کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2011-01-20 ساعت 00:11)b!ta نوشته:  سلام
من برای بلیت و هتل از آژانس های زیادی سوال کردم،
پرواز ترکیش برای ماه مارچ فقط روی کلاس های بالا جا میده،یه آژانس می گفت هر سال نوروز کلاس های پایین را می بندند که مسافرها مجبور بشن بلیت هایی با قیمت بیشتر بخرند و با این کار عملا سرپوشی میذارند بر گران فروشی شان!بلیت های ترکیش الان همه بالای 600 تومان هست!!!
بلیت ایران ایر با قیمت نسبتا مناسب پیدا میشه،هواپیمای ایرباس!ترسناکه ولی!
آنکارا با اینکه شهر توریستی نیست و نوروز ما به نظر بی ربط به آنها میرسه، قیمت های هتل تا 13 مارچ برای هتل ددمان بلوک ب،اتاق دبل برای هر نفر 50-52 دلار و بلوک آ همین شرایط 60 الی 68 دلار،اما بعد از 13 مارچ چون نوروز است بلوک ب 65 و بلوک آ 75 (این قیمت هایی بود که امروز از دو آژانس گرفتم و بقیه آژانس ها تا دیروز می گفتند نرخ جدید نیومده)
نتیجه اینکه من بعد از 5 روز پیگیری هنوز به لطف آژانس های گرامی بلیت نگرفتم فقط در حد رزرو!!!نتیجه متعاقبا اعلام خواهد شد.
نتیجه دوم اینکه دوستانی که انتظار داشتند این ماه کارنت بشن خوشحال باشند که ماه بعد این مشکلات را برای تهیه بلیت نخواهند داشت.

دوست عزیز 'b!ta' و سایر دوستان،
با سلام.
من بعد از کلی تحقیقات متوجه شدم اگر کسی از 2 الی 3 ماه جلوتر هتل رو رزو کنه کلی بهش تخفیف می دن.
کافیه کسی که به ترکی استانبولی تسلط داره با هتل مورد نظر تماس بگیره و برای یک تاریخ خاص چک و چونه هارو که زد، پول رو حواله کنه.
پس یادتون باشه کلی تخفیف میدن اگر از 2 الی 3 ماه جلوتر هتل رو رزو کنید.
موفق باشید.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: behzadb57 ، emankh101 ، b!ta ، free_free
(2011-01-20 ساعت 09:25)javidk نوشته:  
(2011-01-20 ساعت 00:11)b!ta نوشته:  سلام
من برای بلیت و هتل از آژانس های زیادی سوال کردم،
پرواز ترکیش برای ماه مارچ فقط روی کلاس های بالا جا میده،یه آژانس می گفت هر سال نوروز کلاس های پایین را می بندند که مسافرها مجبور بشن بلیت هایی با قیمت بیشتر بخرند و با این کار عملا سرپوشی میذارند بر گران فروشی شان!بلیت های ترکیش الان همه بالای 600 تومان هست!!!
بلیت ایران ایر با قیمت نسبتا مناسب پیدا میشه،هواپیمای ایرباس!ترسناکه ولی!
آنکارا با اینکه شهر توریستی نیست و نوروز ما به نظر بی ربط به آنها میرسه، قیمت های هتل تا 13 مارچ برای هتل ددمان بلوک ب،اتاق دبل برای هر نفر 50-52 دلار و بلوک آ همین شرایط 60 الی 68 دلار،اما بعد از 13 مارچ چون نوروز است بلوک ب 65 و بلوک آ 75 (این قیمت هایی بود که امروز از دو آژانس گرفتم و بقیه آژانس ها تا دیروز می گفتند نرخ جدید نیومده)
نتیجه اینکه من بعد از 5 روز پیگیری هنوز به لطف آژانس های گرامی بلیت نگرفتم فقط در حد رزرو!!!نتیجه متعاقبا اعلام خواهد شد.
نتیجه دوم اینکه دوستانی که انتظار داشتند این ماه کارنت بشن خوشحال باشند که ماه بعد این مشکلات را برای تهیه بلیت نخواهند داشت.

دوست عزیز 'b!ta' و سایر دوستان،
با سلام.
من بعد از کلی تحقیقات متوجه شدم اگر کسی از 2 الی 3 ماه جلوتر هتل رو رزو کنه کلی بهش تخفیف می دن.
کافیه کسی که به ترکی استانبولی تسلط داره با هتل مورد نظر تماس بگیره و برای یک تاریخ خاص چک و چونه هارو که زد، پول رو حواله کنه.
پس یادتون باشه کلی تخفیف میدن اگر از 2 الی 3 ماه جلوتر هتل رو رزو کنید.
موفق باشید.

ممنون از پیشنهادتون،متاسفانه ترکی بلد نیستم اما چند روز پیش به هتل ددمان زنگ زدم و قیمت گرفتم الان دقیقا یادم نمیاد چقدر بود ولی یادمه از دو برابر قیمت آژانس های اینجا بیشتر بود،اگه از این راه تخفیف بگیریم احتمالا نهایتا همون قیمت که اینجا می گیریم میشه.
سپاس
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان:
یه سوال!
اگه ارز مسافرتی بخریم توی پاسپورتمون مهر میزنن.سفارت گیر نمیده که چرا تو کپی پاسپورتتون این مهر نیست ولی ولی الان هست؟!
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
تشکر کنندگان:
(2011-01-20 ساعت 11:43)ehsan_gh نوشته:  یه سوال!
اگه ارز مسافرتی بخریم توی پاسپورتمون مهر میزنن.سفارت گیر نمیده که چرا تو کپی پاسپورتتون این مهر نیست ولی ولی الان هست؟!

نخیر دوست عزیز!
من این مورد رو داشتم و هیـــچ مشکلی پیش نیومد.
نگران نباشید
تشکر کنندگان: free_free ، rayan.s
(2011-01-20 ساعت 11:43)ehsan_gh نوشته:  یه سوال!

نگران نباش دوست عزیز
در خیلی‌ از جاهای دنیا مرسومه که برای بعضی‌ از مورد در پاسپورت مهر میزنن
همین الان در پاسپورت ۹۰% ایرانی هایی که از طریق بانک دلار گرفتن مهر بانک خورده
تشکر کنندگان: free_free ، rayan.s
(2011-01-19 ساعت 23:07)ehsan_gh نوشته:  
(2011-01-19 ساعت 19:00)hossein93 نوشته:  
(2011-01-19 ساعت 17:04)emankh101 نوشته:  
(2011-01-19 ساعت 16:00)ehsan_gh نوشته:  
(2011-01-19 ساعت 12:51)mr.amir نوشته:  واکسن آنفولانزا و آبله هم در تهران بزنید تا اینجا نزنند اینجا به من نگفت آبله گرفتی یا نه . فقط گفت عمل داشتی ؟ سیگاری هستی ؟ دود ؟ سل گرفتی ؟ منم گفتم نه. کارت باشگاهی که عضو هستم نشونش دادم و بعد گفت فیتنس کاری گفتم آره و بعد 2 واکسن زد . چه بانک چه صرافی ازتون بایت چنج پول میگیرن درصد کم میکنن زیاد توجه نکنید .

موفق شاد باشید

کارت انیستیتو پاستور که اصلا جای واکسن آبله نداره.ولی آنفولانزا رو داره
قسمتی که زده varicela مربوط به آبله هست.
دوستان عزیز برید خداراشکرکنید دکتر ازشما تست سل نخواست من که تمام واکسنهای موجودرا درانستیتو پاستور ممهور کرده بودم یک واکسن نفهمیدم چه بود زد بعد هم گفت یک مشگل توی سینه ات مشاهده شده بایستی تست سل بدهی بابت سه بار گرفتن خلط سینه 132دلار پرداخت کردم با توجه به اینکه بعداز 37 روز کلیرشدم هنوز جواب مدیکال را به سفارت نفرستادند طی تماسی که دیروز با مطب گرفتم گفتندتا 20روزدیگه بشا ایمیل میزنیم .حالا بایستی 20 روز هم انتضار بکشم .باور کنید تاحالا نه سابقه ریوی داشتم نه بیماری خاصی . حتی دریغ از یک تک سرفه که بتوانم ازمایش خلط بدم آخرش با دستگاهی شبیه بخور ازمن خلط گرفتند البته من که چیزی شبیه خلط ندیدم.همش بزاق دهانم بود بهرحال رضایت دادند.اینم یکی از ماجراههای دکی جونTongue
دمت گرم حسین جان تو دلمونو حسابی خالی کردیSad
نگران نباشید میخواستم بگم دکون بازاری برای خودشون باز کردند.با همه این حرفها دیشب دکی جون ایمیل زد و گفت جرا معطلی برو تا ویزات ایکس پایر نشده بگیر .منم 10 بهمن بلیط گرفتم برم انکارا تا ازشرمندگیشون دربیامBig GrinBig Grin
تشکر کنندگان:
(2011-01-20 ساعت 00:33)mr.amir نوشته:  ببخشید بیتا خانم کجایه ایرباس ترسناک هست ؟ شما به یکی از بهترین هواپیماهای جهان اونم ایرباس 320 که پرفروشترین هست توهین نکنید . برای آنکارا یا فوکر 100 هست یا 320 میدونید چرا هواپیمای بزرگتر نیست ؟ دلیلش حجم و تعداد مسافر هست . برای انکارا ایرباس 300 / 310 یا بوینگ 747 نمیگذارن . من کارم هواپیماست بابا بیخیال انفدر تند نباشین . کشور چین 80 فروند و ژاپن 20 فروند قرار داد 320 بستن .

امروز بیکار بودم رفتم دفتر ترکیش تو انکارا گفت 725 هزار تومان تهران آنکارا رفت و برگشت .

سلام
راستش من اولین باره میخوام با هواپیما سفر کنمBig Grin
از ترکیش بلیط گرفتم. هواپیماش بویینگ 737 مدل 800 هست. میشه بیشتر در مورد این هواپیما توضیح بدید.
تشکر کنندگان: mr.amir ، DLT
(2011-01-20 ساعت 23:14)hooman421 نوشته:  
(2011-01-20 ساعت 00:33)mr.amir نوشته:  ببخشید بیتا خانم کجایه ایرباس ترسناک هست ؟ شما به یکی از بهترین هواپیماهای جهان اونم ایرباس 320 که پرفروشترین هست توهین نکنید . برای آنکارا یا فوکر 100 هست یا 320 میدونید چرا هواپیمای بزرگتر نیست ؟ دلیلش حجم و تعداد مسافر هست . برای انکارا ایرباس 300 / 310 یا بوینگ 747 نمیگذارن . من کارم هواپیماست بابا بیخیال انفدر تند نباشین . کشور چین 80 فروند و ژاپن 20 فروند قرار داد 320 بستن .

امروز بیکار بودم رفتم دفتر ترکیش تو انکارا گفت 725 هزار تومان تهران آنکارا رفت و برگشت .

سلام
از ترکیش بلیط گرفتم. هواپیماش بویینگ 737 مدل 800 هست. میشه بیشتر در مورد این هواپیما توضیح بدید.

می تونی اینحا مشخصات هواپیماتو ببینی و جای مناسب رو یگی دفتر فروشی که ازش بلیط گرفتی برات رزرو کنه
http://www.seatguru.com/airlines/Turkish...37-800.php

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: emankh101 ، mr.amir
آقا امیر.
میگن یکی از پروازای ایران ایر تهران - آنکارا سالم بدون هیچ مشکلی به زمین نشسته. میگم شما تو این کاری نمی دونی علتش چی بوده؟؟؟ lol Smile Wink
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: behzadb57 ، satusa ، success ، rayan.s ، emankh101 ، frozen mind ، final destination
(2011-01-20 ساعت 23:14)hooman421 نوشته:  
(2011-01-20 ساعت 00:33)mr.amir نوشته:  ببخشید بیتا خانم کجایه ایرباس ترسناک هست ؟ شما به یکی از بهترین هواپیماهای جهان اونم ایرباس 320 که پرفروشترین هست توهین نکنید . برای آنکارا یا فوکر 100 هست یا 320 میدونید چرا هواپیمای بزرگتر نیست ؟ دلیلش حجم و تعداد مسافر هست . اگه میتونی صندلی 14 را انتخاب کن چون جلوش بازه و راحتی . برای انکارا ایرباس 300 / 310 یا بوینگ 747 نمیگذارن . من کارم هواپیماست بابا بیخیال انفدر تند نباشین . کشور چین 80 فروند و ژاپن 20 فروند قرار داد 320 بستن .

سلام

آفرین Wink
هواپیمای بوینگ 737/800 یکی از مدرن ترین هواپیماها از لحاظ پرواز هست سیستم ردیاب حس گر / سیستم هیدرولیک / قدرت فوق العاده موتور / این هواپیما میتونه از تهران به تمام اروپا پرواز کنه سرعت قدرت از مزایای این هواپیماست . هواپیمای 737 ترکیش ساخت 2003 / 2004 هست . شرکتهای پگاسوز ترکیش اونور ایر ترکیه از این هواپیما دارن در کشور ما 737 کلاس 100 / 200 / 300 پرواز کرده است ولی مدل 800 و 900 این هواپیما فوق العاده هست یکی از گرونی ترکیش همین هواپیماهای اوست .

انتخابت عالی بود / عکسی هست که قیمت هواپیماها را نشان میده برای اطلاع رسانی

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

تشکر کنندگان: rayan.s ، emankh101 ، hooman421 ، behzadb57 ، usa ، free_free ، DLT
(2011-01-21 ساعت 00:11)saman33 نوشته:  آقا امیر.
میگن یکی از پروازای ایران ایر تهران - آنکارا سالم بدون هیچ مشکلی به زمین نشسته. میگم شما تو این کاری نمی دونی علتش چی بوده؟؟؟ lol Smile Wink

روزی که تهران مدارس بسته شد بدلبل برف من پروازم بود به آنکارا با ایرباس 320 تاریخ ساخت 1992/06/18 در فرودگاه با تاخیر 4 ساعت و نیم انجام شد . دلیلش خرابی نبود دلیلش این بود که هواپیمای ما از صبح در خطوط داخلی پرواز کرده تهران اهواز تهران / تهران شیراز تهران / تهران اصفهان تهران / بعد به مهرآباد میاد و از اونجا به فرودگاه امام و اگه دوستانی که در این سفر با من در آنکارا باشن دیدن اولین نفر من رفتم داخل هواپیما و وقتی ریجستر هواپیما را دیدم آرام گرفتم Big Grin
320 هواپیمای خوبیه تا قبل از صندلی شماره 10 بدون صدا هست .
ما هواپیمای خوب خیلی کم داریم و اگه ایرباسها و 747 ها نباشن سیستم ما به مشگل میخوره . یک نکته بگم که شاید دوستان ندونن که کلیه هواپیماهای بوینگ تمامی قطعاتشون گارانتی هستن ( ولی ما تحریم هستیم ) .
توکلت به خدا باشه ایرباس 330 ایرفرانس مدل 2005 بود که از برزیل بلند شد و با 300 نفر مسافر در اقیانوس سقوط کرد و همه مسافران جان باختن . یا علی
تشکر کنندگان: saman33 ، emankh101 ، behzadb57 ، free_free ، mitr.p ، DLT
سلام
البته من اطلاعات زيادي ندارم ولي توي يك مجله تصويري ديدم كه احتمال سقوط يك هواپيما تاچه حد پايينه:'
مثلا اگرشما به مدت پانزده هزارسال هرروز پروازداشته باشيد به اولين احتمال قطعي سقوط برخورد ميكنيد
تشکر کنندگان: emankh101 ، behzadb57 ، frozen mind
سلام دوستان
الان من روز بیستمه که توی برزخ آنکارا هستم. برزخی که بین دنیا و آخرت نیست. بین جهنم و بهشته Smile خواستم یه سری نکات رو بگم ولی دیدم که همش توی سفر نامه های دوستان دیگه هست. نخواستم تکرار مکررات بشه. یه حس خاصیه که تا الان تو زندگیم تجربه نکرده بودم. ترکیبی از انتظار و دلتنگی و خوشحالی و امید به آینده که هر روز یکی از اینا بیشتر خودشو نشون می ده... دیگه همتون اینو میفهمید Wink
فقط دو نکته رو لازم می دونم بگم: این مدت ایرانیای زیادی رو دیدم که تعدادیشون کیسشون لاتاری بود. متاسفانه کمتر از 50 در صد از دوستان برنده لاتاری با مهاجرسرا آشنا بودن. توی تمام عزیزانی که من افتخار آشنایی باهاشونو داشتم دوستانی که عضو مهاجرسرا بودن اکثرا مدارکشون کامل و اطلاعاتشون زیاد بود و با تسلط همه کاراشونو دنبال می کردن و اونایی که عضو نبودن حسرتشو می خوردن Tongue. یه نکته هم اینه که نقص مدارک و اشتباه توی تکمیل فرمها یه چیز طبیعیه که من توی 90 درصد دوستان اینو دیدم و تنها موردی که برگ قرمز گرفت دوست خوبمون بابک 2010 بود که اونم... پس اگه فکر می کنید که این مشکلاتو دارید خودتونو سرزنش نکنید چون که شما تنها نیستید. هیچ کس تنها نیستCool
و نتیجه اینکه 1- قدر مهاجرسرا و تجربیات با ارزش دوستانمون رو بیشتر بدونیم و 2- اصلا توی لاتاری استرس معنی نداره. من خودم روزای اول زیاد استرس داشتم ولی الان می بینم که خیلی راحت تر از اون چیزیه که فکرشو می کردم. این مدت کسانی رو دیدم که تاریخ تولدشون یا ... اشتباه بود ولی قبول شدن. کسانی که حتی نمی دونستن اسپانسر و یا تمکن مالی لازمه و قبول شدن. کسانی که مدارکو اصلا قبل از مصاحبه پست نکرده بودن و قبول شدن و و و در حدی که من خودم یه مدت خواب می دیدم که آفیسره بهم گیر می ده که تو چرا مدارکت کامله و فرمهات هم ایرادی نداره و بعد ردم می کردBig Grin (یا اینکه گیر می داد چرا چاقوی ریش تراشی همرات نیست SmileSmileSmile user جان خیلی دوست دارم)
همه صد در صد برنده اید. به برنامه زندگیتون توی آمریکا فکر کنید و قدر این روزای آخر زندگی کنار خانواده و دوستانتون رو هم بدونید...
مخلص شما. سامان...
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: behzadb57 ، rayan.s ، mr.amir ، satusa ، usa ، emankh101 ، frozen mind ، free_free ، mitr.p ، b!ta ، User ، 1979SAM ، success ، HOMAYON53 ، DLT ، Farshid22 ، optoelec ، Linspire
سلام ما فردا مي رويم آنكارا. پيش بيني آب و هوا نشان مي ده كه تقريبا بيشتر مناطق تركيه اين هفته همراه با بارندگي خواهد بود. پس چتر يادتون نره( هر چند كه ما تازه اسباب كشي كرديم خانه جديد و خودمون نمي دونيم چترامون كجاست) :d.
در هر صورت اميدورام كه آنكارا خيلي برف نيايد و سفارت تمام طول هفته باز باشه و كار همه بچه روي روال انجام بشه. ما را هم دعا كنيد.
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان: behzadb57 ، rayan.s ، mr.amir ، satusa ، usa ، saman33 ، emankh101 ، free_free ، b!ta ، 1979SAM ، success ، DLT ، Farshid22
(2011-01-22 ساعت 08:50)arshida نوشته:  سلام ما فردا مي رويم آنكارا. پيش بيني آب و هوا نشان مي ده كه تقريبا بيشتر مناطق تركيه اين هفته همراه با بارندگي خواهد بود. پس چتر يادتون نره( هر چند كه ما تازه اسباب كشي كرديم خانه جديد و خودمون نمي دونيم چترامون كجاست) :d.
در هر صورت اميدورام كه آنكارا خيلي برف نيايد و سفارت تمام طول هفته باز باشه و كار همه بچه روي روال انجام بشه. ما را هم دعا كنيد.

این روزها صبحای آنکارا بسیار سرد هست حتما لباس گرم فراموش نشه . ولی تواین یک هفته که من آنکارا هستم بارندگی نشده . شما فردا میای و من فردا با همون پرواز برمیگردم امیدوارم شما هم مانند من یکضرب برنده قبول بشیBig Grin . اگه خواستی چیزی بخری anka mall / ponara یادت نره اجناس خوبی داره و تخفیفات هم داره ( ایندیریم )

شاد موفق تندرست باشی Tongue
تشکر کنندگان: behzadb57 ، satusa ، R.F ، usa ، emankh101 ، free_free ، 1979SAM

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان