریخ مدیکال برای واکسن های MMR و سایر واکسن ها کردم، البته نوبت سوم هپاتیت را هم تاریخش را نزدیک مصاحبه تنظیم کردم.
نکته دوم اینکه خانم دکتر اونگان خیلی سریع شروع به گفتن یکسری از بیماری ها میکنه که غالبا جواب شما نه هست مثل سابقه خودکشی، آسم، مصرف الکل، مواد مخدر، بیماریهای جنسی و بلافاصله بعد از اونها آبله مرغان را میگه که اگه شما هواستون نباشه آبله مرغان را هم نه میگی و ایشون واکسن را تزریق میکنند، البته این نکته را هم بگم که اگر گفتید به آبله مبتلا شدید از شما میخواد که علامت و جای آبله را بر روی بدنتون ببینه)
هزینه آزمایش و عکس بعلاوه ویزیت دکتر کلا معادل 115 دلار برای بنده بدون واکسن شد (70$ ویزیت، 45$ آزماشی و عکس قفسه سینه) و روز جمعه هم ساعت 3 برای گرفت جواب دکتر مجددا به مطب رفتم.
از جمعه تا 3 شنبه هیچ کار خاص دیگه نبود و این مدت را به گذشت و گذار در آنکارا سپری کردیم، قبر آتاتورک که واقعا جالب بود مخصوصا موزه و یادگاری های پادشاهانی که به آتاتورک هدیه و عکس تقدیم کردند که از همه زیباتر مربوط به کشور خودمان بود.
آنکا مال که مرکز تجاری بزرگ آنکارا هست ولی با قیمت های نجومی (متاسفانه خیلی از دوستان فکر می کنند در ترکیه میتونند خیلی خوب خرید کنند و قیمت ها مناسب هست، در صورتی که در ایران همان جنس با همان کیفیت خیلی ارزانتر وجود داره، مثلا در مورد وسایل الکترونیکی مثل موبایل و کامپیوتر و لوازم صوتی تصویری قیمت ها بین 2 تا 3 برابر هست (من موبایل خودم را 338 هزار تومان فروردین ماه از دبی خریدم، الان در ایران 350 هزار تومان ولی در ترکیه حدود 630 هزار تومان هست)
جای دیدنی دیگه برج آتاکوله هست که ارزش دیدن داره، چون در بالای برج دیگه از بوی سیگار خبری نیست ( مردم آنکارا از بس سیگار می کشند هوا شهر بوی سیگار میده)
قلعه قدیمی را هم که متاسفانه نتونستم برم ببینم ولی کسایی که دیده بودند گفتند جای جالب هست که احتمال خیلی زیاد انشالله بعد از کلیر حتما میرم و می بینم.
بیشتر اوقات در حال گردش در اطراف میدان کیزلای و فروشگاه های اون بودم و قابل ذکر اینکه دوستانی که قصد خرید سوغات دارند میتونند به شاپ سنتر متروی کیزلای مراجعه کنند چون قیمت های خیلی مناسب برای خرید سوغات داره و کیفیت اجناس هم انصافا خوبه.
صبح 9 نوامبر هم برای مصاحبه دم سفارت رفتم و توی صف بودیم تا ساعت 8 که در باز شد و داخل رفتیم، مصاحبه هم خیلی سریع انجام شد و افسر مصاحبه کننده بعد از خیلی زیر و رو کردن ورقه های پرونده بنده با گفتن اینکه باید ثابت بشه همسر شما در آمریکا حضور داره و باید همسر من یک عکس به همراه یک روزنامه بطوری که تاریخ روزنامه مشخص باشه بگیره و من برای روزی که کلیر میشم و برای ویزا میرم برای سفارت ببرم تا ویزا را صادر کنند.
(آخه یکی نیست بگه اگه سفارت زیر مجموعه وزارت امورخارجه و پلیس آمریکا هست اگه سوشیال سکوریتی همسر من را کنترل کنید کاملا مشخص هست که حتی آخرین بار از کدوم پمپ بنزین برای ماشینش بنزین زده یا دیروز چند دلار خرید کرده حالا من باید عکس همسرم را با روزنامه برای شما بیارم)
در نهایت روز 19 آبان (10 نوامبر) با یک تاکسی دربستی و قیمت 45 لیر ساعت 4 رفتیم فرودگاه که باز هم این آقای شیرین بیگ ساعت 5 سر و کله اش پیدا شد و مسافر های خودش را اول صف قرار داد و نهایت بی شعوری و نفهمی در مقابل اعتراض سایرین گفت خواهر و برادم هستند و کار خودش را انجام داد که وقتی آدم به عنوان یک ایرانی چنین صحنه ای را در مملکت غریب میبینه برای خودش متاسف میشه که آیا واقعا این افراد ایرانی هستند که اینطور آبروی هویت و ملیت یک کشور را جلوی 4 تا کارمند ترک ایران ایر تو فرودگاه میبرند، در این مدت چندین مورد از این آقای دیدم از جمله مسئله ای که برای بلیط peyman 74 و 3 نفر از مسافر های دیگه پیش آورده بود و از این 3 نفر، هر نفر 180 یورو برای تعویض بلیط گرفته بود که این بندگان خدا هم مجبور به پرداخت شدند ( تغییر کلاس N به کلاس Y در صورتی که کلاس N هنوز امکان تعویض و ظرفیت موجود را داشته)
در نهایت اینکه دوستان عزیز هیچ احتیاجی به هیچ کس برای انجام کارهای مدیکال و سفارت و فرودگاه ندارید.
خودتون را به خدا بسپارید و با اعتماد به نفس کامل همه کار ها را خوتوم انجام بدید و بدونید که حتما موفق میشید و هیچکار خاصی نیست.
امیدورم اطلاعات کافی داده باشم.
با امید موفقیت برای همه دوستان مهاجرسرا....
دوستان خوبم سلام
از دوستانی که 30 نوامبر مصاحبه دارند کسی عضو خونواده مهاجرسرا نیست؟ :-)
من مایلم و پیشنهاد میکنم اگر کسی هست با هم در تماس باشیم برای کارامون.
Shy
تشکر کنندگان: User ، success
سی نوامبر عازم هستید؟ موفق باشید و پیروز!
در جدول 2011 دوستانی که اون تاریخ مصاجبه دارند مشخص میشه! یک نگاهی بنداز شاید بعضی از دوستان اون تاریخ مصاحبه داشته باشند!
تشکر کنندگان:
سلام

منم دارم میرم 21.11.201فرداشم مصا حبه دارم .بدون مدارک پزشکی.تا ببینیم چی پیش میاد
تشکر کنندگان: frozen mind ، rayan.s ، Linspire
سلام دوستان

كسي مي دونه كه بانك چند يورو و چند دلار روي بليط هر كسي مي دهد؟ مي خواستم بدونم با توجه به دلار يا يورويي كه بانك مي دهد و با توجه به نرخ برابري دلار و يورو با لير تركيه آيا به صرفه هست كه بجاي دلار براي سفر به تركيه يورو تهيه نماييم؟ البته منظورم غير از پول مربوط به سفارت مي باشد.

موفق باشيد
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان:

(2010-11-14 ساعت 23:13)success نوشته:  سلام دوستان

كسي مي دونه كه بانك چند يورو و چند دلار روي بليط هر كسي مي دهد؟
موفق باشيد

با هر بلیط ممهور به مهر آژانس مسافرتی+ رسید پرداخت عوارض خروجی + کارت ملی + پاسپورت --> 2000 دلار
تشکر کنندگان: success

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان